Je vhodné, aby 9 ročné dieťa bralo 4 mesačné bábo na ruky?

ivankajar
1. dec 2012

V blízkej rodine sa nachádza 9 ročné dieťa, ktorému je všetko dovoľované a na základe toho je vhodné aby dievča v začínajúcej puberte bralo 4 mesačné bábätko na ruky a nosilo si ju??? Nie je to nebezpečné pre babätko? Je to vhodné aby nedospelá osoba dieťa bralo dieťa na ruky???

senoble
1. dec 2012

Ahoj moja stvorocna drzala bratranca na rukach,jasne ze pod dohladom,v 6 braceka pod dohladom,ja som ties nosievala neterku,kocikovala a tak cca v takom veku....

bimbas
1. dec 2012

áno,a čo je na tom divné? každé dievčatko je hrdé na to,že je schopné zabaviť a pomaznať sa s bábätkom,verím,že dlhšie ako 10 minút ho nenosí-nakoľko deti sú v tomto chvíľkové 😉

michaela80
1. dec 2012

Ja mam rozdiel medzi detmi 9,5 roka a syn v pohode nosil malu na rukach a to sa narodila s vahou 2,30 ...zo zaciatku skor v zavinovacke no ked drzala hlavicku tak som sa uz tak nebala. dokonca aj v nosici ju par krat mal... . a teraz vystrajaju spolu kvalitne .... ak si myslis ze je to nebezpecne tak ho nedaj nikomu z ruk... 😝 co ti na to napisat.hmm?

sissy27
1. dec 2012

viac ako strach o bábo z tohto príspevku cítim absolútnu zaujatosť voči tomu 9 ročnému dieťaťu... to akože podľa toho čo píšeš, by nikto pod 18 rokov nemal zobrať malé dieťa na ruky, napr. aj taká 17 ročná mamička by mala rok počkať, kým si vlastné dieťa vezme na ruky 😝
samozrejme, že na 9 ročnú treba dať trošku pozor, ale napr. ak sedí na sedačke, nevidím v tom problém...drobca zabalíš do zavinovačky, vložíš staršej do rúk, ukážeš ako správne držať, dohliadneš... máme známych, ktorí majú 8 ročnú a 10 mesačnú, a staršia mladšiu pravidelne od malička berie na ruky, samozrejme nie na dlhé trate alebo cestou po schodoch, ale pomojkať si sestričku alebo ju preniesť z izby do izby v pohode...

smotaneeela
1. dec 2012

Kamoškina 4-ročná dcéra raz ráno doniesla mesačného bračeka z postieľky do kuchyne, mama skoro zinfarktovala 🙂 ale našťastie sa nič nestalo 🙂

zuzuj
1. dec 2012

Ja tiež celkom nechapem otazke?....pride mi ako, že sa niečo v tvojom okoli udialo, alebo na teba niekto tlačil aby si bábo dala nosiť tomu 9-ročnému dievčatku a ty si nechcela....a teraz potrebuješ si uľaviť....nemyslím, že s tým má niečo spoločné to 9 roč. dievčatko....
Veď napíš čo je vo veci....nie takto všeobecne.....čo ti napísať...???
Ja ked niečo nechcem tak to poviem aj najbližšej rodine, aj ked niekedy si kusnem do jazyka...( napr. bozkávanie miminiek celou rodinou neznášam...a pod.) ....tak ak sa ti nepáči , že nejaké deti majú nosiť tvoje dieťa tak to nedovol.
Ak je to cudzie bábetko tak to nerieš....
A popritom všetkom predpokladám, že aj moja 3 ročná dcéra bude chcieť si súrodenca, čo sa onedlho narodí zobrať na ruky tak jej to pod dohladom určite dovolím....

hradnapani
1. dec 2012

9-rocne dieta nie je skolkar, je dost stare na to, aby vedelo, ze nema babatko pustit z ruk. Treba vysvetlit, co sa moze, co nie a v pohode. Ja som v tomto veku drzala na rukach synovca skoro od narodenia a nikto v tom nevidel ziaden problem...

maminkaalm
1. dec 2012

mám dve dcéry 9 a 7 a obe už mali na ruke 6 týždňového brata pod dohľadom.

ukana
1. dec 2012

nechápem celkom, čo sa chceš spýtat...zákonom to zakázané nie je, predsa ho nebude držat visiac za nohu, bude pod dozorom, tak nech si vybuduju pekný vztah, ked sú rodina...si nejak zbytočne ustráchaná a zaujatá...aj tvoje dieta bude mat 9 rokov, bolo by ti to príjemné, keby sa k nemu takto chovali?... 😉 nech si ho chvilku podrží, nestane sa nič vážne..

wena
1. dec 2012

Podržať na rukách pod dohľadom alebo preniesť na krátku vzdialenosť áno.
Viac by som nedovolila (keď by išlo o moje bábätko).

mychaella
1. dec 2012

a preco nie, by si sa cudovala aky vedia mat deti cit, ved ked budes nablizku tak preco nie, ale suhlasim zo @sissy27 skor ako keby ti to bolo "proti srsti" jak nevhodné.
moj trojrocny syn chce malu sestru ties stale na ruky. jasne ze ju neunesie ale aspon ked sedi.

talula
1. dec 2012

ked som mala 6rokov narodila sa moja sestra, sice som ju nebravala hore dolu ale dali mi ju do ruk ked som sedela na gauci, ked mala asi tak 1,5 az 2roky pamatam si, ze som ju vybrala z postielky, ked sa poobede zobudila

katka1981
1. dec 2012

Som sa dost pobavila. Moja 3 rocna dcera mala v naruci novorodenca, samozrejme pod dozorom a nevidim na tom nic zle, boli sme pri nej. Ja som ako 8 rocne dievca bravala von deti z ulice, kocikovala som ich po ceste, lebo ani chodnik nebol, minimalne 3 som takto vozila, nikdy sa im nic nestalo. Rodicia boli radi, ze im mal kto kocikovat a takto som ich vozila od 8-14 rokov (nenarodili sa naraz) kedy ma to prestalo baviti. Bravala som na prechadzku aj rocne dievcatko po celej dedine, asi mali vo mna doveru, ja by som asi taka nebola, ale tak je to asi na kazdom, ako to citi. Ak sa bojis o svoje dieta, tak to dieta nedaj, nikto ti do toho nemoze nic hovorit, je to o tvojich pocitoch. Zavisi ake je to dieta, ak by bolo nejake pojasene, a bala by som sa, nedala by som. Ja nemam problem dat na kolena o narucia mojej dcere babatko, prvykrat tak mala ked mala necele 3 roky, predtym take babo nevidela a nebala som sa vobec, ani jeho mama, babatko sme strazili aj my. Ale zas mam kamosku, kt. nedovolila dat mojej dcere na kolena 3 mesacnu dcerku, ze neda ani svojej 4,5 rocnej dcere, tozhodnutie je vzdy na matke miminka.

radlinka
1. dec 2012

Jeminecku, co je toto za otazku, kam to vlastne spejeme.... 🙄 🙄 🙄 😅 😅 😅 ja som vychovavala sestru od 10 rokov, bolo to normalne ? panecku no comment 😒 🙄 🙄 🙄

malinkaaninka
1. dec 2012

ktoremu je všetko dovolovane...no tak toto mam rada,ked niekto povie.ty si zariad doma ako chceš.ktovie kolko vecí by ženám tu vadilo,keby si napísala ako doma robíte..moja osemročná kamarátka prebalovala krmila kočikovala brata.velmi starostlivo a zodpovedne.a rovnako poznam dosť predpubertalnych deti,ktorým by som nedala do ruk ani babiku.

andrejka1983
1. dec 2012

uprimne, mne tiež vadilo ked mi niekto cudzí bral moju dcerku na ruky 🙂 ja som ju ani nedávala do perinky, ja som ju vždy mavala volne na posteli alebo som ju nosila na rukach ale nezabalenu...a ked nahodou niekto nečakane prišiel tak som tiež trpla aby si ju nik nepýtal na ruky,vždy som vravela že ešte je mala, ešte nevie držat hlavičku a tak, a už vobec nie dieťaťu......dala som ju iba manželovy 😀 😀 ....na štastie svokrovci ju bez perinky ani nechceli na ruky, ked ju mali strážit tak som ju dala do perinky....asi tak do toho polroka mi to vadilo a potom som ju už " požičala"....teraz s odstupom času viem že je to prehnana opatrnosť, ale tak každá z nás sa snaží starať a dávať pozor na svoje dieťa ako najlepšie vie
......ale čo si pamatam, moja mamka mi vravievala že ked musela odbehnud do obchodu a nik nebol doma tak ma posadila do stredu postele a dala mi malu sestru zabalenu v perinke na ruky a že aby som sa nepohla kým sa nevráti, že sa na mna spolieha....a to som mala asi iba 4-5 rokov, ale tak nemal jej kto postrážit...a že sa vrátila a ja som ju držala a spievala som jej sveté pesničky z kostola 😀 😉 že bola na mna strááášne pyšna vtedy

ludka77
1. dec 2012

Moja mala má 3.5r a každú chvíľu čakáme synčeka. Dcérka bude prva komu ho dám naruky. Samozrejme najprv v perinke ale dám jej ho. Jasné že pod dozorom ale prečo nie?? Ja ked som mala 10 tak mi sesternica jej dcéru dala normálne von do kocika! ! To by som ja nedala, ale všetko záleží od rodiča. Nikdy ma ani nenapadlo, že je nejaká "veková hranica" kedy si niekto môže zobrať babo na ruky. 🙄

tunzal
1. dec 2012

taktiež moc nechápem otázke, ale ja mám 8 ročný rozdiel medzi deťmi ale syn v pohode nosil a aj teraz nosí malú na rukách, ja v tom problém nevidím 🙂

dahra
1. dec 2012

Ja som mala sedem rokov, ked sa mi narodila sesterka. Byvali sme spolu kazdy vikend a cele leto. pri novorodencovi som len asistovala podavanim veci, ale pamatam si leto / dieta bolo aprilove, takze malo par mesiacov. To som ju uz nosila na rukach, ale len chvilu a pod dozorom. Vela som ju krmila z flase od malicka, takuto som aj prebalovala, ked sa pocikala. Jej mama pri mne stale, ale zasa, ja som jej prve krsna a mali a| mame stale| super vztah. Nikdy som malej neublizila, vedela som, ze je malicka a krehka.. Takze je to o dovere, povahe starsieho.
Inak nedavno porodila sestrina svagrina dieta, prisla domov z porodnice a jej druhy 3,5rocny syn ho momentalne nosil, podotykam oni ho v zavinovacke nemaju a nosi ho doteraz, neda si povedat....

hajajanka
1. dec 2012

Medzi mnou a mojim bratom je rozdiel presne 9 rokov. Ja som ho brala na ruky od narodenia (bez perinky), kocikovala som ho po meste, dokonca som zvladla aj kupanie bez dozoru, ked boli nasi v divadle (to sice moja mama skoro zinfarktovala🙂 ) a vsetko bolo v najlepsom poriadku. Ja som si bola svojou starostlivostou tak ista a suverenna, ze moju mamu ani nenapadlo mi v tom branit 🙂 Teraz mam sama male dieta a neterky mi dcerku beru na ruky (jedna ma 8 rokov, druha o par tyzdnov 10 rokov). A pod dozorom dospeleho to predsa nie je ziadny problem.
Ja skor za nenormalne povazujem to, ked sa mamicka boji dat dieta na ruky hoci aj dospelemu (je male, je bez perinky, neudrzi hlavu a podobne vyhovorky). To je prehnane a aj velmi urazajuce voci tomu, kto si chce dietatko vziat na ruky alebo polaskat. Ved aj mna by urazilo, keby mi sestra, kamoska alebo hocikto iny odmietol "pozicat" dietatko s takymto dovodom, pricom ja sama som mama dvoch deti a teda nie som zas taky amater (moje deti ziju so mnou bez ujmy na zdravi) 😉

abbie
1. dec 2012

😀 9 rocne? samozrejme, ze ano ... aj 5 rocne uz nema problem 😀

luciaaak
1. dec 2012

ak je to tvoje dieta a nepaci sa ti, ze ho nosi niekto cudzi na rukach, tak povedz, ze si to neprajes. ak to nie je tvoje dieta, tak velmi nemas co riesit, musia si to zvazit rodicia. mne na tom nepride nevhodne, akurat by som bola stale pritomna, nech sa nic babatku nestane

lamada181
1. dec 2012

moja dcera mala 3 roky ked si sama zobrala braceka s postielky a to mal 2500 gramov a bol narodeni v 33 t a ked nas pustili mal 1 mesiac a tyzden , a odvtedy furt ho nosila na rukach , a segram sa tiez narodlili deti a normalka ,dokonca dcerka ich prebaluje teraz ma 7 rokov a syn ma 4 roky a pomaha aj on a tiez ju donesie sovju sesternicu
aj prebaluju alebo tak
vsetko je o tom ze ak mas strach tak nenad

horana
1. dec 2012

Nehladiac na to ze v domorodych kulturach a este aj nedavno v nasej historii to bolo uplne bezne po tisicrocia ze sa taketo deti uz uplne bezne pomahaju v starostlivosti o babetka, ku ktoremu nosenie na rukach patri...tak aj v dnesnej uz od prirody odtrhnutej dobe je to bezne vsade naokolo co poznam. Skor su vynimky, ktore maju (prehnany) strach.

Ak to ale mame vadi, ma hlavne slovo, jasne ze sa nebude 9 rocna nejaka cudzia domahat babetka, ktore jeho mama neciti ze by jej chcela pozicat.

Ale kde je vola, tam je cesta, a urcite je uz dievca v takom veku normalne zrele na taketo a ked to navyse chce, moze to byt prinosne pre obe strany, aj pre babetko, aj pre mlade dievca.

ladytt
1. dec 2012

Aj medzi mnou a mojou sestrou je 9 ročný rozdiel a od narodenia som s ňou pomáhala. Dnes hovorí, že som druhá mama, kedže otec sa veľmi nestaral. Ale rozhodnutie je vždy na matke dieťaťa, keď s tým, aby jej dieťa bral niekto iný nesúhlasí, má to dať jasne najavo, má na to právo! Maličké bábätko je ešte krehké, ja som sa sama bála, aby som niečo neurobila zle🙂 takže vysvetliť sa to môže tak, že keď bude bábo staršie ešte sa veľa pohrajú, že teraz aj tak len spinká a papá a kaká :D Ale tiež si myslím, že nie je na škodu, keď bude 9 ročná pomáhať, dostane veľa do života.

hajanka
1. dec 2012

jasne ze moze, preco by nemohlo? samozrejme pod dozorom, ale nevidim na tom nic zle 🙂
suhlasim a mam rovnaky nazor ako @sissi27
nevidim na tom nic nevhodne 😀

... ved je to tak krasne 😵 😵 😵 😵 😵
... a radost prevelika 😵
7 rokov a novorodenec
7 rokov a 1mes.
7 rokov a 3mes.

vesa78
1. dec 2012

medzi mojimi deťmi je 9,5 ročný rozdiel a Samko Kristínku nosí bez problémov.Samozrejme zo začiatku som bola viac ostražitá no teraz sa už nebojím.Možno keby som ju mala dať cudziemu dieťaťu by som sa trošku obávala,ale na chvílu by som ju určite požičala 🙂

vinifred
1. dec 2012

..to ju 9 ročné zoberie na ruky a ťaho s ním von medzi kamošky??? 😀 To by som nedovolila..ak je to doma a mám to pod kontrolou,tak prečo nie??

something
1. dec 2012

Ja neodpoviem na otazku...ale tie fotky co ste tu dali su kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaassne 🙂

salma22
1. dec 2012

nemyslim si ze je to nevhodne...prave naopak oni si vytvoria este medzi sebou nejaky vztah...