Fyzické tresty u detí. Ako to zvládnuť bez "facky"?

niki285
31. aug 2008

Bola som v soku ked som vonku zazrela matku asi 9 mesacneho chlapceka ako ho udrela po hlave. ja mam este male dievcatko a viem ze mi tiez raz odidu nervy ale toto sa mi zdalo vela. Aj vam sa stane ze vam ujde ruka? Ako sa da vobec v taketo situacii ovladnut aby ruka neusla. Ako stare bolo dieta ked sa to stalo prvy krat. Ja by som mala si vycitky , pevne verim ze to budem vediet zvladnut aj bez "facky"

zrzulka
1. sep 2008

babulik ja verim ze to zvladneme bez bitky. myslim ze bitka nie je riesenim. potom ze je tolko agresivnych deti. ja ani neviem ako mam dceru vychovat nech aj ona bije kazdeho? podla mna aj nevinna facka vedie k agresivite, ved ked to dieta vidi doma ako riesenie tak to potom pouzije aj na pieskovisku, skolke, skole...

jahodka11
1. sep 2008

podla mna capnutie po zadku nie je bitie a neviem, no ked bude maly v tom veku, okolo 2 rokov, ci si necha nieco vysvetlit.....aby nieco nerobil...atd.....zasa sa s nim nebudem moct bavit ako s dospelym a vysvetlovat mu hodinu, ze to sa nerobi.....capnutie po zadku by som schvalovala, ale po hlavicke urcite nie, anu slabe....to je naozaj trosku moc 😒

vinka
1. sep 2008

Babulik tak to ti poviem.Mna ked syn vytočí(a on to vie ukážkovo)a sa nahnevám tak on má také páky,že ma skoro stále ukecá presvedčí a všetko možné.Hlavne ked mu poviem,že už to poviem ockovi hned vie ako na mna.Ale u neho už niekedy naložit na zadok treba.Lenže u nás to nemá zmysel.Kedže je športovec tak ked ja som mu strelila po zadku on sa len zatriasol a mna ruka dva dni bolela.Takže už nedostal ani nepamätá.Zaberajú zákazy počítač,rozprávky a také veci. 🙂

babulik22
1. sep 2008

to som mala namysli ako ty pises vinka.az ked dojdu do urciteho veku,tak potom zistime co bude zaberat na tie nase ratolesti.a vidis bolela ta ruka co mas co maleho capat 😀

elinka27
1. sep 2008

presne ako napisala babulik,ziadna z nas nechce dieta trestat bitkou,ale je fakt,ze niekedy deti dokazu riadne vytocit a mamicky su tiez len ludia.

vinka
1. sep 2008

Babulik niekedy to zabralo ale teraz je vytrénovaný rit tvrdá a on nič necítil.Tak aspon,že má rešpekt pred mužom.A ked spomeniem ocka hned vie čo som chcela aby spravyl. 😀 Lenže on má už 7 a niekedy je jak puberták.A nemá 9 mesiacov.To by som jej ja ublížila. 😕

sirinka
1. sep 2008

do urciteho veku vychovne capnutie po ruke, ked dietatko robi nieco nedovolene, pripadne po zadocku je podla mna ok, neskor uz to na deti neplati...
moja dcera napr. obcas trha kocura za chvost a nepomoze ine, len jej capnut po ruke, inac sa mi normalne smeje do tvare, niekedy staci, ked ju upozornim aby prestala...
samozrejme ked rodicia neodhadnu mieru a dovod, je to bohuzial smutne a taky by si zasluzili tie ruky odtat, ktorymi tlcu svoje deti.

sirinka
1. sep 2008

vinka veru, uplne ta chapem, este si pamatam na vlastnu pubertu a schopnost vytocit mamu do totalnej zurivosti 😝

vinka
1. sep 2008

Sirinka nič v zlom ale dieta by som nikdy nebila po ruke.Určite to nerobíš silno ale môže sa stat,že dieta sa začne zajakávat.Nato je zadok hovorila moja mama 🙂

sirinka
1. sep 2008

vinka ja som sa o tomto rozpravala s psychologom...z toho sa urcite nebude zajakavat...

zrzulka
1. sep 2008

naco riskovat??? ja by som po ruke tiez nebila. my sa s malou aj tak hrame ze tap tap tapusky tak neviem ci by rozlisila tapusky pri hre a keby som jej po ruke slabo buchla. ona by si urcite myslela ze sa ideme hrat🙂)) a zase silno buchnut by som nevedela. ozaj a vase deti rozlisuju ked sa hrate a "capnete" a ked capnete preto ze nieco spravili? prave pre toto nechcem malu bit. ked tak tak skor nejaky zakaz ale bitka urcite nie. nastastie aj moj muz je toho nazoru🙂

luciar79
2. sep 2008

Keď bola dcéra malá a dostala po zadku zapamätala si to a potom už väčšinou stačilo počítať do troch.
A nezdá sa mi že deti čo dostávali po zadku vyrastú agresívne. Podľa mňa skôr naopak. Ja patrím do generácie čo po remeň daleko nebolo, ocko dostával od babky šnúrou od žehličky. A nie sme agresívni.Sme v kolektíve oblúbení a v živote sa nám darí.
Povedala by som že deti čo nedostávali po zadku, mamy im dohovárali, alebo ich nechali. Potom si vydupú počítač a trávia pri tom čas už od 4 rokov, vraj ako s tým už pekne vie robiť. Hrá samé strielačky....podľa mňa z tohto vyrastie agresívny jedinec.
Keď bola tá relácia Pestúnky tak tam bola jedna mama. Syn mal tak 5 rokov a potom mala ešte 2ročného. Toho 5 ročného nebila, v ničom ju neposlúchol, chytal hisáky, riešila to pevným objatím ale on ju vtedy kúsal, kopal....keď mu niečo kázala pravý opak urobil....Určite sú aj deti na ktoré dohovorenie zapôsobí, tie citlivejšie ale na tie otrkané asi iné ako poplieskať po zadku neplatí.
Inak ako som pozerala tak väčšinou čo sú odporkyne bitia po zadku majú ešte maličké deti.Za pár rokov sa sem vráťte a potom ruku na srdce či ste za tú dobu po zadku necapli. A keď nie poslúchajú deti?

zrzulka
2. sep 2008

lucia asi mas pravdu. ale momentalne si neviem predstavit malu capat po zadku. ale zase ona je kludne babetko. a ked nieco robi co nie je vhodne tak jej dookola opakujem ze to sa nesmie. nonono a ukazem prstom.. zatial to nema pozadovany efekt ale este je malicka. u nas je to tak ze ked pride tema na bitie deti tak poviem muzovi ze to bude jeho parketa. na co mi on povie ze nie. potom obaja pozrieme na nasho anjelika a povieme ze to nedokazeme. tak asi tak nejako.

luciar79
2. sep 2008

zrzulka len si toto obdobie pekne uži ja tiež na toho môjho svištíka teraz nedám dopustiť, i keď už som naňho skríkla, lebo mňa štípal.Nech vie že mamu to bolí....to výchovné obdobie nám začne až tak v roku a pol.

vinka
2. sep 2008

Tak,tak zrzulka len si to ešte vychutnaj.Ja mám 7 ročného syna.A ten ked začne papulovat tak mi niekedy pripadá ako puberták.Potrebuje pevnú ruku lebo by som zošalela.Netvrdím,že ho bijeme vždy ale ked to je už neunosné tak od ocka dostane na rit aby sa spamätal.On sám potom príde sa ospravedlnit a povie mi,že sa nemohol zmestit už do kože.Ale sú to výnimočné dni ked dostane.Lebo on má rešpekt pred ockom a to stačí zatial. 😀

zrzulka
2. sep 2008

neviem zatial som nemala dovod kricat po nej ci bit ju ale stat sa moze vselico.Stipe aj mala aj ma kmase za vlasy ale ved ona nevie ze ma to boli. Poviem jej auuuuuuuuu maminku to boli ale ci si to uvedomuje netusim. este je malicka. u nas skor budem postrach ja a nie ocko🙂))ocko na malu neda dopustit. o to je to tazsie🙂))

bubba
2. sep 2008

😀 preco by deti mali zacak koktat ked im niekto hodi po rukach??? 😀 no,pobavili ste ma zasa 😀 diky.inac ja za fyzicke tresty nie som ale vychovnu po zadku pouzivam,u nas je vychovnjeisa ako obsiahle psychologicke testy vysvetlovania a pod....
frekvencia:taaaaaaaaaak 2x tyzdenne a moja mala nema ziadne traumy z hodenia po zadku (alebo prstoch)a dufam ze ked ju prejde obdobie vzdoru tak ani hodenia po zadku nebudeme pouzivat a bude si dat veci vysvetlit 😀

inac na niektore deti to plati viac ako slova.to nehovorim o tej mojej,ta je potvorka prefikana,vzdy na nu zabera nieco ine...ale viem ze vela deti skor posluchne po fyzickom naznaku ze "toto nebolo dobre"ako vysvetlovackam,ze "preco"ake mozu byt nasledky"a pod...nevedia to tak dobre spracovat.
a zasa na druhej strane by mohli uzakonit ten zakon proti fyz.trestom,pretoze dospely clovek nikdy nevie urcite posudit,ci dana rana nebola nahodou silnejsia ako to dieta znesie bez ohrozenia zdr.stavu...lebo ja ked si predstavim ako penim,ked mi manzel hodi na zadok ake mi je to neprijemne a pritom je to len zo srandy....ake musi mat pri takom niecom pocity dieta...preto si davam velky pozor aby som to neprehnala a ked ma dozuri radsej idem prec aby som to rozdychala 😀

zucha
2. sep 2008

ja som tiez za rozhovory s dietatom, ale verim, ze su take deti, ktore sa naozaj nezmestia do koze a pac po zadocku je mozno naozaj to posledne, co zaberie. Ked si tak spomeniem na svoje detstvo, pamatam si, ze som dostala facku od otca len dva krat a doteraz presne viem, za co to bolo a fakt to bolo opravnene. Takze ta facka bola naozaj dobre mierena a aj myslena. 😉
To, co tu opisovala zakladatelka temy, asi nie je fyzickym trestom, ale kazdopadne by som sa niecomu takemu rada vyhla pri vychove svojich deti

vinka
3. sep 2008

Zucha tak to čo opisovala zakladatelka mi príde týranie ked bije po hlave a 9 mesačne?...To ja som nikdy syna nikde inde neudrela jak po riti.Aj to si musel zaslúžit.

babulik22
3. sep 2008

vinka: kolko ludi tolko nazorov 😕

zucha
3. sep 2008

vinka, sama niki este na prvej strane napisala, ze to nebolo myslene tak, ako to uviedla pri zakladani temy, preto som to spomenula aj ja. Niekomu pride tyranie uz to, ze buchnes po riti cez plienku dieta a niekto to poklada za metodu urcovania hranic.
Kazdopadne asi nie uplne normalne deti "vychovavat" takymto sposobom v tak nizkom veku, ked sa este ani nepredpoklada, ze dieta uplne rozumie, co sa od neho chce. Je ine, ked pacne matka po zadku dieta, ktore je v obdobi vzdoru a hadze sa o zem.
No ono je tazko sudit inych, ked nepozname nikto okolnosti toho, co sa udajne udialo a ani nevieme, ako prebieha bezna komunikacia a hra medzi dotycnou matkou a dietatom. Tym, ale nechcem povedat, ze buchnutie po hlave je normalne 🙄