Fúkanie vláskov malým deťom do 3 rokov. Áno alebo nie?

lili91
26. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa poradit ohladom susenia vlaskov fenom u malych deti. Mala ma 2,5 roka a ma dost huste vlasky. Uz dlhsie pouzivame na susenie fen. No nedavno som pocula nazor, ze to nie je dobre (zdrave). My tak susime vlasky od zimy, lebo v podstate kratko po kupani isla spinkat. Teraz v lete jej obschnu rychlejsie, tak sa snazim nesusit fenom. Ale stale mi vlastne nie je jasne preco nesusit...Nechcem, aby mala neskor nejake problemy (rychle mastenie vlasov...). Ake su vase skusenosti?

erikasadek
26. jún 2009

lili ahoj aj ja fukam, existuju aj specialne babatkovske feny su slabsie a jemnejsie na vlasky 😉

susanh
26. jún 2009

Lili aj ja uz fenujem pred spanim. Ide len o to ze fen vlasy a pokozku moc vysusuje. Nedavam fen na druhy stupen ale len na prvy a nefukam pridlho. Urcite ziadne nasledky nebudu neboj.

lili91
autor
26. jún 2009

erikasadek, babatkovske feny? to som este nepocula...ale na mojom fene sa da nastavit aj intenzita tepla aj fukania, dokonca aj jemne (chladive) fukanie, takze myslim, ze je dost setrny

erikasadek
26. jún 2009

no su mozno na slovensku nie su ale existuju. 😉

staci ze stiahnes na minimum fen a je to. nefukat do ocik a usiek a ziaden problem. 😉

lili91
autor
26. jún 2009

hej, tak aj robim 🙂 mimo usiek, ociek a na minime 😉

lili91
autor
26. jún 2009

dik za link 😉

erikasadek
26. jún 2009

tak sa nemas coho bat.. 😉

felicia1
26. jún 2009

a co by sa stalo ked date dieta spat s mokrymi vlaskami???????????? 😕 😕 😕 😨 😨 😨

erikasadek
26. jún 2009

felicia, riskujes podchladenie u dietatka, teda , hlavne u tych co maju dlhe vlasky, samozrejme, chladi ich to.. tak preto.. 😉

martina46
26. jún 2009

ja fenujem od dost skoreho veku. mala mala rychlo huste vlasky. okrem toho sme mali v zime chladno a to by neslo s mokrou hlavkou. snazim sa ale z vacsej dialky. a zatial umyvam 1x za tyzden, tak to ide.

felicia1
26. jún 2009

😕 dobre vediet ked budem mat holku,maly ma teraz take kratke ze kym ide spat ma ich suche,ale dobre vediet

erikasadek
26. jún 2009

felicia ja mam chlapca, ale ma hrivu uz od narodenia... 🙂 😀

ja mu umyvam hlavu kazdy den..

bejbypd
26. jún 2009

no aj my patrime medzi vlasacov a este aj huste vlasy od narodenia...po kupani fenikujeme na jednotke na najjemnejsom ale tiez nie dlho ja by som malu s mokrymi vlakami spat nedala jednoducho...

felicia1
26. jún 2009

na, tp uschne v pohode a teraz cez leto dokonca umyvame pocas dna alebo este niekolko hodim pred spanim takze v pohode

a tie deticky vam vydrzia sa fenovat?neboja sa toho?

erikasadek
26. jún 2009

felicia moj nikdy dokonca uz chce robit sam.. 😀 je pravda z eteraz v lete to nie je nutne, ked je teplucko.. 😉

lili91
autor
26. jún 2009

no moja mala si uz celkom zvykla. bat sa nebala, lebo od malicka videla mna ako si fenujem vlasy 🙂 a ked ma nieco v rukach, hracku, knizku...tak obsedi 😉

markiza
26. jún 2009

nie, nefenujem. Mala ma uz styri roky a s fenom sa stretla jeden krat. Nefenujem ani sebe, tak nemam dovod ani jej.

susik77
27. jún 2009

ani ja nefenujem, ani ma to nenapadlo 😕 mala ma vlasy po mne-kucerave, huste, polodlhe, pred spanim umyjem, kym sa naje, tak jej trochu preschnu, chodi spat s vlhkymi, nikdy chora nebola. Ja si zo zasady nefenujem-vlasy sa castym fenovanim nicia, tak nechcem ani malu od malicka zatazovat...

susik77
27. jún 2009

teda parkrat bola chora ale nikdy z toho ze by sla spat s vlhkymi vlasmi...vsak v byte mame celorocne 23-25 stupnov, tak nema ako prechladnut...

marorlinko
27. jún 2009

ved pokila nikam nejdes,tak naco susit, ke dje vonku teplo vlasky vyschnu same a rychlo,ja urcite by som fen malehu nedala,sama ho nerada pouzivam, vysusuje pokozku a nici vlasky, malemu dietatu nedas na vlasy specialnu krem na vlasy ke dides fenovat, su iba pr edospelich. tod moj nazor.

bubba
27. jún 2009

v zime fenujem aby ju to nechladilo,inac nie na jedsen tak aspon napoly a necham jej to doschnut

debra
27. jún 2009

ja som do 3 rokov dcere vlasky nefukala,nemala ix este nejak dlhe,ale len som jej volne rukami presusila 😀 ale od 3rokov jej fenujem raz za tyzden v nedelu,lebo ix ma uz dlháánske a len tak volne by jej uz nepresusila,resp.trvalo by mi to dlho predlho 😀
a pouzivam len detsky sampon,a nesuhlasim s nazorom napr.mojej kam,ze od 3rokov pouziva pre dceru kozmetiku pre dospelyx pocnuc samponom a konciac telovym mliekom ze ved jej sa nemoze nic stat...

hasleerka
28. jún 2009

no ja sa pridávam ku skupine mám ktoré nefúkajú ... dokonca staršia dcéra ma hrozné husté a dlhé vlasy, tak ich umývame poobede aby sa do večera usušili ... kozmetiku tiež pouzívame zásadne len detskú

mimkao
28. jún 2009

Ani ja nefénujem. Najstaršia už bude mať 5r, ale s fénom sa ešte nestretla. Aj moje vlasy vidia fén iba u kaderníčky... 😀

aleka
28. jún 2009

ani ja dcére nefénujem vlasy, ani sebe, len sem tam keď si potrebujem narýchlo zmyť vlasy a niekam ísť. nikdy som nerozmýšľala nad tým že by som dcére fenovala vlasy a tiež ich každý deň umývať 😒 myslím si že je to zbytočné ničenie vlasov, môj názor. 😉

angelik
29. jún 2009

hm, my si nefenujeme nikto, ani rodicia, ani deti (ale fen pre kazdy pripad mame 🙂)
mala ma jemne kucerave vlasky a v byte je dost teplo, a kludne ide spat aj s mokrymi, len presusime uterakom

evabb35
12. sep 2012

@lili91 Ja osobne mám husté vlasy a vlasy si od útleho veku suším vlasy sušičom - podľa mojej káderníčky mám zdravé vlasy. Moje dieťa sa narodilo s hustými vlasmi. Samozrejme, že od narodenia som mu vlasy nesušila sušičom. Už si nepamätám kedy presne sme začali sušiť vlasy sušičom, ale určite v 2,5 rokoch sme už sušili sušičom. Pre niekoho je to zbytočné ničenie vlasov, pre niekoho nutnosť. Tiež som mala kolegyne, ktoré mali tak riedke vlasy, že si vôbec nemuseli sušiť vlasy sušičom. /Ticho som im závidela/. Tiež som mala kolegyne, ktoré si museli umývať každý deň vlasy. /Tie zase závideli mne./ Kedysi dávno ešte ako dieťa som si raz nevysušila vlasy sušičom a išla som spať. Zobudila som sa ráno s vlhkými vlasmi a spala som na mokrom vankúši. Neprechladla som, ale to som mala 2 dni chodiť s vlhkými vlasmi? Pripomínam, že od útleho detstva používam aj frothé uteráky, ktorými vlasy najskôr vysuším a zabalím do turbanu z frothé uteráku. Neviem si predstaviť, že by som si vlasy umývala každý deň, max. raz za 4 dni. /Aj to len preto, že účes mám menej nadýchnutý, vlasy mám možno len trochu mastné naspodu/. Mimochodom tie detské šampóniky mojej dcére veľmi zle umývali jej krásne husté vlasy a štípali ju od nich oči. Teraz používa bežné výživné šampóny /ja sama som vyrastala s brezovým šampónom pre dospelých/ a konečne má dobre umyté vlásky. /Kto má husté vlasy vie, o čom to tu píšem/.