Hysterický záchvat pri odchode z ihriska či materského centra. Čo s tým?

sisa79
24. apr 2009

Zdravim Vas...
Prosim o radu mamicky, ktore maju ten isty problem ako my... Syncek ma skoro 2 roky, je uzasny, sikovny, velmi mudry a dobry, vzdy taky bol, od malicka sme s nim nemali nijake problemy... proste dokonale dieta, ale v poslednom obdobi sa stava, ze ked musime ist prec z Materskeho centra, alebo z ihriska, ci prechadzky dostava hystericke zachvaty, lebo nechce ist domov... chapem, ze sa chce este hrat... ale neviem ako na neho... Zrejme je to obdobie vzdoru, ale nepomaha v taku chvilu nic. Ani maznanie, ani dohovor, ani capnutie po zadku, ani stiskanie, proste nic... tak krici a vystraja, ze vlastne ani nepocuje, ani nevidi. Dokonca ho niekedy az napne na zvracanie, trasie sa pri tom reve. No neviem co v takej chvili. Ja ho skoro neudrzim... tak sa zvyja a brani sa, ked ho chcem obliect, obut, alebo dat do kociara. Chvilu pred odchodom ho aj na to pripravujem, hovorim mu, ze pojdeme prec. Mame rezim, ze vie co kedy bude nasledovat. No neviem... je to dost neprijemne, ze okolie nas hodnoti ako zlych... pritom je to naopak, az na tie vypady... Dakujem za kazdu radu. Slavka

guga
30. apr 2009

Ja mojej malej ešte pred odchodom z ihriska poviem, že za chvíľku pôjdeme domov. Potom keď sa už naozaj má ísť, tak jej poviem, že nech sa rozlúči s ostatnými deťmi (aj keď tam nikoho nepozná), s hračkami, preliezkami. Ona všetkým zakýva, povie ahoj... len kúsok od ihriska sú malé schody, tak ju zabavím s tým, že môže ísť sama po schodoch, tak z toho je nadšená a už aj zabudla, že bola na ihrisku. Schody sú pre ňu prednejšie 🙂 🙂

prasiatko30
30. apr 2009

martao - to sa lahko povie ale my sa zvycajne stavime v parku ked chodime z centra - takze vtedy ja mam este aj nejake nakupy, zvycajne sa ponahlame este do potravin a varit obed - takze ja naozaj preferujem ten kocik - zvycajne chodime tak na 2-3h obehnem trosku obchody a potom este ako odmena na preliezky a zase poklusom domov. ked ideme len tak ze sa ideme hrat tak to skoncime pred barakom a tam to je jasne ze nemame kocik a tam sa nejako dohodneme ale ked mam ist s nou na dlhsie trate tak to odmietam prezivat take vystupenia 😉

martao
1. máj 2009

prasiatko30,
inak sa ani nedivím, že keď pobeháte po nákupoch a potom idete ešte na ihrisko, že protestuje. Može byť aj unavená.2-3 hodiny vláčiť malú po obchodoch to je trochu kruté. 🙄

lilyk
1. máj 2009

Slunicko to ti asi Matik dava tymi rucickami na ockach vediet ze ta nevidi resp. nepocuje 😀

prasiatko30
1. máj 2009

martao - to nie su 2-3h vkuse v obchodoch ale kym dojdeme do centra nejakych 30 min - 30 min tam 30min naspat - hned mas hodinu - vybavit niecho nejaka hodinka a potom este aj park - a ta co to ma najpohodlnejsie to je moja trpaslicka lebo ta si sedi v kociku a ked je unavena tak zachrni 😀 😀, ta co je uhnana je ta co tlaci kocik a zase nerob z toho taku vedu - za prve to nie je kazdy den a za druhe nemam ju pri kom nechat tak aby som si ja v pokoji povybavovala co mi treba pokial je dieta pri babicke alebo pri niekom inom odlozena 😀 😀 to vies, clovek sa musi zorganizovat tak ako moze - nie len tak ako by to bolo 100% pre dieta - robia sa kompromisy a zatal to vychadza

martao
2. máj 2009

prasiatko30,
mne malý takto vyvádzal tiež. Nakoniec sa upokojil. Zistila som, že si vydobíja len moju 100% pozornosť.
My sme sa zrovna sťahovali, bola som tiež tehotná. Rodina sa na nás vyslovene vykašlala. Malý to zle znášal.
Keď sa všetko ustálilo, stal sa z neho zasa dobrý chlapček. Nerobím z toho vedu. Len, aby si po porode netlačila kočík s 2 deťmi. ale to je nakoniec Tvoja vec.

daleja
2. máj 2009

Ahojte. Takyto problem som mala aj ja s mojou starsou dcerkou, ked mala dva roky. Skusala som hocico, ale nepomohlo. Az raz som jej povedala, ze ideme domov, nech sa rozluci s kolotocom, smykalkou, pieskoviskom.... A ona naozaj osobitne kazdej "veci" zakyvala, povedala " dovidenia ...hojdacka...ja este pridem " a isli sme domov uplne v pohode, bez placu. A tak to funguje doteraz, aj ked uz ma tri roky, stale sa lucime a ideme prec. Jasne, ze niekedy vymysla, ale uz to nie je histeria, ako predtym. Dufam, ze som pomohla.

vierula
3. máj 2009

Tak tento problem mame aj my s krpcom. Nas odchod z ihriska vzdy skonci s revom a hadznim o zem. Vzdy sa na nas vsetci pozeraju. Pri jeho vahe si niekedy myslim, ze skoncim pod nim a uz nevstanem. Takze aj ja budem vdacna za rady. Kamaratka mi povedala ze jej syn z toho vyrastol - dovtedy len trpiet.

slunicko552
3. máj 2009

Lil -jj 😀 Jsem si říkala,že mi dává na jevo,jak mě má na háku 😝 😀

zusma
3. máj 2009

Tak malá dnes poprvé předvedla hysterak při odchodu z hřiště. Jsem si připadala jako totálně neschopná matka,co nezvládá svoje dítě. Děsně řádila a já ji byla úplně ukradená. Lidi koukali a já se stydím ještě teď.

slunicko552
3. máj 2009

zus nic si z toho nedělej,nejsi v tom sama 😉 A stydět se nemusíš,až to budeš mít víckrát,tak Ti to nepřijde a nějací lidi ti budou šumák.Aspoň já na ně kašlu 😀 😉

martao
4. máj 2009

zusma,
každý toto zažil.
Jednoducho malá prejavila svoj názor.
Keď bol najstarší väčší som ho natočila a potom mu to pustila. Začal sa hanbiť, keď to videl.

Na každé dieťa platí niečo iné, ale keby sme vedeli čo.

jabber
4. máj 2009

zusma - tak ať koukají, když to ještě neviděli 😎 😀 nemáš se za co stydět 😉

mircka
4. máj 2009

Ahojky, my sebou taky mlátili o zem a občas i nožkou kopli na té zemi. 🙄 Trvalo to do té doby než to udělal doma a jak padal, tak se praštil hlavičkou o topení. Se ví, že jsem se nejprve vyděsila, ale nic se mu nestalo. Nicméně od té doby to již neudělal.
Na druhou stranu mě trápí to, že když má něco zakázaného, či se z nějakého jiného důvodu vzteká, tak vždy něco veme a třískne s tím o zem. Vysvětlování rozhodně nepomáhá (již nějaký ten pátek se míjí účinkem). Podobné je to taky se psem. Stále ho tahá za chlupy, ocas, uši... ☹ A to mu bylo již od začátku, kdy si začal psiska všímat, vysvětlováno, že to nesmí, že dělá bebi pejskovi a že má dělat "malá". 🙄 Přitom malá udělat umí a psa i pohladí, ale vzápětí mu začne ubližovat. Podobné je to i s dalšími věcmi, které nesmí dělat - třískne něčím o zem, začně pištět (spíš ječet). 🙄 Jsem z toho už taktrochu zoufalá... 😢
Jednu dobu mě neustále tahal za vlasy. Vysvětlování nepomáhalo a i přestože vím, že se to nedoporučuje, tak jsem jej zatahala za vlasy i já se slovy, že toto dělá mamince on. Účinek se velice rychle dostavil - za vlasy již netahá a mě ty vytrhané již dorůstají. 😉

mircka
4. máj 2009

Tak teď koukám, že jsem to napsala do špatné diskuze. To mělo být "Máme doma raráška". Tak se moc omlouvám.

vierula
7. máj 2009

mircka - tak to je ako u nas doma, uuuuplne rovnake. Ale mne este stale robi zle!