Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

nimi22
29. jan 2009

mywiel papania?? nerozumiem spania si myslela, aj my tak davame buvat podobne 😀

mywiel
29. jan 2009

Nie nepomylila chcela som ukazat ako rychlo zaspi, ze ani hladna niekedy nie je.... 😀 😀 😉 😵

nimi22
29. jan 2009

jaj tak to je super 😉

mizulienka
30. jan 2009

ahoj mywiel, preco prosimta treba ucit najskor na vecerny spanok a az potom cez den? trik je ten, ze moj maly vecer zaspava pri prsniku, takze tam ho nemam priestor nic naucit 😀 skor ide o to, ze cez den spi hociako...dakujem za tip 🙂

mywiel
30. jan 2009

mizulienka tak to musis podla urobit tak aby spanie a papanie neboli blizko seba, lebo inac ti bude vzdy zaspavat na prsniku, a podla tej knihy sa nemaju vsetky spanky ucit naraz, najprv ten vecerny lebo ten je najdlhsi a ked si dieta osvoji to tak ten denny uz pojde lahko, musis sledovat kedy je unaveny a podla toho aj upresnit rezim papania nech to nema naraz ze papanie a spanie. 😉

mywiel
30. jan 2009

Nas rezim je takyto, tie casy sa snazim dodrziavat a neodklanat sa od nich max. + - 30min.

Dieta cez noc vie vydrzat bez jedla tych 5-6 hodin.

Nase spanie:
21h30-8h30
11h30-12h30 niekedy az do 13h30
15h00-15h30

Papanie:
0h00
6h30
11h00
15h30
19h00 alebo ak si este nepyta tak az o 19h30

mywiel
30. jan 2009

Tych 5-6 hodin v noci je samozrejme myslené na dieta co ma min. 7kg a 6 mesiacov a potom samozrejme od individuality babatka, to ze ma 7kg neznamena, ze musi uz vediet prespavat noc bez papania, to je na instinkte kazdej mamicky kedy citi ze je cas odnaucit nepapat lebo uz netreba. 😉

mizulienka
30. jan 2009

mywiel vy jete iba takto zriedka? 😉 to si mala nepyta castejsie? 😉 moj maly papa kazde 3 hodky ale to uz je tak na hrane, ked nedostane do 3 hodin je zle 😉

mizulienka
30. jan 2009

A mala vydrzi byt tak dlho hore? to nechapem, nas maly je po hodke a pol (najneskor 2) taky zmoreny a nervozny, ze musime ist spat 🙂 zvlastne, ako je to kazde dieta ine 🙂

mywiel
30. jan 2009

My uz mame 8,5 kg, uz si asi preto tak casto nepyta.... 😉 😀

mywiel
30. jan 2009

mizu to nemozes porovnavat ved je medzi nimi skoro mesacny rozdiel. 🙂

mizulienka
30. jan 2009

ano mesacny rozdiel ale maly ma uz cez 10 kg 🙂 tak podla tych kg by nemal pytat ani on 🙂
ja to nepisem preto, ze mi to prekaza, to vobec nie, iba som bola prekvapena 🙂

mywiel
30. jan 2009

Ja mam kamosku ktorej maly je o tyzden mladsi od mojej a ma 7,5kg a je menej casto nez moja, tak neviem... 😕 😅

mywiel
30. jan 2009

Niekedy je unavena skor uz o tej 21h00 a vtedy je uz o 8h00 vyspata, ale vacsinou je to o 21h30 a takto spi do 8h30 niekedy az 9h00. 🙂

mizulienka
30. jan 2009

wow pripada mi to uplne neskutocne mywiel, ze malicka tak krasne spinka...aj ja by som chcela, aby moj maly spal aspon 4 hodky vkuse 😒

mywiel
30. jan 2009

No naucila sa to 🙂 😵 predtym nebola velky spac, ale aj tak nespi 14 1/2hod. ako by mala na svoj vek, ale to nevadi, casom sa to bude menit. 🙂

ivanuska77
30. jan 2009

Moja Natalka ma 8 a pol mesiaca a cez den tiez nevydrzi viac ako 2 hodky a musi ist spinkat. Inak je nervozna a mrzuta.

Mizulienka, tvoj Misko ma v 5,5 mes. viac nez 10kg? To musi byt riadny macko 😉 (v dobrom to myslim). A to sa moja detska lekarka cuduje, ze Natalka ma v 8 mesiaci uz 8880g 😀 .

mizulienka
31. jan 2009

ivanuska, no predstav si, a to my s manzelom nie sme nejaki velkaci 😀 a maly nam takto krasne pribera, aj som mala obavy zo zaciatku, ze maly bude "tucko" ale dr ma uistila, ze z materskeho mlieka urcite nie, tak uz som kludna a neriesim 😠 maly uz nosi veci na 1 rok a vanicka v kociari len tak tak 🙂 no proste dari sa mu 🙂

mywiel
31. jan 2009

Tak tuto noc sme spali 12 hodin od 21h00-9h00 s dvomi papaniami o polnoci a o 5h00 a este sa sama potom hrala v ohradke do 10h00, takze sme do ruzova vyspati. 🙂 😵

dididi30
31. jan 2009

postrehla som tu,ze vraj cim viac kilov ma dieta tym lepsie spi, hm hlupost, moja dcera spava od 3 mesiacov celu noc bez papania a podotykam, ked mala rok mala ledva 8 kil 😅 kolko mala 3 mesacna, to neviem
syn, ten spava dobre, ale cicu chce, tak 2-3 krat za noc musi byt, nebudi sa, len hlada cicu 🙂
neuspavam nijako, zaspava sam, bez mojej pomoci 😉

mywiel
31. jan 2009

Ja si tiez myslim, ze s kilami to nic nema spolocné, su novorodenci co uz prespia celu noc, mas pravdu didi, tak to je super, ze zaspava bez tvojej pomoci.... 😉 🙂

stresmenka
31. jan 2009

maminy kilami to určite nie je môj syn spáva od príchodu s pôrodnice celú noc a to mal 3,20kg pri prepustení a spí celú noc do teraz a má necelých 7kg spí od 20,00 do 5,30 v spánku dostane jesť lebo idem do roboty a budí sa okolo 8,00 🙂

mizulienka
1. feb 2009

mywiel...myslis, ze sa maly nauci samostatne zaspat, ked mu pri tom teraz este troska pomaham tlapkanim po zadocku ale sssskanim? este len nejaky 4 den spime v postielke a niekedy to je fakt hrozitansky plac ☹

mizulienka
1. feb 2009

a este by som sa chcela spytat...malemu sa prave prerezavaju zubky a je dost mrzuty...som na pochybach, ci pokracovat v uceni spinkat, ked sa teraz tak trapi kvoli tym zubom...ma niekto podobnu skusenost? prestat, ci vytrvat?

atreides
1. feb 2009

mizulienka při bolesti nebo horečce se má přerušit

mywiel
1. feb 2009

Ja by som ho netrapila ked mu idu zubky, mas Viburcol cipky? 🙂

macaeliska
1. feb 2009

halooooooo, konečne úspech. Elišku večer položím do postieľky, ona si debatuje a ja idem od nej preč. Za chvíľu spí. Konečne!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale to trvalo. Ešte to musíme vylepšiť cez deň, ale už je to super. No a čo sa týka noci, tak sa mi sama budí cca okolo 0.30, ale to jej dám len trošku čajíku a spí až do 4. Potom sa naje a spí do cca 7. Spať chodíme okolo 20.00 takže mi bez jedenia vydrží tých 8 hodín.

anakonyes
1. feb 2009

Ahojda, už po dvě noci spal Matěj 11-12 hodin v kuse bez probuzení!!! 😀 😀 😀 jupíííí!!!! je fakt že tudíž skoro nespí přes den, ale to nevadí, vždyť na spaní je hlavně noc. 😉 o to líp večer usíná. A čtení krásně funguje, je to taková naše chvilka a pak už většinou okamžitě usíná. Pokud teda ještě nestihne jednou kadit 😠 Pokud se pak vzteká, tak jdu 2x já a jednou manžel (tudíž 15-20min) a už je klid. Ale to je jen v případě velikýho přetažení. Dudlík jsme zrušili úplně.
Tak trpělivost a krásný usínání všem maminkám a miminkům 😉 😀

monusska
1. feb 2009

dievcata my sme tiez krasne prespali tri noci. od cca 19.30 do 7.00-8.00. a to papal naposledy o 18.30 a potom az o 6.00 niekedy aj o 7.00 (aby sme este potiahli spanie.). ale bohuzial sme to museli prerusit pretoze sa malemu strasidelne zaparila ritka ☹ az plakal ked sme ho chytili... takze dnes zaciname od znova 😔 to zas bude cirkus 😖 😲 uz teraz mi je z toho tazko....

monusska
1. feb 2009

vy ste nemali ten problem,ze kazdym dnom ste mali na to menej sil??? ja po tolkych dnoch sa musim ovladat viac ako na zaciatku aby som ho nevybrala z tej postielky 🙄 . a teray toto. vsetko od znova. no uz aby to bolo v starych kolajach (teda v novych) 😵 ...