Je vhodnejšie bambucké maslo alebo kokosový olej pre novorodenca?

sanny2993
27. dec 2020

Ahojte. Pre nášho prvého krpca mame pripravené na premastenie 1x bambucke maslo 100% a 1x kokosovy olej 100%. Okrem toho planujeme použivat pre hygienu len bepanthen, prip. Sudocream. Žiadnu Niveu, Hipp, Bupi a podobne, žiadne šampony, sprchače, peny ani telové mlieka s chemiou. Zaujimaju ma vaše skusenosti - ktorý z tychto produktov sa Vam osvedčil pripadne či by ste nas pred používaním niektoreho chceli vystríhať ?

syky24
27. dec 2020

@sanny2993 pre novorodenca iba cista voda a ak je suchy tak cisty prirodny olivovy olej s lekarne. Ak by mal novodonecke akne tak pytat kys.mliecnu od pediatra.

zuzanaete
27. dec 2020

Nam pediatricka do jedneho mesiaca neodporucala natierat, aby pokozka dostala sancu naucit sa spravne pracovat. Az potom podla stavu pokozky - u kazdeho dietata to bolo inac. A kokosovy olej tiez neodporucala, lebo nejde do hlbky. Realne nepremastuje, iba vytvori mastny filter na pokozke, co moze skor upchavat, ako pomahat.

evkamotka
27. dec 2020

Ani jedno. Zakladnu kyselinu mliecnu. Kupis zarabanu v tegliku v lekarni. Pouzivaju atopici atd. ako premastenie. Inak a upozornujem, ze zdrava pokozka nepotrebuje mastenie navyse. Mozno hned po porode moze mat kratkodobo suchsiu pleť tak premasti, no neodporuca sa len tak preventivne cele dieta kremovat. Zdrava pokozka si to reguluje sama, nicim upchavat poriky netreba ;)

tinqua
27. dec 2020

@sanny2993 my používame ryžový olej od narodenia, vždy keď treba...inak super, tiež nepoužívame sprchace a podobne

renatka100
27. dec 2020

@sanny2993 urcite kokosovy olej...ale na kupanie si to neviem predstavit ved sa strasne smyka,

syslik81
27. dec 2020

od 1 mesiaca cisty bio nevonavy kokosak .. dovtedy len voda ... niekomu vyhovuje olivovy olej nam nie ..

enoula
27. dec 2020

Nic, ak bolo treba, tak od saloosu detske oleje

potvorka88
27. dec 2020

Ja kupem iba v cistej vode, mydlo iba na zadocek. A striedam konopny olej od soaphorie alebo klasicky modry aviril aj to preto ze mu vzdy po kupeli davam jemnu masaz.

carmena
27. dec 2020

Ja odporucam kazdy den okupat s jemnym detskym mydlom a nasledne premastit najlepsie v lekarni zarabanym kremom s kyselinou mliecnou pripadne niecim obdobnym napr. La roche posay lipikar...takto mi to poradila doktorka a aj sa mi to osvedcilo 😉

malicka_mysicka
27. dec 2020

@sanny2993 ja tiez hlasujem za krem na premastenie s kyselinou mliecnou, maly bol suchy a odporucila mi to kozna ked sa narodil a odvtedy len to pouzivame a super. Je to zazrak, aj ja sa tym natieram 😉 a na zadok ak je nahodou zapareny davam zarabany ichtiol z lekarne, predtym som sudac, aj ten bol super.

lindusss2016
27. dec 2020

Novorodenca vobec nemusis premastovat 🤷‍♀️ ja mam deti 3 a 5 r a starsia je obcas sucha, tak ju natriem nejakym prirodnym olejom, podla toho, ktory mi padne do ruk, vacsinou lubovnikovym, ale top je u nas nechtikova masticka. mladsi snad za cely zivot nebol nicim natrety. Sprchac a sampon samozrejme pouzivat nemusis absolutne, staci umyvat cistou vodou a sampon az na dlhe vlasy. Ale novorodenca ozaj netreba nijak riesit, ak by bol vyslovene suchy, tak kokosak ta nezachrani, olejom sa nepremastuje, zozen si masticku, nechtik je pre deti vyborna volba.

vierocka888
28. dec 2020

Ahoj, odporucam ti prečítať si príspevky tejto pani Dr. Oleje sa neodporúčajú, upchavaju pory. Presne o tom pani Dr pise. Ma skvele spracovane témy pleti, aj u detí...

pseudomonas87
28. dec 2020

@sanny2993 žiadne oleje pre bábätko, môže narobiť viac škody ako úžitku, kyselina mliečna je určite v pohode, odporúčam sledovať na instagrame koznu Dr Karolína Baumgartner

vierocka888
28. dec 2020

Inak @dextella14 - pani doktorka je aj tu na MK, aj na IG. Skvele spracovane témy starostlivosti o pokožku 😊 to len doplnam k môjmu prispevku vyssie

dextella14
29. dec 2020

Kokosovy olej je silno komedogenny, upchava pory

Sudokrem tiez neodporucam - na zadok najlepsie rybacia pasta

Dr derm

dextella14
29. dec 2020

Najvhodnejsia je pre tak male babatko kyselina mliecna, predpise Vam ju pediater. Na instagrame mam rozsiahly post o hygiene deti, najdete tam vsetko ;)

sanny2993
autor
30. dec 2020

Dakujem vsetkym maminkam, tak olejceky ostanu zrejme pre maminku 😂 @dextella14 nenaslo mi vas IG pod @dextella14. Mate ho takto ? 🙂

cervenaruza123
30. dec 2020

@dextella14 Co hovorite na mandlovy olej? Pocula som, ze prave ten neupchava pory a zaroven vraj hydratuje, tak je vhodny pre male deticky. Ale nemam to podporene ziadnym odbornym nazorom zatial.

dextella14
30. dec 2020

@cervenaruza123 olej ako olej- nehydratuje len premastuje

Mandolvy nema az taky vysoky stupen komedogenity , pridavame ho niekedy alo prisadu do zarabanych masti ale samotny by som nedavala

dextella14
30. dec 2020

@sanny2993 karolina_baumgartner

cervenaruza123
30. dec 2020

@dextella14 Dakujem velmi pekne 🙂