Hlavička môjho dieťaťa sa zaťahuje stále iba doľava, čo s tým?

jana171218
1. okt 2019

Malý si drži hlavičku len na jednu stranu, akoby sa zaťahovala len do ľava, pritom stale menim polohy ked lezi, raz jedna a raz druha strana. Čo s tým? Ďakujem

jana171218
autor
1. okt 2019

Ma 5 tyzdnov

jankap55
1. okt 2019

@jana171218 aj nas malý keď bol babo tiež dával hlavičku len na jednu stranu, dokonca aj keď si už vedel hlavičku držať a bol na rukách. Tiež som mala obavy. Ale teraz ma 14 mesiacov a všetko je ok. Treba mu napr. hrkat hrkálkami na všetky strany aby si tu hlavičku otacal

zuzka102
1. okt 2019

Zdá sa mi to ešte skoro riešiť, no ak budeš, tak najprv smer pediater a potom ten ťa prípadne posle k rehabilitačnej lekárke, a ak bude treba (ak to tak dr. zhodnotí), budeš chodiť s malým na cvičenie/rehabilitáciu a cvičiť aj doma ako ti ukážu, aby sa mu spevnilo svalstvo a odstránili problemy.

marya2
1. okt 2019

Nám ortopéd radil cvičiť s malým na brušku a ako už bolo spomenuté vyššie, upútavťa ho zvumi alebo aj svetielkami na tú stranu, ktorej sa vyhýba.

renatka100
1. okt 2019

@jana171218 urcite navstivit odbornika, aby mu to tak nezostalo, cvicit a cvicit presne cvicenia co poradia na rhb

deedol
1. okt 2019

spomen pediatricke a nech ta pripadne posle k rehab lekarke. moze mat skrateny krcny sval z polohy v bruchu (torticollis). da sa to v pohode vycvicit, len je dobre zacat co najskor, ide to lahsie a aj babo sa menej brani.

bobricek1979
1. okt 2019

@jana171218 smer pediater poradí nejaké cviky

deti95060810
1. okt 2019

riešili sme to u dcéry... cvičili sme a po čase bolo Ok...

dellpo
1. okt 2019

@jana171218 aj ja som to riesila u oboch dcer. Skrateny krcny sval - torticollis, najcastejsie z polohy v brusku. Najprv na to upozori pediatricku pri najblizsej poradni.. Zhodnoti vaznost stavu a odosle s vymennym listkom k rehabilitacnej lekarke. Ak to ta potvrdi, s dietatom sa intenzivne do roka cvici vojtova metoda. Rehabilitacna sestra ti ukaze cviky, ktore uz cvicis doma s dietatom tak 3- 4x denne. Netreba to zanedbat, aby mu neostalo nespravne drzanie tela a v buducnosti nemal napr. skoliozu. Cvicenie sprevadza casto intenzivny plac dietata. Treba to vydrzat, dieta je este male a nebude si to pamatat. Moje obe dcery su uz ok .. a nic z toho obdobia si nepamataju..Drzim prsty

pindovci
13. nov 2019

Jedno moje z dvojiciek to takto malo, tiež sme si to všimli zhruba v takom veku, určite by som na to upozornila pediatra, nás nám doporučil rehabilitačnu sestru, ktorá nám to doma rozmasirovala, synček už má tri roky a ma trosku aj hlavičku zlezanu, našťastie to nebol zacviknuty nerv ale len stuhnuté, pretože sa v bruchu pucili, verím, že to tiež nebude váš prípad a držím palce 😊