Je spánok na kojeneckom vankúši OK?

jenn44
29. apr 2011

Ahojte milé maminky, prosím o Vaše názory. Moja rok a pol ročná dcérka spí na kojeneckom vankúši, tom veľkom. Nechce žiadnu hračku, pri každom mojom pokuse všetky vyhodí z postieľky, ani čo si sama vyberie, ani nič... skúsila som jej dať vankúš, spí na nom celú noc, váľa sa po nom, väčšinou celým telom, ale nájdem ju občas aj že ma hlavu vyloženú a spí v strede... Trápim sa či jej neškodím a či bude mať v poriadku chrbticu. Ďakujem

peepka
30. apr 2011

@jenn44 vankus zobrat a nevytahovat. deti myslim ze do 2 ci 2.5 roka by nemali mat ziadny vankus. cize ziadne vankuse ani na posteli nic nech ju to ani len nenapadne 😀 😉

gretkab
30. apr 2011

Moje deti v tomto veku uz vankus v postielke mali, ci je to spravne sa hadat nebudem, ale v kazdom pripade spali "stastnejsie" a spokojnejsie. Myslim, ze vankus ani ine potvory nemaju byt v postielke primarne preto, aby sa dieta nezadusilo, ale tvoja je na to uz velka myslim.

ela2710
30. apr 2011

@jenn44 ja by som tiez s tym vankusom este pockala, predsa len by dietatko malo spat na rovnej ploche, kvoli spravnemu vyvinu chrbtice, preto by som zbytocne neriskovala...

jenn44
autor
1. máj 2011

Dakujem za Vase nazory, no mala ziadne hracky v postielke nechce, vsetko vyhadzuje a s tym vankusom som ju konecne naucila zaspavat samu (doteraz sme hladkali rucicku... 🙂) a spi velmi pokojne, tak mi je velmi luto vankus vyhodit... :( Zadusenie myslim nehrozi, obavam sa hlavne tej chrbtice, ale dost cestuje po postielke, takze jedna poloha celu noc nehrozi... no uvidime, raz som jej ho zobrala a revala celu noc, spala velmi nepokojne :(

peepka
1. máj 2011

@jenn44 no neviem, zdravie je dolezitejsie ako to ci vie zaspat sama ci s hladkanim...ja tiez radsej zaspavam s muzom ako sama v posteli. 😉

jana776
1. máj 2011

@jenn44 ahoj, ja by som na tvojom mieste skusila postupne pomaly odsypavat vypln, az jej po par tyzdnoch ostane tak nizky, ze jej urcite neposkodi.

bubelko
1. máj 2011

@jenn44 postupovala by som tak, ako ti pise @jana776 alebo by som skusila zohnat iny, nizsi a vymenila ich - teda ak by to islo. u nas to pomohlo. sice nezaspavali na kojeneckom, ale akosi sa obaja dopracovali k mojmu a potom bez neho uz nechceli. tak som im ho vymenila hned za nizsi a bolo 😉

jenn44
autor
2. máj 2011

@jana776 Nema gulickovu vypln :( taku klasicku plnenu vies, ako vankus :(

jenn44
autor
2. máj 2011

Ja som uz uvazovala jej dat paplon, ona je taky ,,valajuci,, sa typ... ale spime v spacom vaku a to nam vyhovuje a ide leto, tak sa budem s paplonom trapit?:( Chcela som z Ikei takeho krokodila velkeho, ze namiesto vankusa... tak neviem, ale som z Ke... :( a nemaju e-shop :(

jenn44
autor
5. máj 2011

taaakze dakujem za Vase nazory, vyriesili sme to tak, ze sme dali perinu, ktorou je pekne zakryta, vala sa po nej a je happy 🙂 a maminka tiez, dakujem 🙂 🙂