Hyperaktívne 3 mesačné dieťa

elcoro
27. júl 2020

Kde robím chybu? Nemám už nervy chápete? Mam 3 mesačného drobca, ten je od narodenia strašne živý alebo neviem co mu je, v kuse je v pohybe, ruky nohy aj pri zaspávani sa mu hýbu, dám do perinky, ulitky vrieska pomaly ju roztrhne , vyberiem ho z nej nevie zaspať je nespokojný, taky istý bol aj jeho brat 3 ročný teraz,,, nikdy nevie zaspať sám že položím a spi alebo si ľahne a zaspí bez toho aby som musela kolisat, hojdat, trieska z kociarom. Je to strašne únavné, vyčerpávajúce uspavat hodinu a spi 15 minút, vyberiem ho z kočiara troska sa po hráme zasa vrieska chce späť, dám ho do kočiara a ani bohovi zaspať, keď nekolisem..... Ja už neviem Ci ho mam nechať vyplakať ci co? Co to je za dieťa?

elcoro
autor
27. júl 2020

@elcoro je jedno ci je vyksjane, či nie, proste všetky potreby co sa dajú ma uspokojenie z môjho hľadiska a furt je taky sakra,,,,, už som zúfalá

krpcurik
27. júl 2020

presne ako keby o nasom pises 🙂 vyhladaj si pojem narocne dieta, nas uplne splna vsetkych 12 bodov

elcoro
autor
27. júl 2020

Podotýkam že je dojceny mlieka mam dosť, priberá at nad rámec ako ma čiže hladný nieje sakra,,,

elcoro
autor
27. júl 2020

@krpcurik mam prečítané už snáď všetko všetko ale toto je mimo zdravého rozumu sakra strácam nervy a trpezlivost

krpcurik
27. júl 2020

@elcoro naozaj si precitaj o tych narocnych detoch, ja som tiez bola z neho zo zaciatku zufala az kym som pochopila, ze s tym nic nespravim, ze ma skratka taku povahu... stale som z neho obcas na nervy, hlavne ked som nevyspata po tazkej noci... zajtra bude mat 22 mesiacov, stale je tiez kojeny aj v noci, niekedy je aj 15krat za noc hore... tieto deti proste robia vsetko na plne kolo, vsetkeho potrebuju vela okrem spania... napriklad teraz na obed, uspavala som ho 40 minut na prse, spal presnych 30 minut, potom este potiahol asi 25 minut ale to bol stale na prse...tiez nonstop hybe vsetkymi koncatinami, vyzaduje 24 hodin denne moju pozornost, cez den sa aj 20krat koji...tiez prve mesiace priberal 1,5kg mesacne...proste bude to chciet od teba iny pristup, ak si chces s nim zachovat pekny vztah

janula12345
27. júl 2020

@elcoro neviem ci ta to potesi, ale nie si sama, a bude to este trvat. Mam to uz rok. To su veru tie narocne deti. Stale v pohybe, v aktivite, nespave, vyzaduju neustalu pozornost, ale su nase a snad raz sa nam ta trpezlivost odplati 🤣🤣🙃 skor ako skoncime v pezinku.

zabulienka266
27. júl 2020

Nezúfajte.... Obe som mala takéto s trojročným rozdielom. Navyše mladšia s veľkými zdravotnými problémami. Celú noc nespala do troch rokov🤦‍♀️.... Ale.... Teraz majú 8 a 5 a sú to úžasné, samostatné, múdre a šikovné deti... Áno bola som na nervy, pretože malú nemohol ani muž vziať asi do 8 mesiacov na ruky, čo mi chcel pomôcť.... Ale prežili sme to všetci bez ujmy 😉....

biela_sova
27. júl 2020

@krpcurik
@elcoro Ako napisaala Krpcurik, my mame tiez takeho takmer 2 rocneho. O tom, ze je to narocne diwta, ma informovali uz sestricky v porodnici. Ine deti na obede spali v postielkach zaparlovanych v jedalni, moje si vyplakalo ocka, kym som si isla po cviklu do vydajne stravy.
Nam ponohlo spolocne spanie, odkedy som raz pri kojeni zaspala s nim v mojej posteli,prespi noc, zobudi sa len na 1kojenie. Nedam na to dopustit, som takmer vzdy vyspata.
Ked sme isli von kocikovat, uspala som ho v ergo nosici a preklopila do kocika spal 2-3hod.
Mam ho stale pri sebe, ked som robila nieco v kuchyni najprv som ho mala v Cocoon hnoezde, potom v lehatku, potom v uciacej vezi, skratka, stale musi byt na dosah mojej ruky.
A teraz, akoby prutikom svihol, ked sme prisli k znamym na navstevu, je z neho zhovorcivy suverenny chalan, ktory si 3 hod ani nespomenul kde ma mamu. ;)
Nenechaj ho nikdy vyplakat, ked je takyto (nie hyperaktivny ale extremne citlivy a inteligentny, vnima viac na svoj vek), zlomis ho tym.
Raz z neho bude mozno vedec, lekat alebo riaditel, len mu netreba odstrihnut krutym vyplakanim kridla.
Vydrz, mysl8 na to, ze takychto matiek s takymito detmi je nas veeela vela, len sa hanbia postazovat 🙂

eeffka
27. júl 2020

@elcoro pises, citujem "taky isty bol aj jeho 3r brat" ..... tak co ti na to povedat? asi len ze prejde to a mala by si byt zvyknuta

biela_sova
27. júl 2020

https://mamaaja.sk/clanky/dieta/12-crt-narocneh...
Ak splnas aapon polovicu, je to ono.
Bude musry byatry, 3 kroky popredu v mysleni oproti zvysku sveta. Su to deti, co v roku a pol zacinaju skladat cele vety, vedia rozoznavam v 1,9 roku pismenka, poznaju vsetky zvueratka ukazu Ti a pomenuku kesiac duhu, brusko, nostek, vyfukaju si same nos nakrmia sa same lyzicou, napiju sa same, akratka na zaciatku je to tazke rok na to su samoatatne a Ty mas oproti inym mamam pokoj, obsluzia sa same 🙂

mila23
27. júl 2020

tiez mam take deti...uspavat sme ich prestali asi vo veku 5 rokov...dovtedy kazdy vecer som musela ja (alebo muz) pri nich lezat kym horko-tazko zaspali. Doteraz nepotrebuju vela spanku.
Ja ked tu citam prispevky zien,ze ich deti su uz o 8 v posteli, ze od 8 spia...alebo ze rano spia do pol 9, len ticho zavidim. Moji su ako take duracelky - teraz ako je svetlo zaspia tak pred 10 vecer a rano ak spia do 6:30 tak sa tesim...(6 a 8 rokov).

elcoro
autor
27. júl 2020

@mila23 malý 3 ročný sám nezaspím, stále si musím k nemu ľahnúť ja alebo muž a rozoravaz rozprávku a potom zaspí..... Boze myslela som si ze len jedno také budem mat ale to mam aj druhé, práveže som s toho nervózna lebo viem co ma čaká, lebo som to už zažila, uspavania na fit lopte hodinu a spánok 15 minútový a furt dookola....

elcoro
autor
27. júl 2020

@eeffka viem coa čaká bojím sa toho, som frustrovaný, unavená, nevyspata

krpcurik
27. júl 2020

@biela_sova aj my sme hned v porodnici zistili, ze to nebude "standardne" babo 😀 ja som rodila v Nemecku sekciou, od kedy krpceka vytiahli z brucha von, od vtedy bol stale so mnou, aj muz bol cele 4 dni s nami... ale jedine dieta, ktore tam hucalo na cele oddelenie, bolo to nase...aj sestricka mi hned v prvy vecer povedala, ze on isto nebude chciet spat v postielke, ze si ho mam zobrat na noc k sebe do postele...stale sa chcel dojcit....ani doma sme nemali postielku pre neho pripravenu lebo este v tehu sme sa zhodli s muzom, ze chceme aby s nami spaval...no aj napriek tomu je on aj v noci milionkrat hore

elcoro
autor
27. júl 2020

@biela_sova nemá význam nechať vyplakat, skúšala som reve jak zbesnety 🙆‍♀️🙈 co 5 minút ci 10 viacej som nevydržala lebo až sa zachadzal prišla som k nemu a úsmev na mňa hodil že super konečne si prišla...... A opäť zobrať na ruky a ani nemukol..... Položím a pospi 5 - 10 minút pol hodky a už je hore a kope rukami nohami vrieska, neostane sám ani 5 minút

elcoro
autor
27. júl 2020

V kuse je na prsníku v noci spíme spolu, nevidím žeby bolo zlepšenie žiadne akurát to ze ja nemusím ako koža vstávať každú hodinu a aj castejsie

luccija
27. júl 2020

@elcoro nerobíš nikde chybu je to taký temperament

krpcurik
27. júl 2020

@elcoro citit z tvojich prispevkov, ze si riadne vycerpana...najdi si nejaky cas len pre seba

elcoro
autor
27. júl 2020

@luccija tajné som dúfala pri druhom porode že to bude ukážkové babo a bojím sa povedať ci nieje ešte horšie povahovo ako to prvé 🙈🙆‍♀️🙄

elcoro
autor
27. júl 2020

@krpcurik nenájdem, manžel do večera v práci, a nemá mi kto pomôcť, nonstop idem na plné obrátky a neviem dokedy takto vydržím 😣🙈

majamat
27. júl 2020

@biela_sova ako ktore. moja dcera snad okrem jednej crty splnala vsetky, ale teda my sme bojovali so vsetkym, ani za svet sa nehcela ucit nic nove, ani obliekat, ani jest., ked sa jej nieco v kresleni nedarilo, tak nervy, nechapala, ze ked sa uci, nemusi to byt hned dokonale, preto nekreslila, ani az svet sa pochystat niekde von a do skolky nacas, to bola ina kategoria. neustale vyzadovala pozrnost, nevedela sa zahrat sama.

no casom sa to vsetko naucila a aj psychologicka v skolke nam hovorila, ze takto so sebou nespokojne su inteligentne deti. to sme sice netestovali ako je na tom s inteligenciou, ale teda uz ako skolkarka riesila jednoduche sudoku, uci sa velmi dobre, ma vybornu pamat ( len an to co chce, ale basnicky sa vie naucit rychlostou blesku ), zapaja sa do amtematickych sutazi a konci medzi najlepsimi ( dokonca z celej skoly bola prva v Klokankovi ). no ma svoju narocnu povahu.

majamat
27. júl 2020

@elcoro bola som na tom rovnako. dcera prerevala cele dni, v noci o trochu lepsie, lebo co to pospala, nebudila sa prilis casto,a le zaspavala neskoro a budila sa najskor o 4hod. neskor sa to posuvalo na 6hod, no ja som do polnoci dorabala zameskane, tak som si moc neoddychla. hlavne mysli na to, ze sa ti bude len zlesovat, aj ked teraz ti to pride ako vecnost.

blushbone
27. júl 2020

@elcoro Tiež mám také bábo. Cez víkend malo pol roka a už lezie, stavá sa na nohy z kočíka ide tiež vyliezť, jednoducho nemôžem nechat na minútu bez dohľadu. Už od začiatku som bola pri dvoch deťoch vyčerpaná tak, že som si nevedela predstaviť, že toto fakt dám. Pomohlo len občas sa poriadne vyplakať a vyplaviť všetko von...zlosť, beznádej, stres, vyčerpanosť. Organizmus sa s tým postupne nejako vyrovnáva. Inak to asi ani nejde. Držím silno palce.

mila23
27. júl 2020

@elcoro veru tak, u nas sice nie na fit lopte,ale tiez som uspavala deti. Starsi syn mi vzdy pri uspavani zmolil prst a zarypoval nechtom pod necht. vacsinou som skor zaspala ako on. A ked som si uz aj myslela,ze spi a skusila som vstat - hned oci dokoran,ze kam idem a zase odznova.
v zivote som nezazila,ze ulozim deti do postielky a idem prec, oni zaspia...take ja vobec nepoznam...teda, teraz uz ano,ale aj to vzdy chcu,aby som zostala pri nich...

elcoro
autor
27. júl 2020

@mila23 akoby som to písala ja... Presne to iste u nás bože. .......

elcoro
autor
27. júl 2020

@blushbone ten starší v športovom sedel asi 3krat dokopy. Odkedy vedel lozit a začínal chodiť to bola pohroma v kočiari vrieskal kopal plakal ani za svet tam nechcel sedieť,,, obdivovala som ostatné mamičky pekne nalicene oblečené ako sa prechádzajú po meste akoby v kociaroch mali bábiku ani sa nepohlo po niektoré decko a moje? 🙆‍♀️Vreskot plač, furt dačo chcel, kopal, utekal, hádzal sa... Proste nočná mora... Ja sa už bojím odteraz co bude s tým druhým

blushbone
27. júl 2020

@elcoro to som aj ja dnes pozerala, ako sa mamičky spolu prechádzajú, z kočikov deťom len nohy trčali. Ja plačúce dieťa pod pazuchou a tlačila prázdny kočiar. 😁

carduelis
27. júl 2020

Nemoze mat hypertonus?

nickpick
27. júl 2020

@elcoro ked mala nasa asi 4 mesiace bola som s nou na kurze masaze pre babatka, vecerne uspavania boli v tom case na gulku, len som skakala ako opica na fitllopte, stale plakavala, budila sa kazdu hodinu, niekedy plakala aj hodinu v jednom kuse, viem urcite ze to nebolo brusko, klasicky reflux tiez nie, a nevyzeralo to ani na skryty, nevedeli sme sa dopatrat priciny, niekedy mala excesy aj pocas dna, tak mi znama odporucila tieto masaze, naucili nas tam masirovat babatkam nozky, rucky, brusko, tvar, instruktorka nam vysvetlila, ze masaz posobi preventivne prave pri takychto narocnych detoch, posobi upokojujuco, je im to prijemne (tak ako dospelym), uvolnia sa, nefunguje to tak, ze ked vystraja zacnes masirovat a je z neho zazracne baranok, praveze sa masiruje ked ma dobru naladu a je v pohodke, ked sa to robi dlhodobo vznikne z toho vas spolocny ritual, dotyk matky je dietatu prijemny, mal by posobit preventivne proti napatiu, a napr. ak ma aj problemy s bruskom matka sa nauci ako bolesti masazou predchadzat alebo ju potlacit, skus, mozno to pomoze aspon trosku, skuste aj nejaku relaxacnu hudbu, nie som ziaden typ-ezoterickej hippie matky, ale ked som uz bola vazne z malej na nervy isla som do toho, myslim ze to malo cosi do seba....

elcoro
autor
27. júl 2020

@nickpick ďakujem už aj to som začala, večer stále po kúpaní zapnem jemnú hudbu a masírujem celé telíčko .. No zjavne nepomáha 🙈🙆‍♀️ je kľud keď prestanem opäť ten istý kolotoč