Jeden či dva spánky u 15 mesačného?

red_cat
14. feb 2019

Ahojte,

Mam trosku dilemu ohladom spanku nasho Adamka.
Donedavna spaval este 2x denne, no uz to zacinalo byt trapenie prenho aj pre mna. Nemal rezim. Rano vstaval raz o 7, inokedy o 9. Unaveny bol doobeda niekedy uz o pol 10, niekedy nevedel zaspat. Pospal rozne dlhe spanky.. Niekedy 30 min, inokedy hodinu a pol. No vzdy bol potom problem s druhym spankom. Tam sa uz v postielke blaznil, plakal, doma nevedel zaspat a musela som ist uspat v kociku. A zase vecer sa mu este ani o 21h nechcelo ist spat a trapili sme sa do neskoreho vecera.
Tak som sa nahnevala a davam ho uz spat len 1 krat o 12:00 a spi dve hodky do 14:00 a krasne potom vecer zaspi o 20:00h.
Co ma vsak velmi trapi je doobedie kym ide spinkat. Cely cas je mrzuty, ziva, chce sa mu ocividne spinkat. Ja ho vlastne nasilu drzim hore do tej pol 12-12h 😪
Neviem co je dobre.. Ked ho dam spat doobeda tak viem ze zvysok dna uz bude len nahancka dalsieho spanku lebo do vecera po doobednom spanku nevydrzi ale zaspat nebude chciet. Zas nam zaspi az niekedy o piatej vecer a potom budeme tahat nocnu..:(
Ako ste to mali vy s prechodom na jeden spanok? Je to spravne takto dieta drzat hore doobeda aj ked je unavene?

suzie28
14. feb 2019

@red_cat ja našu nenútim spat keď nechce ... sama si upravila režim a spi len na obed a potom večer o 7 je už v posteli ... má 16m

gabulienka623
14. feb 2019

To je teraz také blbé obdobie, že 2 spánky sú mu veľa a jeden malo..myslím že v 15m by už mal stačiť len jeden spánok. Chce to nejaký čas, kým si na novy režim. Záleží aj kedy ráno vstáva. Moja vstáva o 6,30, nakoľko chodíme so staršou do škôlky. Zo začiatku chodila spávať uz o 10,30, netrápia som ju, aby vydržala dlhšie. Ale zasa spala aj 3,5 hod, čiže do večera v pohode vydržala. Treba len vydrzat, ono sa to upraví, malý si zvykne

larisalarisa
14. feb 2019

Dieťa si samé režim neupravi. Viem to podľa seba. Podľa mňa robíte dobre , že ho držíte nasilu bdeleho do obeda. Super ste to zvládli. Ma tým pádom režim ako v škôlke....čo sa mi zdá vynikajúce

evkamotka
14. feb 2019

Mojho 16m davam spat o 11 a vecer ho uz 19.15 kupeme a haji. Skus obedny posunut kusok skor a potom aj večer. A 1 spanok ma ten nas od roka

mimka11111
14. feb 2019

@red_cat ahoj, od 15mesiacov sme už len na jednom spánku. Ráno vstáva okolo siedmej,dlhšie ho späť nenechám a už sa aj sám tak budi. Potom spí asi od 11:30-13:30max.,tiež ho dlhšie nenechám spat a večer ide spinkať cca o 20:30, spí celú noc. Vždy zaspí max.do polhodky. Treba mu ten čas postupne upraviť a nastaviť ho na nejaký režim.

ellieellie
14. feb 2019

Myslim, ze je dobre nastavit ho na nejaky rezim.. ak ma problem vydrzat do 12-tej, skus posunut spanok na 11:30. Moj chodi tiez tak spavat, ma 17 mesiacov. Ked ma problem vydrzat doobeda, sme dlhsie vonku, tam ten cas prejde rychlejsie a lepsie sa zabavi. Doma ho pomojkam, chvilku si polezime na velkej posteli, valame sa, citame knizky, aby mal aj relax a trosku si aj oddychol aspon na chvilku.

ikissedagirl
14. feb 2019

este pockaj, ked zacne nahanacka kvoli jedinemu spanku 🙂 Nasa zacala bojkotovat jediny spanok v 14mesiacoch a v 20mesiacoch uz prestala spavat definitivne. Ked to nejde, tak to nejde....

janickacrazy
14. feb 2019

@red_cat Mne malý v takom veku spával od 10:00 do 13:30, potom v pohode vydržal do večera do tej 19:00 byť hore. Ja som nikdy dieťaťu nenútila kedy má ísť spať, proste ked zaspal, tak zaspal. Sám si takto nastavil svoj režim. Teraz má 3 roky a spí od 12:00 do 15:00 približne, nie každý den úplne rovnako, občas dlhšie, občas kratšie, ale približne v tom čase.

conspi
14. feb 2019

@red_cat ja som môjho syna nedokázala donútiť spať už hádam od 8 mesiaca. Sám si upravil režim. Vstáva okolo siedmej ráno, o jedenástej sa pýta spať. Spí cca do jednej alebo druhej a potom o siedmej chce spať. Má 15 mesiacov

lubik87
14. feb 2019

@red_cat moja má 12,5 mesiaca a už dlllllho spáva len raz denne ráno okolo 7 vstáva okolo 11/12 zaspáva na dve hodky niekedy menej niekedy viac a večer o 18 tej ju ukladám spinkať opäť.ked mala.dva spánky chodila.o 22/23 spávať boli sme vyčerpané obe teraz je to super !

gayano
14. feb 2019

Ja tiez nenutim spat, rezim si urobila bez mojho pricinenia, vie kedy je unavena. Bola na 1 spanku od roka, vstavala medzi 7-8, lahla si okolo 12, pospala 2-3 hodky , vecer medzi 20-21 zaspavala. Teraz opat presla na 2 spanky, rano vstava ako vzdy, ake o 11 ju uz lame, pospi 2 hodky max a okolo 17-18 potrebuje este hodinku. Vecer sa predlzil, ale ani nerobim pokusy ju ukladat o 20, alebo jej natahovat cas nasilu doobeda, podla mna si to opat upravi sama ako bude potrebovat. Ja tiez nemam rada , ked som unavena ako pes a este musim byt hore.

luccki
15. feb 2019

Aj my sme mali v tomto veku take zvlastne obdobie, ze ziaden pevny cas na spanie, ale riesila som to tak, ze ked bol unaveny som ho dala spat. Ci uz sa pytal o 10 alebo az pol 12. Vzdy mi pospal cca 3 hodky. A vecer rovnako, raz o 7, raz o 8, niekedy az o 9.. Proste ako sa pytal. Zbytocne je robit nasilu rezim ak potom treba pri tom dietati tvrdnut hodinu alebo kolko nech zaspi a nevylieza z postele. Ale kazde je ine no. Starsi bol uplna pohroma co sa tykalo spanku, mladsi sa vypyta a zaspi hned a sam. Od narodenia. Starsieho sme museli aktivne uspavat do vyse 3 rokov, uz do skolky chodil ked sme este pri nom museli vecer lezat kym zaspi najprv on.

l222
29. mar 2020

@red_cat ahoj 🙂 Nemám pre teba žiadnu radu poriadnu. Skôr by ma zaujímalo ako si to poriešila s tým spinka ním, keďže momentálne riešim s malým to isté :/ Ďakujem

red_cat
autor
29. mar 2020

@l222 ahoj;) nechala som uz Adamka nastaveneho na 1 spanok. Spociatku bol naozaj cele doobedie unaveny ale rychlo si zvykol, ze chodi spavat o pol 12tej. A je to tak doteraz, uz ma 2,5roka. Kazdy den vstane o 7, o pol12-12 zaspi a spi 2-3 hodky.
U nas sa velmi osvedcilo mat rezim. Kym aom ho nechala vstavat a zaspavat ako sa.mu ziadalo tak sa trapil aj on a aj my. Ale odkedy som ho budila a uspavala v presne casy,tak sme boli vsetci spokojni🙂

l222
30. mar 2020

@red_cat ďakujem 😊😊😊