Jedálniček pre 5 mesačné bábo

adika11
3. feb 2014

Ahojte maminy, chcela by som poprosiť o radu, môj malý ma 5 a pol mesiaca, prikrmujeme už od 4 mesiaca ale zatial papame len zeleninku na obed a zakaždým aj mliečko musím zatým dať, je stále taký hladný, pýta papať každé 2 hodiny,sme na UM, ako a čo dávate vyšim bábenam a aký mate denný režim s papaním?Kolko davate mliečka?ďakujem za rady

luba28
3. feb 2014

@adika11 mozes aj slepaci vyvar so zeleninkou rozmixovanou,...a pomaly aj nejaku vyzivu,alebo nastruhane jablcko

luvika
3. feb 2014

My sme síce kojení, tiež máme 5 a pol mes., ale tiež od 4.mes.papáme, lebo je veľký hladoš...jeme doobedu ovocie (jablko, hruška, slivka, banán, čučoriedky, broskyňa, marhuľa), naobed zeleninku (zemiak, batát, mrkva, karfiol, kaleráb, petržlen, červená repa, ryža), alebo zeleninkovú polievočku z toho, čo som písala a k večeru ovsenú kašu, ryžovú alebo nejakú inú. Po mesiaci zeleninových príkrmov už môžeš začať pridávať mäsko a vaječný žĺtok.

adika11
autor
3. feb 2014

@luvika a tu polievočku robíš tak isto ako zeleninku tak v čom je potom rozdiel, nemá sa to už mixovať?

sense
3. feb 2014

mozes pridat olovrant al. desiatu ovocie...popr. na vecer kasu ....moja ma 9 mesiacov a doteraz davam po obede este trocu mlieka...ked mala 5 mesaicov popri obede zeleninovy prikrm 200-250g vypila za den este liter mlieka...

luvika
3. feb 2014

@adika11 no rozdiel je v konzistencii, polievocka je riedsia a davam do nej aj ovsene vlocky trochu miesto cestoviniek. A zeleninova kasa je taka hustejsia.

adika11
autor
3. feb 2014

hej v podstate je to skoro to isté, možno chuťovo pre to babo iné ale inak ani nič.

polenta6
9. feb 2014

ahojte mam 5.mesacnu dcerku a uz papa zeleninku chcela by som sa spytat dal uz niekto aj tekvicu ?

astonka
9. feb 2014

@polenta6 odporučam kuknut u autorky albumu ma tam recepty možno ta inšpiruje,,,,toto samozrejme nie je vhodne pre tak male dieta...link je na to aby si si to našla.....

https://www.modrykonik.sk/blog/vierka0/album/dn...

polenta6
9. feb 2014

dakujem

sense
9. feb 2014

v piatich mesiacoch , mozes dat mrkvu, tekvicu, zemiak...sladky zemiak, kalerab, karfiol, brokolica, pastrnak, to vsetko mozes davat a z ovocia mozes dat jablko banan hruska marhula broskyna....@polenta6

sense
9. feb 2014

@polenta6 a mozes dat aj fenikel....

lalaboo
9. feb 2014

@polenta6 tekvica je super, mala ju milovala🙂

polenta6
9. feb 2014

@sense super ja som kupila tekvicu oranzovu to jej len uvarim hej?

bronislavaklimova
9. feb 2014

@polenta6 áno ja dávam mojej dcérke tekvicu, veľmi jej chutí, skúčala som aj mrkvičku, brokolicu, zemiačky

sense
9. feb 2014

@polenta6 hej bud udusit len alebo uvarit, resp. ocistis od supky a vnutra jadierok a pokrajas .....presne ako mrvku, alebo inu zeleninku, a pokial dusis, tekvica sa udusi trochu rychlejsie ako mrkva

vinnienka
9. feb 2014

par receptov najdes na www.hladnyhrosik.sk

polenta6
9. feb 2014

@sense supis zajtra skusime teda tù tekvicu 🙂

polenta6
9. feb 2014

dakujem vàm 😉 😅 😵