Hysterické výstupy v noci štvorročnej dcéry

dievcatko19
2. sep 2014

Ahojte, potrebovala by som poradit. Nasa stvorrocna dcera bola vzdy bezproblemove dieta, nielen co sa tyka spanku. Pred nejakym casom sa ale zacala v noci budit, co by nebol problem, ale vystraja tak, ze si s nou nevieme rady. hystericky place, krici, ma jednu poziadavku za druhou, nic jej vsak nie je dobre, ak jej dam vodu, ktoru chcela, chce ju do ineho pohara, aj ked vyslovene tento povodne chcela, ak jej dame iny, je tam malo vody, potom uz vela, polozim ho na zle miesto podla nej, chce ist za minutu patkrat na zachod, aj ked tesne predtym sa normalne vypiskala, chce ine pyzamo, ked jej dame ine, zas je zle, chce v strede noci nejaku miniaturnu hracku-postavicku, ktoru my nemame sancu najst tak zacne hystercit tak, ze sa trasie cely dom a potom sa to stale viac a viac stupnuje. a ma samozrejme milion inych poziadaviek, nic ju vsak neuspokoji a stale vymysla nieco dalej a to za neskutocne hysterickeho placu a prejavov. nie som na take veci, ale niekedy ma normalne napadne, ci nie je nejaka posadnuta 😕 nocny des to nie je, ona je normalne pri vedomi, reaguje, komunikuje, akurat ze hystericky a nespokojne. neplati na nu ani po dobrom ani po zlom, rano vzdy slubi, ze uy bude pekne spat. mame teraz doma babatko, ale toto zacala robit este ked som ani nebola tehotna a ze planujeme babatko sme pred nou nikdy nespominali, takze tomu by som to nepripisovala. sice badam zmenu po porode v jej spravani, zacala strajkovat s piskanim, chodila by v kuse na zachod, aj ked jej samozrejme nic nejde, potom z toho nervaci, ze to nejde, chce ist piskat napr. do vane, samozrejme s velkym placom, takisto s kakanim, zadrziava, az pokial to uz nejde same, pripadne sa semtam trochu pokaka a potom pride dalsia panika, ze sa pokakala. to by som ale pripisovala prichodu surodenca, k babatku sa sprava velmi pekne, az vzorne, ale tak asi tymto sposobom sa ventiluje. len tie vystupy v noci, tie nezacali po porode a nerozumiem im, rozmyslam, ale nic mi nenapada, nenastala v tom case ziadna zmena, do skolky chodi rada, nikdy sa na nic nestazovala, my mame pekny vztah, nehadame sa, no neviem. samozrejme uvazujem nad detskym psychologom, len ma zaujimaju skusenosti inych mamiciek, ktore mali podobny problem.

lussy666
3. sep 2014

@kiki68 neviem preco mi pride, ze tie kraviny pises naschval, aby si vyvolala pohorsenie 😎
povedat decku, ze si z neho smutna, ak to neprestane robit pojde k doktorovi na injekciu a vyliat nanho kybel studenej vody, lebo to necaka :D :D :D zabudla si ho zbit a strcit mu roubik do ust. aach jo.
dievca, to nemozes myslet vazne....ja teda nejsom ziadna citlivka ani trasoritka, ale tie tvoje metody su tak na infarkt a nocne pomocovanie do sestnastich....

betunka39
3. sep 2014

K tym komentom.ze zabuchnut dvere.nechat sa povracat.alebo sprcha.preboha zeny vy ste matky?Si predstavte.ze sa v noci zobudite.budete nieco potrebovat a nebudete sa vediet vyjadrit a blizky clovek vam toti spravi?Akomoze potom v buducnosti to dietatko doverovat rodicom.ked toto spravia.A porovnavat dieta a psa.hroza.Nikdy by som svoje dieta neporovnavala so ziadnym zvieratom.Ale k problemu.precitala som si vsetko a z toho vuplyva.ze mate babatko.ktore spinka s vami a mala spi sama.Pises sice.ze neziarli.je mila k malej.Ano.je k nej mila ale tymito nocnymi vystupmi jasne dava najavo.ze v noci chce vasu lritomnost.pretoze ziarli.hoc sa Vam to nezda.Na Vasom mieste by dom ju nacas zobrala k sebe do izby.Nebojtesa ked pochopi.aj ona sa pekne sama potom odstahuje do svojej izby.Ja mampat deti a nikdy nebol problem aby si nevedrli zvyknut pk case spat same.Ani moje deti nikdy neziarlili jedno na druhe.Ale najstarsi.ked sa narodila dcerka uz nemal vobec plienky.Ked videl.ako malu prevbslujem.vzy prisiel.ze chce aj on.Najprv som odmietka.ze uz je vrlky a pod.Tak sa naschvsl pocikal.Ked som mu potom zacala davat plienky.jednoducho sa potesil.ale nikdy sa nepocikal.Ked siel cikat dal dole a dpat.Trvalo to dva tyzdne .kym pochopil.Stredny syn zase.ked sa narodil najmladsi zvykol spavat pri nas.ked zaspal dali sme ho do jeho pistele a spal.Ale po narodeni maleho mal pkcit.ze he odstrecny.Tak vzdy vecer cakal.kym nakijim.a maly zaspi a prisiel sa pytat aj o polnoci.ci uz bracek spi.Ked videl.ze je v pkstirlke nasackoval sa k nam a spal do rana.S manzelom sme to nerirsili.lebo mame velku pistel.Keby som ho vyhanala vobec sa nevyspime.lebo by chodil k nam aj desat krat.Asi po mesiaci ho yo lrestslo bavit.Podotykam ze vsetky deti asi do troch tokov spali s nami a niekedy sme sa rano zobudili aj piati.alebo vestci siesti.pricom najstarsi si pritiahol palon a spal na zemi.Nebolo to casto.ale v zime pjcas fujavice.aleo v lete ked bola burka.tak sa bali.V zivotr som dieta nevyhodila zo spalne.vsetci sa odstahovali ked prjsiel cas.Aj Alzbetka este spj s nami.aj ked ma pkstirlku pri nas.Skuste ist aj k psychologovi.zisti co ju trapi.

dievcatko19
autor
3. sep 2014

@anuskaaprazko no, ja sama by som netvrdila jednoznacne, ci je rozmanana alebo nie a je to moje vlastne dieta, z dovodu, ze detska psychika (a vobec ludska) je velmi zlozita zalezitost, tazko povedat preco tak reaguje a na co. myslim, ze rozmaznana nie je, pretoze ak by bola, myslim, ze by sa takto spravala aj cez den. ale v kazdom pripade si myslim, ze nie je vhodne vynasat taketo jednoznacne a unahlene sudy, ked niekoho (v tomto pripade moje dieta) si nikdy nezazila a vobec ho nepoznas. poznas len jeden maly fragment z jej spravania, ktory som popisala a ktory je problematicky, cez den je to jedno krasne rozumne dievcatko. ano, aj cez den ma sem tam nejake nalady, ako aj my dospeli, ale to je normalne a uplne v poriadku, ved nie je stroj. ale z tvojej reakcie napr. ohladne tej vody vidno, ze si nezazila extremny nocny vystup, taka mudra viem byt aj ja, nechces z toho pohara? tak si trucuj... tak asi preto tu pisem, ze tento pristup nefunguje 🙄

dievcatko19
autor
3. sep 2014

@majkushka no myslim, ze az take jednoduche a viditelne to nie je, zacala to robit uz aj pred tehotenstvom aj ked som bola tehotna, ale este o tom nevedela. a nechcem teraz vsetko hadzat len na surodenca. tiez myslim, ze sa jej venujem dost, mozno paradoxne aj viac ako predtym kvoli tomu, ze sa snazim ju nedavat na bocnu kolaj a skace tak, ako som pisala okolo nej manzel, vie, ze ja nebudem, ale kricat na nu tiez stale nechcem, to nie je riesenie, len nudzove...

dievcatko19
autor
3. sep 2014

@domak2 toto aplikujem a pomaha to, ale len pri beznych dennych trucoch, sem tam ked sa stane, na tento nocny brutal to nema efekt ziadny 😒

dievcatko19
autor
3. sep 2014

@molka a presne tomu chcem zabranit, aby mala pocit, ze som sa jej otocila chrbtom, cize budem mat doma akoze poslusne dieta, ktore ale bude poslusne len zo soku a strachu. to urcite nechcem, chcem, aby vedela, ze sa na mna moze obratit so vsetkym a ze sa jej budeme snazit pomoct. ja presne takychto rodicov nemam, nemozem sa na nich s nicim obratit, zdoverit sa, ani mame a presne toto nechcem urobit svojim detom. chcem aby sme mali normalny doverny spokojny vztah, nie aby vedeli, ze na mna sa obratit nemozu lebo im ukazem tak akurat chrbat alebo im este budem robit vycitky.

dievcatko19
autor
3. sep 2014

@lussy666 no, ustupoval jej manzel, kedze ja som uz bola tehotna a nechcel, aby som v noci vstavala a mala tieto stresy a vystraja tak dodnes, lebo si zvykla ze uz okolo nej skakal...

dievcatko19
autor
3. sep 2014

@betunka39 no ja tiez len tak pozeram, ze nechat sa povracat 😕 tak asi jej to neublizi fyzicky, ale ako jej asi je, ked sa povracia od placu? no asi nie velmi prijemne 😒 alebo zabuchnut dvere pred nosom, niekto povie, mne to robili a som tu a nic mi nie je. ale som si ista, ze aj tak vyzera ich vztah s rodicmi. mozno sice spolu komunikuju, ale podla mna nejaky laskyplny doverny vztah to nebude, ked vedia zabuchnut dvere, urcite sa analogicky zachovali aj v inych situaciach. a toto naozaj nechcem. urcite nie je spravny pristup, teda podla mna, aky nahodil manzel, skakat ako handra na kazde zapiskanie, to je jasne, ale ani otocit sa dietatu chrbtom nie je jednoznacne spravne, teda buchnut dverami a rob si co chces, vzsporiadaj sa sam s tym co mas v hlavke.

janet1
3. sep 2014

moja prváčka mala donedávna podobné stavy ... v noci sa zobudila a začala mrnčať, kopať nohami, kričať, plakať ... pýtala som sa, či ju niečo bolí, či je smädná, či jej treba na WC, no len ma odstrkovala a kopala a mrnčala a pod. ... bolo to na prášky ... ráno sme sa jej pýtali, prečo tak vyvádzala ... nakoniec vždy skončilo pri tom, že mala zlý sen, a nič si nepamätala z toho jej vystrájania ... nakoniec pomohlo len jedno, pevné zovretie až pokým sa neutíšila ... ešte podotknem, že tiež sme si mysleli, že je hore, zobudená, ale ona bola v takom polospánku ... podobné stavy boli aj cez deň, tiež len jedovanie, krik, rev a pod. pokým sa jej nevyhovelo ... začali sme to ignorovať, pokiaľ sa dalo ... ak nie, zavretá v izbe, až pokým sa neukľudnila ... ale musím priznať, že často tiež pomohlo len pevné objatie, pokým sa neutíšila ... potom žiadne karhanie ... len v rámci hry som sa snažila hovoriť, že toto a toto sa mi nepáči ... skôr to odo mňa zobrala a bolo fajn ... chvalabohu budú to asi 3 týždne, čo takto nevystrája a ja dúfam, že už ani nebude ... začala škola a s tým aj iné starosti ... hádam som aspoň trocha pomohla

mima88
3. sep 2014

terapia objatím...nie je rozmaznana..mne by sa nechcelo v noci vystrajat kebyze som rozmaznana..to by som si robila cez den
Kamaratka ma taky problem s dcerou, ze sa zobudi a hystericky plac spusti, tak jej umyje tvar studenou vodou a pomoze to a potom ju objima...
Skus to aj ty,, silno ju objat a nechat ju hoci aj zaspat na tebe (moja dcera doteraz zaspava na mne) 🙂

dievcatko19
autor
4. sep 2014

@h2
@kiki68
@llenkapettko
@jumama
@janpo
@molka
@ivanka.7
@kluska
@tova
@domak2
@katfan
@lussy666 tak hlasim sa, zatial dve noci vystupu po par mesiacoch 😕 asi si potajomky cita co tu pisem 😀 vcera rano sme po sebe len pozerali s manzelom, vstala, len nas objimala, bozkavala, hladkala, neviem teda co je dovod, ze sa nezobudila, ale velmi sa tesime. uvidime ako to bude dalej. jedina suvislost je so skolkou, teda ako nastupila v utorok do skolky, hned tu prvu noc sa nezobudila. ale pritom vecer nebola unavena, teda urcite by som to nepripisovala unave zo skolky a vystupy robila aj ked do skolky chodila, cize so skolkou to podla mna nesuvisi, ale momentalne to tak vyzera, no uvidime. ale davam ju trochu skor spat, aj ked vidim, ze nie je unavena a neprotestuje na moje velke prekvapenie, teda aspon zatial nie. akurat ten prvy vecer zacala trochu vymyslat, ocko toto ocko tamto, ale poslala som ho za velkeho revu do obyvacky, zacala trochu vyvadzat, tak som ju chytila a ona mi zacala cela nestastna vykladat, ze chcela poskryvat vsetkych plysacikov pod paplon aj seba, aby ich ocko hladal a nestihla to pokial prisiel k nej do izby, bola z toho velmi nestastna 🙂 tak som jej pomohla, vsetkych sme spolahlivo skryli a potom uz bolo vsetko v poriadku. ale manzel ochotne pocuva co mu poviem, kedy ma odist, kedy jej co ma alebo nema dat alebo povedat, tak snad sa to nejako pomalicky bude zlepsovat. v kazdom pripade dam vediet. a dakujem velmi pekne za vsetky rady 🙂

dievcatko19
autor
4. sep 2014

OPRAVA: samozrejme dve noci BEZ vystupu po par mesiacoch 🙂

azbestica
15. sep 2014

@dievcatko19 pacia sa mi tvoje prispevky, stotoznujem sa s nimi, ale tiez prilis zovseobecnujes ked hovoris ze tym co rodicia zavreli dvere ked vystrajali maju zly vztah. dotklo sa ma to pretoze ked som ja po veceroch takto vystrajala tak rodicia zatvorili dvere a mam s nimi vynikajuci vztah....jasne ze sa pohadame, ale ide o to ze aj tak sme stale za dobre a mozem sa spolahnut....
a co sa tyka tvojho problemu...ked ju nechces zobrat do vasej izby co keby k nej do izby siel manzel pripadne ty.

silvapokorna
15. sep 2014

@dievcatko19 Ahoj. Určite si vyžaduje takto tvoju pozornosť a niečo si tým rieši. Možno ani sama poriadne nerozumie, prečo sa takto chová. Proste reaguje na nejakú nespokojnosť. A kedže to trvá už dlhšie, tak by som to určite riešila aj cez psychológa. Skús nájsť nejaké on-line poradne a poradiť sa zatiaľ takto cez net, ale s odborníkom. Popíš to tak ako nám a zadaj na viac miest. Držím palčeky. A daj vedieť ako sa vám darí. 🙂

veriiii
15. sep 2014

@dievcatko19 chod s nou k psychologovi,mozno sa vam podari odhalit ten spustac, ked pises,ze bola bezproblemova, a hlavne,ked pises ze sa to stava v noci...keby to bol vzdor, mavala by to aj cez den..moozu to byt aj zle sny a jej reakcia na to..

victoriab
15. sep 2014

@dievcatko19 no málokedy reagujem do diskusie, ale toto akoby si písala o tom mojom (aj keď my to už, na šťastie, máme za sebou 🙂. u nás to začalo po nástupe do škôlky, tak cca 2mesiace. v noci som počula, že sa odokryl, zakrývala som ho, začal kopať, najprv hysterčil len zo sna, potom sa prebral úplne, sadol si na posteľ a bolo mu jedno, že je 1 hodina ráno (väčšinou vtedy to prichádzalo), začal vrieskať, hysterčiť, myslela som, že sa zbláznim!!! kričal, reval, bil ma, kopal, hádzal sa o zem, áno, stále o jednej ráno, jeho najčastejšia požiadavka bola, že si chce ísť ľahnúť k babke do postele (vedel, že nemôže, lebo ráno skoro vstávala a vedela som, že keď ustúpim raz, nevyhrám nikdy.) zobudil vždy celý dom, mamina vstala a snažila sa ho tíšiť so mnou a on vrieskal a vrieskal, častokrát už nemal skoro hlas, až keď ho začala z toho vrieskania bolieť hlava, začal sa upokojovať a mohli sme ísť pomaly spať. bolo to hrozné obdobie, ale prešlo to. treba to len vydržať. tiež som hľadala, ako to skončiť, ako na neho... aj som mala nervy, aj dostal, častokrát som zo zúfalstva aj plakala, ale on nereagoval, mi povedal: kludne si plač, bol úplne jak "vyšinutý", ak to tak musím povedať, mňa to vyčerpávalo, ale dnes na to spomínam už len ako na jeho "zlú" fázu 🙂. prestala som na neho v noci kričať, zapla som mód viac menej ignorácie, resp. všetko s kludom - trieskal sa o zem a ja som sa len dívala, keď som mu chcela niečo povedať, hovorila som pokojným hlasom, občas pomohli aj vyhrážky, ale to som uplatňovala, keď ma bol schopný ozaj vnímať 🙂))))) neboj sa, chce to len pevné nervy, držím ti palce, zvládneš to! 🙂

cica8
23. jan 2023

@kiki68 ľadová voda kks nech to dajú tebe na hlavu ci ti to bude príjemné....🤮