Je lepšie cestovať autom alebo lietadlom so 4-mesačným bábätkom ?

pato88
20. jan 2020

Ahojte, riesime prave s manzelom cestu domov aj s nasim babenom. Bude mat 4 mesiace. Co je lepsia volba ist autom (asi 11 hodin) sli by sme v noci, to by snad aj prespal alebo lietadlom asi 1.5 hodiny a potom autom asi 2 hodiny? Sa bojim lietadlom tych bacilov... predsa je chripkove obdobie. Dakujem za Vas nazor

sapetka
20. jan 2020

@pato88 my sme isli s 5m lietadlom. Pre mna mensia trapenka pre dieta.

brita7777
20. jan 2020

ja som cestovala s detmi odkedy sa narodili, hlavne lietadlom aj s 2mesacnym...deti mi bohuzial vzdy ochoreli, je to proste taka schvalnost, nikdy nic vazne, ale minimalne sopel, teplota asi tak na 3dni..

falbala132
20. jan 2020

ja som mala iba 16 dní ked som sla lietadlom 🙂

falbala132
20. jan 2020

vo februari 🙂

janickacrazy
20. jan 2020

@pato88 akože išla by som lietadlom, aké bacily v lietadle? čo v aute máte sterilné prostredie? ved bacily sú všade, dokonca aj vo vzduchu, takže je to úplne jedno, my sme s malý cestovali lietadlom od jeho 5 mes. a nikdy neochorel, do 2 rokov nebol chorý vôbec, let znášal v pohode, vysmiaty, bez problému, zato v aute reval ako tur po tých 2-3 hodinách, to bolo nanho dlho, no urob ako myslíš

pato88
autor
20. jan 2020

@janickacrazy Ahoj, jasne, ze bacily su vsade, ale doktorka mi dokonca odporucila nechodit s nim ani do obchodov a autobusov, kym neskonci zima, vraj je vela chripky a na letisku a v lietadle klima...ledva mi jogu odobrila, vraj ani tam by s nim v zime nesla a to su tam len mamy a taki krpci ako on, tak ma dost vystrasila a zarazila, preto sa pytam, aku mate skusenost vy. Ako na manzelove narodky sme s nim sli do restiky a neochorel 🙂

janickacrazy
20. jan 2020

@pato88 no tá tvoja doktorka asi trochu prehána, keby si mala deti dve alebo tri, tak musíš s ním od začiatku chodiť ráno do školky, do obchodu, na poštu, ak by ti ho nemal kto postrážiť, ja som bola s prvým slobodná mamička a chodila som s ním všade hned a nebolo mu nič

h2
20. jan 2020

@pato88 Ja osobne by som išla autom. Keď si to tak spočítaš, že na letisku treba byť v predstihu, potom let, potom vymotať sa z letiska a potom ešte aj tak 2 hodiny autom, veď dokopy to už je skoro polovica toho času, čo by vám to trvalo len autom. Navyše, keby bolo treba, autom hocikedy zastavíš...

brita7777
20. jan 2020

My zijeme vo velkomeste v zahranici, takze tu je riadny mix vselicoho vies si predstavit a nikdy som to neriesila..to je doktorkin nazor, ale pretoze uz ti vsunula dake svoje myslienky, ze je tam aj vela bacilov, co samozrejme je, vybrala by som sa asi autom...lietadlo je dost stresujuca zalezitost sama o sebe, ked mas dieta...ak kojis, dieta ma materske mlieko ako obranu proti infekciam

babi81
20. jan 2020

@pato88 za mna lietadlom, ja som sla s 2mesacnou 1x cele to prespala bez problemov.

nerya
20. jan 2020

Šli s 5 mesačným, vyrazili okolo siedmej, cca štyri hodiny na trajekt prespal, v autovlaku sa povystieral, najedol, prevabalil, prezliekol, zaspal tesne po Tom čo sme vystúpili a vyšli na diaľnicu a spal až do cca pol piatej rána kým sme nedorazili, tento rok ideme znova tak 😉 ak dieťa nemá problém s autom, neriešila by dom na takú krátku cestu lietadlo

marsmykkok
20. jan 2020

Autom ak to nevadí vám a má kto šoférovať. Dieťa môže spat byť na tablete a tak. Let znamená 2 hodiny v hluku na letisku potom 1.5 v lietadle nejaká polhodina kým dostanete kufre a potom ešte cesta niekoľko hodín co nemusí byť pre dieťa príjemné

janickacrazy
20. jan 2020

@marsmykkok majú 4mesačné bábo, takže asi na tablete nebude 😉

marsmykkok
20. jan 2020

@janickacrazy všimla som si až po napisani odpovede ten vek