Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ideálna teplota izby počas spánku

ice8
19. júl 2015

...by mala byt okolo 18C
Kto to dosahuje v lete ?
Bavim sa na mudrosti odbornikov, ze ideal je 16, 18, 20C...
No ale ako, ked teplota v noci neklesne pod 28C a to nie len par dni po sebe ?

lubkalubka1
19. júl 2015

trošku pomáha, keď si dáš napr. mokrú plienku na radiátor, zvlhčovače vzduchu a mikrovetranie na okne, ja si niekedy aj záclony namočím do vody a vyžmýkam a všetko to trošku pomáha, ale v tých najvyšších teplotách neurobíš aj tak žiaden zázrak

esterba
19. júl 2015

@ice8 vsak teda klimatizacia. Niezeby to mne vyhovovalo, ale ak niekto velmi chce 18 st....

nina661
19. júl 2015

Bývam v rodinnom dome a posledné dni som skúsila nechať nonstop zatiahnuté žalúzie a závesy cez deň i noc v celom dome a pomáha to...je to omnoho lepšie ...samozrejme vetračky sú všetky otvorené

ice8
autor
19. júl 2015

Zvlhocvanie vzduchu je podla mna konraproduktivne.
Cim vyssia vlhokost, tym viac citime teplo
30C na sahare je pocitovo 28, v dazdovom lese 40.

bubelko
19. júl 2015

@ice8 u nas pomaha rekuperacia vzduchu, vetranie v noci - obcas prievan, ale tak, aby sme v nom nespali. plus zatiahnute markizy na terase (je otocena na juh) a cez den stiahnute zaluzie v izbach a stocene tak, aby mierne tienili.

lucy717
20. júl 2015

My máme spáleň s balkónom a keď má byť horúci deň, dám ráno prať uteráky, alebo plachty, ktoré prevesím na balkón tak, aby slnko nesvietilo priamo na okná. Nie je to ideálne, no aspoň trochu to pomôže. Pred nedávnom som objavila na nete chladiacu šatku na krk, bez ktorej si už tieto horúčavy neviem predstaviť. Kto by sa chcel inšpirovať posielam link www.chladito.sk

Tu začni písať odpoveď...

Odošli