Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

rovni
9. feb 2009

uz lozite? 😉
nasa len lezka aj ked sa velmi taha do sedenia
no a v leze ju kazda hracka bavi tak 15 sekund
a ked jej pomozem si sadnut,tak sa hneva ze chce sama,no ale to sa vzdy pregula do strany
no ale nechcem tu moc pisat odveci nazvu temy 😅

mizulienka
9. feb 2009

nelozime, iba sa pretacame 😔

rovni
9. feb 2009

no my ani to moc nie-raz sa krasne pretocila z chrbatika na brusko pred mesiacom a odvtedy nic-ani to nejak neskusa 😝

mizulienka
9. feb 2009

v teme "sedenie" som pisala cviky, ake nam ukazala fyzioterapeutka, lebo ani misko sa nepretacal a funguje to, za dva dni cvicenia lahkych stimulacnych cvikov sa misko zacal pretacat ako strela...dokonca aj zacal spat na brusku 🙂 ak chces tak podrobnosti cez IP 😉

u2jana
9. feb 2009

taaak som tu nasu malu zas podcenila, dnes spala na terase cez obed 1,5 hod a teraz zaspinkala pri papani zase 😉 mno, vzdy vie prekvapit 😀 ...manzel sa mi smeje, ze co to tolko riesim, ved aj dospely ma dni, ked je unavenejsi a prespal by cely den a potom je zas plny sily... proste mi to logicky vysvetlil - len neviem, kedy dospejeme k tomu, ze jej urobim, naky pevny rezim, neviem, ci je na to este mala a ci sa to vobec da...

jani74
9. feb 2009

Ahoj maminky 😉
Aj ja prosím o radu ako naučiť nášho malého (5mesiacov a 6dní) aby sám zaspinkal.Už som zúfalá a totálne vyčerpaná lebo ešte nikdy to nedokázal.V noci dokáže byť hore aj celú noc a cez deň spinká tak 3-4X po 45 minpt - totálne s presnosťou ☹ On neplače ale jeduje sa od únavy ale sám nezaspinká ani keby čo 🙄 a aj cez deň ho dokážeme uspať len natriasaním v kočíku a to musí ale poriadne lietať kočík.A ani vonku to nezaberá.Takto to už ďalej nejde, už nevládzem ☹ Prosím poraďte nám!!!!

zelmirka1
9. feb 2009

nie som si ista jani74 ale mozno by mal cez den spat nie 3-4 ale napr. len 1-2krat, proste vysledovat kolko vydrzi
byt hore a kedy je unaveny, Ja mam tiez skusenost ze ked presvihnem cas na spanie uz nezaspi a je nervozny. Napriklad vecer sa ho snazim udrzat hore dlhsie, u nas je to 3-3,5 hodiny aby bol unaveny a zaspal.
Ak je taky nespavec aj v noci asi budes musiet zaviest pevny rezim, presne casy kedy budete spat, chodit von, papat a zvykat ho na to lebo tazko zaberie nieco ine...a ked si tie casy urcis opakovane to tak robit..kukni si aj tu knizku ak si ju este necitala.

mizulienka
10. feb 2009

zelmirka nezda sa ti malo, pre 5 mesacne babo spat iba 1-2krat..v jeho veku by mali deticky spat este nejake 3 hodky cez den a potom tych zvysnych 11 hodin v noci...samozrejme plus minus 30 minut....moj maly ma 5 mes a 3 tyzdne a potrebuje este spat 3x cez den....kazde 2 hodky je tak unaveny, ze proste musi ist spat, lebo by som ho neudrzala hore aj keby co bolo...a pred vecernym spanim mame 4 hodinovu prestavku, je to riadna makacka ti poviem udrzat ho bdeleho, ale to uz pride domov manzel a maly sa tak trosku rozptyli 🙂

jani74...my sme mali to ite, uspavali sme maleho len na rukach, kedze mal silne koliky, a potom v kociku, ale som si povedala, ze to nema zmysel taketo uspavania, podla mna maly si ani nemohol poriadne oddychnut, kazdu chvilku bol hore. Tak som sa rozhodla pre tuto metodu a teraz pekne zaspava v postielke a sam....samozrejme mame dni, kedy spi horsie,ako napr. dnes v noci, bol hore asi 2x ale idu mu zubky takze je to pochopitelne....

zelmirka1
10. feb 2009

ved moze spat nejake 3 hodinky denne mizulienka, moj spi doobeda polhodinku a poobede tri hodiny v kociku,

jani74 treba ho vysledovat kedy je unaveny, moj napr. po 2,5 az 3 hodinach.

aj ked nie kazde 5 mesacne babo potrebuje tolko spat, bezne sa uvadza ze 3-5 hodin denne ale su aj nespavci ktori spia napr. len hodinku.

zelmirka1
10. feb 2009

zabudla som napisat ja chodim von na tie tri hodinky a krasne spi v kociku, doma mi nespal a bol mrzuty...

mizulienka
10. feb 2009

samozrejme, kazde babo je ine, ako vravis zelmirka treba odsledovat, kedy je unavene 🙂
susedin syncek, tak stari ako moj, vydrzi hore aj 4 hodinky v pohode, on uz spi iba 2x denne, proste nie je babo ako babo 🙂)

macaeliska
10. feb 2009

kočky, aj vy máte problémy so spaním pri splne?

mizulienka
10. feb 2009

ahoj macealiska, moj maly dnes tiez nespal tak pokojne ako doteraz...uz asi tyzden zaspaval sam, prespal celu noc, akurat s jednym obratenim na brusko o 2 hodine...tuto noc spal velmi nepokojne, si mrnkal vkuse nieco...ale neviem, ci to bolo splnom alebo zubkami 😀

alicas
10. feb 2009

Ahojte, pripajam sa k debate a chcem sa podelit o moje trapenia a skusenosti 🙂 My sme nikdy nespali celu noc, vzdy som bola min.3x hore, v postielke nam sam zaspaval asi do 5m. ale to uz je minulost 😒 zacala som si ho potom brat k sebe do postele, lebo lenivost ma k tomu prinutila... Maly ma teraz 10a pol m. a ja som sa citila sialene nevyspata, vycerpana, no jednym slovom bola zo mna troska. Tak som si povedala, ze tento vikend budem spat mimo a prcek spal s manzelom. No poviem Vam, ze konecne som sa vyspala a hlavne maly vobec nepotreboval prso, ked maly zaplakal, prisiel k nemu manzel, pohladkal ho, dal mu dudku a spal dalej, ked to bolo v noci horsie, vybral ho s postielky dal si ho k sebe a hned zaspal. Tuto noc som uz spala s nimi, asi 3x mu vypadla dudka, ale ani na prso si nespomenul 🙂 Uspavame ho tak ze bud som pri nom ja, alebo manzel... pustime mu hudbu a do pol hodky spi.

marmazel
10. feb 2009

Ahojte, budíte dítě pravidelně, když už má vstávat a ještě spí?Já jí budím, když se občas neprobudí sama, ale je mi jí líto: Aby jí to nějak neublížila.

mizulienka
10. feb 2009

macaeliska, nepokazilo sa vam troska spanie, ked vam isli zubky? ☹

jani74
10. feb 2009

Dievčence ste veľmi zlaté a veľmi si cením vaše rady 🙂 Lenže problém je v tom, že on viac ako tých 45min. nebude spať ani keby čo 😠 ani vonku ani v kočíku ani s nami v posteli ani v postielke skrátka nikde ☹ a aj to zaspinká len v kočíku po poriadnom natriasaní.Náš rekord v pred týždňa je 4hodinové natriasanie a spal rovných 45min 😠 on okrem tohto spánku inak nespí takže za 24hodín spí cca každých 6-7hodín.Lekárka mi na to odpovedala, že niektoré deti sú také ale ja som na tom už zle.V týždni som s ním sama a tak si nepospím a o tom, že si poleňošíme spolu sa nedá hovoriť, lebo on pri žiadnej aktivite nevydrží len pár minutiek a mrnčí, jeduje sa- neplače.
O akej knižke ste to pásali????

saaskia
10. feb 2009

Ahojte,

prosím Vás mohli by ste mi niekto poslať knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať na mail.

Pošlite mi IP.

Už Vopred ďakujem

mizulienka
10. feb 2009

ahojte baby, na str. 56 je link na stiahnutie tej knizky, tak kuknite 🙂

jani74...Jani a ked ho das do postielky, tak co robi?

saaskia
10. feb 2009

Dakujem idem si ju stiahnuť

zelmirka1
10. feb 2009

jani74 o knizke: kazde dieta sa vie naucit spat. Rozhodne si ju precitaj.
Ty mas asi riadneho nespavca....tazko radit...jedine fakt niaky rezim, aj ked spi max. 45 minut, alebo niekedy skus zobudit po pol hodine a udrzat dlhsie hore, mozno by potom pospal aj dlhsie...no sice ak vydzi 6-7 hodin tak to je fakt dobry 😝
a ked ho das do postielky v rovnaky cas kedy by mal spat tak place ? mozno by si casom zvykol ze vtedy je cas oddychovat aj keby priamo nespal...no mas to tazke

lucia84
10. feb 2009

Ahojte baby...mohla by ste mi niektorá z vás poslať tu knižku?
Moj malý spal v pohode v postielke do 6-7 mesiacov,a zrazu zvrat,v noci sa pýta do postele a ešte aj v nej robí bordel.Neviem čo s ním je.Najprv som to prikladala zúbkom,ale už trvá nejak dlho.Furt mrnčí,prevaluje sa,poplakáva....
Voperd ďakujem za tu knižku. lucia.zimakova@centrum.cz

lowe78
10. feb 2009

ahojte mamky,můj 4 měsíční chlapeček se naučil sám usnout docela rychle,vždy ho nechám pořádně unavit, dám mu mlíčko a jdeme si automaticky lehnout do loznice (maléj do postýlky) utlumím světlo nebo ho úplně vypnu,maléj si někdy tak 2min. popláče a usíná,probudí se mi tak v půlce noci,opět nakrmím v utlumeném světle a otočím ho na pravý bok a opět mi usíná. Ze začátku to byl boj ale ted už je klídek a já se hlavně vyspím 😉

bufi
10. feb 2009

Holky, moc děkuju za knížku. Neměla jsem ani čas napsat, jak jsem ji pořád četla. Malá už zase pěkně večer usla - asi po pěti dnech, ale jen díky tomu, že já ve dne vyměkla a uhoupala jsem ji v kočárku a nechaalla spát před otevřeným balkonem. 😉

mizulienka
11. feb 2009

ahojte dievcata 🙂 mojho maleho sme naucili spat asi tak pred tyzdnom, pekne zaspaval a aj spal celu noc, s tym, ze som ho okolo tej 2 pretocila na brusko a pkne spinkal do tej 6 rano...posledne dve noci pri zaspavani placeme a zobudi sa rano o 4 a hotovo, akoze vyspate alebo ja neviem co by rad robil 🙂 neviete mi poradit, ci tomoze byt zubkami alebo cim? mna zaraza iba ta presnost s akou sa budi vzdy okolo tej 4 hodiny...denne spi max 3 hodky

u2jana
11. feb 2009

ahoj mizu... my tiez vstavame o 4,30 alebo o 5hod a je uplne jedno ci ide spat o 17,18,19hod... ja to riesim tak, ze si dame k sebe do postele, ona si tam polozi, pozuzle vsetko mozne o sietej jej dam papat a akoze vstavame... ale je to des... cez den tiez spi max 2-3hod... tak ja neviem... inak nasa este nikdy neprespala celu noc... to si ani neviem predstavit

mizulienka
11. feb 2009

ale nechapem, este predvcerom spal do 6 a teraz zrazu si to rozmyslel a vstava o 4, pricom sme neporusili nic z predtym zauzivaneho ☹ tak ja fakt neviem...

u2jana
11. feb 2009

... ta nasa vcera cez den spala 3x40min a dnes spinka uz 2hod... a tiez sa nic nezmenilo... ja absolutne nechapem, ako sa tym nasim drobcom da vytvorit daky system 😕
knihu som precitala, ale natalka zrejme citala daku inu knihu...

mizulienka
11. feb 2009

to je sila, moj maly vcera presne to iste 🙂 a dnes sa prave zobudil po 2 hodkach spanku :_))
nechas malu spat niekedy aj dlhsie cez den ako 3 hodinky?

jani74
11. feb 2009

Dievčence ste zlaté 🙂 dakujem za podporu!Prosím pošlite mi tú knižku niekto na slojani@pobox.sk a snáď nám pomôže.
Najskôr mi tvrdili, že po 3 mesiaci sa to zmení, a nič, potom že po 6 mesiacoch tak som zvedavá - ak samozrejme vydržíme 😉