Je normálne, že 3 mesačné dieťa spí na mne?

jespera
6. nov 2012

Je tu este nejaka taka mamina? Nekojim, mam 3 mesacne dieta ktore uspat je zazrak. Po kupani ako tak zaspi cca do polnoci a od polnoci uz spi iba na mne, ja som v pololahu podopreta vankusmi a moj junior spi na brusku na mojom bruchu - hrudi? Je to normalne? ako nahle ho prelozim do postielky - hned je hore. Samozrejme jeho poloha na mne je vselijaka - jeho chrbtica? co ja viem....Takisto zaspava doobeda, obed kociar - ako tak - ale je to boj, a k veceru tiez namne a noc...Viem nieje to dobry navod ako uspavat - ale co robit?

nasta197
6. nov 2012

ahoj aj mi sme maly taketo obdobie no katastrofa malému bolo super ale ja znicena jak pes ... nejak to potom samo preslo 😉 prajem vela trpezlivosti! 🙂)

jaruska8
6. nov 2012

No, nebolieva ho bruško???? Čo takto skúsiť šatku????? A vedľa teba v posteli by nechcel spinkať??? 🙂 Že neoreložiť ho do postieľky, ale k tebe do postele. 😉

janka196
6. nov 2012

ahoj u nas to iste, ale iba v noci. postielku sme zrusili ked mal styri mesiace lebo nam bola zbytocna kedze bol vacsinu casu na prsniku tak som si ho pre svoje vacsie pohodlie nastahovala do postele . vacsinu noci spi cezoma alebo tak ze ma prsnik v puse miesto dudky ☹ uz sa ho pomalicky chystam odstavit lebo tie noci su hrozne naozaj /
tento isty problem som mala aj s malou. kedze mala caste koliky tiez vacsinu dna aj noci prespala namne. preslo to az ked som ju prestala kojit, ked mala 3 roky a tri mesiace 😖 . na druhej strane aj ked sa moc nevyspim ale som rada ze ho mam pri sebe . za chvillu vyrastie takze to beriem s rezervou 😉

martinkatinka
6. nov 2012

My sme tak tiež isté obdobie zaspávali.. ale ked som ho preložila, spal ako drevo do rána, len museli sme ho opatrne prekladať, potom z jedného dňa na druhý som ho proste dala ležať do postielky a spal... neviem, to sú asi obdobia, treba skúšať

zigzag
6. nov 2012

mne sa to pacilo, ked na mne spokojne spinkal....

anjelicek26
6. nov 2012

@jspera - kup satku a malo by sa to vyriesit same... potrebuje ta citit 🙂

jankako
6. nov 2012

poznáme.Tiež kopec nocí moja dcérka prespala namne,len aby som sa ako tak vyspala..ale neboj sa,to prejde..

janinah
6. nov 2012

skús ho neprekladať do postieľky,ale spi ty pri ňom na posteli tak,že bude cítiť tvoju pokožku,postupne ho zosuň zo seba,ale nechaj pri sebe,ja som tak spala týždne s malým a vedľa prázdna postieľka..inak skús si to užívať,ja by som si ešte vychutnala taký pocit blízkosti,ale už mám veľkého chlapa prváka 😉

lvka
6. nov 2012

A este aj dvojrocne bude.. A poznam aj 10 rocne co sa pridu pritulit a zaspia ;)

jurka83
6. nov 2012

chlapci radi spia na bruškách, teraz mám druhého má 2 mesiace a tiež spí na mne prevesený ako opica , lebo len tak sa vyprdí a to vám poviem že prdí ako starý chlap 🙂 Treba len vydržať ich to omrzí, tiež už sa neviem dočkať lebo mám asi 3kilové prsá a Leo má tiež nejaké to kilečko, dnes som vysávala a myslela som že už skapem z krížov... tak veľa trpezlivosti všetkým 🙂

beruska141
6. nov 2012

moja odpoved ta nepotesi, ale : jeeeeej, to je krasne 🙂

mojka2310
6. nov 2012

určite je to OK, pre dieta je to veľmi príjemné a ked si odmyslíš strpnuté časti tela atd, tak je to naozaj krásne a vychutnaj si to kým sa dá 😉

fialocka84
6. nov 2012

ahoj moj malý mal zo spanim už od narodenia problemy.v porodnici som kaydu noc prechadzala snim po dlhej chodbe ale fakt celu noc lebo len plakal a plakal.potom doma mi vobec nechcel spat len tak ako ty pises ze na tvojom bruchu.Ja som mala ten istý problem lenže moj malý sa narodil 4,5 kg tak som mala co držat. 😀 My sme sa s mamou striedali v noci - nakolko som bola slobodna mamicka a som bývala snou-lebo som ho uy nevladala tak ma vystriedala mama a takto to bolo asi pol roka.Teraz ma 4 roky ale este stale sam nechce ist spinkat.Takže ja si myslim ze je to normaln lebo dieta potrebuje citit svoju mamu.

ivetkab.
6. nov 2012

@ jespera máme dve deti. Kubko má takmer 3 roky a spáva pri ňom manžel. Paulínka má 1rok a 2 mesiace a tá spáva pri mne na posteli. Zo začiatku som to riešila ako "správna" mamina. Každý má svoje miesto. Ale keď som už bola totálne zničená, tak som sa umúdrila a ustúpila. Teraz sme v zámene. Ja som pri Jakubkovi a manžel pri Paulínke. Ani jedno z detí nam v noci poriadne nespia. Tým,že som reagovala na obe deti ked v noci vstali, tak som v noci viac nespala ako spala. Pochopila som, že hlavne mne je pohodlnejšie mať dieťa pri sebe ako k nemu v stávať aj 10 krát v noci k postielke a potom späť odniesť dieťa do postieľky. Takže urob to, čo je pohodlné hlavne Tebe. Skús podľa mňa naučiť babatko aby spavalo aspon schulené k Tebe. Síce sa veľmi pohodlne neuložíš na spánok, ale aspoň budeš ležať. 😎 Nebudem Ťa povzbudzovať, že ono to rýchlo prejde, lebo u nás to trvá už takmer tri roky ... ale vraj ... po treťom roku príde zmena. Tak s manželom trpezlivo čakáme ... 😀

lejlla
6. nov 2012

ja som tiez tak prespala nejednu noc aj den 😝 ,ale potom ho to preslo...teraz mi je aj luto ze si tak za svet nechce ku mne lahnut a ma 5 mesiackov ☹ ...ale co by sme pre tie nase slniecka neurobili ze?... 🙂

anibas
6. nov 2012

no vieš - 9 mesiacov ste boli jedno telo a ťažko na to zabudnúť 😉 😉 môj má 3 roky a chce len s mamičkou spinkať, nevadí mi to, užívam si kým je ešte maličký somárik, ked bude v puberte - budem na to len spomínať 😀 😀 😀 každé dieťatko je iné a prečo mu nedať to - čo práve potrebuje ? je ešte veľmi maličké .... ja napr. nepochopím snahu niektorých rodičov čo najskôr odložiť dieťa do detskej izby, keď to nechce ....

katecameron
6. nov 2012

aj moja tak spavala a teraz mi je aj luto ze uz nespava ma 10rokov 😉 uzívaj si to cas strasne letí dietatko ta potrebuje najviac na svete tak mu to dopraj!

vianocnystromcek
6. nov 2012

a keby spal vedla teba v posteli? tak nespi tiez vobec? skus ho dat na BOK. to je uplny uspavac..na bok dat a potlapkat po riti poriadne.
nasmu sa to strasne paci. ja som bola proti cumliku, ale zacal si cmulat palec a to je horsie nez cumlik ..na stastie behom par dni som ho naucila na cumlik tak ked je prilis nervozny z veci okolo seba, dam mu cumlik. ten ho upokoji a potom nema problem sa dat uspinkat.
cez den spi ale tak v 1-2 h intervaloch - tusim sa mu to ale meni mam pocit. spi dlhsie ale zasa je aj viac hore...typujem ze to bude tak o chvilu ze do obedu hodinka chrapkanie a poobede dobre 2,5h. ja sa snazim ho prilis moc nenosit. prve tri mesiace som chapala ze mu treba pomoct aby zaspinkal, aby sa aklimatizoval v tomto svete a vedel ze aha tu je mami atd. ak vobec nekojis, skus ho do postielky davat co najcastejsie, aj s jeho oblubenou hrackou (nas maly miluje plienky - bavlnene🙂), aby ziskal pocit ze v postielke neni sam (kto by rad bol za mrezami...). pripadne mu daj svoje tricko ktore si mala chvilu na sebe - kv tvojej voni. aj to zvykne pomoct babatku aby malo pokojny spanok. ja som si citala dost knih o tom spanku, ze ako to deti vnimaju a teraz uz reagujem pohotovo.tiez mal na zaciatku par dni co sa mu nedalo zaspat ani za svet ale myslim si, ze to boli len tie horucavy, ze sa mu tazko proste dychalo atd.
je toho vela co mozes skusit a na kazde babatko zaberaju ine veci, to isto vies. nam pomaha najviac: tlapkanie po zadku, dat na bok spinkat (on sa sam v noci da potom na chrbat) resp je podoprety zrolovanou perinkou kt ked spi tvrdo odtiahnem aby spal rovno, naucit na cumlik (asi ma niektore tu skopu pod zem ze neuc ho..ale vie to deti fakt uspokojit..oni maju silny saci reflex proste), tisko spievat a hlavne mat v sebe sebaistotu ze zaspi sam a co este moc robi je ako ho uspavas vecer. nam sa osvedcil ritual ktory sa kazdy den do bodky opakuje..teda vstane o 18, hrame sa, brbleme si, mazname sa (viac ako pocas dna), nosime sa, popozerame si kuchynu a jeho oblubene miesta, vela ho hladkam, on sa rehni ako leco...potom ho dam do spalne do postielky a pustim mu kolotoc, on uz vie, ze netreba pistat, lebo mamina isla napustit vanu, okupeme sa, dame masaz, sopliky von, flasu a ide sa spat. teraz ho uz mozem dat takto do postele, aj ked ma este otvorene oci..on vie uz proste ze sa ide o 8 spat. vraj tomu velmi dopomaha ked je stale ten isty postup. neviem ci mam stastie, ale myslim si ze to spravilo tiez svoje no. a vie ze masaz davam len ja a flasku tak isto. takze on pekne pocka a nerobi rodeo aj ked uz presli 2 hodinky. na zaciatku vrestal, este aj v noci na krmenie..teraz si v noci zuzle prst a mrmle si kym ma nezobudi 🙂 teda no..od minuleho tyzdna to uz nerobi..uz prespi do rana. ale tiez viem, ze budu noci ked dobre spat nebude. to je uz raz tak 🙂 vsetko prejde a on vyrastie neboj 🙂 drzim palce

katinam
6. nov 2012

moj drobec tiez prve tyzdne najlepsie spal na mne, v posteli mi to nebolo pohodlne, tak sme spali na gauci, nasla som si polohu, v ktorej sme sa vyspali obidvaja. Bolo to kvoli jeho brusku, ked bol na mne, teplo zo mna mu pomahalo a citil sa lepsie. preslo to okolo 3.mesiaca a potom uz v pohode spal v postielke. a cez den som nosila v satke a tiez pomohlo.

liviadanova
6. nov 2012

Je to úplne normálne 🙂 Kontakt koža na kožu je v takomto období najdôležitejší, veď ti bábo "spalo" 9 mesiacov v brušku tak pochopiteľne sa toho spojenia nechce vzdať, len si užívaj tieto chvíľe, lebo keď budú väčší už si tak ľahko na tebe nepospia to budú chcieť robiť hijo hijo ako tá naša potvorka 😀

ocko78
6. nov 2012

ahoj .. ja spavanie v postielke vobec neriesim.....nasa je uz pekne dlho na povale : 🙂 🙂 🙂 dcerka mala nedavno 3 rocky, v postielke spavala cca 6 mesiacov a budila sa kazdu chvilu, takze postupne to zacinalo 🙂) najprv hodinka v noci pri mne 🙂)) potom s toho boli dve hodinky az manzel zacal podrypavat ze my dve spavame spolu nie ja s nim, az sme dosli k tomu ze mala spavala cele noci s nami ako nemluvna,pri nas v noci ani nepipla,ani mliecko nic jej nebolo treba...stacila nasa pritomnost , do toho sme zistili ze cakame druhe babo a miestecka v posteli ubudalo mojim rastucim bruskom 🙂 to si uz mala postupne zvykala viac sa natlacit na manzela a ked pribudol drobcek...postielka fungovala 3 mesiace..kazdu chvilu som bola v noci pri nom...unavena nevyspata takze som si ho zase prigulala k sebe uz ku nam trom 🙂 a spokojne si tam spinkal s tym ze sme sa celu nocku drzali za rucky 🙂 a tak je to do dnes ...drobcek ma vyse roka,buva s nami aj s tou nasou slecnou,az sa niekedy divim ako sa tam pekne vsetci pomestime 😲 😲 😲 spokojne deticky spiace celu nocku, postielka na povale 🙂 ,, neries to mozno len chce citit tvoju pritomnost.., ak by ste si dokazali najst polohu ktora vyhovuje vam obom aby si neprisla o chrbat bolo by super...skus ho naucit aspon tak nech lezka pri tebe..u nas fungovalo pri oboch drzanie rucky a pri slecne pritulenie...spavali sme v objati kym mi to moje brusko nezacalo zavadzat 🙂 , drzkajte sa a uzivajte si jeden druheho...

bubulka722
6. nov 2012

Moja dcérka je stále kojená a to už má skoro 2 roky. Nezaspí s nikým iným ako somnou. Tiež sme mali veľmi ťažké obdobie, do 4 mesiacov nespala inak len pri cicíku. Akonáhle som ju preložila, zobudila sa a bolo po spánku nadobro. Riešením bolo stále ju mať na cicíku a to deň aj noc, takže som bola unavená jak pes. Dieťa nepozná počas 9 mesiacov tehotenstva nič iné len teba a aj po narodení znamenáš pre neho všetko. Čítala som dokonca, že dieťa je 9 mesiacov nosené v brušku a na tento svet sa rodí značne nedonosené oproti iným cicavcom, takže ho treba donosiť čo zvykne trvať ďalších 9 mesiacov. Ja som dcérku od seba nasilu neodtŕhala a dá sa povedať, že začala byť oveľa samostatnejšia až po 9 mesiacoch. Dnes vôbec neľutujem, že som sa jej venovala v čase kedy to veľmi potrebovala. Viem, že takto má najlepší psychický základ do budúcna. Jednoznačne nie som zástancom postupov nechať dieťa vyrevať a nechať ho spať samé v postieľke "veď nech sa naučí...". Ak to vydržíš, budete mať navzájom neskutočne pevnú väzbu. My od narodenia stále spávame spolu v jednej posteli a viem, že to tak bude ešte dlho. Držím palce, viem že je to náročné. 😉

riami78
6. nov 2012

Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.
Aj máš malý mal také obdobie, trvalo asi 2 týždne a bol to fakt "záhul", ale teraz sa to stáva iba občas, tak skúšaj čo ťa napadne a možno niečo zaberie. Držím palce a želám pevné nervy.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katulka74
6. nov 2012

Moja druha dcera na mne spala do 2 rokoch a moj rocny syn na mne a manzelovi spi tiez,ja si to uzivam a neobmedzuje nas to,ved za chvilku vyrastie a uz si ho nikdy neuzijem tak ako teraz.