Hopsadlo a 4-mesačné bábätko.

baska1930
14. feb 2020

Ahojte baby chcem sa opýtať dostali sme hopsadlo mala má 4m a je dost pohybovo akčná môžem ju tam šupnúť?🤔🤷🏻‍♀️

jancejance
14. feb 2020

@baska1930 4mesiace??
😲 Veď nemá ešte poriadne chrbát spevnený...

veronice
14. feb 2020

Fyzioterapeuti nedoporucuju
https://www.modrykonik.cz/blog/eficenka/article...
Ale je to na tebe... Urcite sa tu ozvu aj maminy ktore do hopsadla davaju a ich detom (zatial) nic nie je.

lula313
14. feb 2020

Ja by som to rovno predala, keď si nechceš “zničiť” dieťa.

ketty251
14. feb 2020

Určite by som nedala.

veronikaszabova
14. feb 2020

Urcite nie

lenkakravcova
14. feb 2020

@baska1930 4m je ešte skoro.
Od 6mes je väčšinou písané že najskôr. A dieťa musí vedieť samo sedieť.

deedol
14. feb 2020

info od viacerych fyzioterapeutiek a rehabilitacnych lekarov - vobec sa to neodporuca.

swetluska
14. feb 2020

@baska1930 no rovno ju do skoly oblec a posli🙈🙈🙈 odpadla som.
Odmalicka behame po fyzioterapeutoch a 2rocne deti su deforkovane z hopsadiel, behakov dokonca aj z topanociek co dostavaju do kocika ked su este ako babenka a vobec nechodia...

baska1930
autor
14. feb 2020

@swetluska a s tých nezmyselných nosičov im nic akože nieje keď sú deformované s hopasdiel, chudákov a s topánok??

baska1930
autor
14. feb 2020

Tak s chodaka, hopsadla a s topánočiek sú zdeformované ale s tých nezmyselných nosičov mi chcete povedať že nie ??

evkao
14. feb 2020

@baska1930 z nezmyselnych mozno ano, z ergonomickych nie

floretine
14. feb 2020

@baska1930 Deformované deti sú z klokaniek a iných neergonomických visítok, zo správne nastaveného ergonomického nosiča sú deti so zdravo vyvinutými bedrovými kĺbmi a chrbticou.

deedol
14. feb 2020

na margo nosicov, opat info od fyzio, lebo sme to riesili (moj syn mal problemy a cvicil vojtovku, tak som mu nechcela uskodit): neergonomicke nosice (klokanky) vobec nie, ergonomicke ok, ale len na kratky cas (mne napr. "dovolila" 30-60 minut denne, ked bol na tom maly uz pomerne dobre). dovtedy nie, lebo to mohlo "podporit" prave to, co sme sa snazili "opravit" (asymetria, hypotonia, hypertonus). mala o tom aj fyziomama taky "prieskum" medzi fyzioterapeutmi na svojom fb a nazory sa roznili. (a pritom ona je zastankyna nosenia.)
@baska1930, velmi nechapem, preco sa pytas, ked uz mas svoj nazor a sudiac podla reakcie ho asi nechces zmenit. ale fakt to odbornici neodporucaju :-/

henka123123
14. feb 2020

od 6 m som davala ked som si potrebovala povysavat a podobne

vittekovaveva
14. feb 2020

@baska1930 Vase dieta, urobite su nakoniec podla seba ale ked sa uz pytate na nazor tak z lekarskeho pohladu hovorim nie vselijakym hopsadlam, odrazadlam, pavukom a podobne.. moja mama ma nabadala preco svoje dieta nedam do pavuka.. nedam sedier.. atd.. vysvetlila som jej ze je nezdrave pre dietatko davat ho do vynutenych poloh v ktorych sa samo prirodzene udrzat nevie nakolko v tychto polohach dochadza k nespravnemu drzaniu tela, asymetriam a podobne.. potom tu mame generaciu skoliotilov a inych ortopedickych diagnoz ktore “kto vie preco asi” vznikli.. teda ziadna poloha so kt sa babatko samo nevie dat nie je vhodna.. a nepodporujem ani ziadne satky, nosice.. ked uz nosic naozaj na mac pol hodinku kedy si ta zena potrebuje nieco porobit ale to sa da riesit aj inak ako nosicom

swetluska
15. feb 2020

@baska1930 ja som napisala s pripadmi s ktorymi som sa osobne stretla

ankaevka
15. feb 2020

4m dieta chces dat do hopsadla? To nemyslis vazne, ved take dieta nevie este poriadne samo sediet..ved ho davaj na zem na deku, nech sa pretaca, hracky dookola.. co mu da prosim ta hopsadlo?

stanulienkat
15. feb 2020

Pre 4 mesacnu??

domisha02
15. feb 2020

@baska1930 neodporúča sa ani starším deťom nie to este 4 mesačnemu a ano ani nosiče nie su najlepšie hlavne nie ktoré niesu ergonomicke

fiafia
15. feb 2020

@baska1930 tak skoro nie, az ked babo zacne sediet. Tiez sme mali hopsadlo ale nepacilo sa mi ako tam sedi tak tam bola veeelmi malinko, to iste pavuk. A osobne sa mi nepacia ani nosice a ku klokankam sa ani nevyjadrujem 😊 ale kazdy podla svojho vedomia a svedomia