Kanárske ostrovy s bábätkom?

evinkakub
4. nov 2019

ahojte, rad by som vedela, tie co cestujete aj s detmi, ci mate skusenost s dovolenkou na kanarskych aj s dietatkom, konkretne to nase bude mat 7 mesiacov v case dovolenky... co sa tyka teplot s tymi som oboznamena, skor ma zaujima ako to zvladli vase deti v takom veku. ( let + aklimatizovanie) dakujem

janne318
4. nov 2019

@evinkakub osobne by som s takým malým bábom nešla na žiadnu exotickú dovolenku. Let je ten najmenší problém - bábo väčšinu z neho prespí. Väčšie riziko vidím v úplne odlišnom klimatickom podnebí, v ktorom bude dieťa vystavené diametrálne odlišným vplyvom teplôt, vlhkosti vzduchu, iným typom vírusov, atď. Mnoho ľudí si to neuvedomuje, no takáto markantná zmena prostredia a klimatických podmienok dá zabrať aj dospelému organizmu, nie to ešte polročnému bábätku!

janne318
4. nov 2019

@evinkakub ...ešte ak môžem - doplním z vlastnej skúsenosti. Keď som počas letnej sezóny odlietala 2 tripy denne z Brusselu (čiže z mierneho pohrebného pásma) do letovísk ako napr. Grécko či juh Španielska (čiže do subtropických oblastí), skutočne som mala dosť a "po šichte" som sa cítila uťahaná, jak keby som týždeň fárala v bani. Veľká a prudká rozdielnosť teplôt, vlhkosti vzduchu a nadmorskej výšky je pre organizmus dosť náročná - a to podotýkam, že môj dospelý zdravý trénovaný organizmus je teda oveľa silnejší, než organizmus malého bábätka.

evinkakub
autor
5. nov 2019

@janne318 dakujem za radu... no my s manzelom lietame tak cca 4x do roka, tak uz sa nevieme dockat... kanarske sme planovali na jar, cize cca tych 20 stupnov by tam malo byt... .... najviac som sa obavala letiska, bakterii a samotneho letu...

janne318
5. nov 2019

@evinkakub tak ono na letisku a v lietadle stretneš baktérie tak isto, ako napr. v nákupnom centre, v nemocnici, v kine,... Taktiež klíma v lietadle je v podstate detto, ako kdekoľvek inde, kde sa pohybuje veľa ľudí a kde sú priestory klimatizované. Akurát keď už o tom hovorím - napadlo ma v súvislosti s tou klímou, že ak by ste s drobcom niekam leteli, určite by som odporúčala dať mu na ušká tenkú čiapočku a nechať mu ju na hlavičke počas celého letu, nech nechytí prievan alebo zápal uška. V niektorých zónach v lietadle ozaj dosť fučí. Zmeny tlaku vzduchu pri vzlete a pristátí sa báť nemusíš - ak bude malý zdravý (čiže bez soplíkov), určite to v pohode zvládne. Zo skúseností môžem naozaj zodpovedne povedať, že deti zvládajú let lepšie, ako dospelí. A hlavne bábätká - 80% z nich zalomí skôr, než lietadlo vystúpa do svojej letovej hladiny. 😂 Monotónny zvuk motorov a jemné kolísanie väčšinu detí uspí (a inak - aj veľa dospelých. 😅 Našťastie okrem pilotov 😂😂).
Skôr by som sa obávala pobytu ako takého a rizík, ktoré číhajú na zemi. 😨

evinkakub
autor
5. nov 2019

@janne318 dakujem ti pekne, aj som sa pobavila na tych pilotoch😂 no v kazdom pripade to este zvazim... ale ukludnila si ma..... velmi pekne dakujem za reakcie 🙂