Katastrofálny spánok

romanka_369
11. jún 2014

Ahojte dievčence..potrebujem pomôcť, poradiť proste hoci co :(..mam synceka ma niečo cez pol roka..od narodenia spal ukazkovo, vstaval usmiaty, spokojný a všetko co k tomu patrí..zhruba v 4 mesiacoch zostal chori a všetko sa pokazilo..jeho nocny spánok ale aj doobedny..od narodenia fungujeme na rezime a vždy zaspaval sám co už teraz zial,nejde bez placu a bez toho aby som ho neuchytila pevne s paplonom aspoň kým,nezaspi lebo stále sibrinkuje s rukami, dviha nozicky a pod...od toho 4 mesiaca jeho spánok teda ak sa to tak vobec da nazvať je asi takýto..kupeme sa okolo pol 7 napapame sa i ideme spat. okolo 11-12 v noci sa začne v postieľke hádzať, mrnci je nekludny, nechce vodu ani čaj mlieko chce iba raz v noci..ked mu podam dudel je dobre asi tak na pol hodinku a zas sa to opakuje az do rana..putuje v postieľke chce ist na brucho..ked sa tak dá zas začne mrncat lebo tak nevie spat a v spanku sa nevie otočiť na chrbát..vyskusali sme už asi všetko a neviem uz ani co robím zle a čo dobre lebo takto je to stále teda česť vinimkam..mysleli sme ze je hladný tak sme skusali kase ale tie nechce, tak som čakala do pol roka ze teda silnejsie UM mu hádam bude stacit ale ani to nepomohlo..zubky nevyzera ze by šli lebo dasienka,nemá napucane a slinta a všetko hryzie od 2,5 mesiaca..nejde ani tak o mňa ja som si na nespavost uz zvykla ale maly sa budí podráždený, umrncany..cez deň potom je celkom ok zlatý az na tieto dni ale to bude asi z tepla..dakujem a budem vdacna za každú pomoc..

lenka2420
11. jún 2014

@romanka_369 No trvalo nam to asi tak do 1 a pol.Potom isiel do svojej postele a nehovorim,ze niekedy v noci neprisiel,ale zvykol si. 🙂

romanka_369
autor
11. jún 2014

Ale viacmenej je to zlaté ked sa k nám deti pritulia 🙂..maly už spi v inak otocenej postieľke, v krátkom rukave tak uvidíme čo skúška prinesie..ak,nic nové skusim zajtra spolocnu posteľ ;)

ichbinich
12. jún 2014

@carrie28:
Nemas medzi tym este narodeniny? 😉 😀
Ja mam precitanych niekolko knih o spanku, len preblem je v tom, ze na mojho syna, teda ani na dceru, neplatia ziadne rady a finty a triky...
Ja, co neverim ani na homeopatiu, som bola so synom na cranio-sakralnej terapii. Pani bola mila, ale vplyv na syna nulovy... Geopatogenne zony to urcite nie su, lebo spal vsade rovnako zle. Akcny den, nuda, vnutri, von, jest, pit, kase na dobru noc, hocico ine,... vply nulovy. Presne ako u teba...
Tu stranku si zalozime, hej 😉
Mne pomohlo asi najviac na to nemysliet. Nelihat si s myslienkou, ze kolko krat ma zase zobudi, ale proste, ako bude, tak bude. Nepocitat, kolko krat som bola hore, nepozerat na hodiny. Lebo je to fakt suma fuk a nic to neprinesie, okrem nervozity z mojej strany. Tak spal syn so mnou a aj teraz dcera, kojim po leziacky, casto o tom ani poriadne neviem.
Co sa tyka kavy, snazim sa prezit s maximalne troma za den. A keby ma niekto este pozyval, tak si dam uz radsej bezkofeinovu. Ja viem spat hocikedy, ale diskusne kruzky s dcerou uprostred noci alebo nad ranom moc nemusim 😉 😀

david93
12. jún 2014

môj syn spal teda vlastne nespal už od pôrodnice, stále sa budil, plakal, trvalo to asi do 1,5 roka
najkľudnejší bol keď bol pritúlený pri mne, alebo mi spal v náručí
proste ma potreboval mať nablízku, aj neskôr bol na mňa veľmi naviazaný a trvalo mu veľmi dlho, kým sa osamostatnil
ale dnes je veľký školák, večer si dáme pusu, poprajeme dobrú noc (stále rovnakými vetami, skúsila by som povedať niečo iné 🙂) a už ma vyháňa z izby
mamičky, vydržte, prejde to a budete mať s dieťatkom naozaj dobrý vzťah plný dôvery, bude vedieť, že ste tu pre neho nech by bolo čokoľvek

carrie28
12. jún 2014

@ichbinich haha narodky uz boli, mam smolku 😀
máš pravdu, táto stratégia, nepočítať koľkokrát sa prebudí a líhať si s myšlienkou - nejako bude sa už uplatňuje aj u mňa. Lebo viem, že to aj tak nezmením 🙂 Spí tiež s nami...
Je naozaj dôležité vedieť, že nie sme v tom sami. Tisícky mamičiek sú na tom rovnako, takže si zaželajme trpezlivosť a zase len trpezlivosť 🙂

ichbinich
13. jún 2014

@carrie28
:
No tak meniny, aj tie uz boli? Hmm, den matiek uz tiez bol, den deti tiez,... Asi mas fakt smolu 😀

Ano, je dobre vediet, ze asi 50% deti vie prespat celu noc a asi 50% nevie. Teda obidve moznosti su normanle, len teda 50% matiek ma tu smolu, ze sa navyspia... A najma, ak bude zase niekto rozpravat o ich zazracnom dietati, co spi pomaly od narodenia samo vo svojej izbe, treba mat dve usi a aj ich pouzit 😉 Jednym dnu a druhym von. A ked sa niekto spyta, ze ako spi? No ako babo 😉 😀 (A ti, co vedia svoje, pochopia 😀)

shania31
13. jún 2014

No ja mam doma dvoch 15 mesacnych a mozno posledny mesiac maju ako taky rezim v spanku- dovtedy to bolo nevyspytatelne, raz jeden a raz druhy mal horsi spanok- najprv to bolo brusko, potom zacali najvacsi problem robit zubky- to sa mi jeden budil v noci s placom, pripadne stale sa prehadzoval a mrcal minimalne raz za 1,5 hodiny a horsi spanok vedeli mat aj v okoli splnu, lebo izby mali otocene zrovna na stranu, kde viac svietil mesiac rovno do ich okien.
A co bolo malému, ked bol chory?

ivka104
13. jún 2014

@romanka_369 Vydržať, vydržať, vydržať.........raz sa určite vyspíš........Toto sväté pravidlo. Odskúšané na sebe 🙂 Prepáč, ale neviem ti inak poradiť.....ale cítim s tebou. Je to len prechodné obdobie, ktoré raz skončí.
🙂 bude dobre neboj....

bahira1962012
13. jún 2014

tak u nás pri dcére sme pol roka mali noci že cez deň naobed ok spala ale večer nie a nie zaspať alebo zaspala o 21hodine a samozrejme pravidelne o pol noci hore aj do druhej 😲 😲 😲 nutili sme ju ležať a neviem čo ale plače sa nedali zniesť a pohyby tu a tam po postielke,tak sme ju nechalis a vyhrať,od roka už bude mať dva roka opať spí super 🙂 vyšli nám zuby a sme fit a spíme 😅 aj prestala v noci piť mlieko 🙂 treba vydržať 😅 inak syn tens pal super, ani sme nevedeli, že má zuby 😲 dcérka tá od malička od novorodenca vrieska aj ked sa pokaká 😉

romanka_369
autor
13. jún 2014

@shania31 mal teploty, kaslal a upchaty nostek..taka klasika..dostal samoska hneď antibiotika..ja som mu otocila inak postieľku a posunula ju ďalej od našej a zatiaľ spinka lepšie..klop,klop,klop 🙂..su to zatiaľ dve noci tak uvidíme ako to bude pokračovať snáď len lepšie a lepšie 🙂

shania31
13. jún 2014

@romanka_369
Na sopliky a kasel dostal hned ATB? A boli nutne? Robila vôbec doktorka CRP. Nasi mali obaja tyzden dozadu sopliky, teplota bola a kasel- ale ATB vôbec neboli nutne......
Inak vies co nasim dvom velmi prospelo, ked zacali spavat sami- ich tiez rusilo, ked sme sa pretacali stale v posteli, na WC v noci atd- teraz si spokojne spia sami a nic ich nerusi 😎

romanka_369
autor
13. jún 2014

@shania31 brali aj,moc na testy, aj krv ci nemá nejaky zápal a všetko bolo ok..teplotu mal dlksie zvýšenú najprv nás nechala tak a o týždeň sme prišli a to nám uz dali lieky..prvy krat bol takto ked mal 3 mesiace to sme boli na,pohotovosti a tiez dostal hneď antibiotika, fenistil, a este detský nurofen sirup..tiez sa mi to zdalo dost na tak male babo..a tiez si myslím,ze trosku pomohlo aj to posunutie postieľky ďalej od nás lebo mal,pri nás hlavicku a myslím ze ho rusilo,to,prehadzovanie akobhovoris a aj rosty uz niesu najtichšie..🙂

mt22
16. jún 2014

baby ja si tiez neviem dat rady...moje babo spinkavalo krasne celu noc a teraz uz pol roka sa budi stale, niekedy kazdu hodinu, niekedy kazdych desat minut, a niekedy byva v noci aj hodinu hore....jedine co mu zabera je dat mu cajik a cumel a zaspi dalej...ale to len zas na par minut alebo hodinu...budi sa stale s placom a zatvorenymi ocami...doktorka na to povedala ze to su zubky...ale keby to boli zuby, raz by spal lepsie a raz horsie, podla toho ako by sa zubky tlacili....lenze on spi zle kazdy den...manzel vstava nevyspaty rano do prace a co je najhorsie, nastupujem zachvilu do prace aj ja a neviem ako to budem zvladat ked v noci k nemu vstavam aj 30 razy...neviete mi poradit?? ☹

romanka_369
autor
19. jún 2014

@mt22 ahoj..ja som zakladala tuto tému a nám teda pomohlo aspoň k niečomu ze som dala postieľku ďalej od našej postele a otocila som ju presne tak ako lezime my..budi sa vetsinou od vtedy okolo pol noci na dudel..potom medzi 1-2 papa mliecko a potom o ňom viem az ráno o 5:50 a to si ho sám do postele a potiahne este hodinku..jasne ze občas je ta noc taká ako byvala ale som rada že už sa občas aj vyspím..a koľko ma babo.?

emocia
21. jún 2014

@carrie28 Môžeš ho spôsobiť ty sama. Fakticky 😀 Poradkyňa pre dojčenie a otázky života s dieťaťom, teda ja 🙂 poskytne okrem osobného poradenstva aj telefonické usmernenie, konzultáciu. Ozvi sa. Alena Bratislava

yesno22
21. jún 2014

... no dievčence, jediná rada, ktorá funguje u všetkých detí je čas - raz začnú spať celú noc a potom príde puberta a budeme ich z postele vyháňať 😀 😝 môj syn spával "zle" od narodenia...furt hladný, furt nespokojný ... dobre spával len v kočiari za pochodu...v ukončenom 4m som na noc dala UM zo zúfalstva...nepomohlo...o mesiac na to som začala s príkrmami ...nepomohlo ... spal zle/krátko cez deň a v noci čistá katastrofa...bola som na prášky ... keď mal 10m nechala som sa presvedčiť a začali sme metódou kontrolovaného plaču 😒 celé zle...teda, syn po 3dňoch sa budil na kojenie len raz a ja som sa konečne vyspala ale doteraz sa za seba na to hnevám 😔 ...dcérka spala do 4m v noci ukážkovo /2 kojenia/ a do 6m to bolo ešte stále celkom OK ... občas sa stalo, že sa v noci zobudila a 2-3h bola hore ale neplakala, len kukučkovala alebo sa "vykecávala" sama so sebou...po pol roku sa všetko zmenilo ...cez deň spala max 30min a v noci každú hodinu aj viac hore ... skúšali sme všeličo /okrem vyplakania/ ale nepomáhalo nič...tak som sa na to vybodla a brala každý deň a noc ako išli ... ak spala, ľahla som si tiež, ak nie, bojovali sme spolu...okolo 2r som ju postupne odstavila, spánok sa mierne /len 3-4budenia 😝 / zlepšil...okolo 3r sa občas stalo, že prespala celú noc alebo len s 1 zobudením...teraz má 3,5 a väčšinu nocí prespí v kuse vo svojej posteli ... jednoducho to chce čas 😉 ak má mm čas, tak ho treba čo najviac zapojiť,... mne vždy dobre padlo, ak po zlej noci alebo náročnom dni sa mm večer venoval deťom a ja som mala čas pre seba - kúpeľ, kniha, spánok alebo kávička s kamoškou...to ma vždy nabilo energiou aspoň na pár dní dopredu 🙂

mt22
22. jún 2014

@romanka_369 moje ma rok a aj ja som si myslela ze to ma len zle obdobie, ale uz to trva dost dlho a ja by som aj vydrzala, viem ze mozno za 1 -2 roky sa to polepsi, len ja by som rada vyskusala nieco- ak nejaky zlepsovak na lepsi spanok funguje- kedze uz idem do prace a naozaj si neviem predstavit fungovat 8 hodin po takmer ziadnom spanku....a to mam dost namahavu pracu ked potrebujem kazdu mozgovu bunku 😖 ....dakujem velmi pekne za radu s postielkou...mame sice malu spalen ale dako to vyskusam pomenit....samozrejme ratam s tym ze ked mu pojde kazdy dalsi zubok bude to tazka noc, ale aspon tie ostatne noci by som rada zlepsila, kedze mam dojem ze moj maly nespi zle kvoli tomu ze by ho nieco trapilo, ale len si zvykol ze vzdy ked sa napr. pri prehadzovani kus prebudi zacne mrncat aby som mu dala cajik...je to asi len zvyk ze ma nepokojny spanok....dakujem teda krasne za radu, dam vediet ci pomohlo