Je potrebné niekde písomne preukázať starostlivosť o dieťa,keď pracujem popri rodičovskej dovolenke?

elizabeth88
18. okt 2019

Dobry den,chcela by som sa opytat mamiciek,ktore pracuju popri rodicovskej dovolenke,ci museli na Urade prace potvrdit ustne ci pisomne,ze o dieta je zabezpecena starostlivost-manzel,starka,..,-zatial,co je v praci.Pracujem cez vikendy na dohodu a poberam rodicovsku,zamestnavatel ma prihlasil do socialnej poistovne,uz mi prisiel doklad o skonceni platenia poistneho do dochodku socialnou poistovnou,cize by mal za mna platit zamestnavatel nejake odvody.No uz som pocula,ze je potrebne poslat na Urad prace prehlasenie,ze niekto sa mi pocas mojho prac.casu stara o dieta.Volala som uz tam,aby som sa informovala,povedali mi,ze netreba.No nie som si ista,ze pani ma uplne pochopila...hovorila totiz stale,ze mozem popri rodicovskom pracovat a zijem v oblasti,kde nie kazdy je expert na slovensky jazyk,tak si to overim este tu.Poradite?No prosim aktualne,lebo povinnosti voci UPSVaR sa menia snad rok co rok.Nechcem nieco zanedbat a volat sa mi tam znovu moc nechce,Dakujem vopred.

ciusinka
18. okt 2019

Povinnost nahlasit, kto sa stara o dieta mas az ked dovrsi 3 roky veku, do 3 rokov to preukazovat nemusis ani nikde nahlasovat 🙂 A mne normalne prislo domov postou to tlacivo z Uradu prace, ktore bolo treba vyplnit a odoslat im, takze bud ti to potom pride domov alebo si ho mozes stiahnut z netu, pripadne vypytat osobne na Urade prace 🙂

veronikaszabova
18. okt 2019

@elizabeth88 radila ti dobre, nic nemusis hlasit

mariejenka
18. okt 2019

Netreba, robim od maleho roka a pol,a povinnost zacina od ukončeného 3. roku dieťaťa.

elizabeth88
autor
18. okt 2019

Dakujem.🙂

jankapepe
18. okt 2019

@elizabeth88 Nahlasujes až keď má dieťa 3 roky.....dovtedy nikoho netrápi s kým máš dieťa hoc popri rodič dovolenke môžeš byť aj Non stop v práci..........nedotiahnute? Smutné? Stupídne? Divné? Áno!

evittam
19. okt 2019

@jankapepe Tak UPSVaR nevie ze pracuješ a ani ho to nezaujíma. Cize pokial poberas RP predpoklad je ze sa o dieta staras osobne.😉

jankapepe
19. okt 2019

@evittam veď toto....a prečo ho to nezaujíma??? Veď ten nový nedotiahnuty zákon vznikol práve po prípade mŕtvej utýranej Lucky aby zrazu keď má dieťa 3 roky upsvar vedel s kým dieťa je......akú logiku ma dokazovať to práve vo veku tri roky....keď aj počas rodičovskej môžeš byť deň noc v práci????? Tu je jedna veľká zásadná chyba v logike...... nehovoriac o tom že aj po dovŕšení veku 3 roky stačí na tlačivo napísať: osobne či inou Fo....ak dieťa nechodí do škôlky.... takže zase nikto nevie kto reálne s dieťaťom je 🙃🙃🤔🙁

evittam
19. okt 2019

@jankapepe Ty naozaj hľadáš logiku v zákonoch na SVK? 😀😉

jankapepe
20. okt 2019

@evittam Ja viem že veľa veciam na sk logika chyba. Ale plánujem tu ešte xy rokov žiť tak ako tu pravdepodobne budú ešte dlhšie žiť moje deti.....preto áno od zákonov logiku žiadam.

evittam
20. okt 2019

@jankapepe Tak ziadaj na kompetentných miestach.😉