Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

ali27
13. máj 2009

potapko, tak diky za info. musim si na to teda davat pozor. myslela som, ze nevinne podanie flase raz za den nemoze nic sposobit. verim, ze dnes jej nebudem musiet nic dat. prikladam aj kazdu hodinu...

helcah
13. máj 2009

Holky poraďte jak naučit spát 6měsíční mimi? Neumí sama usnout, musíme ji uspávat v náručí, ale i u toho se někdy šponuje a vyvádí. Každému spánku předchází strašný pláč a když ji dáme do postýlky tak většinou chytne strašný záchvat pláče, úplně se celá klepe. Ale dělá to i když jí mám u sebe v posteli. Je teda hodně špatný spáč, musím jí v noci uspávat třeba i 8x, často se budí. Nikdy nespala celou noc. Ale myslím si že už má možná věk na to aby usínala v postýlce (kdo má taky těch 8kg věčně tahat že). Najde se někdo kdo tohle taky řešil? Dík za každý názor

zuzik_p
13. máj 2009

helcah, vek uz na to ma davno 🙂 Pokavad jste ji az doted uspavali na rukach, tak to pujde odbourat horko tezko. Asi bych ji dala do postylky a byla u ni a drzela za rucicku ackoliv to urcite bude s placem. Vydrzet nekolik dni nez to snad pochopi. Jinak to asi nepujde ☹

helcah
13. máj 2009

No takhle jsme to praktikovali, jenže prostě pokaždý tak strašně pláče, že nemáme to srdce jí nechat řvát. Držení za ručičku pomáhalo asi tak do 4měsíců, pak se to všechno zhoršilo. V noci na dnešek brečela někde 3 hodiny než usnula. Zkoušela jsem jí hladit aby věděla že jsem u ní ale nic nepomáhalo.

zuzik_p
13. máj 2009

3 hodiny place je silene hodne...nerostou ji treba zoubky? A jak dlouho jste praktikovali uspavani v postylce? Nekdy to chce opravdu vydrzet alespon tyden..

helcah
13. máj 2009

No možná že jí zoubky rostou, má dva venku a v noci pořád všechno kousala a jakoby si brousila zuby. Uspávání v postýlce jsme nepraktikovali moc dlouho, protože jsem jí v noci do půl roku kojila každou hodinu tak jsem ji měla u sebe v postelï. Ale jinak nemá problém být sama v postýlce, pokud se v ní třeba probudí tak si hraje, problém je spíš v tom zavřít oči a usnout, to kolikrát řve i v kočárku.

zuzik_p
13. máj 2009

Tak to budes mit, mamino, problem, pokud s tebou spala az do pul roku 🙂 I kdyz je zajimave, ze takhle vyvadi u tebe v posteli.. Nekdy ten plac muze signalizovat, ze je pretazena a to se spatne usina. Myslela jsem ale jak dlouho jste zkouseli uspavani v postylce ted v posledni dobe.

potapko
13. máj 2009

Helcah, citala si tu knizku, o ktorej tu vsetky hovorime? Tam je navod ako postupovat. Ak dietatko nechces nechat plakat a mas s tym velky problem, tak kuk do temy "kdyz dite nechce spat". Precitaj si aj clanok, ktory poslala goga (str. 132). Ked si spojis vsetky informacie, tak by si to mohla zvladnut. Je mozne, ako pise zuzik, ze je malicka pretazena, ked place aj tebe na rukach. Mozno budes prekvapena, ze jej velmi rychlo bude v postielke lepsie. Musis mat len kopec sily. Ako zuzik pise, je dolezite, ako dlho ste skusali uspavanie v postielke. Ak si to vzdala (kvoli placu) hned prvu noc a vies, ze ten plac nezvladnes, tak tuto metodu neskusaj. Ked raz zacnes, tak treba vydrzat, alebo radsej nezacinat. Ked sa rozhodnes, daj vediet, podporu tu vzdy najdes 😉

potapko
13. máj 2009

Ali, pekne prikladaj a neboj, kazda kriza pominie. Treba to len chvilku vydrzat. Jedno, co by si mohla dodrziavat je, aby malicka nedudkala, ale aktivne tahala. Nasla som v teme "dakujeme annag" (ta je cela o problemoch pri kojeni) dva linky, kde je ukazane, ako dieta taha aktivne a ako je to, ked len dudle. Skus si to najst. Teraz som sa aj ja presvedcila, ze moja dcerka kolkokrat len dudka, potvorka jedna 😵

sonenschein
13. máj 2009

Ahoj kocky dnes som zacala uspavat dcerku podla metody ... doobeda a poobede to celkom slo po 40 minutach zaspala a inervaly som s privretym okom dodrzala lenze teraz vecer sa Lea prvykrat (asi od jedu 😀 ) postavila v postielke. A to som uz nezvladala vzdy ked sa postavila som tam prisla a dala ju lezat ale otom to nieje ona musi sama zaspat. Mozem ju tam nechat bez dozoru?

sonenschein
13. máj 2009

bojim sa ze spadne alebo tak, nemohla tyzden pockat 😀 😀 😀

potapko
14. máj 2009

Sonnenschein, uz si si asi poradila. Tak ako to dopadlo? Dufam, ze malicka nespadla. Kazde dietatko raz spadne v postielke zo stoja, tomu asi nezabranis ☹ Ak budes vidiet, ze si dokaze zo stoja sama sadnut, tak ju nechaj samu bez dozoru. Ale ved to v podstate nie je bez dozoru, vzdy vies, co sa tam deje, nie? 😉 Pisalo sa v knizke, ze aj ked sa dieta postavi, mas ho nechat tak a neukladat ho. Ale u teba je to zatial iny pripad, lebo je to prvy krat. Ked sa dietatko postavi prvy krat, tak ma z toho troska strach, lebo si nevie sadnut. Mozno by som to spravila tak, ze by som ju nechala stat a nenapadne pozorovala, co urobi, aby ma nevidela, ale aby som ja videla ju 😀

goga03
14. máj 2009

sonenschein, ak sa vie sama v postielke postavit, musi sa sama naucit aj sadnut si spat. par krat sa mozno udrie, ale tomu nezabranis. tych padov este bude vela,kym sa nauci chodit. oliver sa naucil sam stat ked mal 6,5 mesiaca o gauc a asi 3 dni mu trvalo, kym sa naucil bezpecne sa vratit naspat.ja som len stala dalej, aby ma to nenutkalo ho zachytit, ked bude padat a opakovala som mu nech si dava pozor.bol o tomto super clanok v aprilovom mama a ja, ze dieta, ktore sa dokaze same postavit, zodpoveda za svoj stav a musi sa vediet bez pomoci vratit na zem.lebo ak ho budeme zachytavat, tak si nato zvykne, ze vzdy je tu mama co ma chyti.

goga03
14. máj 2009

ale uplne som odbocila od temy. my mame za sebou druhu noc "odvykacky", zaspal do 15 minut a bol v noci hore len 3 krat. a to mi tam stacilo len prist, ulozit ho naspat do lahu, prikryt, chvilu pomrnkal a sponkal dalej.
az sa mi to nechce verit, ze dieta, co v noci kazde dve hodiny dudlalo prsnik, zrazu prsnik ani tak nepotrebuje. isiel spat o pol osmej po kojeni a dalsie kojenie mal az o siestej rano. my sme aj doteraz vstavali o siestej.
tak som zvedava aka bude tretia noc

goga03
14. máj 2009

a tiez je pravda co pisu v tej knihe, ze odvyknutie o zaspavania s dudlom, je ovela jedniduchsie ako si rodicia myslia. ja som zila v tom, ze oliver je tazko zavisly na dudli a tu ho mas. tak teraz ma dudel len cez den v kociku, alebo ked sa nosime v manduce,lebo tam mi ozuzlava tie popruhy,tak radsej nech ma cumel.
no ale aby som ho neprechvalila, predsa je len druhy den, uvidime co bude dalej.
tak sa drzte zatial

potapko
14. máj 2009

Goga, uplne s tebou suhlasim 😉 Ja som tiez malu len pozorovala z dialky, aby som tam bola, keby mohla prist k urazu 😉 Ale tie deticky su tak sikovne, ze na to velmi rychlo pridu - takze tiez troska mimo temu 😝
Inak gratulujem k takemu uspechu. Ja som uz tiez druhy den zaviedla - zaspavanie bez prsnika. Nakojim a s otvorenymi ockami ju davam do postielky. Posledne noci ma totiz zacala len dudkat a to mi dost vadilo. Takze sme tiez na takej "miniodvykacke". Doteraz nebol problem, dat ju po kojeni spiacu do postele. Asi uz nastal cas, tak to riesim hned od zaciatku, aby si nevybudovala nejaky zly spankovy navyk. A uz sa aj dostavil uspech. Vecer zaspala sama - zaplakala asi 2x a na kojenie sa zobudila 4.15. Potom zaspala a vstali sme o 6.30. Viem, ze sa to este pokazi, ale uz to bude jednoduchsie 😉
Moja starsia sice s dudlom zaspavala (avsak spala celu noc), ale tiez sme bez problemov oducili - az v 2 rokoch 😀 😝

mimka147
14. máj 2009

ahojte tak vam pisem znova,vcera sme urobili pokrok,,,alzbetka zaspala sama v postielke o pol desiatej a potom papala o 12tej, pol 3tej,pol5tej,,,takze tri krat....celkom som sa aj vyspala a dnes doobeda opat zaspala sama v postielke,,,chvilku sice protestovala ale zaspala...

potapko
14. máj 2009

Mimka super, vidis, ze to ide aj bez liekov. Tri krat v noci je super. Uvidis, uz sa to bude len zlepsovat. A mimochodom, protestovat predsa musi - to robia aj nase a pritom su starsie 😀 😀 Hlavne je, ze sa pekne vyspinka v postielke!

mimka147
14. máj 2009

potapko dakujem za podporu...dost to pomaha ked to povie aj niekto iny ako rodina 😀

potapko
14. máj 2009

Rodina pomahat musi, ved je nasa 😀 Ale je dobre, ked vies, ze niekto ma rovnake problemy ako ty, no nie? 😵

janka_pn
14. máj 2009

dievcata, pomoooc 😔 . nasa mala spava so mnou v posteli a v noci chce didu aj 8x. nemyslim si ze je vzdy hladna 😠 . zasat sama? to nehrozi ☹ . knizku som tak zbezne precitala, ale povedzte mi, ked ona ked place, tak az to srdce drasa, uplne ofialovie a zadusa sa. bojim sa, ze by sa jej daco stalo. a este uplne neviem, ze ked aj vecer zaspi, tak ako riesit dalsie nocne prebudenie sa? dalsim placom?? a ako zistim ze ci nie je fakt hladna alebo smadna?? som bezradna ☹ . inak dudel ani flasu nechce. sem tam zaspi aj po noseni sa, ale to nepraktizujem casto, nakolko ma boli chrbat. rezignovala som uz davnejsie, takze ako som uz pisala, spime spolu a pokazde ked szacne v noci mrncat, strcim jej prso, ona do 5 minut zaspi a tak to ide celu noc. pisem jak tatar, ale uz 7 mesiacov nespavam 😅 😝

janka_pn
14. máj 2009

cez den vie zaspat len v kociku za jazdy, pripadne ju zas ukojim do spanku a to dva krat denne po cca 2 az 2 a pol hodky. vecer ju pravidelne uspavam o pol 8 plus minus 15 minut a rano cca o 6tej definitivne vstava.

potapko
14. máj 2009

Janka, mohla by si najskor skusit to zaspavanie vecer - noc este neries. Bude to narocne, lebo plackat bude urcite. Ked place a ty k nej ides, tak sa ukludni? Alebo zacne plakat este viac? Skusala si uz predtym tuto metodu? Ak sa ukludni, ked k nej ides, tak ju pri zaspavani skus hladkat (samozrejme vo svojej postielke), alebo spievat. Musis si najst nieco, co zaberie. Napriklad u nas nezaberalo nic, bohuzial len plac, ale trvalo to velmi kratko. Pri kojeni skus dodrzat zasadu, aby ta nedudlovala, ale aktivne pila. Akonahle nepije, tak ju daj do postielky. Ak zacne plakat, tak ju znova mozes kojit, ale musi tahat. Neboj, ona pochopi, ze ked netaha, tak nie je dida. Dida nie je cumlik 😉 Skus sa na to dat, ale musis byt dosledna, takze si knizku poriadne precitaj a skus si letmo prezriet aj nasu diskusiu. Nie si jedina, co ma taketo narocne dietatko 😉

janka_pn
14. máj 2009

neskusala som ju este. prave som citala aj prispevok od gogy. a od dnes to skusim 😠 len sa bojim, aby sa jej nieco nestalo ☹

janka_pn
14. máj 2009

takze idem vas citat 😉 a drzte mi dnes palce.

potapko
14. máj 2009

Janka jasne, ze ti budeme drzat palce. Neboj sa, urcite sa nic nestane, ale musis ju kontrolovat. Ja mam vzdy zapnuty odposluch, takze viem, co sa v izbe deje a ako place. Urcite uz rozoznas jej plac. Nezabudni, ze prvy den je najhorsi, mozno este horsi, ako boli tie dni doteraz ☹ Ale potom sa to uz bude zlepsovat 😉

maja5
14. máj 2009

ahojte mohli by ste mi napísať názov tej knihy o ktorej tu hovoríte nemám toľko času prečítať si dozadu 133strán a máme problém so synčekom v noci sa zobudí len raz na papanie a potom už nevie zaspať vstáva tak okolo pol tretej a potom je už do rána hore.papať dostáva potom okolo šiestej vtedy si pýta a zas nespí aj dnes zaspal prvýkrát len o jedenástej od druhej v noci.už sme z toho zúfalí.

janka_pn
14. máj 2009

maja: kazde dieta sa vie naucit spat, na str. 127 som nasla link 🙂 ako stary je tvoj syncek?? lebo aj my sme mali take obdobie cca pred mesiacmi.

janka_pn
14. máj 2009

potapko, dakujem velmi pekne za podporu. ale neviem, ci este potom rozoznam po dakej tej hodine revu, ze aky je to prave plac 😢 , bude to asi skratka len zufale a hystericke ☹ . takze ked sa ale potom este zas v noci zobudi, tak si ju mam vziat k sebe ako do teraz alebo nechat vyplakat zas rovnakym sposobom??

potapko
14. máj 2009

Janka, nevidim ti na vizitku (asi mi blbne pc). Kolko ma mala mesiacov? Ja by som na tvojom mieste zacala len tym vecerom. Keby si zacala aj nocou, to by musela mat minimalne 10 mesiacov. Bude to totiz narocne. Ale neboj, zvladnes to. Musis stale vidiet tu vidinu, ze pekne zaspinka 😉 Vsetky tu sme boli zufale a velmi nas bolelo nechat dietatko plakat. Treba k tomu vela sily. Ale budem sa opakovat. Ak mas pocit, ze to nezvladnes, tak to radsej neskusaj, lebo to nie je dobre ani pre teba a ani pre malu. Vies, ked ju nechas hodinu plakat a potom ju zoberies k sebe, tak jej len das najavo, ze ked bude vela plakat, tak dostane, co chce. Je to takto kruto napisane, ale ked tie nase deticky su take rozumneeeee 😵