6 týždňové bábätko nechce kakať

atuss
17. máj 2012

Ahojte, mám 6 tyzdnoveho synceka. MLieko nemam tak ho krmim nutrilonom, ale maly mi nechce kakat. Stále sa len tak pučí a tlačí a nič z neho nejde. Býva z toho veľmi mrzuty. Skúšala som mu vo väčších množstvach dávať cajik ale nepomáha Vykaka sa az vtedy ked mu pomáham rektalnou rurkou a teplomerom namocenym v olivovom olejceku, bojim sa ale že si na toto privykne a sam sa uz nevykaka vôbec. Viete mi Poradit čo mám robit? 😒

atuss
autor
17. máj 2012

Ale vetriky má pravidelne

radustek
17. máj 2012

@atuss ahoj citam tvoj problem taky sme maly mi moja malinka mavala caste koliky nemohla kakavat vykakala sa len z tou rurkou...kolko krat to bolo aj 3 krat za den co mala take bolesti no nemuis mat obavy neprivykne si na to vobec...mna tiez plasili ale nejako sa vykakat musela...2 mesiace sme tak kakali a potom z nicoho nic zacala sama.kludne mu davaj tu rurku nejako sa musi vykakat potom ho bude moc brusko boliet ja som uz bola zufala ale sme to vydrzali a preslo to same...a pri malom som to tiez davala este dlhsie a potom zacal sam...nemusis mat obavy vobec...mojej malinkej sa vzdy ulavilo po tej rurke.... 😉

luciferkax
17. máj 2012

Ahoj. ja som mala so synčekom podobný problém, nevedel sa už sám ani vykakať, taks me prešli na Nutrilon comfort, síce trocha drahšie mlieko, ale odvtedy nič nebolelo a drobec kakal na minútku presne

alla24
17. máj 2012

@atuss nutrilon je v tomto podla mna najvacsi hnus. moja tiez bola od neho zapacena tak sme presli na mlieko Hipp. Kakame paradne 2 -3 krat denne. je to skvele mlieko a nedam na neho dopustit a este je aj BIO. Urcite odporucam zmenit mlieko.

adahk
17. máj 2012

@atuss Skús vymeniť mlieko, aj nás Nutrilon zapekal, rúrku sme tiež používali, u chlapcov je to bohužiaľ horšie. a je mlieko aj s probiotikami.

kamilka22
17. máj 2012

mozes skusit zmenit mlieko, ale ja by som skor zacala s probiotikami. Moj syn mal obrovske koliky do 6 mesiacov. Nekakal aj 2 tyzdne /ale bol dojceny/. Plakal prakticky non stop, nezaberali kvapky ani probiotika. Museli sme to proste vydrzat. Rektalnu rurku som pouzivala pravidelne, ked som uz videla, ze je to hotova katastrofa. Mne aj gastroenterologicka povedala, ze radsej ju pouzit, nez by dieta malo natolko plakat, ze by z toho dostalo pruh... Moj syn si na to nezvykol. Akonahle sme zacali s prikrmami, tak sa mu stolica upravila a zacal kakat uplne sam. Takze tak. A cajik by som mu nerusila, ponukni mu na miesto neho cistu vodicku. Moj syn, ked sa konecne vykakal, tak mal stolicu napriek tomu, ze bol cisto kojene dietatko hrozne hustu, az v nemocke mi povedali, ze vypije velmi vela zadneho mlieka a preto to ma take huste, az to nedokaze vytlacit. Takze ja by som dietatku na UM urcite dala vodicku alebo caj.

momicek
17. máj 2012

@atuss Ahoj aj ja mám tento problém so synom,papame UM Nutrilon AR bo ma rexlux a do nedávna mával dosť silné koliky,tiež používam rektárnu rúrku.Hladala som nejaku radu na nete a našla som jednu maminku tu na MK ktorá super poradila.Každý deň robím malému vývar zo sušených sliviek a ten pije.Ako som mu to začala davať tak sa každý deň sám krásne vykaká,niekedy ma to dojme až k slzám aká som rada za neho bo viem aké to je eď je človek zapečený a ako pri tom trpí a aké to musí byť pre bábenká.Obávala som sa toho vývaru bo som to začala davať malému ked mal cca 7 týždnou ale nič okrem kakania to nerobí a aj koliky ustupili nie uplne ale už ich má omnoho slabšie,poradila jej to pediatrička a potvrdil jej to aj jej svokor ktoríje tiež detský lekár.Ja to zarábam s nutrilonom bo malý by to vygrcal ked má ten hnusný reflux ale môžeš to dať kludne vypiť čisté teda ako čajík

hajanka
17. máj 2012

@momicek neterka rovnako, mala silny reflux do 8-9 mesiacov, pila Nutrilon AR, brala vsak pravidelne od 2mes. probiotika, nic ine a za tyzden brania bol viditelny vysledok, berie ich dodnes, kazdy den, odvtedy nemala s kakanim problem

momicek
17. máj 2012

@hajanka my sme mali od dr.odporučené bio gaia kvapky ale nevidela som žiadny účinok a to sme uživali asi tak mesiac bo davala som ich 1x denne po 3kvapky ale bohužiaľ nič,ale dufam a verím že ako prekročíme 3 mesiace tak tkoliky pominú bo tak tu väčšinou mamičky píšu 😨

hajanka
17. máj 2012

@momicek davkovane je 5kv denne, v rovnakom case, najlepsie s poslednym krmenim pred spanim, uzivaju sa dlhodobo, nastup ucinku je individualny (u niekoho do tyzdna, u niekoho do dvoch, u inych za mesiac), ja by som ich davala aj napriek tomu, je to len plus pre organizmus a pre travenie, brusko a imunitu.

radustek
18. máj 2012

@momicek dobry je aj espumisan nam pomohol...a mas pravdu koliky potom pominu aj nasa mala ich mala len do 3 mesiacov a potom to preslo 🙂

barustek
18. máj 2012

@atuss my sme mali podobbny problém. šlo nam to len rurkou a tiež sme boli na nutrilone . Dr povedala nech skusime probiotiká infants dophilus davala som ich asi dva tyždne začala kakat pekne sama tak ich možes skusit aj ty 😉

jajamalka
19. máj 2012

pridávam sa k @hajanke, naše dievčatko je tiež na AR Nutrilone a súčasne od 2. mesiaca užíva pravidelne Biogaiu a nedám na ne dopustiť. kaká každý deň, síce sú to skôr také zajačie bobky, ale kaká 😀 a chorá tiež ešte nebola.

moen
19. máj 2012

Tiež mám veľmi dobrá skúsenosť s probiotikami a pomohla nám aj zmena mlieka z Nutrilon HA na obyčajný Nutrilon. Moja užíva od dvoch mesiacov probiotiká infants dophilus a od tej doby nemáme problém s kakaním.

moisien
15. jún 2013

Ahoj mam 6 tyzdnoveho chlapceka a ma tu hnusnu koliku.Od narodenia papame nutrilon HA prve 2 tyzdne bolo vsetko ok,potom zacal vracat tak sme presli na nutrilon AR proti grcaniu,par dni bolo ok potom ho napinal aj dudlik a grcal nutrilon aj caj.Tak sme sa vratli k nutilonu HA ale bola tu kolika.Skusila som infacol,espumisan,teraz mame babycalm ale to je len na prdiky.V lekarni my poradili nutrilon anti colics 2 dni super a od stvrtka sa kolika vratila mam pocit ze von vecsej intenzite a nenozme sa vykakat.Kupila som kvapky biogaia ale az doma som zistila ze su az od ukonceneho 3 mesiaca.Je to moje prve babo a ked ho vidim ako sa trapi dala by som mu srdce.Poradte DAKUJEM

silvuskaa
15. jún 2013

@moisien kazdemu babetku pomoze nieco ine, my berieme infants dophilus a k tomu sab simplex....zda sa ze zabera 🙂 Ale hlavne koliky prejdu casom, niekomu nezaberie nic, vacsinou treba pockat a po tretom mesiaci sa to upravi same. Viem ake je to hrozne pozerat sa na svoje dieta ked trpi ale casom to urcite prejde.
A aby som nezabudla....ja si varim denne 2x rascovy caj.

dennissa16
15. jún 2013

@moisien Ja mám 7 mesačného chlapčeka a musím povedať, že nám na bruško nezaberalo nič ☹ . Bruško mal stále tvrdé a kakať nemohol ani náhodou. My sme fungovali na rekt. rúrke. Veľa som čítala tu na MK, či mu ňou nepoškodím, či si na to nemôže zvyknúť a tak, ale v konečnom dôsledku mi to bolo jedno, čo sa píše, lebo len toto mu zaberalo. Neviem, nevyznám sa v Nutrilone, pretože doteraz kojím, ale mám 2 známe, ktorým na koliky zabrala, špeciálne upravená fľaša. Neviem značku, ale má takú slámku cez fľašu ( je to nejaký patentovaný systém) a mohla by som ti zistiť, kde ju zoženieš a tak.

xlucia
15. jún 2013

@atuss kup v lekarni infandophilus a denne davaj

janinka13
29. okt 2013

@momicek dobrý deň, a koľko tých sliviek dať na vyvarenie? a ako dlho? Ďakujem

momicek
29. okt 2013

@janinka13 ,davala som vyvarit cca 3 slivky samozrejme len sušené 🙂 a nám stačilo cca 1týždeň ale dávala som do tohoto vývaru zo sliviek nutrilon a potom sa mu už darilo samotnému 🙂,koliky nám prestali cca v 6m. ked sa vedel aj pekne prevrátit počas spánku na bruško.Dodnes veľmi rád spáva na brušku asi to má po mne ,dufam že to aj vám pomôže

rumcajs11
20. apr 2016

Mam 2 tyzdnove babetko nemoze sa vykakat uz 2 dni boli sme tu v anglicku u doktora a on povedal ze to nic nieje ale ja sa bojim strasne place . Prosim o radu

stevka710
21. apr 2016

My sme s teplomerom kakali pomaly 3 mesiace , a odrazu uz to ide samo 😉papsme nutrilon comfort a ide to super , vie Vám to predpísať aj pediater 😉vyjde to lacnejšie

janahunakova
23. apr 2021

dobrý deň chcem sa spitat infandophilus to sú dajaka pro biotikum mi máme tie s taký problém ze sám nechce kakat len stou rurkou dakujem