Je normálne, aby sa 2 ročný budil každých 30 minút?

amaja
30. okt 2010

samko bol 2 krat v nemocnici a je velmi chorlavy, vzdy bol zly spac, ale posledne dva mesiace je to uplna katastrofa. Za noc sa zobudi aj 25 krat. Zaspava okolo deviatej a o pol siedmej uz skace po posteli, ze chce vstavat. Podla krvnych vysledkov ma na nieco alergiu a berieme trifed, lebo je stale zahlieneny. Moze to byt tym?

hameeda
30. okt 2010

no moj syn ma teraz rok a osem mesiacov, v noci vypije tri az styri flasky UM,kazda 230ml.Ale nebudi sa flasky mu naukladam do postielky a on si ich vezme v spanku sam, takze si myslim ze to moze byt z tych liekov, pretoze sama som alergicka, tieto lieky sice nepoznam ale viem ze lieky na alergiu obsahuju sedativa, takze v podstate by mali uspavat, no ak dieta berie lieky pravidelne moze dojst k poruche spanku. Je potrebna konzultacia s lekarom, urcite, pretoze moze dojst az k vaznej poruche, dcera je tiez alergicka po mne, no berieme od roka clartin sirup, a to len ak sa prejavia znamky alergie, nie stale, teraz ma skoro osem a je to v pohode, s clartinom som velmi spokojna.

ada11
30. okt 2010

aj moja mladšia dcére sa budí v noci veľmi často. Ja ju ešte kojím, neviem čím to je, ale od narodenia mi vôbec neprespala viac ako 2-3 hodiny v noci /do roka ani cez deň/. Ona sa zobudí a musím ju nakojiť, lebo začne plakať resp. vrieskať 😉 Teraz sa budíme cca 5-8 krát, dobrá noc je 5 razy, horšie 8 razy. Chcela by som ju aj odstaviť cez Vianoce, tak uvidíme či sa to zlepší, teda ak sa odstavenie podarí /ale bude to ťažké/.

burina111
30. okt 2010

no ja mám takého syna....kým bol malý, tuším som ani nespala v noci.. teraz má cez tri roky a stále je ešte tak 7x za noc hore a to ide spať o 22 a vstáva o 5,30h ráno. máme teraz druhé dieťa a malá sa budí iba 2x za noc, on teda vyrovnáva skore....takže, možné je zrejme fakt všetko..a má ekzem a alergiu skoro na všetko, sme na inhalátore a liekoch. viac ip. hlavne vám veľa síl 😅

katulik26
30. okt 2010

Kym som kojila, dcerka sa zvykla budit kazdu hodinu, niekedy aj castejsie. Teraz bude mat rok a pol a este stale sa budi kazdu hodinu-dve a vypije 120 ml UM kazde cca 2-3 hodiny. Zaspava okolo 9-10 a vstava okolo 5:30-6:00. Niekedy je dokonca uz o druhej vyspata. Skusili sme na noc kasicku, aj normalne jedlo a aj tak vsetko zapije mliekom a o dve hodiny je hore zas. Kazde budenie je s placom a hned ju musim vziat na ruky. Zaspava zase len nalepena na mne a casto ju mam 2-3 hodiny v noci na rukach, kedze postel nechce ani citit (dokonca ani tu moju). Ono je to urcite individualne, kamaratka ma syna, este ho koji, ale ten je hore hadam celu noc, susedka detto a dalsim babam deti prespia celu noc, bez ohladu na rastuce zubky. A to tej nasej teraz davame aj Nurofen, a nic. Len raz sa nam stalo ze bola hore len raz, ale to mala strasnu nadchu a bola na antibiotikach. Takze hlavu hore, mozno sa im to v puberte upravi 🙂

katka1981
30. okt 2010

Trifed obsahuje pseudoefedrin, ten sposobuje u maleho, ze je nabity energiou a nemoze spat, pozri si nejake info ohladom pseudoefedrinu.

zuzkaprofant
2. nov 2010

sa pripajam a smejem sa nad tym ze nemam sama takeho syna moj ma dnes presne rok a pol a v noci chce mliecko asi kazde 2hodky a vypijem za noc aj liter mliecka neda si povedat ze nedam mu lebo vresti skace po posteli ze chce memem co je mleicko a krici mama memem mama memem ja niekdy neivem ci mam plakat alebo sa smiat 😀 ale uz sa smejem ze nie sme ojedineli neivem co snim cely den nebude papat lebo nemam cas a v noci mliecko chce a zase nevypije hociake ale len svoje hipko

gumkacik
2. nov 2010

moj ma rok a vipije 2 flase ale okolo 3 sa budi .kazdu chvilu ani caj nepomaha nic je mrchavy uz by som aj prespala celu noc ale pri nom sa to neda od narodenia. 😔

erikasadek
3. nov 2010

katka ak obsahuje pseudoephedrine, tak to je akoby mu matka davala kokain.. 😀 ani sa necudujem ze je taky culy.. 😉 😀
prestan mu davat takyto liek!!!!!!
ako jemozne ze takyto liek sa dava dietatu!!!!!

bodka13
3. nov 2010

trifed je úplne normálny liek,ktorý predpisuje lekár !!!
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/tri...

skôr si myslím,že malý s vami cvičí a skúša čo si môže dovoliť 😉 ...ak spáva cez deň,tak má možno prebytok energie-možno pomôže keď mu skrátiš poobedňajší spánok 😉

jana776
3. nov 2010

kazdopadne trifed obsahuje pseudoefedrin, a ak je na predpis, tak by som urcite volala lekarovi, opisala nocne spanie a spytala sa ho ci to nemoze byt tym liekom. A nechala na lekarovi nech uvazi, ci prinos prevysuje vedlajsie ucinky.
Nerozumiem preco sa vobec moze podavat tak malym detom liek s obsahom pseudofedrinov, ktore pokial viem nemaju priamo lieciace ucinky.

ivett1
3. nov 2010

Ahoj, no neviem, aj náš malý (už mal dva rôčky) sa v noci budí (asi 3-krát za noc) a vykrikuje na celý byt "čááááj", potom si ho nájde (v postieľke) a je kľud 🙂 , zato naša dcérka, v jeho veku, prespala celú noc v pohode...A čo sa týka lieku Trifed, môže mať taký "povzbudzujúci" účinok (zdá sa mi, že je to uvedené aj v informačnom letáku...), inak je výborný na alergiu a pravdaže je na lekársky predpis 😉 My sme ho mali na "alergický kašeľ čo trhá uši" (bolo mi do plaču, keď náš, ani nie dvojročný drobček kašľal ☹ )a až tento liek zabral. Pravdaže, naša lekárka ma upozornila, že poslednú dávku má užiť najneskôr tri hodiny pred spaním, ale ...hádam lekár by mal vedieť, čo predpisuje a ako upraviť dávky pre tak malé detičky... 😅 . Okrem toho, aj keď sme ten časový odstup pred spaním dodržiavali, bol ako "z divých vajec", takže ...treba to len prekonzultovať a najlepšie s dotyčným lekárom 🙂

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valika_val
27. dec 2010

my mame trifed expectorant, ktory sme dostali na predpis a davali ho kvoli lepkavym hlienom stekajucim do hrdla (strasne casto ho to budilo v noci a nechcel sa ani kojit kvoli hlienom). pri prvych pouzitiach bol maly ako mechom udrety a zaspal mi hadam po hodine, co bol hore 😀 ale casom si zvykol 🙂 a uz to nanho tak neucinkovalo 🙂