Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvojročný syn neustále plače

2. aug 2020

Idem sa asi len vyrozprávať lebo už neviem čo ďalej.
Mám syna (2roky 3 mesiace) a je to s ním peklo.
On bol vždy jedno milé, zlaté dieťa. V 2 rokoch sa zmenil na čerta, ale ja ho vôbec nespoznávam.
Od asi 1,5 roka sme mu dovolili pár minút denne telefón, prípadne na cestovanie... Vždy chápal, keď sme povedali posledná, tak po skončení to odložil... Proste vždy som ho na všetko pripravovala aj o 30 minút skôr. Takto nám fungovalo ihrisko, jazda na odrážadle, pozeranie tv, hranie s hračkami... Všetko a to úplne na 100%.
Od 2 rokov robí scény, akože nehádže sa o zem, ale pre všetko reve. Poviem nechytaj sporák lebo je horúci, pusti ma aby som otvorila chladničku... Vždy rev, trucovitý, občas ho natiahne a párkrát sa stalo že sa až povracal.
Ja sa snažím mu vždy povedať tak, aby to nevyznelo ako zákaz, tak nejak jemne, sem-tam už aj výzva že daj sa nakraj (napríklad keď išla teta s nákupom a on stál vo vchode a nechcel pustiť) a už som dvakrát dala aj po zadku. Po pravde, funguje to najviac, síce začne ľútostivo plakať ale do minúty je ako vymenený. Lenže to keby mám capnúť za každú jeho scénu tak by som nič iné ani nerobila. Včera som narátala od 8 rána do 12-tej 28 rozrevaní bez dôvodu.
Na teraz sme zrušili telefón (rozprávky), sladkosti, síce nemal každý deň, ale začal špekulovať s jedením (3 lyžičky z obedu a koniec- dnes už išiel spať hladný, žiadne také a čo by si si dal iné).
Ja neviem čo to spôsobuje, nikdy som neverila na obdobie vzdoru, ale aktuálne som už psychicky na dne, s manželom sa kvôli tomu vkuse hádame (nie pred synom), syn každého odstrukuje, chcel by byť nalepený iba na mne (čo mi nevadí keby aspoň nereval). Proste celá rodina pociťuje že syn sa zmenil a nevieme prečo.
Čo u vás zabralo okrem času? Lebo ja si neviem predstaviť čakať, ešte jeden týždeň a mňa zrejme odvezú.

dadkakosice
2. aug 2020

Zdravim Vas, ja Vam neporadim, ale aspon vyjadrim pochopenie. Nas ma dnes 20 mesiacov a posledne 2 tyzdne je to len horsie a horsie. Rev pre vsetko. Najhorsie je, ze on aj velmi zle od malicka spava, takze ja som na nervy uz teraz. Nevyspata niekedy naozaj neviem, ako riesit tieto jeho vystupy. 😒💁‍♂️ drzim palce.

diewcatqoo
2. aug 2020

Moj syn je sice starsi ako tvoj, ale aj u nas to bolo tak, ze do cca dvoch rokov bol uzasne dieta, ktore posluchalo na slovo, nevymyslalo, neplakalo za kazdu hlupost. Potom zacal mat na veci vlastny nazor a ked sme s nim nesuhlasili, tiez si zacal vsetko vynucovat placom.
U nas zabera ignoracia, pretoze vacsinou ide o taky fejkovy plac. Ked nema publikum a nikto si jeho vystupy nevsima, tak prestane plakat a ani neciti potrebu vymyslat. Ak vie, ze je pritomny niekto, kto sa jeho placu podvoli (napr. babka), bude revat kazdu chvilu, pre kazdu hlupost. Ak sme pri nom len my s manzelom, tak nevymysla moc, lebo vie, ze placom nic nezmoze.

mirola
2. aug 2020

Na obdobie vzdoru si neverila? Je to normalne vyvinove obdobie, ktore prezije kazde zdrave dieta. Oplyvnuje ho len temperament a behaviorizmus.

nikpa
2. aug 2020

Nás syn 2r7m asi ta nepoteším ale mame doma toto iste vyse pol rokaa plus k tomu kope okolo seba a hádže sa o zem. Chodíme k psychologicke, vraj klasické obdobie vzdoru. Tvoje zúfalstvo poznam, niekedy len bezmocne sedim na gauči a predychavam lebo mam pocit ze uz utečiem pred nim niekam do pivnice sa schovať 😁 Ked uz mam fakt dosť, poprosím našich aby si ho zobrali aspon na 2 hodinky k sebe. Muz sa mu snaží po práci venovať ale tiež si chce občas oddýchnuť. U nas zaberá dať mu na výber ak je taká možnosť alebo snažíme sa odpútať jeho pozornosť na niečo iné. No a keď nič nezaberie tak len preckame v pokoji jeho amok. Takže ti prajem pevne nervy a veeeeelmi vela trpezlivosti. A tie občasné po zadku si nevycitaj, aj ty si len človek a niekedy prasknu nervy...

autor
2. aug 2020

@dadkakosice no syn aspoň dobre spí, to je jediná vec pri ktorej nediskutujeme. Poviem ide sa spať, príde pred posteľ, ja ho preložím a odídem. lenže všetko ostatné je horor. Ráno prezliecť z pyžama- rev, raňajky -rev, ideme von- rev, ideme domov- rev, umyť ruky- rev... On vlastne ani nerozpráva, iba reve 😂
@diewcatqoo no u nás práve tá ignorácia vôbec nezaberá. Vždy sa dovracia od nervov takže už to radšej neskúšame. Ešte občas zaberie keď ho dám do stoličky a čakám kým sa ukľudni, no to by v nej musel sedieť celý deň čo je taký čert. Ešte som skúšala odpútať pozornosť od toho čo chce no ani to stále nezaberá a je mi to také čudné keď on na mňa rozpráva že niečo chce a ja začnem že aha lietadlo 😀

autor
2. aug 2020

@mirola mám vyštudovanú psychológiu, takže viem že to existuje, ale neverila som že je to proste zmena zo dňa na deň, že spokojné a šťastné deti sa zmenia v urevané bytosti 🙂 a všetky tie knihy, ktoré som prečítala, veď to vôbec v praxi nefunguje

autor
2. aug 2020

@nikpa no známa tiež tak so synom. Idú z ihriska a ona ho má prehodeného cez plece a on ju kope, metá sa. Náš zatiaľ len ten rev, ale nie celú cestu, po chvíli to prejde, len vnútri je to horšie, to ma vôbec nerešpektuje.
Ja tiež niekedy už len sedím a snažím sa splynúť s gaučom 😂 manžel pomáha ako vie, ale býva dlho v práci. Keď som preč a manžel je s ním sám, tak všetko v pohode. Keď sme tam obaja tak si ide svoje, nás má na háku. A to s manželom máme rovnakú výchovu, žiadne že jeden povie to, druhý to.

mirola
2. aug 2020

Tiez mam vystudovanu psychologiu a uprimne u nas doma som to cakala tak ako to mas ty mozno este horsie. Ja vlastne vzdy cakam, ze to bude najhorsie aby som bola pripravena a som s tym uz dopredu psychicky uzrozumena. Maly ma 26 mesiacov a zatial u nas je vzdor len velmi mierny, co som milo prekvapena. Uvidim co prinesie cas.

autor
2. aug 2020

@mirola vieš čo, keď nám to profesorka hovorila, že tie knihy mohla aj zjesť, jej deti boli zásadne proti tomu spôsobu výchovy tak som neverila. No teraz vidím že na môjho syna vôbec nefungujú sladké reči. Ale aká som bola šťastná keď to do 2 rokov fungovalo 😀 tiež si hovorím že môže byť ešte horšie - zatiaľ sa nehádže o zem, nebije sa, nekope .. len reve. No vydobíja si tým všetko. Ale úprimne on aj keď plače, ja mu to nedovolím. Len skúša či niekedy možno 🙂

danica2711
2. aug 2020

Presne takéto dieťa mal môj bratanec. To vracanie od revu ich fakt pripravovalo o nervy... Keďže spolu vychádzame veľmi dobre (môj milovaný brácho žije v USA, tak bratanca mám ako "náhradu"), raz sme im na Vianoce kúpili predĺžený jarný víkend v Ríme, aby si oddýchli, že im postrážime syna, vtedy vo veku tvojho syna. Samozrejme, samé prvé, keď zistil, že rodičia zmizli, bol hurónsky rev. Nedal sa utíšiť ničím, tak som povedala, dobre, tak ty si tu porev a keď doreveš, príď za nami na terasu. Vzápätí mi oznámil: budem vracať! Reku vracaj, keď musíš, ale potom sa sám aj umyješ a prezlečieš, lebo nám sa to všetkým protiví... Bolo vidieť, že rozmýšľa, čo sa viac oplatí, rozmyslel si správne a oznámil: tak nebudem vracať. No fajn, vracanie už neprišlo, rev sa tiež zmiernil, keď zistil, že na to nereagujeme - keď nie je obecenstvo, načo sa herec bude namáhať... Po návrate z Ríma rodičia mysleli, že sme im dieťa vymenili... Jasné, že nebol zo dňa na deň raj na zemi a jasné, že 4 dni a 24/7 je rozdiel, ale aspoň sme zistili, že si netreba robiť až také starosti, pretože mladý je dosť chytrý na to, aby to vedel použiť na dosiahnutie cieľa. Takže možno skús takto nejako - a keď nie, vydrž, ono to časom prejde... Ale obdobie vzdoru má skoro každé dieťa, moje to nemali v takomto meradle, ale tiež sme si všeličím prešli a časom to boli zase zlaté detičky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli