Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

potapko
27. apr 2009

No asi fakt bolo nieco vo vzduchu. Bodaj by to tak bolo stale 😉

monikaoli
27. apr 2009

Ahoj potapko.po dlhom case som tu znova.som hotova,uz stvrtu noc som sa nevyspala poriadne.olinkovi ide zubok, uz stvrty ale este sme take problemy nemali,dlho uz to trva nie a nie sa prerezat,je z toho nervozny dnes mal 39 houcky.ked neco spapa tak to aj vyzvracia.V noci si ho davam k sebe budi sa place,papa aj 3krat davam mu na ukludnenie prsnik on ani nepapa hodne pije,vcera ani sam nazaspinkal,tak sme ho vzali,bojim sa,ze uz nebude sam spinkat a ze mi zasa nebude spinkat,ze sa bude casto budit co mam robit uz neviem,poradte prosim.vdaka..

potapko
27. apr 2009

Monika, najskor ti chcem povedat, ze nie kazda horucka je spojena so zubkami. Takze by som najskor isla k lekarke, ze ci nie je nahodou normalne chory. Ak ma horucku, tak je to specialny stav a vtedy ho musis presne takto mojkat ako pises. Som si takmer ista, ze ked vyzdravie, tak mozno si jednu nocku poplace, ale potom budes mat pokoj. Mam to odskusane, takze sa netrap 😉. Pekne sa vyliecte. Ked nebude mat horucky a budes vidiet, ze aj cez den je celkom v pohode, tak vecer bude musiet pekne zaspinkat sam. Neboj, zvladnes to ty a aj Olinko.

monikaoli
27. apr 2009

dakujem dam vediet potom papa

stvura
28. apr 2009

Ahoj kocky...no vcera rovnaky scenar ako predvcerom, akurat bez placu!!!
Takze sa vytesujem, konecne si viem vecer i nieco porobit a je to parada.
Mozem sa spytat, kedy ste zaviedli potom spinkanie cez den? Zatial to neriesim, no kvoli pretacaniu sa maleho {je velky aktivista} by som bola spokojnejsia ak by nespal v nasej velkej posteli ale v postielke. Teraz ho neustale kontrolujem a to ho mam oblozeneho vankusmi...

mirustek1
28. apr 2009

stvura-ja som zacala hned aj s dennym spanim v postielke.Tiez som sa bala ze uz spadne z postele a nechcela som ju ucit ani na kocik.

potapko
28. apr 2009

Stvura, suhlasim s mirustekom - ten pad z postele je dost nebezpecny. Radsej zvladnut plac v postielke, ako sa bat, aby nemal otras mozgu. Ved to v tej postielke skus a uvidis, mozno budes prekvapena, ze za dva dni tam bude super spinkat.

mimi198
28. apr 2009

ahojte neviete mi niekto poradit ako sa mam dostat ku knihe, kazde dieta sa vie naucit spat, asi je to tu niekde napisane ale naozaj neviem kde musela by som citat do rana, len som citala ze postupovali podla nejakej knihy tak ma to zaujalo dik.

potapko
28. apr 2009

Mimi, napis mi do IP tvoju e-mailovu adresu a knizku ti poslem.

watergeenie
28. apr 2009

Ahojte dievcata, chcem sa opytat, ako dlho vam trvalo, kym ste dosiahli nejake uspechy s touto metodou? Mozno ste uz o tom diskutovali, som tu nova. Nas anjelik je zvyknuty zaspinkavat na cicinke a tym padom aj v noci sa niekolkokrat chce pricucnut. Odkedy mu idu zuby a budil sa aj 10 krat za noc, tak spi s nami v posteli. A este by ma zaujimalo, ci ste nespozorovali nejake negativne vplyvy. Dnes som maleho skusala dat do postielky na obednajsi spanok a napriek tomu, ze bol unaveny, tak z toho bol dvojhodinovy huronsky rev, pocas ktoreho som za nim kazdu chvilu chodila a prihovarala som sa mu, ale to ho nastvalo este viac. Akonahle som odisla, postavil sa v postielke a zavijal. Nakoniec zaspal ockovi na rukach, ale aj to spal len polhodinku (to je jeho standard). Niezeby som to chcela vzdat, ale je mi ho strasne luto. Ked som ho potom niesla do spalne, kde ma postielku, tak zacal plakat uz v predsieni, lebo si myslel, ze ho tam zase necham. ☹ Este to skusim vecer, mozno bude unavenejsi.

potapko
28. apr 2009

watergeenie, niektore deticky spia lepsie uz po dvoch nociach a niektorym to trva aj tyzden. Ak chces, napis mi do IP tvoj mail a ja ti knizku poslem. Moju starsiu som takto oducala, ked mala 10 mesiacov ako tvoj. Vtedy sice deticky vedia dlhsie plakat, ale aj rychlejsie pochopia, ze to inak neide. Prvu noc som skoro vobec nespala, lebo mala bola hore staaaaaaale ☹. Ale uz druhu noc sa zobudila len dva krat a potom len raz a po tyzdni zacala prespavat cele noci. A to predtym bola 7-8 krat v noci hore. Takze to pomohlo rychlo. Negativne ucinky to nemalo, lebo Deniska je uz velka osemrocna slecna a je super - zlata a poslusna (samozrejme primerane k jej veku 😀). Ja tuto metodu odporucam, ale len pre maminky, ktore to nevedia uz zvladnut inak. Je to velmi narocne na city a hlavne, ak s tym zacnes, nesmies povolit. Ak si o tom neni presvedcena, ze to chces, tak to ani nezacinaj. Urobi to potom viacej skody ako uzitku. Ale to som tu uz pisala 😉

watergeenie
28. apr 2009

Dakujem potapko, povzbudila si ma, verim, ze aj nas maly sa to tak pekne nauci, ako tvoja Deniska. Aj ked u nas to asi bude trvat dlhsie, lebo on je take mrncadlo zamrncane. Uz zase sa trapime, akonahle som ho ulozila, samozrejme hned sa postavil, zavesil cez okraj postielky a mamamamamama ☹ Ale ja to vydrziiiiim!!!!!! Dam vediet, ako pokracujeme.
Inak diky, ale knizku uz mam 🙂

cessy
28. apr 2009

watergeenie aj ja ti drzim palceky nech si maly co najlahsie zvykne na postielku...
ja som sa na tuto metodu odhodlavala od 6 mesiaca a zaviedla som ju v 8mesiaci.a neviem si ju vynachvalit...
inak prvy den bol najhorsi, maly plackal v postielke a ja za dverami.
na tuto metodu som sa odhodlala presne z takych dovodov ako pides, maly inak nezaspal ako na prsniku a v noci bol aj 5-10x hore.
teraz ho vecer nakojim, ponosim /keby sa mu nahodou chcelo odgrgnut/ a sup do postielky. on sa da na bok a zaspinka....uz bez placu.v noci sa budi tak 2-3x ako kedy

stvura
28. apr 2009

ahoj watergeenie, musim ti aj ja napisat i ked moj maly spi pekne v postielke zatial iba 5ty den...xixi. Tiez som sa dlho odhodlavala, v siestom mesiaci moj maly reagoval na metodu velmi zle /prvy den vkuse plakal a spal po pol hodinkach/ a tak som ju odlozila na osmi mesiac.
Prve dva dni boli velmi zle = budil sa po hodine a pol, max. po dvoch hodinach a plakal 30 minut a podobne. Bola som velmi nevyspata. Na treti den sa to zlepsilo a na stvrty uz spal od osmej do jednej a od jednej do piatej. Potom bol hore a este spinkal hodinku=hodinku a pol. Momentalne je stav taky ako pise Cessy /oni su skoro vstovnici.../, o pol siedmej sa naje, o siedmej kupe, potom pol hodku sa mu intenzivne venujem, od tej pol osmej uz mame tichsi rezim, skusim este nakojit ak ma zaujem, polozim do postielky, otoci sa na bok a spi...
Tiez som zacala kvoli tomu ze spal iba na prse a nonstop sa budil a chlipkal si...

potapko
28. apr 2009

watergeenie, vidis, my sme tu vsetky zohrata partia 😀 😝 Drzime ti palce a pekne to vydrz. Neboj, on ta bude urcite volat, ved mu odopieras to, co on ma rad. Je to normalne. Ale uvidis, ze za chvilku na to zabudne a ty sa krasne vyspinkas a budes mila a este lepsia mamina ako doteraz - budes totiz kludnejsia 😵 Myslim, ze mi to tu kazda potvrdi. Inak aj moja Deniska vzdy stala, ked som za nou isla a tie slzy - no hruza. Ale vzdy som jej laskavym, ale sebaistym hlasom povedala, ze ju lubim a musi spinkat. Tak sa nakoniec rozhodla, ze spinkat bude 😀

watergeenie
29. apr 2009

dakujem baby za podporu, ste velmi zlate 🙂
musim povedat, ze noc bola prekvapivo dobra. 🙂 vecer sme sice hodinu bojovali, ale nebolo to take hrozne, ako cez obed. Stale som za nim chodila a hovorila som mu ako ho lubime a ze tu vzdy budeme pre neho, ale ze teraz musi spinkat. Nakoniec chudatenko zaspalo a neviem ako je to mozne, ale prvy krat v zivote prespal vkuse skoro 5 hodin. Dokonca sa medzitym presunul z jedneho konca postielky na druhy (vecer totiz zaspinkal ako zabka na brusku skrceny v rohu 🙂 ) a ani hlaska nevydal. Kojili sme o druhej a o piatej a medzitym bol hore o stvrtej a parkrat po tej piatej ,ale to stacilo len ho pohladkat a hned spinkal dalej. Tak dufam, ze to pojde takto dalej a stale lepsie. Velmi sa tesim, ze bude spinkat v postielke, aj ked mi bude chybat ta krasna mala vonava hlavicka pri mne v posteli 🙂 Ale na druhej strane nebudem rano dolamana a budeme mat viac miesta, kedze nase slniecko zvyklo byt roztiahnute cez polku postele a nam s manzelom velkodusne prepustil ten zvysok 🙂 😝
Vsetkym prajem pekny slnieckovy dnik 😉

potapko
29. apr 2009

Uzasne, ako rychlo pochopil, o co ti ide 😝 Inak je zvlastne, ze ako strasne dlho oddialujeme tuto metodu, lebo je "drasticka". Ale ked si uvedomime, ze za jeden-dva dni je pokoj, tak sa musim (aspon ja) vzdy zamysliet, ze preco sme sa trapili aj niekolko mesiacov ☹ Ale vsetko v zivote ma svoj vyznam a aj toto otalanie urcite ma. Tato metoda je ucinna len vtedy, ked je mamina uplne odhodlana. Drzim moc palce, nech sa nam dari. My sme mali tiez super noc. Zobudila sa sice o 21.45 (ked sme isli spat, tak sme ju asi zobudili), napapala sa a spala az do 6.15 - tesim, tesim 🙂 Velmi som si priala, aby moje druhe dietatko spinkalo v noci lepsie (cez den nemusi) a splnilo sa mi to, ale doslova - Patka toho cez den moc nenaspi, zato Deniska bola denny spachtos 😉 Baby, pekny dnicek, aj ked u nas bude asi prsat 😖

watergeenie
29. apr 2009

Asi to oddialujeme preto, lebo ked vidime tie vzpinajuce sa rucicky a zaslzene ocka nasich milovanych drobcekov,tak nevieme odolat. 😨
Tak nech len nam spinkaju 🙂 A ani nas maly cez den velmi nespinka. No ma on na to cas? Ved je toho tolko, co musi stihnut preskumat, pochytat, ozuzlat, poobhryzat, nebude sa predsa zdrziavat nejakym spanim 😝 😀

potapko
29. apr 2009

Tak to si vystihla uuuuuuplne presne. Suhlasim na 100% 😀

monikaoli
29. apr 2009

Ahojte potapko tak moj maly vtedy ked som ti napisala,tak v noci nam mal teploty 39,5 davali sme mu studene obklady a to teda zo zubkov nemoze byt.Tak na druhy den sme sli k lekarke povedala ze ma zapal stredneho ucha tak chudacik papat mi nechce taky je uplne bez seba tak mi je ho luto.V noci sa nam budi doktorka mu dala antibiotika takze mi aj hnackuje davam mu aj sirup na horucku a vela pit.dufam,ze sa nam skoro vylieci.V noci som ho kojila aj 3krat.Dufam ze ked nam uz bude zdravucky tak mozme zasa zacat so spinkanim,uz ho aj dame vedla do izbicky tak drzte palce dakujem potapko si zlata.

watergeenie vela stastia.Nas to bude cakat znova.Je to tazke ale potom to stoji za to daj vediet ako pokracujete.

sonice
29. apr 2009

Ahojte baby,
prosim Vas kde sa da stiahnut knizka Kazde dieta sa vie naucit spat. Nestiham citat kompletne vsetkych 127 stran 😀
A este posial sa neda stiahnut, kde ste ju kupovali.
Ďakujem. 🙂

potapko
29. apr 2009

Monika, som rada, ze vies, co Olinkovi bolo. Teraz sa len vyliecit. Usko je velmi bolestive, tak sa mu ani nedivim, ze nechcel papat a je uboleny. A ked to prejde, tak som presvedcena, ze to ucenie spania bude velmi rychle. Takze sa lieckajte, nech ste coskoro zdravucki. A ked ho este das do vlastnej izbicky, tak to bude tiez lahsie. On si spoji, ze izbicka - ine spinkanie. Ale az ked budete v poriadku. Drzim palce - do tvojich menin budete spinkat o stosest - urcite 😀 😀

monikaoli
29. apr 2009

Dakujem potapko.to si ma potesila super uz sa tesim.dam vediet ozvem sa urcite papa

mimi198
29. apr 2009

ahoj potapko, asi som blba ale este som takto nepisala no neviem ako ti mam napisat na IP

potapko
29. apr 2009

Mimi, vidis tam pri mojom mene vpravo tu fialovu sipku? Klikni na nu a mozes pisat 😉

watergeenie
29. apr 2009

Baby, tu je ta knizka, ja som to nasla na Nanic mame a rovnako ako ta mamicka, ktora to tam dala, dufam, ze nevadi zverejnenie adresy, kde sa da stiahnut 😉

http://www.subory.sk/download/145425/Spanok.pdf

Dajte vediet, ako vam to ide 🙂

jabera
29. apr 2009

watwrgeenie skveleeee!!!! perfektne sa mi to stiahlo. dakujem.. stale som uvazovala, ako sa k tomu dostat. snad este dokazem svoje dieta potrapit podla navodu.. diky moc.

potapko
29. apr 2009

Watergeenie super, si sikulka. Ani som nevedela, ze sa to takto da. Takze uz piseme len odkazy na stranu 127 a ziadne maily 😅

lilusabub
29. apr 2009

ahojte moja mala chodi spat velmi pozde okolo 11 a nevieme ju od toho odnaučit už sme hrozne vyčerpani ma len 18 mesiacov skušali sme ju cez den nedat spat abi nam zaspala aspon okolo 20.00 ale neuspešne a ešte ktomu všetkemu bola velmi zla uplana už neviem čo mame robiť poradťe mi 😢

watergeenie
30. apr 2009

Ja som to nasla len nahodou 😉 Som rada, ze sa vam to zide.
Inak nas anjelik vcera pred spanim plakal iba pol hodiny, tak som sa tesila, ze ako dobre to postupuje, ale potom ziadne rekordne spanky, zobudil sa o svoje tradicne 2 hodky a zavijal, nedal sa utisit, tak nakoniec dostal cicinku, lebo sme dnes skoro vstavali a manzel ma tazky den, tak aby sa aspon trosku vyspal. Ale oddnes zaciname znova tvrdy rezim, aj keby plakal celu noc ☹

Lilusabub a kedy mala rano vstava? Mozno, keby vstavala skor, tak zisti ze jej to nestaci a pojde spinkat skor. Ale to ja len tak teoretizujem. Tiez som vselico vymyslala, ja som to mala zase naopak. Inak ma Lilianka krasne meno 🙂