Je bežné, ak dieťa nestíha mať desiatu počas dňa?

mikavo
11. aug 2011

Ahojte, ako mi začala dcéra spávať 2 krát denne tak nám vychádza papať 4 krát denne. Ráno o 8.00 papá UM, o 10.00 ide spať a budí sa o 12.00, tým pádom nestíha desiatu - ovocie. O 12.15 papá obed, o 14.30 ide opäť spať a budí sa o 16.00. O 16.10 papá olovrant (pečivo, jogurt, puding,...) a o 19.00 pije znova UM. O 20.00 ide spať. V noci sa zobudí niekedy o polnoci, niekedy skôr aj neskôr a papá opať UM a niekedy sa budí ešte okolo 6.00, to jej dávam tiež UM. Zdá sa mi, že na jej vek 10 mes. sa budí pomerne často 2-krát, no odkedy jej idú zúbky, už asi 3 mesiace, tak mi neprespí celú noc. Myslíte, že to tak môže byť (dcéra papá pomenej)? Budem rada, ak mi poradíte, či sa to dá zmeniť a ako.

alexandra
11. aug 2011

Kazde dieta je individualne, preto Ty jedina mozes vediet co dcerke vyhovuje a co nie. Moj syn tlacil stale, priebezne cely den, dcera zase spapala svoju porciu vzdy po spani, ale medzitym si nedavala. Mozes skusit zahustit UM, alebo prejst vecer na 2-chodovu veceru, takze jej o 19tej das napriklad kasu a k tomu este nejake to mliecko. Ak mas pocit ze je hladna, mozes jej zahustit UM, alebo pocas dna mat na pre nu dostupnom mieste polozene napriklad detske piskotky a sem tam jej ponuknut, pripadne pozorovat, ci si nevezme sama.

heln
11. aug 2011

ahoj, možno jej to stačí, ale asi by som to len trošku pozmenila. asi by som to ranné mliečko o 8:00 posunula na skôr, možno takú šiestu alebo siedmu, o tej ôsmej by boli buď nejaké raňajky, alebo k tej deviatej ovocie. obed, olovrant ako normálne. na večeru by som skôr odporučila nejakú kašu. a noc by v tomto veku už mohla prespať aj celú. takže ak by ju kaša večer zasýtila, už by sa nemusela v noci zobudiť na mlieko. tak skús a uvidíš. 🙂

poleva
11. aug 2011

máš to podobné,my máme mliečko o 7.30 / potom ranajkujú s nami,priúčame ich,dostanú rožok do ručky,chrumku,čajík,potom sa hraju o 9.30 majú desiatu -jogurt,ovocie,kedy ako a až tak idú spinkať,potom majú obedík,pohrajú sa,a zas mi spinkaju takú hodinku,ked sa zobudoia majú olovrant,bud mliečko,alebo ovocie,ak nemali doobeda no a ideme von na také 2 hod podľa počasia,ked sa vrátime majú mliečko,pekne idú spinkať okolo 19.30 taký systém máme strašne dlhoa funguje super,v noci sa mi nebudia len na cumlík

dzanka1
11. aug 2011

My to mame s 9. mesacnym synom rovnako, desiatu mi prespi a ked by som cakala obrovsky hlad na obed, zje mi par lyzic, prip. odmietne lyzicu a krmim rukami. Uz si s tym nerobim hlavu, davam mensie davky alebo kolko chce sam a ked sa hra, tak mu davam zvysok. Nie si sama co ma take dietatko🙂

sofia2008
11. aug 2011

ahoj, my to mame tiez tak..davam jej jogurt tesne pred spanim doobeda o 10tej, tak o 12tej obed a ked vstane okolo cca 15tej, olovratnt.

tigri
11. aug 2011

vsak jej daj to ovocie o 9:30 pred doobednajsim spankom, ak ma rano iba UM, tak to ovocie spapa po hodinke alebo hodine a pol uplne v pohode 🙂

medyna
11. aug 2011

Ja do nasej malej tlacim cely den nieco (aspon sa snazim), pretoze, keby som ju sustavne niecim nenukala, tak ona neje ani nepije a je spokojna 🙂 . Nedodrziavam ziadne presne casove rozostupy. U nas to vacsinou vyzera takto: Rano, okolo 7-mej vypije mliecko, okolo 8 kusocek chlebika (alebo ineho pecivka). Okolo pol desiatej desiata, potom pol hodinovy spanok, cca 12-ta hodina obed, okolo pol tretej olovrat, o pol piatej vecera, po kupani este vypije trosku mliecka . V noci mliecko. My chodievame skoro spavat, lebo nas drobec spi raz denne tak pol hodky , poobede uz nezaspi, a okolo pol siestej je uz taka unavena, ze uz ani jest nechce. Takze ja tie jedla trosku nahustim a o siestej uz moze veselo spinkat az do rana 😉

lucia.kl
11. aug 2011

myslím, že je to v pohode, my jeme podobne - niekedy medzi polnocou a šiestou ráno - podla toho ako sa zobudia, dostanú mliečko, o ôsmej dostanú raňajky, o dvanástej obed, o tretej olovrant a o šiestej kašu na večeru...

nikush
12. aug 2011

taktiez si myslim, ze je to v poriadku, pokial jej to staci, neriesila by som...ovocie mozes striedat s olovrantom, alebo jej ho ponuknut hocikedy pocas dna, to jej neublizi. osobne by som kase vecer netiskala, a to ze 10 mes. by uz aj mohlo prespat celu noc je blbost...