• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Hysterický záchvat pri odchode z ihriska či materského centra. Čo s tým?

7. mája 2009 
Ja mojej malej ešte pred odchodom z ihriska poviem, že za chvíľku pôjdeme domov. Potom keď sa už naozaj má ísť, tak jej poviem, že nech sa rozlúči s ostatnými deťmi (aj keď tam nikoho nepozná), s hračkami, preliezkami. Ona všetkým zakýva, povie ahoj... len kúsok od ihriska sú malé schody, tak ju zabavím s tým, že môže ísť sama po schodoch, tak z toho je nadšená a už aj zabudla, že bola na ihrisku. Schody sú pre ňu prednejšie :slight_smile: :slight_smile:
30. apr 2009 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martao - to sa lahko povie ale my sa zvycajne stavime v parku ked chodime z centra - takze vtedy ja mam este aj nejake nakupy, zvycajne sa ponahlame este do potravin a varit obed - takze ja naozaj preferujem ten kocik - zvycajne chodime tak na 2-3h obehnem trosku obchody a potom este ako odmena na preliezky a zase poklusom domov. ked ideme len tak ze sa ideme hrat tak to skoncime pred barakom a tam to je jasne ze nemame kocik a tam sa nejako dohodneme ale ked mam ist s nou na dlhsie trate tak to odmietam prezivat take vystupenia :wink:
30. apr 2009 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prasiatko30,
inak sa ani nedivím, že keď pobeháte po nákupoch a potom idete ešte na ihrisko, že protestuje. Može byť aj unavená.2-3 hodiny vláčiť malú po obchodoch to je trochu kruté. :rolling_eyes:
1. máj 2009 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Slunicko to ti asi Matik dava tymi rucickami na ockach vediet ze ta nevidi resp. nepocuje :grinning:
1. máj 2009 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martao - to nie su 2-3h vkuse v obchodoch ale kym dojdeme do centra nejakych 30 min - 30 min tam 30min naspat - hned mas hodinu - vybavit niecho nejaka hodinka a potom este aj park - a ta co to ma najpohodlnejsie to je moja trpaslicka lebo ta si sedi v kociku a ked je unavena tak zachrni :grinning: :grinning:, ta co je uhnana je ta co tlaci kocik a zase nerob z toho taku vedu - za prve to nie je kazdy den a za druhe nemam ju pri kom nechat tak aby som si ja v pokoji povybavovala co mi treba pokial je dieta pri babicke alebo pri niekom inom odlozena :grinning: :grinning: to vies, clovek sa musi zorganizovat tak ako moze - nie len tak ako by to bolo 100% pre dieta - robia sa kompromisy a zatal to vychadza
1. máj 2009 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prasiatko30,
mne malý takto vyvádzal tiež. Nakoniec sa upokojil. Zistila som, že si vydobíja len moju 100% pozornosť.
My sme sa zrovna sťahovali, bola som tiež tehotná. Rodina sa na nás vyslovene vykašlala. Malý to zle znášal.
Keď sa všetko ustálilo, stal sa z neho zasa dobrý chlapček. Nerobím z toho vedu. Len, aby si po porode netlačila kočík s 2 deťmi. ale to je nakoniec Tvoja vec.
2. máj 2009 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Takyto problem som mala aj ja s mojou starsou dcerkou, ked mala dva roky. Skusala som hocico, ale nepomohlo. Az raz som jej povedala, ze ideme domov, nech sa rozluci s kolotocom, smykalkou, pieskoviskom.... A ona naozaj osobitne kazdej "veci" zakyvala, povedala " dovidenia ...hojdacka...ja este pridem " a isli sme domov uplne v pohode, bez placu. A tak to funguje doteraz, aj ked uz ma tri roky, stale sa lucime a ideme prec. Jasne, ze niekedy vymysla, ale uz to nie je histeria, ako predtym. Dufam, ze som pomohla.
2. máj 2009 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak tento problem mame aj my s krpcom. Nas odchod z ihriska vzdy skonci s revom a hadznim o zem. Vzdy sa na nas vsetci pozeraju. Pri jeho vahe si niekedy myslim, ze skoncim pod nim a uz nevstanem. Takze aj ja budem vdacna za rady. Kamaratka mi povedala ze jej syn z toho vyrastol - dovtedy len trpiet.
3. máj 2009 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lil -jj :grinning: Jsem si říkala,že mi dává na jevo,jak mě má na háku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
3. máj 2009 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak malá dnes poprvé předvedla hysterak při odchodu z hřiště. Jsem si připadala jako totálně neschopná matka,co nezvládá svoje dítě. Děsně řádila a já ji byla úplně ukradená. Lidi koukali a já se stydím ještě teď.
3. máj 2009 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zus nic si z toho nedělej,nejsi v tom sama :wink: A stydět se nemusíš,až to budeš mít víckrát,tak Ti to nepřijde a nějací lidi ti budou šumák.Aspoň já na ně kašlu :grinning: :wink:
3. máj 2009 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zusma,
každý toto zažil.
Jednoducho malá prejavila svoj názor.
Keď bol najstarší väčší som ho natočila a potom mu to pustila. Začal sa hanbiť, keď to videl.

Na každé dieťa platí niečo iné, ale keby sme vedeli čo.
4. máj 2009 o 07:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zusma - tak ať koukají, když to ještě neviděli :sunglasses: :grinning: nemáš se za co stydět :wink:
4. máj 2009 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, my sebou taky mlátili o zem a občas i nožkou kopli na té zemi. :rolling_eyes: Trvalo to do té doby než to udělal doma a jak padal, tak se praštil hlavičkou o topení. Se ví, že jsem se nejprve vyděsila, ale nic se mu nestalo. Nicméně od té doby to již neudělal.
Na druhou stranu mě trápí to, že když má něco zakázaného, či se z nějakého jiného důvodu vzteká, tak vždy něco veme a třískne s tím o zem. Vysvětlování rozhodně nepomáhá (již nějaký ten pátek se míjí účinkem). Podobné je to taky se psem. Stále ho tahá za chlupy, ocas, uši... :frowning2: A to mu bylo již od začátku, kdy si začal psiska všímat, vysvětlováno, že to nesmí, že dělá bebi pejskovi a že má dělat "malá". :rolling_eyes: Přitom malá udělat umí a psa i pohladí, ale vzápětí mu začne ubližovat. Podobné je to i s dalšími věcmi, které nesmí dělat - třískne něčím o zem, začně pištět (spíš ječet). :rolling_eyes: Jsem z toho už taktrochu zoufalá... :cry:
Jednu dobu mě neustále tahal za vlasy. Vysvětlování nepomáhalo a i přestože vím, že se to nedoporučuje, tak jsem jej zatahala za vlasy i já se slovy, že toto dělá mamince on. Účinek se velice rychle dostavil - za vlasy již netahá a mě ty vytrhané již dorůstají. :wink:
4. máj 2009 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak teď koukám, že jsem to napsala do špatné diskuze. To mělo být "Máme doma raráška". Tak se moc omlouvám.
4. máj 2009 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mircka - tak to je ako u nas doma, uuuuplne rovnake. Ale mne este stale robi zle!
7. máj 2009 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok