Dvojtýždňové dieťa nespí

bonnie29
6. máj 2016

Ahojte, je to normalne? Vsade pisu ze ma prespat 20hod z 24hod. On ani tie 4. Nakrmim ho UM a namiesto spanku sa do dalsieho jedenia pestujeme lebo inak reve a zaspi mozno pol hodku pred dalsim krmenim a po krmeni zase to iste dokola. Uz som ZUFALA

bonnie29
autor
13. jún 2016

@mirkaaa80 ja hlavne preto lebo si neviem predstavit ako by som sa potom este venovala druhemu dietatu kedy to dalsie je taketo...on musi byt nonstop na rukach a v pohybe inak place ked si s nim napr. chcem sadnut ze uz nevladzem...ani kocik ani kresielko nic...dufam ze mozno sa to zmeni ked zacne uz registrovat hracky ze sa zabavi..ked uz bude take vacsie babo a bude hlavku drzat, chyti si hracku..teraz ho s nicim nezaujmem mozem mu hrkat s hracku pustat muziku...nic ho netankuje

bonnie29
autor
13. jún 2016

@tykat 5-6 rokov...to je veru dlha doba...a to uz aj taky vacsi plakal stale, alebo len ked sa mu nieco nepacilo?

bonnie29
autor
13. jún 2016

@kindervajicko uz idem kupovat satku len neviem ci elasticku alebo pevnu ci nosic...ja som to tiez nikdy nechcela ked som videla tak deti, ze ja budem len kocar...no co ked tam reve aj ked s nim dostihujem...mozno ani v satke nebude spokojny...mozno tam nebude chcet byt ale urcite to idem skusit..budem jak africka zena

bonnie29
autor
13. jún 2016

@avirka no lenze on stale pije...a niekedy sa ukludni az ked vypije 250...170 a este mu dorabam 2xpo 40...vsade pisu ze dieta vie kedy ma dost, ze sa nevie prejest...len nechapem ako ho jedno zasyti a druhe nie ked vsetky maju rovnake zlozenie aj rovnako kcal na obale...a po sunare je spokojna a syta? Vypije ho menej...dost o nom citam ze zapeka

mirkaaa80
13. jún 2016

@bonnie29 teraz pozerám ako vas dr.zdiagnostikovala aj bez vyšetrení. Neviem ako zistila že nemôže mat malý reflux, lebo čo píšeš, kludne môže mat aj skrytý reflux. Práve preto môže byť nespokojný lebo po jedle sa mu mlieko vracia a tlaci ho brusko. Raz som tu čítala že nejaká maminka pisala že bábätko malo v brusku nejakú baktériu preto bolo plačlivé. Ja ti poviem z vlastnej skúsenosti že maly sa mi potlm nastavil na tie krátke spánky, bol nonstop nevyspaty a uz sme boli v začarovanom kruhu. Náam tiež pediater neurobil žiadne vysetrenia, radšej malemu predpísal algifen kvapky!

flavia1
13. jún 2016

@bonnie29 Ahoj, ja mám teraz druhú dcérku 6 mesačnú a pred dvomi týždňami doktorka skonštatovala, že má skrytý reflux. Celý čas som si myslela, že sú to slabšie koliky, teda prdíky zastavené. Potom som si uvedomila, že si sem tam grcla, niekedy si grgla za sebou aj 3 krát, pri kojení chvíľu jedla a potom sa začala prehýbať a v podstate nepapala veľa a preto častejšie. Ja som to dr ani veľmi nespomínala, lebo aj tak by som malej nedala žiadne kvapky ani nič, hlavne som to nejako neriešila, keď to nebolo také hrozné, ona ani neplakávala.
Navrhla by som Ti, daj mu menej a častejšie papať, možno to zaberie. A neviem odkiaľ si, ale myslím, že malému k ukľudneniu by veľmi pomohla masáž bábatiek. Normálne kurz čo robia certifikované lektorky, viem, že to bábatkám veľmi pomáha z mnohých hľadísk.

katrin31
13. jún 2016

vsetko je to o tom ze dieta treba naucit spat..nebude spat iba tak samo..maximalne 20 min a hotovo..treba sa vzit do toho babatka a premyslat ako by mu asi bolo dobre..a nie na chrbte, tak spat nikdy nebude..

gretocka
13. jún 2016

@bonnie29 necitala som celu diskusiu, ale napadlo ma ci si skusala ked ho mas na rukach otocit si ho dole tvarickou "na tygrika" u nas toto zaberalo, dcerka cez den spala len tak alebo v pohybujucom kociku. A vecer sa jej najviac pacilo v sprche, narodila sa v lete ,tak sme sa vecer sprchovali obcas aj trikrat, ked uz bola spotena od placu aj ona aj ja. Ja som kojila a kakala mi normalne, takze okolo mlieka neporadim. Vigantol sme davali ale nevidela som rozdiel ci som davala alebo nie, bolo to stale take iste. Probiotika sme vyskusali viacere - bez efektu. Viac mi grckala a priberala na spodnej hranici tabuliek, ale ustali sme to, v polroku sme normalne nabehli na prikrmy a postupne sa upokojovala, ale dodnes je akcne a trochu tvrdohlave dieta.
Ale ten pocit ked ti dieta reve dve hodiny vkuse a ty nevies co mu je a ako mu pomoct poznam.. U nas presiel cca po tom po roku, ale ona tie uplne zle stavy revu mala len podvecer.

tykat
13. jún 2016

@bonnie29 ...len sa jedoval, taka samonasr... povaha, ale zmenil sa uplne odkedy chodi do školy. 😉
Vydrz, casom bude lepsie.

miriam11
13. jún 2016

@bonnie29 ahoj, ja som mala s malym to iste, zacalo to ked mal 2 tyzdne, stale nespokojny, plakal, bol vsak kojeny. Zacala som mu davat kvapky sab simplex, pomohlo, spokojne dieta. Moj maly mal celodenne koliky aj ked kakal. Dcere som davala nutrilon a ten je velmi tazky, akoby olejnaty. Tak pri nej som zmenila mlieko na Humannu, ale tu uz tusim nevyrabaju, ale vraj Babylove je dobre. Byt tebou vyskusam zmenu mlieka, trapi ho brusko, preto stale reve a chce sa nosit. Nemusi vsak prespat tolko kolko pisu v clankoch, je to blbost. Jasne, tak maly by mal viac spinkat, aj ked by si hadzal kazdu hodinu 10-minutovky. Vyries to mlieko a brusko.

janickacrazy
13. jún 2016

@katrin31 to čo tu píšeš za bludy? že dieťa treba naučiť spať? a že na chrbte spať nebude? moj tretí syn od narodenia spáva zásadne len na chrbte, na boku vobec spať nechcel a pekne spinkal od narodenia sám 2-3 hodiny vkuse, nič som ho učiť nemusela, no každé dieťatko je iné a vyžaduje trochu iný prístup

monikaparson
13. jún 2016

@bonnie29 čo sa týka šatky, elastická je super, lebo sa s ňou dobre viaže, ale ja som napr. už pri 4, či 5 kg musela meniť za pevnú, lebo mi bola ťažká. Pevná vydrží tým pádom dlhšie. Záleží aj na tom koľko chceš investovať alebo kúp používanú, už to máš aj zanosené. Ja som tiež malú nosila, v kočíku byť nechcela. Zo začiatku som s tým nebola moc stotožnená, mala som pocit, že to ináč už ani nepôjde a hej šlo, keď začala byť viac pohyblivá a ja sama som si zvykla.

lubi40
13. jún 2016

@bonnie29 tak davaj kazde 2,5 hodiny. Ked sa ti zda, ze dieta reve od hladu, si unavena, tak daj bud viac mlieka, alebo castejsie. Akoze chapem, ze chces dodrziavat navod, ale zas ked je decko hladne, tak daj viac. Zijem v zahranici a tu su take volnejsie normy, akoze dieta moze vypit napr çà ale aj 120, su rozne typy deti. Vyskusaj, ak ti bude moc priberat, tak neskor proste davku nezvysis, alebo ked bude starsi tak da cajik.
Boze, ziena, nakrm si dieta 🙂 a mozno si viac oddychnes 🙂
drzim palce

bonnie29
autor
13. jún 2016

@monikaparson maly ma cca6 ale idem skusit tu elasticku...zda sa to lahke na uviazanie

monikaparson
13. jún 2016

@bonnie29 v podstate pevnú musíš len viac doťahovať a pri tej elastickej je to ľahšie. Však vyskúšaj a uvidíš. Hlavne som ocenila, že som mala ruky voľné a malá sa neskutočne ukludnila, keď bola schovaná vo vnútri. Ja som si tiež myslela, že je stále hladná a ona len tak reagovala na podnety okolo seba. Ako som ju začala nosiť, všetko sa to zmenilo.

kindervajicko
13. jún 2016

@bonnie29 satku som nemala, ale laktacna poradkyna mi radila kupit z bazaru, zanosenu, presne ako @monikaparson hovori. Ja osobne by som vacsie dieta nosila uz v nosici (neviem presne kolko ma tvoj syncek). A asi by som zmenila aj pediatra, alebo minimalne by som ziadala o dalsie vysetrenia, aby sa zistilo ci fakt nema maly reflux, ale to uz je na Tebe.

alby2014
13. jún 2016

skus skor nosic, inak ja si myslim, ze vo vacsine pripadov, ked zazracne pomoze satka,abo nosic, ide o skryt reflux a dieta, ked je zvislo nepali ho zaha, nevracia samu mlieko a preto neplace.

avirka
13. jún 2016

@bonnie29 nemaju rovnake zlozenie, kazde mlieko sa niecim lisi, ich zlozenia su rozne, taktiez obsahuju aj rozne vitaminy, stopove prvky, porovnavala som si ich tiez na zaciatku, a viem, ze po Babylove bola dcerka vecne nespokojna, hladna
a nevedia sa prejest, len im dlhsie trva spracovat ten signal, ze uz maju dost
tvoje babo vypije fakt vela na to, ze ma iba dva mesiace
zo Sunaru nas ani raz nezapieklo, tento premium praveze obsahuje latky, ktore tomu maju zabranovat a pokial som si predtym zistovala informacie, tak Sunar je vraj najsytejsi zo vsetkych mliek, pouzivala ho aj sestra pri dvojickach a ani jedno babatko z neho nezapekalo, dcerke sadlo, ale je to rozne, mozno bude stat za to vyskusat nejake ine mlieko okrem Babylove a tiez skusit saab simplex do mlieka, nam sa moze zdat, ze babatka nemaju problem s travenim, len to je velmi tazke zistit, ked papa, pribera

monikaparson
13. jún 2016

@alby2014 náš prípad to nebol, keďže ja som nosila väčšinu času v kolíske a tam bola najspokojnejšia, až keď bola väčšia som ju dala zvislo, takže to nemusí byť u každého dieťaťa tak. U našej to bolo tak, že vyslovene po návštevách a pod. taká bývala, nemohla zaspať večer a pod.
Ja by som nosič nevolila pri 6 kg dieťati. V nosiči som začala nosiť, až keď už chodila, mne to nebolo vôbec pohodlné a potom sa mi už nechcelo zasa uväzovať, keďže to bolo stále len dole a hore a teraz je to to isté, má 2 roky. Nosič zapnem a ideme, ak sa jej nechce už chodiť, lebo na rukách nosiť, nič moc. Za mňa je šatka istotne pohodlnejšia na nosenie, skladnejšia atď. To viazanie si ozaj osvojí každý, mne stačil jeden úväz, až neskôr som dávala na chrbát, na bok.

monika15
13. jún 2016

@bonnie29 zlaticko to mozna aj prejde casom 🙂 ale kadpoadne este jedno vyjadrenie nezaskodi.
moj syn mal mesiac ked prestal spat cez den . spaval 7 vecer do 7 rana a na obed 11-2 , ale neplakal nikdy cez den. sedel apozeral na mna ze co robim sme sa hrali , ked som varila tak som ho mala v kuchyni 🙂

janickacrazy
13. jún 2016

@monika15 mal mesiac a sedel? 😕

monikaparson
13. jún 2016

@monika15 ako môže mesačné dieťa sedieť? akože si ho dávala do nejakého kresielka, kde sa na teba pozeral?

bonnie29
autor
13. jún 2016

@avirka asi skusime ten sunar lebo aj po nutrilone aj po babylove sa mi zda stale hladny...ale ktovie mozno je to proste len jeho apetitom a bol by taky z kazdeho mlieka...a ake mate pauzy medzi davkami?tak ci tak ten BL je urcite lepsi ako predrazeny nutrilon...z toho mal nenormalne pachnucu stolicu a prdiky...toto ani neviem ze kaka

mirro
13. jún 2016

Veľmi vyčerpávajúce obdobie prežívaš. Ver,časom sa to zlepší. Aj môj syn nespával...a hoci je to už dosť rokov,čo bol bábätkom,pamätám si na tú obrovskú únavu a bezmocnosť. Postupne sa to zlepšovalo,celkom v pohode bolo okolo jeho pol roka,keď začal loziť po štyroch 🙂 Držím palce.

avirka
13. jún 2016

@bonnie29 mojej dcerke vyhovovalo papat menej a castejsie, mlieko dostavala po dvoch hodinach, a ked uz bolo teplo, tak medzitym som jej zvykla davat este rascovy caj, uvareny z obycajnej rasce a nikdy sme nemali problem s travenim
ten sunar tiez nie je najlacnejsi, preto som aj skusila BL, ale dopadlo to, ako som uz vyssie pisala, a ked od zaciatku vyhovoval Sunar, tak som uz viac nechcela ine skusat a vratila som sa k nemu, este je aj Sunar complex, o nieco lacnejsi, ale tiez by mal obsahovat latky proti zapekaniu, mozno aj ten skusit
drzim palce, aby sa to cim skor zlepsilo, a urcite skusit satku, pripadne nosic, a dalsie "vychytavky" ako radia ine baby
cim bude vacsi, tym to bude lepsie a ak nema nejaky zdravotny problem a nepatri k extremne drazdivym detom, tak treba skusat, co zaberie

monika15
13. jún 2016

@monikaparson

toto som mala v kuchyni kym som uvarila .

matafilipova
13. jún 2016

@bonnie29 Ahoj, mliečka zbytočne nemeň, moja staršia jedla 1 rok Nutrilon a potom 2 roky babylove......menšie prikrmovali v nemocnici Bebou a doma sme prešli na Babylove......porovnaj si na U. Mliekach zloženie-na 95 % je rovnaké. A skús tú ulitku
🙂 🙂 🙂

migrificka
16. jún 2016

@bonnie29 uspavanie je hotova veda :D ja som striedala polohy ako sa len dalo.30min na rukach,30min v klokanke,30min v hojdacke a potom 30min pri prsniku.ak to nezabralo-sla som odznova :(alebo ked bol doma manzel tak sme sa prestriedali. Je to zaberak.
Teraz mame 8mesiacov a nas rezim je fajn az na male muchy. 7hod vstavame,o 9tej sa napapa a ideme na prechadzku kde aj spinka 30min :D o11tej prideme dom,navarim,napapka sa o 12tej, hrame sa.
O14tej ideme na prechadzku kde sa hrame,papkame i spinkame cca o 17tej zas len 30min a o 19tej prideme dom. Okupkame sa,spapame kasicku,vypijeme cajik na dobru noc,pohrame sa a o 21ideme do postielky (samozrejme ze sa budi celu noc,ale ked sa mi ho podari dat do postielky uz je to malina ho opat uspat-kojim takze mu dam prsnik a za 2min spinka)

ivanusko
28. jún 2016

Ahojte. Moj maly cez den spi minimum....dokopy asi 5-6hod.... Ale naopak celu nos spi... Napr...dam mu papat okolo pol9tej a spi aj do 3tej nikedy dlhsie....potom sa zas napapa a spi aj do 8mej... Tak neviem loheni nieje je na UM davam mu nutrilon1 pronutra....ma 7tyzdnov