Je veľa platiť 100 eur za stráženie deti?

maja081290
11. feb 2014

Milé mamičky poradíte mi stráženie dvojročného chlapca ráno od piatej do tretej dve týždne bez víkendov bude sám u jednej pani a druhého päť ročného mi bude nosiť do škôlky ale len nosiť je to veľa 😒 ?? nemám veľmi prehľad

mokon
11. feb 2014

@maja081290 podľa mňa málo 😒

zuzananinka
11. feb 2014

podla mna je to tiež málo

matenka
11. feb 2014

Malo

aduskatt
11. feb 2014

si prerataj, to mas pri jednom dieťati 2 EUR na hodinu a druhe akokeby gratis vodila do skolky, ma zodpovednost za ludsky zivot, podla mna malicko, ja by som si za 100 EUR na dva tyzdne dietatko na zodpovednost nezobrala. Ak si nasla niekoho, kto to urobil, tak bud rada🙂))

mamainprogress
11. feb 2014

Podla mna tiez malo. 2 tyzdne je 10 dni, 100:10=10eur na den, predpokladam ze stravu zabezpecuje ona, cize mozno ma z toho 6-7 eur za den strazenia, co je velmi malo.

brumka
11. feb 2014

u nas by to bolo velmi malo

evita68
11. feb 2014

@aduskatt veľmi málo.. si zober, koľko by si dala za súkromnú škôlku.. a tá by bola od ôsmej, nie od piatej...

dejka77
11. feb 2014

To vychadza 1 euro na hodinu, takze malo. Ty by si to robila?

mimikas
11. feb 2014

strasne malo, dva tyzdne 2 deti aspon 200 eur.

aduskatt
11. feb 2014

@evita68 no ved o tom pisem aj ja.............je to smiesne mala suma za zodpovednost, ktoru ta opatrovateka ma.ja som uz pred 6 rokmi platila 3,30 na hodinu

babyboy
11. feb 2014

v bratislave si bezne opatrovatelky pytaju 4-5Eur na hodinu, takze toto je cena ako z vypredaja 🙂 snad bude pani aj zodpovedna.

rebeka11
11. feb 2014

Mas stastie, ze si nasla taku lacnu opatrovatelku, no hlavne nech je o drobca dobre postarane ;D

sissy27
11. feb 2014

@maja081290 málo - veľa, v porovnaní s čím... ak zarobíš 350€ tak to zase až tak málo nie je, ak zarobíš 1500€ tak je to málo... zase pri tomto treba pozerať aj na to, aby sa ti vôbec oplatilo chodiť do práce...

klincek
11. feb 2014

@babyboy vypredaj asi nie, ale akcia urcite 😀 - cena ako za jedneho (aj to nizka), starostlivost o dvoch.

@maja081290 ak ti tu sumu navrhla opatrovatelka a trva na nej, ber vsetkymi desiatimi. ak cenu urcujes ty a mozes dat viac, pridala by som..zavisi aj od toho, ci to bude u vas, kto zabezpeci stravu atd..ale vseobecne je to skor malo.

maja081290
autor
11. feb 2014

Dakujem za váš názor no vlastne som takto nad tým ani nerozmýšľala viete do prace idem lebo musím potrebujeme peniašky a malého do škôlky nevezmu a vlastne ta pani je moja mama preto som asi mala pocit že je to veľa lebo som si myslela že mama nám chce skôr pomôcť že jej nebudem musieť platiť no 😅 alebo skôr menšiu sumu no neviem ako to chodí asi je to skôr podla 😒 rodiny

nika1020
11. feb 2014

Ja si myslim ze za jedno dieta tak 150.mesacne.
Je to na ruku a nezdanene.
Predpokladam ze nevari..;nezehli..len strazi.
a zodpovednost?..ani naj super agentura kde zaplatis viac ti negarantuje ::::🙂)to co matka ocakava.
To kam sa inak zvrhol taky super kšeft...
Pricom sa pouziva tvoja domacnost.
Ten sprievod by som asi riesila osobitne...

aristka
11. feb 2014

@maja081290 a nemáš pocit,že si takto pomôžete vzájomne..ty budeš mať operku za lacný peniaz ,ktorá tvoje deti pozná a nie je to cudzia osoba a tvoja mama si trošku prilepší k svojmu príjmu ....vieš ono aj pomoc má voje hranice a ak s tvojim drobcom strávi väčšinou dňa akoby bol v jasličkách alebo v škôlke ...nemôžeš chcieť a ani sa uraziť ak za to pýta peniažky ....keby si dala dieťa do jasličiek vyšlo by ťa to viac ,platila by si celý mesiac bez ohľadu koľko by bol v jasličkách....tu sa nie je prečo hnevať ...ja by som sa potešila ,že mám oper ..z rodiny tj mamu a za takú cenu ....

evita68
11. feb 2014

@maja081290 fúha, tak to je iné.. ja som sa sestre starala o malú dva roky, kým ona bola v robote a ani by ma nenapadlo si čo len euro pýtať.. tu ide fakt len o vzťahoch v rodine, tu je ťažko radiť..

lucinddas
11. feb 2014

To asi fakt zalezi od vztahov. Odo mna by mama ani svokra nezobrali ani cent. Este by mi aj navarili aj upratali 🙂

kakika007
11. feb 2014

@maja081290 závisí to od vzťahov v rodine, ako píšu aj iné baby. mne prvú dcérku varovala svokra rok (malá mala dva roky ked som šla pracovať) a nechcela nič, ona bola rada, že som si našla prácu a prilepšili sme si. Pri druhej (malá mala v čase varovania 15 mesiacov) mi teraz varovala švagriná dva mesiace, ale jej som platila. sme sa dohodli 10€ denne, teda ja som jej tak navrhla a ona sa síce zdráhala, že nechce nič, lebo jej to bolo trápne brať odomňa peniaze, ale trvala som na svojom, že aspoň dačo, keďže jej skončila materská a bola nezamestnaná a ja som vedela, že je o malú dobre postarané. Ale zase nevarovali mi ich doma, musela som ich dopraviť vždy k nim domov (svokra v druhom meste - 5 km, švagriná len cez záhradu našťastie).
A mama sa ako vyjadrila k tomu, či jej platiť a koľko?

bimbas
11. feb 2014

ja platím 10eur na deň,od siedmej do druhej

prasiatko30
11. feb 2014

Je to malo a pokial tvoja mama je odkazana len na dochodok tak by som nad tym ani nerozmyslala - a este k tomu bude musiet vstavat na 5 rano teda pokial nebyvate v jednom baraku.

tinushka13
11. feb 2014

Ja som opatrovala 7 rokov detičky.. ale ako píšu kočky hore.. je to málo. 😒 hlavne ak si vezmeš čo má ten človek na zodpovednoať. 2 ľudské životy= to najcennejšie. Osobne som brala 4eur/hod/1 dieťa. ale keď to bolo pravidelné tak sme mali taxu samozrejme. treba si ale tiež určiť ak náhodou pani vypadne alebo vy ju nebudete potrebovať, že ako sa budete účtovať, aby ste nemali nezhody. Tak ja len tak pre radu 😉 máte potom veľmi zlatú pani a určite bude mať rada detičky, keďže pre peniaze to asi nerobí 😉

prasiatko30
11. feb 2014

@tinushka13 je to jej matka 😉

ivana.natasha
11. feb 2014

Nieje to o vzťahoch v rodine, ale že by ľudia nemali brať to, že im ich mama(svokra) varuje ako samozrejmosť. mi máme dobré vzťahy a veľa mi mama varuje len tak, ale viac než rok mi varovala cca 10 dní po 7 hodín dcérku a platila som jej 100€+ obedy v jedalni. obedy jej platím daľej a som jej vdačná, že mi umožnila ísť pracovať. navyše tak ako sa bude tvoja mama starať o tvoje deti, sa nepostará žiadna cudzia osoba, navyše buduješ dobrý vzťah medzi babkou a vnúčatami.ja by som nemenila.

vevapeto
11. feb 2014

ahoj, ja robim od polroka mojej malej, strazi mi ju svagrina a raz svokra. Robim ma smeny, ked mam nocnu stara sa muz ked denku tak svagrina. Platim jej.10 € na den ale zvyknem jej prihodit. Svokre som tiez chcela platit ale ta nechce ani cent.

footballfun
11. feb 2014

ja strážim 2ročné dieťa, 30 eur za 8hodín stráženia u nich doma. to je podľa mňa pripmerané

kikuska9935
12. feb 2014

@maja081290 200eur .... kedze ja mam 400 na mesiac skoro tak isto ...

kvietocek55
12. feb 2014

Ja platím v jasliach 16,- Eur na deň.. mama poskytne určite lepšiu starostlivosť.. takže tak 😉

dejnas
12. feb 2014

je pravda, že asi väčšina matiek a svokier by si peniaze nevypýtala...
na druhej strane - veľa žien môže o takej pomoci od rodičov len snívať
nie je totiž ich povinnosť starať sa o naše deti.... nie je to samozrejmé a netreba to ani očakávať.... treba to brať aj tak, že "babka" by v tom čase mohla brigádovať a inak si zabezpečiť príjem
v každom prípade, pokiaľ je ochotná a dôveruješ jej, lepšiu aupairku si nemôžeš k deťom želať...

čo sa týka toho, či to nie je veľa - nie je... ako už kočky opakovane nepísali 😉