Je iné tehotenstvo s chlapcom ako s dievčaťom?

babatkoling
10. jan 2014

Dievcata, tie, ktore mate aj syna aj dceru - citili ste rozdiel pocas tehotenstva? Myslim tym napriklad - bolo Vam zle pri chlapcovi ale nie pri dievcatku a pod. Len ma to zaujima...
Dakujem.

xlucia
10. jan 2014

@babatkoling bolo mi vzdy zle

luvika
10. jan 2014

@babatkoling Mne bolo zle pri obidvoch rovnako 😒 aj keď pri synčekovi to prišlo neskôr, okolo 3.mesiaca a pri dcérke od začiatku...pri oboch až do konca. Akurát pri dcérke som pila mlieko a kakao na hektolitre a jedla samé sladké jedlá a pri synčekovi som mlieko nemohla ani cítiť a samé slané, klobásky a hamburgery a ešte aj nealko pivo, čo predtým v živote pivo som ani do úst nedala :D

belllinka
10. jan 2014

Uplne rovnake tehotenstva obidve.

tinuska230
10. jan 2014

Moje boli rozdielne, práve tak ako sa pýtaš, pri chlapcoch mi bývalo zle, u dievčat to bolo v pohode.

keenfan
10. jan 2014

Mne bolo pri malej podstatne lepšie

luba28
10. jan 2014

obidve rovnako v pohode,kebyze nerastie brucho ani o tom neviem,....... 😀 😀 😀

ichbinich
10. jan 2014

U mna naopak, pri chlapcovi v pohode, pri dievcati mi celodenne nevolnosti potom presli do 24-hodinoveho palenia zahy 😉
Pri chlapcovi som bola fit, pri dievcati som sa citila ako velryba na plazi...

afrika
10. jan 2014

čakala som už aj dievčatko - síce len do nejakého 9 tt, ale mali sme potvrdené z genetiky, že to bola maličká slečná.. vtedy mi bolo dosť zle, ale to ako mi je teraz v tomto tehu - to je fakt niečo strašné 😀 😀 vždy som verila rečiam, že pri chlapčekovi nebýva zle, no ale mne je zle asi aj za 5 tehotných žien... no ale vydržíme to 🙂 🙂

cerez
10. jan 2014

Rozdielne tehotenstvo som mala vo všetkom. No nemyslím si, že je to pohlavím. Ale ak sa pýtaš na nevoľnosti, pri dcére som sa vyzvracala a bolo mi dobre a pri synovi mi bolo veľmi zle, nadrapovalo ma celý deň.

yanka239
10. jan 2014

Ja som pri dcere bola akurát strasne zaspata, zle mi nebolo a presla ma chut na sladkosti. Pri synovi som mala chut stale na sladke a byvalo mi obcas rano nevolno. Ale az do 8. meho mesiaca pri synovi som si myslela, ze budem mat dievca 😀

gubcikova
10. jan 2014

žiadny rozdiel.teda jeden tam bol-pri dcére kg išli do šírky,pri malom do brucha

erinka123
10. jan 2014

u mna rozdiel bol, pri dcere som priberala viac do bokov a brucho som mala plochšie,zle mi nebolo vôbec a strašne som jedla sladkosti... u syna som priberala iba do brucha a ostatne som mala jak pavúk,a bolo mi strasne zle do 4 mesiaca,sladke som neznašala jedla som redkovky a rajčiny 😀

aga2011
10. jan 2014

ahoj, ja mam prveho syna a tehotenstvo bolo v pohode, pekná pleť, vlasy, zvracala som iba raz ked som cestovala autom, chutili mi od začiatku viacej slane a kysle jedla, sladkosti vôbec. no a teraz čakáme druhe babätko od začiatku sa mi točieva hlava, mavam kyselinu od zaludka, chut pride aj na sladke... no uvidime či to bude dievčatko 😀

aliza
10. jan 2014

ja som mala prve tehu s dcerou super, akokeby som tehu ani nebola 😀. unavena som bola len chvilu na zaciatku a potom som bola plna energie cely zvysok tehotenstva, zle mi nebyvalo. Pri synovi som trpela prve 3 mesiace extremnou unavou, ale fakt ze extremnou, nemohla som sa ani z gauca postavit...hrozne nieco. Zaludok som mala dost podrazdeny, ale nevracala som. A ked prestala ta unava, zacala som trpiet nespavostou a ta trvala az do konca. Pri malom som strasne pribrala na stehnach a zadku....takze moja skusenost je, ze tehotenstvo s dcerou bolo podstatne lepsie, ako s malym 😎

helsinka
10. jan 2014

Keď som čakala dcéru, bývalo mi tak zle + migrény, že som chvíľami myslela, že dušu vypustím 😀 Inak celkovo ja som to prvé tehu mala také nedobré . . . teraz pri synovi mi nebolo zle vôbec, ani som nevedela, že som tehotná, až ku koncu ma dosť potrápil. Pribrala som pri obidvoch rovnako +20 kg 😒 Jedla som všetko, ale pri dcére mi išli také lahôdky ako parížsky šalát, vajce v aspiku . . . pri synovi som jedla iba sladké 😉

mokon
10. jan 2014

@babatkoling každé tehotenstvo je iné bez rozdielu pohlavia 😉

katkanova
10. jan 2014

2x chlapec a ceeeelkom inak, tento x som az do utzv bola presvedcena o tom ze to bude dievca vzhladom na to ako velmi odlisne tehotenstvo to je ... a aha ho 😀

eldiablo231
10. jan 2014

ahoj,ja mam doma dceru aj syna,a budem mat 3tie,zo synom som sa zle necitila,papala vela kysleho,masko,pivko,vobec som necitila unavu,zvracala som sem tam🙂a s dcerou mi bolo zle,na odpadnutie,kazdu chvilu,ked som sa v tom momente neposadila,tak by som odpadla,unavena stale by som len spala a teraz to 3tie?sama neviem co to bude,pretoze je ine ako tie 2 predosle,som unavena,mam zlu plet,je mi zle na odpadnutie,to vyzera na dievcatko,ale chute na chlapca,papam vela maska,stale mam chut na slaninku,pivko,kysle🙂tak neviem,ale to je jedno,len nech zdravucke🙂to je najpostatnejsie.ale zenska zvedavost neda coo?🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre