Je to reflux?

darina2711
14. máj 2020

Žienky,ja mám pocit že už mám z malým skoro každý problém ktoré miminka majú🧐píšem znova ....
Je to reflux?-ked mi už pár dní malý (2mesiace) pri papani,nekojim dávam mu bebu comfort a nutriton,lebo mi hodne grckaval,najmä večer sa mi stále pri kŕmení hádže,vypije sotva pol fľaše,ešte by chcel ale akoby mu vnurtri dačo bránilo....potom je nekludny atď....navyše ja neviem,on keď sa moc rozplače tak mu zabehne aj slina v puse ,zasa sa tým potom davi🤔ja už neviem ako mu pomôcť...čo dávajú lekári miminkam s tým refluxom za mliečko?navyše doteraz mal stolicu denne,dnes prvý krát nič...len má vetry...vďaka za hocijakú reakciu

malfea
14. máj 2020

@darina2711 ahoj, ak sa to deje len večer, nebude to podľa mňa reflux. Dávaj mu ale preventívne papať vo vyvýšenej polohe, aby mal hlavu vyššie, ako zvyšok tela. Daj ho aj odgrgnúť, môže sa aj preto šponovať a metať, že je nahltaný vzduchu a snaží sa ho dostať von. Môže mať tiež problém s trávením, keď ho nadúva. Pokiaľ idú vetry a nekaká, je to ok. Len teda, nech to netrvá viac dní. Zajtra by sa mal vykakať si myslím. Na nadúvanie nám pomohol Espumisan L. Pred každým kŕmením 15 kvapiek.

darina2711
autor
14. máj 2020

@malfea ďakujem....prevažne len večer ,krmim ho vždy na rukach,s tým že má hlavičku vyššie...on je pahltny vždy spapal a ešte chcel,plakal keď som mu vzala fľašku...aj postieľku ma vo vyvysenej polohe,lehátko cez deň aj,tak ja už neviem.....je to moje prvé bábo asi sa oň bojím a vydesi manjed sa chová inak než pár dní nazad....

kvecinka321
14. máj 2020

@darina2711 len ugrckáva alebo to ide prúdom?

darina2711
autor
14. máj 2020

@kvecinka321 vygrcne teraz trošku viac,už aj z nutriton...ten nám poradila lekárka,máme ho cca 3 týždne...predtým mi grckal hneď ako dopil aj cca dve hodiny na to,síce nie prúdom ale zasa on sa po každé dusil....že mu to zabehlo akosi....a toho som sa bala,ja mám doma na starosti aj pár zivych tvorov v záhrade tak sa bojím že ak ho nechám samého sa mi udusiť😣

kvecinka321
14. máj 2020

@darina2711 ja ti napíšem našu skúsenosť ale to ani z daleka nemusí byt tvoj prípad.. môže to byt reflux intolerancia no kadečo hlavne počúvaj doktorku všetko jej hovor pripadne volaj či sa niečo zmenilo ak hej tak čo.. my mame veľmi dobrú doktorku ta nás viedla.. dcéra začala len ugrckávať viac nepomáhala vyvyšená poloha boli dni kedy som ju prezliekala 7x za deň a popri tom ešte počas prezliekania párkrát čo stihla zašpiniť.. doktorka nám kázala skúsiť antirefluxne mliecko( dcéra bola na sumáre tak sme prehodili len ten antirefluxny inak mlieka sa nemajú často striedať to asi vieš ako rôzne značky) po tomto mlieku na začala prúdom vracať vyslovene ako z hadice to išlo.. v zapati ona bola spokojná prezliekla som ju a spapala znova mliecko.. keďže to bolo úplne zle prešli sme naspäť na obyčajný sunar.. potom sme skúšali bezlaktozove mliecko to to zlepšilo veľmi minimálne nevracala každý deň ale každý druhý vždy večer.. to už sme mali termín na gastre o tri týždne!!!🙈 tak nám pani doktorka predpísala najľahšie mliecko bez BKM aj laktozy aj akýchkoľvek alergénov.. s občasným vracaním sme vydržali do termínu a toto mliecko dcéru zachránilo pred dehydratáciou lebo diagnoza bola pylorostenoza. V ten deň sme isli na Kramáre, dcéru na druhý deň operovali a odvtedy bol len “obyčajný” reflux u nej a bežne mlieko pila.. teraz sa ozaj neboj musel by vracať prúdom nie ugrckávať po troškách každopádne ak viac ugrckava je to dôvod na riešenie refluxu.. ale veď doktorka vie určite čo robiť... len som tým chcela povedať že tým že sme počúvali doktorku dala dcére najredsie mliecko aké existuje a aspoň časť z neho mohla stráviť a prešla jej žalúdkom do čreva nebola dehydrovaná, prežili sme tri dlhé týždne čakajúc na termín a skrátila nám o týždeň minimálne hospitalizáciu keďže ju nemuseli najskôr stabilizovať ale bola v pohode hneď mohli operovať(dcéra mala 2,5mesiaca keď mala operáciu) ... takto na diaľku žiadna mamička nestanoví diagnózu.. všetko su len odhady.. komunikácia s doktorkou je kľúč aby ste všetko vyriešili a najmä sa naozaj neboj! ☺️ Len to som asi chcela.. a ak by to bolo ozaj vracanie prúdom tak to treba určite riešiť čo najskôr 👍🏻 Držím palce

darina2711
autor
14. máj 2020

@kvecinka321 ďakujem,hlavne že je teraz v poriadku ☺️také maličké a už takto sa musia trápiť ....on má bebu comfort,keď ju doteraz toleroval tak myslím že ona by nemala byť problém 🤔inak segrin syn grckal prúdom aj materské aj Sunar a jej lekárka to neriešila..vraj to musí prejsť samo a prešlo nastastie....ale dobre že si mala šťastie na dobrú doktorku ,a je všetko ok☺️dúfam že u nás sa to dajako vysvetlí