Kam na chvíľku dať malé deti

maj98
11. dec 2019

Ahojte, mám malé dvojičky, za chvíľku budú mať dva roky a súrne sa ich potrebujem zbavit aspon na dve hodinky do týždňa. Nemyslite si o mne že som nejaká krkavcia mater ale som s nimi 24/7, odkedy su na svete nemám minútu pre seba a už mi z toho začína pekne sibat. Som hotová, potrebujem fakt aspoň chvilocku ticho a kľud. Nemá mi ich kto postrazit, preto by som ocenila rady kde sa takto daju tak malé deti odložiť. Viem že detske centra nezoberu deti pod 3 roky bez rodiča a jaslicky neviem či by mi zobrali deti nepravidelne. Nemáte náhodou niektorá skúsenosť s niečím takým? Najlepšie v Nitre . Ďakujem pekne za každú odpoveď

kvetinka75
11. dec 2019

Kamaratka suseda opatrovatelka

h2
11. dec 2019

@maj98 Skús nejakú študentku, nech ich postráži u Teba doma.

maj98
autor
11. dec 2019

@kvetinka75 ďakujem za radu ale nemám nikoho takeho. Susedy žiadne, kamošky ďaleko a majú svoj život...opatrovateľku by som musela zavolať k nám domov a to som si neni istá či tu chcem cudzu ženu. Skôr by som pristala na nejaký detský kútik so strazenim malých detí. Je mi jedno koľko to bude stáť..Moje psychické zdravie je mi prednejšie ako peniaze 🙈

maj98
autor
11. dec 2019

@h2 ďakujem za radu ale nemám nikoho takeho. Susedy žiadne, kamošky ďaleko a majú svoj život...opatrovateľku by som musela zavolať k nám domov a to som si neni istá či tu chcem cudzu ženu. Skôr by som pristala na nejaký detský kútik so strazenim malých detí. Je mi jedno koľko to bude stáť..Moje psychické zdravie je mi prednejšie ako peniaze 🙈

pribinak
11. dec 2019

Materské centrum nema nejaky kruzok bez matiek, ci hernicku?

petkaaa
11. dec 2019

"súrne sa ich potrebujem zbaviť" ... "kde sa takto dajú tak malé deti odložiť" ... 🙈

7miriam77
11. dec 2019

mozno sa zoznamit s nejakou mamickou, co ma tiez male dieta a ist spolucne do nejakej herne, nech sa deti spolu vysantia a ty zatial pokecas, pokavickujes. Ja som to riesila len tak, sice mam len jedno dieta, no tiez som s nou bola 24/7 cele tri roky...no taketo stretka boli vzdy super

h2
11. dec 2019

@maj98 No, chápem, že k úplne cudzej žene nemáš dôveru. A tie jasle si neskúšala? Podľa mňa v nejakých súkromných by si sa určite vedela dohodnúť.

danabel
11. dec 2019

@maj98 určite materské centrum

kvetinka75
11. dec 2019

@maj98 neviem odkial si , pozri si ci nie je nieco take u vas. Na nete najdes

maj98
autor
11. dec 2019

@pribinak pozerala som na nete ale nič také som nenašla...

patka06
11. dec 2019

skús sa popýtať v tvojom meste, u nás máme súkromnú škôlku a jasle, ktoré poskytuje aj hodinovú starostlivosť o detičky ...to by riešilo tvoj problé

kvetinka75
11. dec 2019

@maj98 tak sa skus popytat ci niekto o niecom takom nevie. Aco tak nech opatrovatelka zoberie deti na 2 hod. Von?

maj98
autor
11. dec 2019

@petkaaa áno ja viem znie to hrozne, ale ja som už na pokraji nervoveho zrútenia, cez den v noci stále kričia bijú sa o hračky, vrieskaju plaču keď musím variť upratovať čokoľvek tak sa hádžu o zem že sa im nevenujem no hrôza. Všade kde sme sa deti ticho hrajú len moje sú jak odtrhnute z reťaze. Možno tým že su dvaja všade spolu tak sú odvaznejsi a viac si dovoľujú aj ku mne neviem...ale fakt potrebujem ticho a kľud aspoň na chvíľočku..

kvetinka75
11. dec 2019

@maj98 nech ich opatrovatelka zoberie na 2 hod von a budes mat klud

maj98
autor
11. dec 2019

@kvetinka75 to by bolo super Len jedna by ich neustrazila. Jedine co ich zaujima je kadiaľ ujst. Vždy sa rozbehnú kade tade a bojím sa že by usli pod auto a podobne..

maj98
autor
11. dec 2019

@patka06 to by bolo úplne super len nikde som také nenašla preto píšem že možno o takom niečom niekto vie

halci
11. dec 2019

v nitre nie su sukromne materske centra, resp. sukromne skolky? co viem, tak tie vedia na par hodin denne vziat deti..

kindervajicko
11. dec 2019

@maj98 ahoj, skus zavolat sem: https://detskecentrumsmejko.webnode.sk/cennik/
v cenniku maju aj prilezitostne hodinove strazenie.

maj98
autor
11. dec 2019

@kindervajicko ďakujem pekne toto som už pozerala a je to od nás cez celé mesto ale ak nenájdem nič iné tak ich tam zanesem asi ešte dnes 🙊

maj98
autor
11. dec 2019

@halci no práveže som také nenasla, resp.len jedny a tie sú od nás ďaleko ale ak nenájdem nič iné tak aj to bude dobre...

kindervajicko
11. dec 2019

@maj98 ja ta chapem uplne, mam tiez 2 male deti, ale nastastie moja mamina ich postrazi ked potrebujem. skus este pokukat po nete, ja nie som z NR, len som zadala do googla “prilezitostne strazenie deti” a vyhodilo mi tam viac alternativ. vela stastia a pevne nervy 😊

kvetinka75
11. dec 2019

@maj98 tak nexh ich zoberie niekde so detskeho kutika. Riesenia sa vzdy najdu

maj98
autor
11. dec 2019

@7miriam77 áno rozmýšľala som aj nad tým, lenže pri mojich dvoch besnotach sa nedá porozprávať oddýchnuť si a už vôbec nie vypiť si kávu. Keď sa s niekým rozprávam alebo telefonujem pripadam si ako keby som mala touretov syndrom..mám strach že by si tá mamička pomyslela svoje a už by nás v živote nechcela videt. Už ani návštevy k nám nechodia 🙄

kvetinka75
11. dec 2019

@maj98 v Nitre nie je nic.daleko. je to male mesto.

maj98
autor
11. dec 2019

@kvetinka75 to je tiež dobrý nápad. Síce by som musela platiť aj opatrovateľku aj kútik ale asi to je jediné východisko..

maj98
autor
11. dec 2019

@kvetinka75 to hej lenže cez tieto zapchy sa skôr dostanem do bratislavy ako na druhý koniec mesta...ale budem muset niečo vymyslet...

7miriam77
11. dec 2019

@maj98 aha, hmmm, este treba rok vydrzat, uvidis, ukludnia sa...dovtedy prajem vela sil a hlavne pevne nervy... 😘

kvetinka75
11. dec 2019

@maj98 ale.neprehanaj😉, byvam tu roky , zapchy su ale nemusis ist s nimi priamo cez spicku