Je problém, ak si bábätko v noci po jedení neodgrgne?

maco2101
12. okt 2019

Ahojte, nase babatko ma mesiac aj tyzden. V noci sa nam stava, ked malicku nakojim, ze jednoducho si nechce odgrgnut, hned zaspi. Problem je aj v tom, ze papa pahltne rychlo. Cez den odgrgne, len v noci nie a nie. Hoci ju drzime na rukach aj hodinku. Co si myslite, moze sa nieco stat? Je dolezite, aby mi v noci odgrgla predtym ako ju ulozim naspat do postielky? Stretli ste sa s niecim takym? Dakujem moc.

pininka1
12. okt 2019

Moja zo začiatku neodgrgovala vôbec ani cez deň, zakaždým zaspala a teda budit som ju nešla a bolo to v pohode.

pribinak
12. okt 2019

Nemusi si odgrgnut. Ak neplace, neboli ju nafúknuté brusko, tak je to OK

siska53
12. okt 2019

@maco2101 ani jedno moje dieta si neodgrglo, ked zaspalo.. davala som ich nabok. Grgali len vtedy, ked pri papani nezaspali. Ja som ich tiez najskor nosila, teda..to prve dieta..ale som sa na to vykaslala, kedze to k nicomu neviedlo..

bibina666
12. okt 2019

Uprimne ja som na to skoro stale zabudala a mam doma 3 rocne sidlo bez nasledkov. Uz som aj citala ze to neni take nevyhnutne. Pokial nemate koliky alebo reflux je to myslim ok. Mozno dajte babo len na bok lahnut ze keby nahodou aby sa nezagrckalo

maco2101
autor
12. okt 2019

@bibina666 praveze mame koliky...

erikad82
12. okt 2019

Treba dať na bruško alebo nabok...

janula12345
12. okt 2019

@maco2101 my sme mali to iste. Ked bola hore, grgla aj 3x. V noci kedze papala takmer po spiacky, malokedy grgla. Tiez so mbola.strschu, najprv ju nosila, natriasala, sledovala pri spanku... ale potom uz to bolo pravidlo a asi je to ok. Nikdy sa nic nestalo. Hlavicka nabok, takze ak by nieco, tak,to ide von. Neboj sa.

bibina666
12. okt 2019

@maco2101 tak aspon na bok ju dajte 😉

nikpa
12. okt 2019

@maco2101 môj syn tiež grgal v noci veľmi málo, treba ho dať nabok aby sa nezadusil zvratkami keby si náhodou počas spánku grcol a zapnúť monitor dychu. Alebo môj si občas odgrgol keď som ho skúsila dať počas kŕmenia

tanicka16
12. okt 2019

@maco2101 s malým som na tom tak isto .. tiež si myslím že to nevadí ak neplače.. náš si ale neodgrgne aj cez deň. . ja to robím tak že keď sa zobudí hneď ho dám odgrgnut a odgrgne si

tinka13
12. okt 2019

Moje deti si nepotrebovali odgrgnúť a nemali bolenie bruška ani koliku. Záleží dosť od tvaru prsníkov a spôsobe pitia. Od sesterníc viem, že pri ich deťoch ani odgrgnutie nepomohlo proti kolike. Ak v noci neplace, neriesila by som to. Zbytočne ju budiť, resp. vyrušovať v spánku.

titla
12. okt 2019

Nemusi si vzdy odgrgnut. Syn ma koliky a tiez mierny reflux, takze vzdy po kojeni ho dam do zvysenej polohy, avsak nie vzdy si aj odgrgne. V noci skoro nikdy. To potom robim tak, ze ho nakojim, na prse mi zaspi, prelozim si ho bruskom na hrud (kojim v polosede), tak aby bol vo vyvysenej polohe. Niekedy si odgrgne, niekedy nie, ale pockam asi 10 min, kym tvrdsie zaspi a potom ho prelozim. Ak to nespravim, tak sa mi pogrcia potom.

kristina2412
12. okt 2019

@maco2101 obe moje dcéry mali dlho koliky, a keď už konečne zaspali ,už som ich nedávala odgrgnut. Dávala som ich pre istotu spať nabok.

som_ponorka
12. okt 2019

Malý ma dva a pol mesiaca. Je kojeny a nedávam ho odgrgnut cez deň ani v noci. Kojene bábätká to až tak nepotrebujú

sono2
12. okt 2019

A viete kde je pointa? Že v noci papaju lepšie, majú lepšie prisatie a nehlcu vzduch, preto netreba a cez deň sa grgne, lebo sa čo to vzduch nahlta, je to len o tom. Netreba v noci a už vôbec nie hodinu držať len ábätko tým budíš. Napraviť prisatie, ako vieš, že má koliky?