Jedináčik - áno či nie

janeviemus
7. máj 2015

Ahoj. Ja mám na tému "jedinacik" asi divný názor? Neviem ale podľa mňa rozhodnúť o tom že moje dieťa bude vyrastat bez súrodenca je sebecké. Samozrejme!!!! Nepočítam do toho ľudí ktorí takto zmyslaju koli financiám a vedia ze druhému by nemohli dat tolko kolko by chceli napr. Ale ak má niekto všetko čo treba ako sú napr. Financie, miesto, rodinu, tak prečo rozhodnutie ze bude jedinacik? Ja mam dve sestry a brata. Rodičia mŕtvi. NEVIEM si predstaviť že by som takým ťažkým obdobím prechádzala sama bez surodeneckej podpor, lásky a tak. Čo ak sa stane v rodine nebodaj stane nešťastie a to dieťa ostane samé bez súrodenca, rodiča. Podľa mna je to smutné. Ale samozrejme každého vec ako sa rozhodne ja nejdem nikomu vnucovat aby sa rozmnožoval jak kraliky to nie 😀 No je tu niekto kto zmýšľa rovnako či ani nie?

janeviemus
autor
8. máj 2015

@matkamirko to iste som pisala o par "poschodí" vyššie

liebling98
8. máj 2015

@janeviemus ja sama som jedináčik, rodičia mi už nežijú. Ja som jedinacika nechcela. ALE! To, že niekto má jedinacika a navonok to tak ukazuje, že viac detí nechcú, nemusí byť vždy pravda. Poznám niekoľko párov, kde majú ledva to jedno vytúžené dieťa (IVF, opakované potraty a pod). Sú to úspešní ľudia, zabezpečení, ale svoje intímne problémy nevešajú každému na nos. Nech si aj iní myslia, že sú sebci, im je to už jedno. Len oni a ich najbližší vedia,čo si prežili.
Takže nevynášaj hneď súdy nad niekým, o kom nepoznáš všetky fakty. Zdanie klame (nie niekedy, ale vždy)

aamelkaaa
8. máj 2015

Ja som jedinacik, tatko alkoholik, ukradnute detstvo, peklo na Zemi, chory dusevny vyvoj, 99% mojich problemov je sposobenych zitim v strachu s alkoholikom. Moja mama si urobila dieta so sebeckych dovodov s inym chlapom, lebo jej alkoholik bol neplodny a doniesla ma k nemu pricom uz predtym pil. Boli manzelia 6 rokov. Hnevam sa na nu. Toto je sebeckost. Dnes chodim na terapie, lebo mam v hlave len to ze sa chcem zabit. Je to na dlho, vysvetlit co vyrastanie s alkoholikom sposobi na psychike. Ona len chcela mat dieta... Ale je to spravne v takychto podmienkach? Ako ja mam zit s takymto zakladom? Pomohlo by mi mat surodenca, no samozrejme ona vidi len to, aby to druhe chudatko netrpelo... Ja mam pocit, ze o mna tu nikdy neslo. Mala si zohnat radsej psa. Bol by ustrachany, ale aspon by uz bol mrtvy... Nechcem sa tu lutovat, len hadzem na zamyslenie do plena. 🙂 ja viem, ze je to mama, ale aj tak jej to neviem odpustit.

zeriempizzu
8. máj 2015

@janeviemus vobec neviem kto si 😁 ani si tvoj nick nepamatam. Si trapna.

janeviemus
autor
8. máj 2015

@zeriempizzu ja si tvoj nick velmi dobre pamätám a uz je to asi 3 ci 4x co na mna negatívne reagujes. Všimla som si sle ale že ty rada rypes do ľudí 😃 ešte že máš internet a nenudis sa domka ✌

zeriempizzu
8. máj 2015

@janeviemus milacik pracujem na plny uvazok a uistujem ta teba nevyhladavam. Asi su mi len nesympaticke tvoje cudne nazory a pohlady na svet ked na teba reagujem inac ako cakas. A nudit sa musis skor ty ked ta trapia cudzi ludia - vid tato tema 😘😘😘

aduskatt
8. máj 2015

@janeviemus niekedy si nevyberieš a si rada, že máš aspoň jedno. Slová o sebeckosti mať jedno dieťa sa môžu mamín, ktoré nemajú na výber dosť dotknúť

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima4
8. máj 2015

@janeviemus
financie, rodina, byvanie, nejake "pomyslene" istoty nemusia stacit... Kazdy clovek je inak nastaveny, ma inak dane hranice, svoje schopnosti, vnutorne (psychicke) moznosti a podla toho by sa mal aj zachovat a nie dat sa manipulovat, ze ak splna podmienku 1 az 4 musi spravit toto a hento a mat taky pocet deti.

Kazdy clovek si sam zodpoveda za svoj zivot a svoje rozhodnutia a co je najdolezitejsie, musi byt sam s tym vnutorne stotozeny a ak nie je stotozneny s tym mat viac ako jedno dieta, tak na to nema vytvorene vhodne podmienky, pretoze o druhe dieta sa bude musiet starat on... nie niekto druhy...

Ty posudzujes, ci rovno sudis tychto ludi podla seba... skus sa vsak pozriet na to aj ich ocami... čo je na tom zle robit veci, ktore ti vyhovuju a s ktorymi si stotoznena?

your life, your choise 🙂

uankab
8. máj 2015

@ruthke viem ako sa citis :(... ja som dlho bojovala ci ist alebo neist na ivf, ale nakoniec som sa rozhodla proti tomu. manzel mi povedal ze ma podpori, nech sa rozhodnem akokolvek a nie je to otazka penazi.. skor som si povedala ze cas ktory by som stravila s dcerkou stravim predstavou niecoho, co vobec nemusi byt v konecnom dosledku uspesne a este na nu presuniem aj vsetkok stres..

vela ludi mi povedalo ze ked sa od toho clovek odputa, tak sa to podari.. my sme 3 roky prisli o babo a odvtedy nic.... drzim palce aby Vam to vyslo!

ariesi
8. máj 2015

@jajka257 tak taku kombinaciu som doteraz nepoznala. 🙂 podstatne je, komu co vyhovuje a ako sa dobre citi.

gaby21
9. máj 2015

Nečítala som všetko, ale mám dvoch chlapcov, vekový rozdiel presne dva roky, nič krajšie som v živote nevidela, ako puto,ktoré sa medzi nimi dennodenne vytvára, je to nádherné 😅 . Netvrdím, že budu celý život bratia na život a na smrť, možno ich rozdelí frajerka, peniaze, ale momentálne su to najšťastnejšie deti na svete, lebo maju jeden druhého 😵 Jedináčikov, ktorých poznám je v okolí pár, ale mám pocit, že sa citia osamotene, neustále vyhladávaju spoločnosť aj napriek tomu, že sa im rodičia stopercentne venuju, nedákžu im dať taku spoločnosť ako deti v podobnom veku, skor ,mi prídu nesamostatné, poznám 14 ročného jedináčika, s ktorým sme boli na dovolenke a ten bez svojho otca nespravil ani krok, nemohol si v klude vypiť ani len pivko, kdežto moji malí chalani sa dokázali vyhrať aj pár hodín, poznám 5 ročné dievčatko, jedináčika, ktoré ked sme na ihrisku, neustále musí komunikovať sa svojou mamou, kdežto moji chalani si všetko vydebatuju medzi sebou, ale koniec koncov je to každého osobná vec, nikdy by ma to nenapdlo to riešiť 😉

bubatko
26. mar 2021

@jajka257 tlieskam!!! dcerka je skvely clovek; mam presne rovnaku prihodu so synom, ked bol este v skolke (neslo o saty haha); trosku este dramatickejsiu, pretoze on sa podelil s jedinou vecou, co mal, jemu nezostalo nic a spoluziak zo skolky, ktory si nedoniesol z domu (zabudol), tak nakoniec mal tu vec od mojho syna; krasna prihoda, matka toho druheho dietata na to doteraz spomina; neznasam ten mytus, ze jedinacik je lakomy a nevie sa podelit - ja nepoznam srdecnejsie a zdielnejsie dieta ako je moj 15-rocny jedinacik - aj v pripade, ze by jemu nezostalo, tak sa vzdy opyta, ci netreba niekomu nieco dat, podelit sa - ma to v sebe, ani som ho to extra neucila (teda ja som tiez taka, nie som jedinacik, ale strasne rada obdaruvavam inych, tak syn to asi podedil)

lubka34
26. mar 2021

Ja mám súrodenca a napriek tomu som po prvom nevydarenom vzťahu a náročnom prvom dieťati(kolíky, nespavosť, atď) ďalšie nechcela a zrazu sme si s terajším partnerom povedali, že bude asi tomu prvému dieťaťu smutno, tak sme išli do druhého dieťaťa (vekový rozdiel medzi nimi 9 rokov) áno báli sme sa, že bude staršia žiarliť atď. Ale teraz neľutujem, druhé dieťa má 1,5 r. a tá láska medzi nimi na nezaplatenie😄Možno niekedy čas ukáže či áno či nie 🤔