Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

skrecok
20. apr 2009

Jupiiii, maly sam konecne zaspinkal. Najprv plackal, skor by som povedal ze sa stazoval asi 10 min a potom krasne zaspinkal. No, som zvedava aka bude noc.

Lienka, ano som uspavala hladkanim a spievanim az dokym zaspinkal. Bolo to o 21tej. Zobudil sa na papanie o 0:25 hod, napapal sa a dalej spinkal. Zacalo sa to od 3tej hod a odvtedy 5 krat sa budil, neviem preco... Nebol az tak hladny, skor cuckal tak ako pise cessy. Uz sa castokrat stalo, ze som od unavy zaspala pri kojeni. Taku noc mavame uz dlho a my sme uz z toho dost vycerpani.

cessy
21. apr 2009

dobre ranko...
vcera maly zaspinkal asi do 4 minut...super, super, myslela som ze na nas tato metoda nebude fungovat...a funguje 😀

potapko
21. apr 2009

Tinka neboj, ono sa to zlepsi. Stale davaj Samka spinkat cez den, ved raz mu dojde, ze sa mu ten plac neoplati a zaspinka 😉 Ak to nie je maly vytrvalec 😀 Ale aj tak si myslim, ze ty si vytrvalejsia 😝
Cessy, super, super 😀 A v noci bol ako casto hore? A metoda funguje skoro na kazdeho, len to je strasna zataz na maminku ☹

ingulka
21. apr 2009

ahojte babenky, u nas nijaka zmena... 😢 mala je vyspata uz o 4-4.30hod 😢 a ide spat o 20hod 😖
no asi to bude poriadne ranny vtacik 🙂

cessy
21. apr 2009

potapko maly sa v noci budina kojenie o tej 23:OO a potom až okolo 4:OO.
to ze je to zataz na maminku tak to veru hej, prve dni som plakala za dverami viac ako maly 😢 , ale oplatilo sa 😵

zelmirka1
22. apr 2009

ingulka to je aj nas pripad, maly ide spat o 20.00 a rano o 5.00 je hore...no hruza...ale potom je unaveny a mrzuty a musi si pospat aj 3x denne aj ked vzdy spi len pohodinku. Neviem ako ho naucit aby spinkal v noci dlhsie.

stvura
22. apr 2009

No baby, konecne som sa odhodlala a zacala...Ulozila som ho dnes spat nieco pred siedmou {bol hore od jednej!} a plackal mi 12 minut...stihla som akurat spravit dva tisiace vstupy a na ten treti uz nebolo treba ist...len som zvedava kedy sa zobudi a ake to bude, ci bude plakat este viacej. Musela som uz zacat, lebo jeho prvy spanok bol tri hodiny a potom kazdu hodinu hore na prse, to uz sa nedalo zvladat....

skrecok
22. apr 2009

Ahojte,
tak konecne sa maly naucil sam zaspavat vecer 😵 . Uz nerobi take cirkusy, len trosku zamrnci a potom sam zaspi. V noci sa budi max. 4 krat, dufam ze to bude lepsie.
Len horsie je to cez den, v kociku pocas prechadzky uz zaspi, ale akonahle zastavim je do minuty hore. Byvame v rodinnom dome a treba robit okolo domu a nie byt stale s nim a prechadzat minimalne 2 krat denne s kocikom na cca 1,5 hod aby spal. Stale caka, ze ho budem uspavat na prsniku... ☹ Ako to riesite cez den? Takisto ako pri vecernom?

mirustek1
22. apr 2009

Skrecok-ja malu davam spat cez den,teda ked sme doma,do postielky a tak ako vecer,ona sa tam najskor hra a potom zabuva.trva jej to dlhsie,ale lepsie ako stale vonku kocikovat,tiez som nemohla ani zastat,tak drzim palce

skrecok
22. apr 2009

Mirustek, takze rovnako ako pri vecernom... 😅 No, mozem to este raz skusit... Dakujem.

mirustek1
22. apr 2009

skrecok-skus to,tvoj maly nebude tolko vymyslat este v postielke,zvladnete to.

stvura
22. apr 2009

Kocky, prvu noc ste asi nespali vobec, ze?
Co na to rano pomohlo? Maly mi spal jednu hodinu a odvtedy vkuse hore...a to nevravim ze pred ukladanim na spanok bol intenzivne hore sest hodin...

cessy
22. apr 2009

ja som sa prvu noc ako tak vyspala....a hlavne ma nebolel chrbat...nikto sa na mna netlacil... 😉 a necuckal ma kazdu hodinku 😒

cessy
22. apr 2009

stvura drzim palceky....rano napis 😉

susane81
22. apr 2009

Ahojky. tak já jsem na vaší radu učení k samostatnému usínání ještě vynechala. A čtu knížku a zjistila jsem, že máme problém, cumel. V noci ho párkrát nahazuju 😝 . Ale většinou spinkáme od 22 do 05-06.30 a pak ještě 3 hoďky. Jenže nekojíme, proto ☹ . Občas se samo stane vyjímka a vzbudíme se okolo 3. Ale malá mi nechce usínat v ložnici ani boha. Pořád brečí. Ale když jí na to dám do obýváku do koše, tak se 2 minuty dívá a pak zavře oči a spí 😠 . Na jendu stranu je to super, ale v postýlce nechce. Ale asi to učení nechám na 6 měsíc.

susane81
22. apr 2009

Všem ostatním maminkám držím palce 🙂

stvura
23. apr 2009

Ahoj...je pol siestej, maly spal dokopy 7 hodin a ja mozno tri...som zdrava do zeleza, citim sa ako keby ma presla parna lokomotiva a on je uz vyspati...no super, nie? ☹

Ten cas sa bude i predlzovat? Lebo tie jeho spanky - 1 hod, 2.5 hod, 2 hod a 1,5 hod...tak to ma fakt zabija...to spaval takto ako miminko a prave kvoli tomu ze som ledva zaspala a on sa uz budil sme ho prestahovali do nasej postele.
Tak sa zda ze si zopakoval svoje spanky co mal ako maly. Inac kojila som 4x po troch hodinach a musela som ho i prebalit, lebo uz bol taky urevany ze to bolo nutne...
Poteste ma ze to bude lepsie, lebo to je hrozne...

stvura
23. apr 2009

po tej siestej som si ho vzala k sebe, mojkali sme sa a obaja sme zaspali dve hodiny tvrdym spankom...
dnes budem vyflusnuta a pravdepodobne mi maly zaspi v kociku...
Ako ste to potom riesili?

potapko
23. apr 2009

Stvura, potesim ta 😉 Urcite to bude lepsie. Prva noc je vzdy najhorsia ☹. Inak mozno aj dnes bolo nieco vo vzduchu - asi zmena pocasia. Aj moja mala vecer 40 min plakala a v noci bola strasne casto hore. Este musis vydrzat. Malo by to do troch dni prestat. A nemohol by ti teraz niekto pomoct, aby si sa cez den prespala? Je to velmi narocne a pomoc by pomohla.
Skrecok, suhlasim s Mirustekom - aj cez den sa tato metoda uplatnuje rovnako. Takze to treba skusit. Len ked ti bude velmi dlho plackat, tak treba ten spanok vynechat a dat ho spat zase az poobede. Treba skusat, lebo kazde dietatko je ine.
Susane, ty naozaj pekne vydrz. Dominika je este malicka a to, ze ti zaspinka v kosi je super a zatial to neries. Uvidis, ako sa to bude vyvijat. Potom sa rozhodnes co a ako. A my ti zase drzime palceky, aby sa to nepokazilo, ale zlepsilo a v pol roku prespinkate celu noc 😉

stvura
23. apr 2009

Dakujem za povzbudenie...no dufam ze to dnes nejako prezijem, den este nebudem nenit, podstatne je pre mna aby spinkal v noci sam a nie na prse. Pomoct mi nema kto, moj oco zije 30 km od nas a svokrovci pracuju v Blave...takze som sama {muz na sluzobke, prave preto som zacala}.

potapko
23. apr 2009

Stvura neboj, to zvladnes a prezijes 😉. Presne takto som zacinala aj ja. Vedela som, ze sama najlepsie zvladnem ten plac. Takze teraz to musis prezit a potom uvidis, ako krasne sa vyspinkas a uz ani nebudes vediet, ake to bolo. A tvoj manzelik bude tiez rad a mozno si bude pripisovat zasluhy na tom, ako ste to zvladli. Moj sa takto hrdil, ale len trosicku 😀 😝

cessy
23. apr 2009

potapko...asi urcite nieco bolo vo vzduchu...moj maly zaspaval asi 20 min, plakal a plakal...a poton sa tiet budil. do dvanastej 2x, potom po 12:00 tiez 2x.

no mne tiez nemal kto pomoct.muz je cele dni v robote a vecer bol rad ze sa dostal do postele. a na druhej strane si myslim, ze ho viem lepsie ukludnit ako on, tak som ho o to ani neziadala.....ale teraz sa to neda porovnat....zmenu som badala uz na tu tretiu noc...stvura vydrz.... 😉

cessy
23. apr 2009

inak ako vam deticky spinkaju cez den od vtedy ako ste zaviedli metodu??
mne sa zda, ze maly sa dobre cez noc vyspi a potom mi cez den spi mozno pol hodinu doobeda a pol hodinu poobede.
ako su na tom vase deticky??

potapko
23. apr 2009

Cessy, u nas je to cez den strasne individualne. Raz spi doobeda 3 hodiny a inokedy len pol hodinu. Ale poobede v kociku spinka vzdy len pol hodinu. Iba velmi vynimocne spinka 40-50 minut. Denny spanok vsak moc neriesim. Ten sa naprogramovat neda. Ked proste chce spat, tak spi. Uvidime, ako to bude pokracovat a mozno za par mesiacov - asi v roku alebo skor - ju dam spinkat iba raz za den. Uvidim, ako to zvladne. Lebo spinkat doobeda pol hodku a poobede pol hodku, nie je nic moc - ved to asi vies 😝 Mozno to ale na nu nezaberie, je to vsetko o skusani, co babatku vyhovuje. Dufam, ze tato noc bude lepsia, lebo uz mam svoj vek a ked sa nevyspim, tak som mrzutaaaaaaa asi viac ako mala 😀 😀

mirustek1
23. apr 2009

stvura-drzim ti palce,neboj pride uspech,len bud trpezliva,stoji to zato,skus ho dat aj cez den spat do postielky a ked zaspi,lahni si aj ty,nech naberes sil,ja som bola tiez skoro na vsetko sama a uz vycerpana.

cessy-mne mala spavala lepsie aj cez den,lebo nemusela byt prisata na ciciku,alebo vozena v kociari,tak konecne som mala aj ja odych,ked spala.Spavala asi po 1,5hod,dobeda aj pobede,ale teraz uz menej.Vsetko ine robi v postielke,len nie spat,niekedy zaspi az po hodine,ale neplace,hra sa tam.Vcera spala za cely den asi hodku,ale vecer o 7.30spala,ani nemukla.

stvura
23. apr 2009

Dakujem...teraz spi, no dala som ho do velkej postele. Ako sme prisli z prechadzky bol uz maximalne grogy, no v kociku nezaspal potvorka mala ani za nic. Uvidime kolko mu to bude trvat. Inac riesili ste hned i denne spanie v postielke? Nechcem ho zasa tak zmordovat od zaciatku, to asi budem riesit po tych troch dnoch co su kriticke, alebo po tyzdni, uvidime...
Sedem hodin spanku je ale pre 8 mesacneho drobca malicko, ze?

cessy
23. apr 2009

asi maly videl ako tu pisem ze cez den nespinka... 😕 teraz doobeda spal 1,5 hod...super

hupcza
23. apr 2009

já mám taky nespavečka ...jenže je asi trošičku jiný případ
je v pohodě - nepláče ..ale jaksi nespí
jenže mu jsou teprve čtyři týdny, takže mám obavu, aby prospíval
nemáme žádné problémy - dobře pije, prdíky má jen trošičku, těhotenství i porod na jedničku s hvězdičkou

ale poslední dny prostě leží v postýlce a kouká kolem sebe nebo spi "povídá" (klape papulkou na prázdno, jakoby mluvil) ... žádné slzy (občas jo, když ho bere nějaký ten prdík, ale vykadí se a je zas v pohodě)

v noci spí celkem bez potíží -cca 3xse vzbudí na kojení - ale opravdu jen pojí a chrupká dál ..jenže dohromady tak naspí cca 8 hodin, což mi na novorozence příjde dost málo

přes denzvládne ještěnějakou tu dvouhodinovku odpoledne .....no ale pořád mám pocit, že je to málo na takového prcka

máte zkušenost a nebo tip,co s tím

potapko
23. apr 2009

Stvura, mnozstvo spanku je velmi individualne. Myslim, ze by si to nemala riesit. Aj tak ho nedonutis dlhsie spinkat. Moja starsia v 7. mesiacoch spala este 3x za den po takej 1-1,5 hodine. O mojej mladsej sa to ani zdaleka neda povedat. Par dni uz mala takych, ze spala 1/2 hod. za cely den. V noci sice spi tych 9-10 hodin, ale prestala som to riesit. Takze pekne ho skusaj stale davat spinkat a uvidis, mozno budes prekvapena - tak ako cessy 😀 😝
Hupcza - asi tvoj malicky tolko spanku nepotrebuje. Aj tebe by som poradila, aby si sa nad tym nezamyslala. Pokial je dobrucky a len kuka, tak to znamena, ze mu nic nie je. Len proste nechce spinkat. Asi to bude taky maly zvedavec 😉 Neboj, vsetko je v poriadku.

hupcza
23. apr 2009

pot: mm...jenže mu někdy padají víka ..a jako by chtěl spát, ale ne a ne zabrat ....