Je náš dvojročný synček pripravený na odplienkovanie?

mary32
4. aug 2021

Ahoj,
dala som sa na odplienkovanie nasho 2rocneho. Nocnik pozna, posedi s knihou na nom. Chodi so mnou na WC, pozera co robim, poda mi toaletak. Myslela som si, ze je ready. Chodi holate aj so slipami alebo iba leginy. No rozplace sa ked sa vycika a najde si mlaku. Mokre gate ho az tak netrapia. Ked vidim, ze si ide cvrknut alebo uz aj po, posadim ho na nocnik, poviem ze do nocnika, poutierame spolu. Podarilo sa, ze sa dokoncil cikanie v nocniku, tak sme to spolu sli splachnut. Vyzeralo, ze ho to bavi.
Neviem co robim zle. Sam na nocnik nejde, ale ked si nieco cita, vycikal sa. Je to spravny postup? Mne to pride, ze je zaujaty inymi vecami a neuvedomuje si, ze cika. Je to este skoro ked mu nevadi, ze ma mokre gate/slipy? Ako dlho ste to skusali a povedali si neskor, ze to vyskusate inokedy? Psychologicka Vagacova hovori o 2 tyzdnoch co by sa mala dieta odplienkovat. Mam voci odplienkovaniu velky respekt a asi preto mam z toho viac stresu. Vdaka !

mogaa
4. aug 2021

Osobne si myslím že nie je pripravený.....dieťa musí cítiť potrebu cikať....tvoj si možno uvedomuje to, keď už ciká (tým že je mokrý)ale nie potrebu...v každom prípade by som ho teraz v lete nechávala čo najviac bez plienky aj s tým že bude všetko stále mokré....pokiaľ sa vedome nevyciká do nočníka/záchoda keď ho tam posadíš(pred tým ako ciká) tak pripravený nie je....našu išli v súkromnej škôlke takto odplienkovávať keď mala 2,3roka že už je dosť veľká.....ok, 3mesiace všetko stále mokré, v lete po tých 3mesiacoch sa odplienkovala doma za týždeň(počas karantény)lebo musela byť len doma a bol tam priestor ju dávať každé 2hodiny na nočník

mogaa
4. aug 2021

základ je ale aby sa ti vedome vycikal do nočníka, čiže posadíš ho, povieš mu že aby sa vycikal a vie sa vycikať....

eeffka
4. aug 2021

@mary32 odplienkovanie v praxi ked je dieta pripravene vyzera ako u mojej mladsej: na dovolenke 2r asi 4m, v plavkach v bazene zahlasila ze chce pisat, sprintovala som s nou na WC, po kupani som jej chcela dat plienku ze nie ( tak OK leto, nejak ju odsledujem, stale povedala a normalne sme dosli na WC), na noc nechcela, rano vstala a smer velke WC len som ju pridrzala a bolo, nikdy predtym som to s nou neriesila ani nic nenacvicovala. mala potom este nejake "nehody v spanku" ale len ked bola chora a pod liekmi co teda nepovazujem za problem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckatka
4. aug 2021

@mary32 to sa nepýtaj nás. Opýtaj sa jeho. Ešte ma s pokojne rok čas.
Iniciatívu by mal vyvinúť on. A hlavne sa ho furt nepýtaj "chceš kakat chceš cikat"? Zodpovednosť za jeho vylučovanie je na ňom, nie na tebe. Nepreberaj mu ju.

ckatka
4. aug 2021

@mogaa vedome vycikanie sa do nocnika by malo vyzerať tak, že dieťa povie alebo ukáže ze mu treba cikat a POTOM ho tam posadí. Častá chyba ze matky si povedia ze "idem ho to naučiť". Lenže nervové dráhy musia dozrieť a keď to dieťa necíti tak to nevie. A zbytočný strrs pre oboch