Hrbol na hlavičke mesačného bábätka

sisi2212
28. apr 2020

Ahojte zienky, mam problém, mam mesačne babatko a vsimla som si, ze na pravej strane hlavičky, ma taky hrbolcek, ako keby kost vystuplejsia, je to tvrdé, ked chytnem, na ľavej strane to nema alebo teda nie až tak výrazne, mozno veľmi jemné ano... Len na jednej teda dosť vyrazne, znervoznuje ma to, prikladám aj foto... Co na to hovoríte? Mate nejaka aj takúto skúsenosť?

gabulienka623
28. apr 2020

To je lebecny šev. Je to v poriadku, časom sa to trošku zmenší, ako bude rásť hlavicka. Moja dcéra mala tiež všetky švy také vystupene

sisi2212
autor
28. apr 2020

@gabulienka623 ďakujem, to ma upokojilo, lebo ja stres zrovna, keďže maly to ma len na jednej strane tak viac a na druhej minimálne....

simonecka008
28. apr 2020

A pediatricka si to nevsimla? Skuste sa jej opytat ked pojdete na poradnu...

lindusss2016
28. apr 2020

@gabulienka623 a ktory sev je podla teba na tomto mieste? Urcite by to mala ukazat dr, je to mesacne dieta a lebka, opatrnost je tu ozaj na mieste

lindusss2016
28. apr 2020

@sisi2212 nepises, ci to tam ma od narodenia alebo ako. Vzniklo to az teraz? Alebo to tam doktori uz videli? Ja nie som neurolog, ale nemyslim si, ze sev by sa ukazal na takom mieste.

sisi2212
autor
28. apr 2020

@lindusss2016 práve asi od narodenia, len najskorej som si to nejako nevsimla... Ale ukázala som to aj pediatricke, ta povedala ze to nič ale poriadne ho ani nepozrela.... Takto to vyzerá zpredu

sisi2212
autor
28. apr 2020
sisi2212
autor
28. apr 2020

Takto to je vidieť zpredu, taky hrbolcek no na tej pravej strane

cammille
28. apr 2020

@sisi2212 ano, to je vystuplejsia "kost", na tejto druhej foto vidiet, ze ma trochu zlezanu hlavicku na tej pravej strane, tak to viac vidno ako na lavej😊 skus ho polohovat viac na lavu stranu a to sa zrovna😊

sisi2212
autor
28. apr 2020

@cammille ano je pravda ze od narodenia preferuje tu pravú stranu a zvyčajne leží na tej, aj keď ho polohu jem na lavu, on sa otáča na tu pravú vyslovene.... Ďakujem, skúsim ho viac polohovat teda na tu ľavú ❤️

lindusss2016
28. apr 2020

@sisi2212 ak od narodenia, tak to bude ok, neboj

sisi2212
autor
30. apr 2020

Zienky pozerala som poriadne fotky a zistila som, že v porodnici to mal aj na tej druhej strane, cize asi to sú tie švy lebecne, len teda myslite ze na tej jednej mu to zmizlo alebo je už len jemne kvôli tomu polohovaniu?

sisi2212
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisi2212
autor
30. apr 2020

Prikladám aj foto, kde je vidno, že v porodnici to mal aj ľavej strane hlavičky, len teda tam to uz skoro nema, len jemne, môže to byť tým polohovaniu, ze tam sa mu to zjemniloalebo čím myslíte?

cammille
30. apr 2020

@sisi2212 ano urcite je to ono😊 aj moji to tak mali😊 tym, ze ma vylezanu viac jednu stranu, tak to viac vystupilo, ale casom a polohovanim aj na druhu stranu sa to vyrovna... moj ma 9m a uz davno to nevidno, a mal to podobne😊
Naozaj sa neboj, je krasny a zdravy❤

sisi2212
autor
30. apr 2020

@cammille ďakujeeeem ☺️☺️☺️ už som pokojná, aj ho cez deň dávam viac na tu druhu stranu, aby sa to napravilo ☺️ tak snad to bude čoskoro ok

gabulienka623
30. apr 2020

@lindusss2016 no predstavte si, že vencovy šev. Ale vidím že už ste na to prišli aj sama. A pedriatricka dieťa určite videla a neriešila, pretože vystupene švy u detí sú normálne a do 2r sa upravia.

lindusss2016
30. apr 2020

@gabulienka623 ja som sa ta to pytala normalne bez zbytocnej agresie, ale dakujem za odpoved, uz som na to prisla aj sama, kedze ta prva foto mozno trosku skreslovala a nakolko autorka vysvetlila, ze to tam ma maly od narodenia, aj som jej pisala, ze to bude v tom pripade ok, kedze kazdeho novorodenca vidi xy doktorov.