Je potrebné choré dieťa izolovať od novorodenca?

mobilka
9. dec 2011

Žienky, ako ste riešili túto "situáciu"? Moje staršie dieťa je choré, má teploty a máme doma 5-týždňové bábätko. Dr nám povedala, že to staršie máme dať k starkej. No ale veď ako môžem dať choré dieťa k starkej? ☹ Popritom ona má doma ešte školopovinné dieťa... Myslíte, že malý odo mňa dostáva cez mlieko dostatočné obranné látky, aby to nechytil? Ďakujem vám za rady ...

traktor
9. dec 2011

nikdy som svoje chore dieta niekam *neodlozila*, len preto, ze mam doma male miminko..skratka to by som nezniesla a aj ten chory drobec potrebuje mamu, pohladenie..takze urcite nie ..neboj zvladnete to, ..vela vetraj, umyvaj si ruky ked ides k babu..deticky, ked mas moznost oddel..nech je kazde v inej izbe..to , ze kojis je tiez + ..neboj, zvladnete to 😉

ichbinich
9. dec 2011

@mobilka:
Ako uz napisala @traktor, aj to starsie dieta ta potrebuje, ako aj sama citis a pises.
Takze, pokial nejde o vysokoinfekcnu chorobu, ktora je nebezpecna pre male babo, tak sa iba snaz ich oddelit. Teda aby starsie dieta nechytalo babo, aj ked ti chce pomahat, tak mu vysvetli, ze teraz nie. A jasne, umyvanie ruk, vetranie, zakladne hygienicke navyky. Ale ani neprehanat a nedezinfikovat okamzite vsetko chlorom.
Tvoje mliecko je urcite to najlepsie. A ked aj chyti sopliky, nik nevie, od koho a kde, tomu sa neda vyhnut. Aj ked je to neprijemne, cvici sa odrazu imunitny system.
Vsetko dobre a hlavne pevne nervy!

tigri
9. dec 2011

Tymto si prejde kazda mamina, bohuzial tie druhe deticky zvyknu potom brat ATB v skorsom veku ako tie prve, ale z mojej skusenosti druha mladsia dcerka ma teraz lepsiu imunitu ako prva....asi preto ze bola vystavena vsetkym tym skolkarskym bacilom v ovela nizsom veku, sice vtedy brala prve ATB uz v necelom polroku ale teraz uz asi 2 roky vobec, zo vsetkeho sa dostane beznou domacou liecbou

v zaciatocnom stadiu choroby by som od seba dieta rozhodne nedala, jednak potrebujem sledovat ako sa ta choroba vyvija a ci liecba zabera a tiez aj dietatko ta potrebuje, neskor ku koncu uz moze ist k starkym, trochu zmenit vzduch 😉

vivusika
9. dec 2011

neboj, pamätám sa, keď Tamarka ochorela tesne pred sviatkami mal malý cca mesiac. Aspoň prvé dni som sa snažila aby nešla k malému, veľa som vetrala a pravdaže bol malý dojčený, takže zrejme aj nejaké obranné látky dostával cez mliečko a chválabohu neochorel. Prvý krát bol chorý keď mal 13 mesiacov a to Tamarka zo školy každú chvíľu priniesla nejakú pliagu 😀 Veľa zdravíčka a hlavne nestresuj 😉

katka3012
9. dec 2011

neboj zvladnete to 😉 ,tak ako pisu baby predomnou,ved aj to tvoje starsie dieta ta potrebuje,takze urcite by som ho nikde nedala,a ani starkej.

zuzana17
9. dec 2011

Ak nemá nejakú infekčnú chorobu, tak kľudne môže ostať doma, nikam ho nedávaj. Bábätko má dosť protilátok z mliečka. Ja keď som porodila svoje prvé dieťa, ležala som v pôrodnici na normálnej izbe s pacientkami, a hneď vedľa mňa bola dievčina čo dostala vysoké teploty, kýchala, soplila, ... Samozrejme som sa bála, či malý niečo nechytí, ale dr.ma upozornila, že sa nemám obávať. No ale ak sa mi narodila dcéra a prišli sme domov, o dva dni som bola so synom na pohotovosti, že dostal kiahne, no vtedy som ho musela izolovať pre istotu od malej, takže išiel k babke, no nakoniec aj tak malá kiahne dostala 😢 , ale našťastie sme to nejako zvládli 🙂 .

stvura
9. dec 2011

Pozri, tymto si prejdes este mnohokrat. Kazda mama ktora ma 2 a viac deti ti povie, ze skoro vzdy ochoreju sucastne, pripadne druhe o par dni neskor. Takze dieta nemusis nikde odlozit, urcite mu bude dobre doma...este jedno co je na zvazenie je pobyt druheho dietata v skolke ak prave zacina skolku, lebo tym padom ti druhe bude nonstop chore (ja som priebezne maleho vyhlasila, lebo mala mi mala uz 2x atb od jeho nastupu do skolky a dost vazny priebeh choroby.

nikolka2
9. dec 2011

Su to surodenci ,,,nerozdelovat ! ani koli chorobe ,,,uz musi byt aj tak dost hotovy z toho , ze ma noveho surodenca nie to , ze by si ho mala koli babatku a chorobe odkladat ku babke 😉

zuzana581
9. dec 2011

ja som deti nikdy neoddelovala, ani v chorobe. Maximálne tak vrámci izieb. Syn nikdy neochorel, ako miminko. Prvý krát bol chorí niečo pred rokom. Určite to zvládnete, neboj.