Je normálne, že je 2-ročná dcéra vyberavá v jedlách?

sandra1910
29. dec 2019

maminy ja som uz zufala s jednej z mojich dcer..(2 r.3mes.)..ma len vybrane tri jedlá ( polievky, jablká, jogurty..ktore pekne papa ale ostatne do nej dostat to je boj..pečivo, zemiaky, masko..to vsetko si vzdy naskrečkuje do jedneho lica a potom bud vypluje alebo trva pol hodinu kym to zje..celkovo za den velmi neje vacsinou len zahryzne do niecoho a odhodi..ale take jablka banany toho sa nevie dojest..polievky tak isto to aj tri taniere je schopna zjest..je to normalne v jej veku???

evittam
29. dec 2019

@sandra1910 Co som tu čítala niektoré deti nezjedia ani to. Našťastie moje medzi ne nepatria. Zjedia co nezje ich.😁😉 Ale dcerka mavala tiež obdobia ze by jedla od nedele do pondelka len "rezancekovu" polievku.
Proste ak chce len polievky tak var riadne husté aj s mäsom, vela zeleniny, strukoviny,.....a skus postupne napr.omacky, omacku so špagetami,

baccio
29. dec 2019

Neboj 🙂nieje sama.Mam doma to isté.Ma 2a pol ale jedlá by len polievku. Vývar s rezancami...zeleninovú...spenatovu s haluškami a podobne.Sem tam sa do nej dostane ryža...alebo rezeň ...a inak sú to jabĺčka a banány.A pritom to nieje žiadna krehotinka😊Tak ale verím že postupom času jej začne chutit aj iné .Dôležité je že nieje hladná a podvyživena.A polievočky sú zdravé 🙂

janulik2008
29. dec 2019

Malá tiež bola taká 🙂 trz je to trošku lepšie 😉 pomáha napr vidí nás a už že co ješ? Aj ja chcem také😁

catherine1989
29. dec 2019

@sandra1910 môj bude mať 2roky a teda, od narodenia je to slabý jedak, má len 10,5kg, pred pár mesiacmi ma to aj trápilo, ale už som to proste prijala... Varím polievku každý druhý deň čerstvú, veľa sa inšpirujem na nete u Tinky, robím hustejšie, zeleninove, strukovinove, cestoviny zje iba suché, mäsko len úplne mäkučké a drobné kúsky, ryžu, najradšej so sladkým kompotom.... Vlastne varím stále dokola to isté, len s polievkami sa vyhrám... A veľa trpezlivosti pri jedení, maličké porcie a kým neprehltne, nedám ďalšiu... A takto bojujeme niekedy aj pol hodinu, častokrát to už má aj studené, ale zje... Držím palce 🙂

deti95060810
29. dec 2019

poznám to ...pri jednej dcére sme sa natrápili neskutočne ....teraz už chodí do školy, a papá tak isto len zopár jedál...už čakám na pubertu...😉

nanka1986
29. dec 2019

Môj 3r je taký, iba polievky, ovocie úplne vseho druhu aj zeleninu, ale mäsko je jeho nepriateľ 😊 pokiaľ prospieva, netreba siliť

monvitka
29. dec 2019

NEROBILI

daisylucky
29. dec 2019

Môj 4apolrocny to robí, pečivo, zemiaky, ryžu, knedlik skoro vobec neje, tiež vypluva. Ale chuti mu napr. mäso, cestoviny. Verím, že z toho vyrastie. A môj dvojročný už tiež začal vypluva, asi to od neho od kukal.

eliska13
29. dec 2019

@sandra1910 nerobil, ale mäso chcel iba na stave.Daj jej do polievky mäso.Polievky husté strukovinove

zuzap33
29. dec 2019

@sandra1910 hlad je najlepsi kuchar. Dat ranajky, klasika, nie co stale je. Nezje? Odlozit. Nesaskovat okolo toho. Na obed to co jedia aj ostatni. Medzitym ziadne sladke vody, dzusiky, keksiky, ovocie. Nic. Nechce obed. Nevadi. Ziadne mlieko, ovocie. Spat a potom vonku. Vecer zje vsetko. Jeden den, druhy postupovat tak isto. Nauci sa. Matka dvoch chlapcov, 13 a 10, ktori uz zjedia vsetko

evuska135
29. dec 2019

Nas je o mesiac starsi a totalne vymysla, uz rok nedal do ust ziadne ovocie, prestal jest chlieb, jedine obed zje normalne, niekedy uz nemam nervy lebo spravim a on ma rukou odhrnie a ani neochutna 🙈 a to bol niekedy jedak a zjedol toho nenormalne mnozstvo

lucyluv
29. dec 2019

Pridaj do polievok aj strukoviny a dake obilniny, ja davam napriklad krupy, pohanku, pseno, alebo spravim z krupice a vajicka nejake halusky, to mi vzdy v polievke zje a vobec neriesim, ci zje druhe.
Moja pecivo zje iba samotne, ked jej dam suchy rozok alebo chlebik. V momente, ked ma k tomu nieco viac, napriklad maslo, zeleninku, salam, tak chleba necha, smejeme sa, ze ma delenu stravu 🙂

bobana297
29. dec 2019

Och moj syn 3r 3 mesiace. Len ranajky chleba salama uhorka, chleba vo vajci, pastekovy chleba
Obed len rezen a ryza. Ci tarhona. Zzacal uz odmietat aj maso na prirodno. Vecera to iste co ranajky. A coko jogurt bezlaktozovy iny nechce. On ani neochutna a ked ho donutim to aspon ochutnat tak sa mi normalne zgrca. Sladke zje len z obchodu ako ho babky naucili. Palacinky ci domace kolace ani neochutna. Prdim na neho pojde do skolky a ked sa nenaje bude hladny 🤣🤣🤣 a polievku len vybar ci frankfurtsku s parkom otras

simona92101
30. dec 2019

@sandra1910 kolegynina dcera ma 9 rokov a odmalicka ma problem s jedlom,doteraz ma tiez len par potravin a jedal ktore zje,dokonca ma znacky cestovin ktore nezje a vie to rozpoznat.spagety s kecupom maju hadam aj 5x do tyzdna,suchy roztek alebo vianocku bez nicoho,dzus tiez len istu znacku..ovocie,ci zeleninu vobec.. pokial je zdravotne ok,a nechybaju jej vitaminy tak by som ju nenutila,skor obcas ponuknut ci si nevezme sama.tie polievky su fajn