Je možné, že si malá ku mne nevytvorila väzbu?

boka79
28. júl 2009

Ahojte,

chcela by som sa sýtať, či niekto prežíva niečo podobné. Mám 5 mesačné babatko a niekedy mám pocit, že ma vobec nepotrebuje. M yslím tak, že sa nechce pritúliť a niekdy plače, keď si ju chcem pritúliť. Aj keď plače, tak to nepomáha. ona je dost samostatná, vie sa sama hrať a nemá rada ani šatku. n a ruky chce len, keď chce niečo vidieť. Mám strach, že som v prvźch 6 tźždňoch niečo pobabrala, mala som depresiu bola som velmi unavená, čo sa odzrkadlilo na mojom správaní, bola som nervózna niekedy aj na ňu, ale nikdy som ju nezatriasla, malebo nieco podobné. Je to možne , že si ku mne nevytvorila vazbu ?

Budem sa tešiť, keď mi napíšete.

eimiky
28. júl 2009

Boka to si nemyslím, možno je len v takom prechodnom období, že viac objavuje svet okolo, deti okolo 8 mesiaca začínajú byť veĺmi upnuté na mamy.Skús sa s ňou veľa hrať a stále jej hovoriť, že ju ľúbiš.Alebo možno to cíti, že ju veľmi ľúbiš a preto asi cíti istotu a nepotrebuje sa toľko túliť.

meusicka
28. júl 2009

boka, nerob si starosti, urcite si nic nepobabrala. babatka maju radi svoje maminy, nech sa deje cokolvek. tvoja je jednoducho ako pises samostatnejsia.
aj nam sa stava, ze ked je mala nervna a place tak niekedy chce na ruku a niekedy vyslovene nechce a odtlaca ma od seba. vtedy ju dam na postielku a necham nech sa ukludni sama. niekedy chce do kocika niekedy nie. proste ma svoje nalady.
snaz sa s nou co najviac rozpravat a hrat sa proste len byt s nou, nech ta vidi. a hlavne ak nahodou zaplace tak treba byt stale nablizku aby videla, ze jej plac a staznosti su vypocute. tym nadobudne sebaistotu, ze niekto jej je stale nablizku a pomoze ak treba.

no a k satke... mozno jej vadi kvoli terajsim horucavam.

vanish1
28. júl 2009

ahoj boka, možno má takú povahu, a ako sa správa k ostatným? podľa mňa je každé dieťatko iné, možno by si sa na to mohla opýtať psychologičky, príp. ti poradia dievčatá, ktoré majú tak isto staré bábetko.

boka79
autor
28. júl 2009

dakjem, inak je takto velmi vesela, aj ked sme na navsteve, tak je zlata, mam pocit, ze cim viac akcie, tym lepsie. doma je niekedy otravenejsia ako ked sme niekde prec. moj muz je skoro stale prec, ale je to to iste.
v podstate je taka od narodenia. je velmi akcna, bystra, rychlo sa uci a pootom nevie najst pokoj, hlavne ked ma zaspat. inak je usmievava.
plakat ju nenechavam, max. ked idem na wc, max. mrncat. bojim sa, ze neiem niekedy reagovat na jej potreby, lebo niekedy, co robim, to robim, nic nepomaha a aj tak ma zlu naladu.
ked ja by som ju stale moijkala.
🙂
v satke nechce byt od narodenia, iba ked na spanok,. na nosenie je to asi prilis tesne.
no neviem.
ani ja nie som nejaky velky smajchlik, mozbno to zdedila po mne ☹

atrami
28. júl 2009

boka,
možno je len taká povaha.
Nikto si nevyberie povahu dieťaťa.
Ja som malého často masírovala, to jediné mi povolil, inak bol presne ako tvoja malinká.
Určite si nič nepokazila 🙂 .

boka79
autor
28. júl 2009

atrami:
ahoj, nio aj my robime kazdy vecer masaz, ale teraz mom. to nie je mozne, lebo sa stale kruti otaca, je mobilna, takze je to zaujim,avejsie.
Som rada, ze nie som sama, mi to dojde niekedy dost luto.

zuza.m
28. júl 2009

boka neboj sa nič ja som mal to iste 😉 .maleho som nemohla ani pohladkat po tvaričke ani pritulit,ked plakal plakal aj na rukach niekedy som mala pocit že to vobec nepomaha.väčšinou som snim bola sama alebo s mužom a aj ten chodi v tyždni preč na 2 až 3dni.ked vidi muža ide sa porad od štastia zblaznit.a pyta sa iba k nemu .ked ho ma on mna si ani nevšimne.bola som z toho dost smutna atak som snim travila viac a viac času no nnič sa nemenilo.teras osm povedala dost strčim ho mužovi, babke hoci komu a on ked ma vidi porad sa ponahla ku mne.proste ked bol cely den somnou tak som mu nebola vzacna a bral to ako samozrejmost.nebolo to tak že by ma nelubil ako to pochopi každa mamička. 😅 maly do teras nikdy neplače ked si ho zobere niekto cudzi.uzkost osem mesačnich nepozname.je velmi smely a samostatny a predca potrebuje byt s niekym.

aj ked je velmi doležite byt pri babetku od malinkata nemusiš sa bat že si niečo premeškala alebo pokazila že by sa na teba nenaviazala ono aj tak vnima neskor tu mamičku a toho kto sa snim zahra.

atrami
28. júl 2009

boka,
pri troch deťoch možem trošku porovnať. Ďalšie dve deti mi to vynahradili. Aj mne to bolo aj je ľúto, že je taký. Pripadal mi niekedy ako dospelý. Už bude prváčik a je až moc šikovný. Od malička bol veľmi popredu,tak to je aspoň taká malá útecha.

boka79
autor
28. júl 2009

dakujem este raz. myslim, ze lea je tiez smela. uvidime, ako zvladne uzkost 8 mes. tiez je popredu ako ine babatka. uvidime, ako na tom budu druhe a trewtie babo..
dakujem, hnes mam lepsiu naladu, ked viem, zer nie som sama...

ludmilabb
29. júl 2009

mne sa tiez obcas stane ze mi dcerka ked sa jej prihovaram rozplace, alebo zacne mrnkat
vtedy sa fakt citim zle ze sa netesi a neusmeje na mna. Neviem preco je to niekedy tak...

atrami
29. júl 2009

boka,
koľko detí plánuješ?
U nás to bolo neplánované. Ale najmenší je také slniečko. Len sa smeje 🙂

cestovatelkaandrea
29. júl 2009

boka nas maly je tiez samostatna jednotka. na ruky sa pyta len ked chce nieco dociahnut alebo vidiet. od malicka neznasal pestovanie na rukach a radsej lezal na chrbate. podla mna je to normalne 😉 nas drobec sa prituli len v posteli ked chce spat so mnou alebo s muzom

boka79
autor
29. júl 2009

atrami:
ahoj chcela by som aspon dve, ale ani trom sa nebranim, len to si neviem po organizacbnej stranke predstavit...tak dufajme, ze to druhe bude vacsi smajchlik.....
Ja mam tiez pocit, ze som pre malu len ako transportne medium, nie ako pritulny objekt... no co uz, preto som zvedava, ako to bude u druheho, ale to este asi rok pockam.,..
Ona je smejko, ale vie aj poriadne zurit a zlostit sa...

atrami
29. júl 2009

boka
Tak držím palce.
Mám pocit, že pri 3 deťoch stíham viac.
Pri druhom som maľovala steny v dome. A teraz pri 3 deťoch ešte šijem na zakázku.
Kamošky tiež hovoria, že to prvé dieťa bolo horšie, tak želám veľa slniečok. 🙂 🙂 🙂