Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Fenistil kvapky

Lieky
veronika4495
17. okt 2019

Ahojte malému idú zuby už vyše 3 mesiacov a stále sa mu žiaden neprerezal je nervózny vkuse si pchá ručičky do úst, plače a najhoršie je to pri zaspávaní on by aj spal ale nedá sa mu jeduje sa, plače niekedy aj zachádza, dávam mu camistat baby ale nepomáha to ani camilia nepomohla ja viem že to chce len čas aby sa predrali len on je potom nevyspaný mrzutý a keď je nevyspaný strašne plače až sa dosť zachádza a niekedy mu dlho trvá kým naberie dych...keď je to moc zlé viem mu dať na noc aspoň nurofen ale to moc nepomáha cez deň mi spí tak 30 minút a hneď je hore zas uplakaný ...v noci sa každú chvíľu budí vkuse sa mrví, známa mi poradila fenistil kvapky aby ho tie ďasná nesvrbili a aj aby lepšie spal no len zas mi to príde také blbé dopovať dieťa aby spalo...priznám sa dala som mu tie kvapky asi 4-5 kvapiek pred spaním (má 7 mesiacov a skoro 9kg) no možno spal o niečo lepšie síce sa tiež budil, ale mám pocit že spal aspoň o niečo dlhšie vkuse...len zas moja otázka hlavne je či ste dávali tieto kvapky a hlavne ak áno či ste ich dávali aj viac dní za sebou nechcem ho zbytočne niečim dopovať a hlavne neviem či to nie je návykové mne nejde o to že ja sa v noci nevyspím skôr o to že fakt je na ňom vidieť že je potom aj cez deň ubavený a uplakaný...:/

nika82
17. okt 2019

a neboli ho to skor ?

veronika4495
autor
17. okt 2019

@nika82 no to ťažko zistím ja neviem niekto povie že tie detičky to svrbí preto si to trú každopádne tie mastičky nepomáhajú ja viem že asi to chce len pretrpieť len už sa mu derú asi 3 mesiace a zatiaľ stále nič...a hnevá ma aj cez deň že pospí 30 minút a hneď je hore s úplne červenými očami ale nie a ie zaspať a pred každým spánkom len rev pchá si päste do úst a nie a nie zaspať...

veronikaszabova
17. okt 2019

@veronika4495 urcite by som nedavala antihistaminika len tak.
Ja mam fenistil doma, ale to len preto, ze chalani maju silnu alergicku reakciu na stipance - btw dostavaju ich od narodenia a nikdy z nich neboli unaveni

yonce
17. okt 2019

@veronika4495 skor nieco od bolesti nie proti svrbeniu to mu na zuby urco nepomoze, to je proti ustipnutiu a svrbeniu ako takom, mne ked sa prerezavali osmicky, tiez to bolo take aj bolave a take aj svrbive, ale to len preto ze to bolelo a ten zuby trha do dasno

zuzkaa1991
17. okt 2019

My sme sa potrápili kazdy jeden zub od 9mes. Prve dva zubky boli tie iste situácie ako mate vy kazdy večer do noci neskutočný rev zacala som potom davat pri dlhom placi pri uspavani nurofen alebo fenistil kvapky a striedala som po 2-3 dnoch mali sme dva týždne take potom postupne čoraz menej aj lekarka mi povedala ze kludne mozem davat keďže som prvorodicka a nemam ziadne skusenosti a ked náhodou sa zobudila s veľkým placom co nebolo zvykom u malej dala skm nurofen

sapetka
17. okt 2019

Skus sa opytat pediatricky co ti odporuci. Fenistil mu neublizi ale primarne nie je na to urceny..a ospaly z neho moze byt to je pravda. Skusala si nosic? Mozno by sa tak viac ukludnil?

jaja23
17. okt 2019

@veronika4495 nás malý ma 15 mesiacov a 4 zuby 😁 dávame mu nurofen, keď je to zle, fenistil som neskúšala, ale mame ho, keď bol chory a nervózny, doktorka mi povedala, že ho to ukludni. A mala pravdu, možno to pomáha aj na zúbky. Ja som mu ho dávala ale len 3 dní pred spaním. Jemu pomáha aj kamistad senzitiv, nie baby
Senzitiv mu to umrtvy. Držte sa.

conspi
17. okt 2019

@veronika4495 syn užíva Fenistil kvapky dlhodobo. Je atopik a neustále si v noci rozškriabe ekzém do krvi, no žeby z nich spal nemám pocit... Radšej ten Nurofen

tinkatinus
17. okt 2019

@veronika4495 ja by som fenistil nedavala. a keby si ho kocikovala? napríklad ked nášmu idu zuby tak bez liekov zaspí len v kociku(aj doma) a keď je fakt unavený a boli ho to, tak ho vonku kocikujem bez prestávky a spi.a brusko ho neboli, ano? Keď nášmu išli 3 stoličky naraz tak nepomohol ani nurofen, 3 noci reval nespal ani prsnik nic.Ja s mužom sme nespali, ale ked mu vyšla 1 , tak už to bolo lepšie, akurat nezaspava vtedy sam a v noci mu dám prso aj kazdu hodinu :-P len aby bol ticho. Prajem pevne nervy!!!! Treba si pripomínať, ze aj to raz skončí.

miruslb
17. okt 2019

@tinkatinus presne. Vždy 3 noci

veronika4495
autor
17. okt 2019

v kočíku on celkovo vôbec nechce byť jeduje sa on sa vkuse šponuje ako na nohy...:/ Ďakujem 🙂

tinkatinus
17. okt 2019

@veronika4495 a takze zaspava sam v postielke?

veronika4495
autor
17. okt 2019

áno sám v postielke ešte večer ako tak zaspí keď je moc unavený ale cez deň horor, nosič nemáme predtým som uspávala na rukách ale už ani to nefunguje šponuje sa tam na rukách a nechce na nich byť...:(

tinkatinus
17. okt 2019

@veronika4495 alebo toto...akurat neviem ci to môžu take male....KLINČEK
Vyrobte si domácu pomôcku, ktorou môžete zachrániť bolestivé stavy vašich potomkov. Vezmite si deci olivového oleja a do neho vložte desať klinčekov. Takto nechajte luhovať dva týždne na tmavom mieste a občas to premiešajte, naneste vatovou tyčinkou...ale možno trošičku by mohli, fakt neviem.Ja som to dala staršiemu ale neviem koľko vtedy mal

angi07
17. okt 2019

@veronika4495 kamoska natierala obi dvom dasna kamistadom pre dospelych ... a prezili to 😁

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre