Je ťažké mať tri deti?

luciferkax
20. okt 2012

Stále váham, či mať alebo nemať, či mať teraz, alebo enskôr... Na prvé dieťatko sme boli pripravený, no to druhé urobilio u nás doma riadny "cirkus", taký malý zaplakaný uzlíček a starší začal žiarliť, mladší mal neustále koliky a plakal a starší si vydobíjal pozornosť... do mladší vyrástol, má rok a pol a doma sa to konečne akotak ukludnuje... a môj manžel sa smeje, že mi asi vadí čiastočný "pokoj", že zvažujem nad tretím dieťatkom.. 🙂 Urobilo u vás trietie dieťatko "cirkus", bola to obrovská zmena? Alebo omnoho menšia, ako ked sa narodilo prvé, druhé? 🙂 🙂
Je obrovský rozdiel mať dve a mať tri deti?

saxalendra
20. okt 2012

my mame uz 5. vzdy plati, ze ked pride zena s dietatom z porodnice, je potrebne venovat najvacsiu pozornnost nie babatku, ale surodencom, hlavne tomu, ktory doteraz zastaval post najmladsieho. nase 4. v poradi uz neziarlilo vobec. a tri vascie sa isli zblaznit od radosti, ked sme prisli domov. boli to hrdinovia - velki bratia a velke sestry malej sestricky. najprostrednejsi ma hned vital so slovami, ze ked budeme mat dalsie, bolo by dobre aby to bol chlapec, ked su uz tri dievky. a tiez je pravda, ze zena, ktora vie ukocirovat tri deti, moze mat uz aj viac. rataj s tym, ze kazde je ine, neda sa porovnavat. je to naozaj narocne, ale v kazdom pripade stoji to za to. dieta je dar. vacsie deti, ked vidia, ze ake su dolezite, aj radi pomozu, hoci len doniest plienku, zdvihnut hrkalku a tak. odrazu mas viac ruk a noh 🙂

zigzag
20. okt 2012

@luciferkax u nas narobilo a robi cirkus jedno, 😅 na druhe ani nemyslim 😀 si neviem predstavit co by bolo pri troch 😠

katren
20. okt 2012

@luciferkax ja ti budem vediet odpovedat o par dni 😀 😀 😀 😀 😀
ale ani minutu som nevahala nad tym, ze by som ho dala prec.....

dorotka418
20. okt 2012

y mame tiez 5 a ked som mala 2 tak to bolo zle pretoze sa stale medzi sebou hnevali a ked sme mali 3 tak bol klud lebo vzdy sa 2 hrali a ten treti mal klud, deti su fajn stale sa ucia a nas tiez

snopkulka
20. okt 2012

záleží od toho, čo si pod pojmom "ťažké" predstavuješ 😎 Musíš zvážiť veľa faktorov - či sa na tretie dieťa cítiš, či to zvládnete finančne, či sa dokážete uskromniť a podobne.... My by sme chceli dve deti, ak by sa zadarilo tretie, bude rovnako vítané 😵 Chcela by som dať svojim deťom čo najviac a čo najlepšie, veď kto nie, však? Myslím tým venovať im čo najviac času, pozornosti, skrátka seba... dať im čo najlepšie vzdelanie, veľa s nimi cestovať (s manželom milujeme cestovanie), aby spoznali svet a samozrejme im chceme zaručiť dobrý štart do života po "vyletení z hniezda" 😉 Preto sa nám zdajú dve deti akurát, pri dvoch dobrých platoch im to všetko vieme zabezpečiť... rozhodnutie je však na tebe, každá žena, každá rodina má iné priority, iné predstavy o svojich životoch a životoch svojich detí. Každá ti napíše niečo iné, jedny sú za veľkú rodinu, iným stačí jedno dieťa... koľko ľudíííí.... 😉

anjelicek26
20. okt 2012

@luciferkax - no ja dufam, ze nie 😅 Ale suhlasim s @saxalendra - najväcsiu pozornost po porode bude potrebovat to dieta, co prechadza z pozicie najmladsieho dietata do pozicie starsieho surodenca, to byva tazke vzdy... ale tak my uz len musime dufat, ze to bude dobre 😀 Tretie je uz na ceste 😀

titkovamiriam
20. okt 2012

@luciferkax to asi zalezi aj veku deti,u nas je to lahke-Marek na dvoch velkých opatrovatelov 😀 a keby som bola mladsia dam este jedno kludne 🙂

dorotka418
20. okt 2012

@dorotka418 páči sa mi to

blondiee83
20. okt 2012

Trosku z ineho sudka: my sme tri sestry a neviem si ani len predstavit, ze by sme boli len dve..a ani nasi. jednoducho tvrdia, ze tri deti je to najlepsie, co ich mohlo postretnut..Tiez by som sa chcela dopracovat k tomuto cislu 🙂

zuzi0911
20. okt 2012

@luciferkax aj ja vemi cem tretie dietatko aj ked obidve su momentalne vzdorovite a starsia az moc. ale neviem ci sa mi to uz podari ale keby ano tak nevaham ani sekundu.

ifkael
20. okt 2012

nie, nieje. ja dufam, ze bude aj stvrte casom u nas... 😉

ematko29
21. okt 2012

@luciferkax mám dni ked by som vvelmi chcela 3tie bábo,potom si uvedomím,že by som to asi nezvládla,kedže manžel stále pracuje ,či doma či vv robote.to by musel obetovvať svvoju lásku (robotu)čo pochybujem ,že urobí.Mám 29rokou aktovvie snád ešte príde aked nie tak sa budem tešiť z mojich 2zázrakoch 🙂 ved sa aj teším

ankaevka
21. okt 2012

nie je to ťažké, aspoň u nás..ja som mala trošku väčšiu pauzu a teraz mám dvoch pomocníkov, ktorí mi s malou pomôžu..aj keď sme väčšinu času sami štyria, pretože mm už 14 rokov pracuje v zahraničí a príde domov len na pár dní v mesiaci, neľutujem, že som sa dala nahovoriť na tretie bábo 😉

koniarova
21. okt 2012

Neviem, určite je to ľahšie, ako nemať žiadne. 😉 😉

monyccka
21. okt 2012

myslim, ze pre niekoho je "strasne" narocne aj jedno normalne zdrave dieta a nedokazu pri nom nic stihat ani sa mu poriadne venovat.. A su ludia, ktori ti povedia, ze mat doma hoc aj 5 deti je spoko poho..ze sice padaju obcas "na hubu" ale oplati sa to, pretoze je to pre deti a pre rodinu a to najviac.. Cize to zavisi od mnohych faktorov. Ja som presvedcena, ze tri deti nie su nijako extremne narocnejsie ako dve, ze ked uz zvladas starostlivost a pozornost nasobit s dvomi detickami, vynasobis aj s tretim ;) A podla tvojho prispevku po nom tuzis, takze to istotne zvladnes 🙂

janinah
21. okt 2012

@luciferkax je to o tom ako si to zmanažuješ, mám tri deti,ale to tretie s väčším odstupom,tri deti krátko po sebe by boli pre mňa "o hubu",manžel totiť kvôli práci skoro nikdy nebol doma...teraz tomu tretiemu sa venuje poriadne,už dostal rozum,že nie práca je na prvom mieste 😉

zankaj
21. okt 2012

Svagrovci maju 4 a cakaju 5. Oni su strasny pohodaci beru to tak ze proste je to tak ako to ma byt. Urcite sa daju vychovat 3 deti 🙂

diusik
21. okt 2012

@janinah tiez cakam na ten odstup,ale uź sa neviem dockat 😀 ja sa este bojim o mladsieho ma len 1,5r a dost je citlivy,inak by som do toho isla hned,este rok -dva musim vydrzat...
@koniarova hmmm,uplne suhlasim,to bolo trefne

janinah
21. okt 2012

@diusik mať terajší môj rozum a tvoj vek,tak mám dve deti,potom prestávka a potom znova dve 😉 počkaj,kým ten mladší sa zbaví plienok a potom "choď na vec" držím prsty 😉

dorotka418
21. okt 2012

deti vyrastli a pomahaju mi s malym dokonca aj s pradlom povešat, a ulohy s nimi pisat jtiez nie je tazske su samostatne a ked nevedia hravo im pomozem,take nieje tazke mat deti ale ich nemať my sme 4 roky nemali a to bolo najhorsie, že nemate prekoho žiť taky pocit prazdna chapeta mame sa radi a naša laska vtedy nebola uplna, a najhorsie boli babky ktore každy den si neodpustili otázku prečo nemate dieťa.

xlucia
21. okt 2012

@dorotka418 dobre to mas zorganizovane. my uvazujeme ze ako s novorodencom potom chodit na starsieho do prvej triedy, bude to mat dost daleko.
ostatne sa mi zda zvladnutelne

diusik
21. okt 2012

@janinah dobry typ,budem sa toho drzat :o) chlapci pojdu do skolky a ja si budem pekne kocikovat :o)

miskax2
21. okt 2012

@luciferkax zalezi aj od toho ako mas deti vychovane moja Miska je sice zive dieta ale poslucha ma na sestricku sa tesila sice najprv ziarlila a vyzadovala viac pozornosti ale uz je to vporiadku teraz mi nosi plienocky podava hrkalky a Katke pusinkuje viem si predtavit ze by sm mali este aj dve dalsie ......zase na druhej strane moja svagrina ma dvojrocneho syna a to je hotovy cert ten sa nehra len zle robi Misku furt hryzie a bije vobec nepocuva neda si povedat smeje sa jej do tvare ked ho napomina takze pri takomto dietati si neviem predtavit dalsie a toboz nie dve dalsie

mummy
21. okt 2012

Tak aj ja som si to predstavovala idealne, ze ked sa mi narodi druhe dietatko, starsia bude chodit do skolky a budem mat pohodicku, ale cely jeden rok som sa iba trapila, dcerka bola stale chora, behacky s nou k lekarom, s malym na povinne kontroly a ockovania, bolo to velmi tazke, nad tretim dietatom neuvazujem.

miskax2
21. okt 2012

@diusik ja som si tie myslela zemi pojde mala do skolky ale som sa preratala kedze som doma nevzali mi ju.......

saranata
21. okt 2012

@anjelicek26 dá sa to zvládnut uplne v pohodičke, nám to tak prešlo plynule do noveho rezimu , s malou sme vela hovorili ešte ked som bola tehotná a bola pripravená na príchod babatka , zvládla to uplne super a nemá problem ani teraz , na moje prekvapenie to je ešte lepšie ako som si myslela.
nijaky deficit neciti , teraz ich dojčím obe , v podstate si len zvyká ze určite veci nemá hned ale musí aj počkat, a je zlatá snazí sa pomáhat , je z nej taká mala mamina, dokonca sa začala hrat viac s babikami čo ju doteraz vobec nezaujímalo 😀

mummy
21. okt 2012

Podla mna sa treba zamysliet, kolko ma zena podpory u manzela, u rodiny, ak ju nema velku ( malo pomoci sa asi docka), musi ratat s tym ze bude vsetko na nej a ci zvladne tri deti viac menej sama, potom zavisi aku ma povahu, kazda sme ina a niektore mame aj ine ambicie ako sa starat o deti vkuse a ine sa zas citia naplnene iba v obetovani sa pre rodinu.

avanti
21. okt 2012

Ahoj,
aj u nas to bolo podobne, ked mladsi trosku dorastol, zacalo sa tempo rodinneho zivota ukludnovat, az mi to bolo divne 😉. Kedze som citila, ze este mame energiu a chut aj na tretie, tak sme sa na to dali a to ad 1 aj s ohladom na vek, aj s ohladom na to, ze keby som sla po druhom do prace, uz sa na to viac nedam.
Kdesi v srdci, svedomi, raciu ... ma hreje pocit, ze uz je tu, ze uz nie je nad cim rozmyslat, ze zaplnil akesi pomyselne dalsie miesto v rodine, ze si uz nikdy v zivote nebudem klast otazku, ci sme sa predsa len na to mali niekedy dat, ked uvidim niekde trojdetnu a viacpocetnu rodinku...a nahodou by mi to prislo luto.
Co sa tyka navalu prace, starostlivosti, pri vsetkych 3 bol ten prvy rok, rok a pol tazky, potom sa to uz zvolnovalo. Jedno som si ale uvedomila, kto zvladne prve dve deticky s malym vekovym rozdielom po sebe, zvladne asi uz vsetko 🙂, je to dobra skola zivota a vycepuje to rodicov poriadne, ale zas pre deti je to vyborne mat pri sebe takmer rovnocenneho partaka, prezivat detstvo intenzivne spolu uz od malicka.
Ja uplne suhlasim s @janinah, mat dnesny rozum a par rokov menej - tak mam najskor dve deti potom vacsi rozdiel a zase dve. A tiez suhlasim s @mummy - je to velmi individualne, kazdy sme v inej zivotnej situacii, inej povahy, mame ine moznosti podpory od okolia.

diusik
21. okt 2012

@miskax2 nastastie u nas na dedine toto nehrozi,zatial :o)

miskax2
21. okt 2012

@diusik tak to chcem ist byvat k vam ja tiez byvam na dedine a skolku mame plnu ☹ ☹