Ísť, či neísť na svadbu s novorodencom?

zuza.m
2. feb 2012

potrebujem poradit.mame ist na sestrinu svadbu ale naša dcerka bude mat len čertstvych 4 týž.vobec neviem či to je v hodne ju tahat do cudzieho prostredia.hostina bude v domacom prostredi (u sestry) tak 20 -25 ludi .rada by som tam išla preto že je to blizka rodina,ale na druhej strane sa bojim o zdravie malej ked že je ešte dost malička .zatial k nam nechodia ani žiadne navštevy .čo robit??ist či radčej nie??

adriana7
2. feb 2012

@amouramour , mnohé národy nosia svoje deti v šatkách, kde majú ohnutý chrbátik a sú zdravé...ale jasné, že nebudeš dávať dieťa do vajíčka, ak s tým nesúhlasíš 😉

barbarka
2. feb 2012

ja by som isla, segra je segra, svadbu ma len raz (snad 😅 ) ak tam mozete mat svoju izbu, tak tam moze spinkat, babo sa da dat do satky v kostole aj na hostine, a potom buvat v tej izbicke, vy sa bud vystriedate alebo vezmite vysielacku ak ma dostatocny dosah 😉

ivuska6
2. feb 2012

@amouramour kolko doktorov tolko inych nazorov kazdy si povie svoje a kazda odpoved bude ina lebo kazdy si obhajuje len to svoje doktorske reci niesu neviem ake svate kazdy kaze nieco ine a sam doma si clovek spravi aj tak sam najlepsie . a to ze by malo vajicko nieco spolocne s brusnymi svalmi vedsu somarinu som ani nepocula keby to nebolo pre babence dobre tak to nepustia ani do predaja . cez leto niektore mamicky supnu babo do vajicka naklikne na kocik a ide sa von a nie na 5 min ale aj na dlksie a tu su .

amouramour
2. feb 2012

@ivuska6 pre niekoho sprostost, pre niekoho pochopitelna vec🙂dieta by v tom nemalo byt dlho, ale chapem, ze vela mamiciek oblubuje spacirovanie po auparku s nakliknutim vajickom aj cele hodiny, hlavne nech je to trendy🙂netvrdim, ze je to tvoj pripad

luciana789
2. feb 2012

@zuza.m Ahoj, my sme boli v takom veku s malým tiež na svadbe, keďže to nebolo ďaleko, cca 20 min. cesty, maličký bol pekne v kočíku, počas obradu sme sa prechádzali vonku a po obrade sa išlo na hostinu, dokým nehrala hudba, tak sme tam boli, on si pekne spinkal, každý len tak nekukol a keď hudba začala hrať, tak sme išli k babke, ktorá býva cez cestu, tak to bolo super, mali sme pohodlie, napapal sa, trošku sme si odpočinuli, samozrejme sme sa na svadbe nezdržali dlho a o šiestej sme išli domov, vo vajíčku bol iba počas cesty autom 🙂 myslím si, že keď máš podobné podmienky, tak sa to dá zvládnuť 😉

kiwi82
2. feb 2012

no v takej kose jak je teraz sa asi tazko budete prechádzať kolo kostola s maličkou. Babetko este nemá takú imunitu a ani termoreguláciu. a aj tá cesta autom. je to tažké, lebo je to tvoja sestra. Sama neviem ako by som to ja riešila 😕

duplinka
2. feb 2012

@zuza.m Ahoj. Možno ma tu začnú odsudzovať, ale myslím si, že každá máme vlastný rozum a vieme uvážiť, čo je vhodné a čo nie. Ja som mala podobný problém, aj keď Adamko mal dva mesiace keď sa mi vydávala sestra. Presne na Silvestra. Okrem toho boli aj krstiny, nakoľko sestra je krstná a žije v Španielsku. Mne sa to vôbec nepáčilo, ale pre pokoj rodiny som povolila. Stále som si bola vedomá, že môžem kedykoľvek odísť. Ja som to mala síce 25 km, ale tak stále sa dá ísť k sestre alebo iným príbuzným či na hotel. V kostole to malý zvládol statočne, a to bol najprv sobáš a tak krst. To už mal síce malý dosť, ale zvládol to a z kostola sme utekali do reštiky v predstihu. Prebaliť, nakŕmiť a tak. Boli sme v miestnosti, ktorá bola oddelená od sály sklenenou stenou. Čiže až tak ticho tam nebolo, ale dalo sa. Malý mal problém zaspať asi tak do pol jedenástej. Samozrejme, že babky čarovali a uhlíky popadali. Okolo pol jedenástej malý zaspal a zobudil sa o 4 ráno doma, aj to som ho budila, pretože sme práve došli a bol skrútený v sedačke. Ináč do sály sme prišli okolo pol piatej. Takže bol hore takmer 5 hodín. Mne pomohlo aj to, že som tam mala jednu pani, ktorá mi malého strážila. Samozrejme som bola takmer stále pri nej, za čo sa teta hnevala 😅 Ale tak mne to nedalo, bolo mi tam lepšie 😀 Ináč som s malým išla s neskutočným rizikom, že skončíme doma okolo 20 - tej, pretože mal dovtedy obdobie neustáleho plaču, teda vreskotu. Dokázal preplakať celý deň, nevedeli sme prečo, boli sme zúfalí. Mimochodom, keď malého zobral na ruky farár, ihneď prestal plakať. Akonáhle nám ho vrátil, malý spustil neskutočný rev. Takže malý nás prekvapil a pekne vydržal až do rána. 😉

duplinka
2. feb 2012

Mimochodom pokiaľ ide o to, že ti budú malé brať na ruky či môžu či nie, aj to nie je pravda. Ako si to zariadiš, tak to máš. Mne malého "videlo" možno 5 ľudí dokopy. Proste tolerovali naše "intímčo". Treba to proste dať najavo.

luciana789
2. feb 2012

keď sme boli mi na svadbe, bol máj, príjemne, s počasím problém nebol, ale teraz je to počasie drsné aj pre dospelých ...

kkristin
2. feb 2012

Musim povedat ze aj mne lekarka, zhodou nahod pri teme vyberu kocika, ze by dieta nemalo prve tri mesiace travit vo vajicku viac ako hodinu v kuse, lebo to nieje dobre....a ze vajicko mam pouzivat v kociku len minimalne na kratky presun k lekarke, a nemam ho vyuzivat ako kocik, a nechavat tam dieta,....myslim ze pre nieco to asi je...aj ked sa tiez nedrzim, vsetkych rada pouzivam vlastny usodok, asi na tom nieco bude...

sue
2. feb 2012

Išla by som. Miminko nie je choroba... sú to odolní gumkáči 🙂 nehovoriac o tom,že na čo si dieťatko zvykne od malička, také bude stále - my sme sa tárali kde-kade skoro od narodenia a mám zdravého spokojného veselého syna.

akdarka
2. feb 2012

Ked mal syn 4-5tyzdnov tak sme boli na svadbe- asi 2hodky na slavnostnej večeri. Cely čas bol pri ciciku uviazany v satke 🙂 v uvaze koliska. bol spokojny a ja som sa super najedla 😀

jasminka7
2. feb 2012

Ja by som isla, sestra je sestra.

My sme takto boli, ked mala nasa mensia tiez 4 tyzdne na svadbe mojej velmi dobrej kamoske, dokonca som jej bola za svedka. Mali sme izbu pre seba a poprosili sme moju mamu o pomoc, aby isla s nami. Mama najprv kocikovala mensiu, my sme sa so starsou(vtedy skoro presne mala 2 roky) zabavali, tancovali atd ... potom spali so starsou v izbe a my sme mali mladsiu v kociku k rohu svadobnej saly. Prespala to krasne az sme zartovali, ze, kedze spi lepsie ako doma, kazdu sobotu sa niekomu nasackujeme na svadbu, skoda ze svadby obycajne nebyvaju v ine dni ako v sobotu. Niekolki ludia sa na dceru zdialky chodili pozerat, ale ozaj zdialky, nejako nikoho nenapadlo cumiet viac zblizka, ako by nam bolo prijemne. Zo svadby sme odchadzali asi o 04.00.

Ono je to ale isto aj o tom, ci to dieta bolo dovtedy zdrave, alebo boli nejake komplikace. Kedze obe nase dcery boli nastastie skoro stale dotaraz zdrave, asi sa na veci pozerame odvaznejsie ako keby sme si presli nejakymi chorobami.

zexi
2. feb 2012

@jasminka7 to ste mali 4-tyzdnove babatko vnutri v sale? a hrala tam aj hudba? tak to ste mali teda odvahu 😕

barchee
2. feb 2012

@zuza.m ja by som určite nešla, je chrípkové obdobie a bábätko máš naozaj maličké, neriskovala by som ;) každý by len na ňu funel...ee 🤐

duplinka
2. feb 2012

@jasminka7 presne, ani na sestrinej svadbe nám nechodili malého občumovať. A dokonca som to ani nemusela každému hovoriť. Aj sami to akosi pochopili. 🙂

jasminka7
2. feb 2012

@zexi ano, mali sme babo v sale, ale samozrejme nie priamo pri reproduktoroch 🙂 vysku hluku sme vyhodnotili ako unosnu, neboli to decibely ako na rockovom koncerte 🙂 Preco myslis, ze sme mali odvahu? Keby bola nespokojna, hned ju berieme hore na izbu. Ale fakt tam prespala v kuse ja neviem 4 ci 5 hodin.

jasminka7
2. feb 2012

@duplinka 🙂

pepiminarik
3. feb 2012

ahoj, boli sme tak na svadbe. muzov bratranec tam mal dvojtyzdnove babo. mali to v septembri a bolo prijemne pocasie. dalo sa chodit zo saly von takze boli vela s kocikom vonku, no ked sa vecer ochladilo boli aj vo vnutri na opacnom konci od reproduktorov. drobec to cele prespal. ludia respektovali, ze je to cerstvo narodene miminko a kedze to fakt cele prespal, nikto sa nesnazil prehovarat popestovat a pod. nakukli do kocika, pogratulovali a to bolo vsetko. cerstva mamicka to tiez zvladala dobre, ale samozrejme nepretancovala toho vela. skor si vychutnavala, ze je medzi ludmi a dopriala si dobreho jedla.

lucka1987
3. feb 2012

na mojeje svadbe 31 oktobra. bolo aj moje krsna, ktore malo vtedy len 14 dni.. bolo tam od 7 vecer az do rana.. vedla bola miesnost, tam bolo v kocary, hluk nebolo pocut, aj po rodine kolovalo.. prve pravnuca to je. a pekne to zvladal drobcek.. mama ho kojila v tej miestnosi a bolo mu fajn.. celu dobu prespal

zuza.m
autor
4. feb 2012

dakujem vam všetkym za nazor.rozhodla osm sa že pojdeme na sobaš a potom domov,radčej nebudem riskovat .je dost plačliva a vyžaduje si pestovat .tak že aby som bola niekde zavreta v izbe a čičikala ju,to možem byt zrovna doma.počasie hlasia aj nadalej take chladne tak že vonku by sa aj tak nedalo byt.

shira_
4. feb 2012

každý podľa svojho gusta, s takým malým dieťaťom sa cestuje úplne v pohode, dojčené dieťa má imunitu od matky, má byť čo najviac v kontakte s matkou.. dojčiť sa dá úplne hocikde. my sme sa strašne veľa nachodili, aj s dvojtýždňovým. ja nie som zástancom, že po narodení dieťaťa končí svet, my sme fungovali úplne v pohode ako dovtedy, a to je teda pekne akčný život... s mesačným sme boli 4 dni na orave kde bolo -18 ale však to predsa neznamená, že bude niekde mrznúť vonku.. určite je zdravšie, ked mrzne ako ked je sychravo.. do auta obliecť ako vnútri, radšej zakryť dekou pri otváraní dverí alebo spánku. vajíčka majú tvar fyziologický pre detskú chrbticu, je normálne, že novorodenec je v klbôčku. chrbticu neformuje ležanie na rovnom, ale postupný voľný pohyb. dalšia vec- vystresovaná matka= vystresované dieťa. ak bude matka v pohode, aj dieťa bude.

kokazm
4. feb 2012

No ja som možno extrém, my sme išli s malým bábom až do Plzne na svadbu. 500 km. Hrozne som sa tam tešila a bez detí by som nešla a už tobôž nie bez najmenšieho krpčeka. Najhoršie na tom bolo akurát to, že som nekojila a neboli sme v domácom prostredí. Ale dalo sa. Ináč nebol problém žiadny, nechodil z rúk do rúk, každý sa venoval neveste a ženíchovi. Malý bol spokojný. Ale keď mal krst, tak to bolo tiež asi 25 ľudí v jednej obývačke a vtedy tak vrešťal, lebo bol stredobod on. Museli sme byť v druhej izbe. Ak máte u sestri k dispozíii aj svoju izbu, tak nie je problém. A ak býva sestra niekde blízko, tak už problém ja nevidím nikde. Ale to najlepšie posúdiš ty, poznáš svoju rodinu a hlavne svoje dieťa.