Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

E250 a hyperaktívne dieťa

demeterka
1. aug 2014

Ahojte maminy, na synovi sme odsledovali zvlaštnu reakciu na dusitan sodny, Éčko zvané aj E250, ktore sa nachadza takmer vo vsetkych masovych vyrobkoch, cez sunku, parky a kadeco ine. Za normálnych okolnosti sa samozrejme stravujeme normalne, v obchode s manzelom citame zlozzenei vyrobkov jak sialeny a snazime sa vyberat take co ich maju najmenej a take rychle jedla ako parky neuznavam a snazim sa ich nedavat ani mojim detom. Avsak z casu na cas sa stane ze pricestujeme, potrebujem na rychlo dat detom nieco co zasyti a budu ochotne to zjest tak siahnem po parkoch, podotykam ze si davam zalezat na vybere tych kvalitnejsich co obsahuju min. 80% masa a nie nejake lacne mukove. Citala som ze dusitan sodny sposobuje aj hyperaktivitu u deti, no zdalo sa mi to absurdne avsak po dnesnej noci prehodnocujem svoj nazor a myslim si ze je to mozne. Syn po konzumacii parkov vystrajal v posteli do druhej rano, oci jak tenisky, unava nikde a nie a nie zaspat. pritom je zvyknuty chodit spat o osmej, stylom ze ho polozim, zhasnem, zavrem a on spinka do rana. Máte niektora podobnu skúsenosť???

demeterka
autor
1. aug 2014

.. a mam takého blbeho tusaka ze raz sa nam to uz stalo a tiez tusim vtedy jedol parky, len teraz to urcite nejdem skusat znova ci sa to potvrdi lebo dalsiu taku noc nedam :(

michele11
1. aug 2014

Podla mna je to mozne, nikdy nevies, ako na dieta vplyvaju rozne latky, mozno, ze nanho to ma prave taky vplyv. Ja osobne malej parky nedavam, ani tie "masove" ani ine, je to blivajz, ziadna kvalitna strava, stari rodicia si povedat nedaju a poza nas chrbat jej ich davaju. Ak chces davat nieco, co je rychlo hotove, mozes skusit nejaku natierku, rybaciu, tvarohovu, ... tie su hotove do par minut a aspon vies, co do toho davas.

jamelia
1. aug 2014

Ahoj, ja som si teda az taketo ucinky stravy na detoch nevsimla, kedysi som tiez kupovala aj parky, ale v poslednych mesiacoch som s tym prestala, lebo som zistila, co za bordel to je - aj salamy, sunky, syry a podobne. Takze kupujem len velmi zriedka maximalne sunku a syr. Ale to je jedno - chcela som len, ze to E250 nesposobuje hyperaktivitu - ale skor E120 - co byva v udeninach velmi casto, najdes to aj v konzerve s jahodami, jahodovom jogurte a vsetkom farebnom - toto farbivo sposobuje hyperaktivitu a dokonca to na niektorych vyrobkoch je aj uvedene - napr. som to nasla na konzerve s jahodami, ze nie su vhodne pre deti, lebo "mozu" sposobit hyperaktivitu. Dobre rozpisane ecka s neziaducimi ucinkami su na stranke http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek - podla nej sa aj orientujem, ked kupujem nieco "sladke" domov 🙂 kupim maximalne s oznacenim ecka do cisla 3 skodlivosti .)

eeffka
1. aug 2014

@demeterka ako nic v zlom ale aj ja by som vystrajala ako besna keby mi mama zasa po roku dala parky 😀 😀 😀 to nemozes mysliet vazne.... tvoj syn sa napcha toho obavaneho E250 aj v takých potravinách kde by si to nikdy nevycitala...
treba menej citat 😎

demeterka
autor
1. aug 2014

@michele11 Tak ked dojdem z dovolenky po dvoch tyzdnoch tak mam asi tazko v chladnicke nejaky tvaroh, alebo rybicky alebo vajicka aby som mohla robit nejake natiersky ze? Skor vylovim z mrazaku chleba a nejaky parok ako prva pomoc pred hladom po ceste... Potom sa spravi nakup a dame si normalne ovocie zeleninku, normalny teply obed s polievkou alebo daco podobne.

@eeffka mne osobne su tie Ecka aj tak suma fuk lebo su totalne vsade, nejako extra to neriesim, snazime sa vsetko s mierou, lebo aj tak sa tomu neda vyhnut. Keby som chcela jest len zdravo, tak by som si asi na balkon mala kupit malé teľa, do kochlika zasadit nejake to seno, a ako teľa rastie a krmi sa tym doma vypestovanym senom tak si z neho obcas odrezem na obed reznik aby bolo uplne bio eko a ked to dorastie na kravu tak si to aj podojim a zase sa to nakrmi tym senom z kochlika, sem tam krave urezem kus zadku na nedelny obed a vo vedlajsich kochlikoch si k tomu uparime na pare mrkvu tiez bio eko neviem co.... :D a potom vyjdem von, nadychnem sa výfukových plynov a umrem ....
Mna len prekvapila ta jeho reakcia lebo nikdy sa nam daco take nestalo a to mu teda extra stravu nestrazim.

demeterka
autor
1. aug 2014

@jamelia ja som nasla toto a tam sa pise o hyperaktivite http://www.sportujeme.sk/ecka-250

jamelia
1. aug 2014

@demeterka mozno to, ze nemohol zaspat bolo sposobene aj zmenou prostredia - tym co zazil a pod. - aspon toto som si vsimla na mojej dcere, ze ked zazije nieco nove, niekto ku nam pride, niekam ideme, potom horsie zaspava, lebo este rozmysla o tom, co prezila 🙂 neviem, no tie ecka su v dnesnej dobe katastrofa, ale ako pises, neda sa tomu vobec vyhnut, mozno trosku "obmedzit", ale v konecnom dosledku aj to, co je bio, nie je bio - staci, ze na to prsi a je hotovo 🙂

demeterka
autor
1. aug 2014

@jamelia Tak on je zvyknuty cestovat, stale chodíme kade tade, a nijako sa to na nom nikdy neprejavovalo, vzdy jak som ho odlozila zaspal, tak ma toto dost prekvapilo a to som uz pri dvoch detoch zazila kadeco 🙂

meluela
1. aug 2014

@demeterka ahoj, skus parky z DMka, v takom zavaraninovom pohari ... raz som ich kupila a boli super a aj zlozenie preslo mojou kontrolou ... odvtedy sme ale parky nemali, takze si to celkom nepamätam.
Moj 3.5r mi este nudzovo zje aj hippky, to je tiez dobra vecicka ked treba poriesit hladne dieta na cestach. Skvela zachranna vec je aj tuniak (to ale maly nezje), cicerova natierka z konzervovaneho ciceru - staci mat doma citron, cesnak a tahini ktore v chladnicke vydrzi aj mesiace. Tiez cestovina s rajcinovou omackou je taka zelezna zasoba z trvanlivych potravin, pripadne kuskus.
Ale nemyslim si ze by taka silna reakcia bola z jednych parkov, pokial bezne jedavate potraviny kde sa to vyskytuje, skor fakt rozrusenie z cesty a pod. Skor tie farbiva co byvaju v menej kvalitnych cukrikooch maju taketo vlastnosti ked sa jedia vo velkych mnozstvach plus tiez cukor sam osebe.

bianca2
1. aug 2014

Neviem ci sa jedna o to iste, ale nedavno som citala clanok o tom ze hyperaktivitu vymysleli psychologovia na objednavku farmaceutickych firiem, skor to je myslene u neposednych deti v skolach. Avsak ako tam pisu, nemozno sa cudovat ked sa deti naladuju cukrom a e-ckami.pri hyperaktivnych detoch treba upravit stravu, to je vsetko. Ja si myslim ze to kludne mohla byt reakcia na stravu. Mojej malej napr sladkosti z obchodu nedavame, ked sa nieco zdrave upecie ok, a moja mama ju potajme 2 tyzdne napchavala cokoladou aj ked tvrdila ze nie vela. Dieta bolo ako vymenene, ma 2,5 roka, pripadala mi nezvladatelna, ukricana, vkuse len behala a zadychana, brusko ju bolelo a hnackovala.nevedela som co sa deje.cez den prestala spat a vecer sla spat o jedenastej namiesto osmej.takze mna nik nepresvedci ze strava nema vplyv na dieta.moja mala je rukolapny dokaz.ked sme zistili pricinu,tajna cokolada, do par dni bolo vsetko v normale, nalada, spanie, kakanie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli