Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

potapko
22. máj 2009

Goga dik, zase raz dobry clanok. Ani som o tom takto nepremyslala, ale je na tom kus pravdy 😉
Janka, super, ze takto pekne spinkate. A z lozenia nemaj strach, ked uz takto bude pekne spinkat, tak to bude v pohode aj pri lozeni. Aj mne je luto, ze nemam dalsiu izbu. Musime riesit vacsi byt 😉 Mne sa teraz nejako Patula pokazila. Uz tretiu noc vymysla. Tuto noc sa zobudila o 22.45, potom o 2.30 a od piatej uz zacala cvirikat. To teda vobec nie je jej styl. Teraz ma rozhodeny cely rezim a bude zase nervozna ☹ Ale ide jej dalsi zub, tak to bude asi z toho. Rano som bola taka nervozna, ze som chcela prestat kojit 😀 😝 Potom ma to ale preslo 😵 Dufam, ze je to fakt len kvoli zubom a zase budeme v normale. Ak vyjde zubok a ona s tymto neprestane, tak som asi rozhodnuta vynechat nocne kojenie. Lebo teraz, ked sa zobudi, tak len tak trocha potiahne, vobec sa nenaje. Dokonca netaha ani z druheho prsnika. No ved uvidim, musim to chvilu vydrzat. Ved niektore maminy to maju takto stale, ze stvura? 😉

janka_pn
22. máj 2009

potapko, to bude tym zubom 😉 , my uz tretiu noc bez kojenia a spala od 8 do 6 😎 😎 , som rada, ze som obmedzila to nocne kojenie aj ked som si na zaciatku myslela, ze je to totalne nerealne, ale ako vidis, nepotrebuje to a rano taha jak vysavac 😀 a potom o dve hodky zas taha a to poriadne a zas hned v postielke na hodku a pol az dve vytuhne 😀 . u nas bez nocneho kojenia absolutne pozitivna zmena. predtym len cuckala a dudlikovala, ani brusko si nemohlo oddychnut a ani ona si tak riadne nepospala. o sebe ani nehovorim... aj kludnejsia sa mi potom zda, taka vyrovnanejsia a aj cez den pravidelne zaspi... no uplna zmena. stale sice trosku pred spanim mrnka a niekedy ju idem este raz pohladkat, ale uz ju nevyberam z postele, ona sa skludni a spinka. ja si este ale stale musim zvykat na to, ze nie je v noci vedla mna 😅 a sledujem monitor dychu 😕 😀 😉 ani spat nedokazem bez budenia sa 😀 , ale uz som aspon na jedno oko vyspata 😀 , este pol roka a snad sa vyspim na obidve 😀 😀

zuzula20
22. máj 2009

Baby ja som uz zufala, nase krasne zaspavanie je uplne fuc. Ona v tej postielke len lozi a stvera sa a dokonca to zacala robit aj v noci ☹
Pomoc, uz neviem ako dalej. Vcera spala cez den len raz a to je pre nu malo.
Mam ju zas ucit zaspavat na prsniku? Fakt neviem ako dalej.

goga03
22. máj 2009

zuzula to ze ju zase naucis zaspavat na prsniku podla mna nie je riesenie. lebo v noci sa ti aj tak zobudi a zacne lozit.
my sme mali presne toto iste, ked sa ucil lozit a ono ho to po case prestalo bavit robit v noci.

goga03
22. máj 2009

potapko oliverovi uz asi tiez idu zuby, tiez sa minulu noc zobudil asi 3 krat, ale nedala som mu papat, len pohladkala.cez den zacal slinit, takze mozno sa coskoro konecne dockame prvych zubov. vcera vecer po kupani som mu dala homeopatika na zubky (viburcol - cipok) a dnes v noci zase pekne spinkal a zobudil sa az o piatej.
ako pise janka, ked sa v noci nekoji, tak potom rano taha tak, ze to citis ako ubuda 🙂
tak skuste tie homepotaika na zubky, ci to nepomoze.existuju este jedny, to su tie klasicke gulicky - chammomila vulgaris. ten viburcol obsahuje tiez tu istu latku ako chammimila plus este nieco navyse

goga03
22. máj 2009

janka ja som si tiez myslela aka budem lepsie vyspata, ale aj tak nespavam tvrdo, lebo cakam, ze sa maly kazdu chvilu zobudi. my sme monitor uz museli davno zrusit, lebo ako zacal cestovat po postielke a stavat , tak to nemalo uz zmysel

rencalm
22. máj 2009

Ahoj Zuzula, presne viem ako sa cítis, lebo ja mám doma to isté. Mala som do 7.mesiacov ukázkové dieta, ktoré krásne zaspávalo samo, bez placu, vypil flasku, polozila som do postielky a v tom momente spal, kde tu v noci pomrnkal, dala som cumlík, ponaprávala a spal do ráno do 6-7mej. Od 7.mesiaca ako kedy utal-vysiel mu 1.zub, uz má dva,ale mám pocit, ze to s tým nesúvisí, presne ako ty píses, odkedy sa naucil lozit a stavat, normálne sa v noci ako námesacný zacne plazit po postielke, driape sa hore, potom tam len stojí a mrnka a ked ho vezmem k nám, tak musí prestvornozkovat celú poste hore-dole aj 3x aby si nasiel miesto a ulozil sa, je to hrôza, budí sa takto aj 2-3x za noc, vzdy zasa hodinu trvá, kým sa ulozí. Ja som uz poriadne nespala vyse 2 mesiacov, ked ho mám pri sebe nedokázem spat. Cím je starsí, tým je zivsí, stále by sa len salel, aj denné spanie sme mali krásne, 2x po 2hodiny spával, teraz s ním bojujem, kým ho ulozím, nakoniec bud nezaspí vôbec a ja to zúfalá vzdám, alebo zaspí len pri mne v posteli a potom ho prelozím,ale po 30 minútach uz je hore. Skúsala som uz aj túto metódu, nechala som ho nech lozí, nech place, ale po 20 minútach som to vzdala, nedalo sa to pocúvat, on az kaslal od toho revu, priam sa skoro povrackal, co tak jacal, aj som prisla, pohladkala, polozila, v momente bol hore a ked videl, ze odchádzam zasa strasný rev. ☹ Tiez som z toho velmi zúfalá, nestastná, neviem, co mám robit, kazdú noc aj den dúfam, ze to bude lepsie, ale je to stále horsie a horsie. Inak ked je hore, je neskutocne stastné a vysmiate bábo, na kazdého sa rehlí, nevie, co je to plac, krásne sa hrá, lozí si, stále by sa salkal, ale ked príde spanie-koniec. Tiez mu obcas dávam ten cípok Viburcol, niekedy zaberie, niekedy nie, túto noc napríklad nezabral vôbec, bolo to este horsie ako predtým. Viem, ze som ti moc nepomohla, len aby si vedela, ze nie si sama. Treba stále skúsat,alebo cakat a verit, ze uz to mozno skoncí, ze uz mozno táto noc bude dobrá 🙂

potapko
22. máj 2009

Zuzula, ako pise goga, ucenie spania pri kojeni je cestou spat. Vydrz to este chvilku.
Goga, cipky poznam a aj chamomilu - nevidim na zubky ucinok. Dnes vstala nieco po piatej a zaspala az o 9.15. O 10 uz bola hore. Takze neviem, kedy ju dat spat znova ☹. Baby, asi mate pravdu. Skusim vynechat to nocne kojenie. 3.juna ide dcera do skoly v prirode, takze budem mat moznost ju nechat plakat. Musim sa totiz zo spalne odstahovat, nechce sa mi byt pri nej, ked bude plakat 😒 Doteraz sa budila len raz a poriadne sa natahala a teraz takto. Do toho tretieho by mal aj zubok vyjst. No ved uvidime, budem urcite informovat. Dufam baby, ze ma podporite 😀 😝 Ozaj a mam dat v noci nejaku vodu, alebo ju nechat tak? Nerada by som, aby si zvykla namiesto prsnika - flasa s vodou. Sice ona tej vody nikdy moc nevypije - asi tak 5 glgov.

zuzula20
22. máj 2009

Baby ja sa snazim byt trpezliva, ale niekedy to fakt nezvladam. Aj v noci sa budi castejsie ako zvykla. Aj by som to chcela zvalit na zubky, ale kedze jej uz ide piaty a tie predtym sme zvladli v pohode, tak to asi preto nebude. A do toho teraz to lozenie po postielke.

rencalm - presne ako pises, niekedy cez den vobec nevie zaspat, ked ju dam do postielky taku odriemanu, hned ozije a je po spani, je schopna si tam lozit aj vyse hodiny a niekedy ju musim vybrat a potom nespi vobec.
Tak ale vy sa trapite uz dlho. Na jednej strane som rada, ze nie som sama, ale ak to ma trvat niekolko mesiacov, tak neviem, ci zo mna nebude len uzlik nervov 😒

janzi
22. máj 2009

janka_pn no tak ja len cumim 😵 teda naparadu!!! Uzasny uspech sa vam podaril, vidis to preto ze si mala Stelinku v posteli, tak sa chuda nevyspala, si ju stale budila, nemohla koli tebe spat 😝 a teraz aky spachtosko poslusny je z nej. Ja by som asi spavala pod dverami detskej aby ma nevidela ale bola by som pri nej blizko 😅 ale zvyknes si a aj ty sa jedneho pekneho dna poriadne vyspis 🙂 Len dufam ze u nas sa to nezmeni ako citam u holiek nadomnou 😕 lebo pri zaspavani som trosku obmekla a ked zamrnkala, isla som k nej, a akosi si na to zvyka, musime prejst zase na tvrdsi rezim aby si nezvykla ze budem s nou zaspavat...a v noci sa budi 1x na papanie, co mi celkom vyhovuje, nieje to take hrozne a j to dobre pre tvorby mliecka. A cez den spi cez obed 2 hodky ale parkrat uz potiahla aj 3 a to potom spala iba raz za den, a od 13,00 nezaspala az o 20,00 A co zubky uz mate?? My stale iba tie 2 spodne co vysli uz skoro pred 2 mesiacmi, ale uz sa jej vrchny ukazuje.....

goga03
22. máj 2009

zuzula, rencalm - lamala som si moju ubohu pamat nad tym ako to presne v noci byvalo, ked oliver tak lozil a staval sa v postielke. ja som vzdy otacala na chrbat a on sa mi hned otocil a lozil a mrnkal. som ho vzdy nechala, hlava pod perinu a dufala som ze prestane.neprestal ☹ tiez som to nakoniec vzdala a nakojila ho, aj ked viem ze nebol hladny, ale on sa ukludnil a zaspinkal. vtedy sme ale este nezaspavali podla tejto knizky a on spinkal s dudlom.
lenze vy uz viete pekne zaspavat tak to je ine. a ako potom nakoniec zaspinka v noci?kolko vydzi tak lozit?
a cez den spi oliver v kociku, tam nema sancu lozit nastastie, cakam kym sa stabilizuju noci a potom zacneme aj my so spanim v postielke cez den, ale ked som to par krat este asi pred mesiacom skusala, bolo to ako u vas, nakoniec som to vzdala a supla do kocika aby si pospinkal 😒
potapko vodu nie, bude to jedno ci budes vstavat v noci kvoli kojeniu, alebo flasi s vodou. a neviem ako patku, ale olivera by som v noci vodou neoklamala.iba viac rozcertila, ze co si to dovolujem mu ponuknut namiesto prsa 😅

potapko
22. máj 2009

Goga, asi mas pravdu. Ved hadam nebudu take horuce noci, aby bola smadna. Urcite to skusim, lebo je ako maly certik. Ked nespi v noci, tak nespi ani cez den, to mam odskusane. Uz bude mat 9 mesiacov, tak nemoze byt hladna. No uvidim. Zatial pockam, kym vylezie zub a starsia pojde prec.
Ja som nastastie problem s lozenim nemala. Teda mala lozila, ale zaspala. Takze dufam, ze pri tejto mladsej to nebude horsie. Inak moja zase nechce spat v kociku, vzdy iba tak 10 min, co je strasne malo.

mirustek1
22. máj 2009

potapko-vidim ze sa vam to niako pokazilo,neboj,ty to zvladnes aj s malinkou.Mne Emka zaspava upne super,ale v noci sa tiez pokazila,je hore asi 3x a reve ak diva,sadne alebo sa postavi a reeeeeeeeeeeeeeve,tak jej dam papat a spi dalej.ked sa zobudi skor ako po 3hodkach,tak ju necham poplakata polozima a pomaly zaspi,Tak neviem co sa nam tak trosku pokazili.Ja chcem tiez uz vynechat nocne kojenie,ale stale si este chcem udrzat mlieko koli dovolenke,ak pojdeme.potom skoncim s kojenim,Tak prejem pevne nervy a drzte sa

goga03
22. máj 2009

potapko som zvedava ako dopadnete 🙂 kazdej z nas si tu super poradila, deticky nam viac menej spinkaju dobre, az na par vynimiek ☹ , tak verim, ze patka bude urcite dalsie ukazkove dieta 🙂 coskoro sa aj ty budes po nociach nudit 😎

kiwik
22. máj 2009

Ahoj holky, nevím zda jsem tu se svým problémem správně (když metoda naučení se samostatného spaní je vhodná pro děti až od půl roku a našemu synovi jsou teprve necelé 3měsíce), ale netuším v jaké jiné diskuzi se zeptat... Chápu, že takhle maličký ještě nedokáže usnout sám = usíná tedy vždycky jen u prsa nebo případ. i na gym. míči, ale s čím bojujeme je to, že přes den nedokáže vůbec spát sám. Vnoci ano, což připisuji tomu, že má tvrdší spánek. Ale ve dne prostě nespí jinak než v mé náruči, jakmile ho položím do postýlky, po pár minutách je vzhůru a brečí. Není to tak, že by spát nechtěl, je na něm vidět, že ano. A nějakým "bolením" to taky řekla bych není - to už jsme si užili trápení s větryi, ale to člověk opravdu viděl, že má bolest a tam bylo jasný, proč spát nemohl. Teď ale prostě poslední měsíc to vypadá,že spát jen sám nechce. Jsem už úplně hotová, doma naprosto nic nezvládám a nestíhám a nedostanu se s ním ani ven, protože v kočárku je to samé, prostě nespí a má-li dost koukání se na hračky (což je max. 15-20min) začne brečet a můžem jít domů, protože se neuklidní jinak než opět u mě v náruči u prsa. Jak říkám, vím že je ještě maličký a že mě potřebuje, když je vzhůru a určitě při usínání, ale nevím, co dělám špatně, že mi prostě přes den nespí jinak než u mě. To noční spaní, kdy sám spát vydrží - je od cca 21h (nejdříve) do cca 5-6h ráno s přestávkou na kojení. Veškerý ostatní čas mu musím věnovat, jinak brečí. Hlad mimo obvyklá krmení nemá, na tom prsu se jen konejší a dumle, ale jakýkoliv dudlík mi odmítá, takže to sání nemám jak nahradit. Nevíte některá prosím, co dělat, abych mohla zase aspoň trochu normálně fungovat a nenahrazovat malýmu "postýlku" ?

potapko
22. máj 2009

Baby jasne, ze to zvladnem. Ale viem, ze aj tak budem potrebovat podporu. Ved to poznate. A kazde dietatko je ine. Takze uvidime. Zatial sa Patka nebudila casto, takze som jej vzdy v noci dala papat, aj ked to bolo uz o 10.
Goga, vies ako rada sa budem nudit? veeeeeeeeeeeelmi 😎
Mirustek, aj ja by som uz odstavila, ale asi musim pockat do roka. Zatial Patka odmieta akekolvek mlieko. Takze radsej skusim odstavit v noci kojenie. Ved mlieko sa podla mna bude aj tak tvorit. Ved bude pit rano. V noci aj tak len cucka ☹

goga03
22. máj 2009

potapko, ty si podporila nas, mi podporime samozrejme teba. a samozrejme aj ostatne, ktore to budu potrebovat.
kiwik - davidko je este malinky, este ta potrebuje citit. na tuto metodu je este fakt malicky. nechces zatial skusit babyvak, satku alebo nejaky ergonomicky nosic (urcite nie klokanku), kde sa mu bude dobre pri tebe spinkat a ty zaroven stihnes aj co to porobit?
nam sa babyvak velmi osvedcil, ked bol oliver malinky, zaspaval pri vysavani, potom ked uz bol vacsi, tak mi bol tazky v babyvaku, teraz mame manducu uz v nej nespinka, ale ked je umrncany, tak ho tam dam a nosime sa a on sa pekne ukludni.

kiwik
23. máj 2009

goga - díky za tip 🙂 .
Babyvak jsem měla už objednaný, ale nakonec jsem si ho nepřevzela -protože nám nedopadlo úplně dobře vyšetření kyčlí - Davídek musí nosit hodně široké balení z látkových plen takřka 24h denně (pokud se do další kontroly nezlepší, dostane dokonce řemínky) a já jsem právě tady na koníkovi i jinde na netu vyčetla, že to není dobré s tímto širokým balením mimi do babyvaku dávat, že tam se mu ty kyčle naopak tlačí v té "kolíbce" zpět k sobě a prostě bych mu tím víc uškodila než prospěla ☹ A na manducu se mi zdál ještě maličký, ale je fakt, že pro ty jeho kyčle by to bylo řešení určitě lepší a s novorozenou vložkou, která u toho je, bychom aspoň nějakou dobu mohli v ní nosit snad už i teď. Vypůjčím si jí a uvidíme, jak se mu v ní bude líbit a jestli ji pak i koupíme 🙂

zuzula20
23. máj 2009

goga a ty si kedy zacala s touto metodou zaspavania? A uz ti oliver nelozi po postielke? Ako si to vyriesila?
Ja uz to vidim tak, ze ked ju prejde ten osial lozenia a stavania sa (co dufam, ze ju prejde) budeme musiet zase zacat s uspavanim odznova 😖
Ja ju v tej postielke ani nemozem nechat samu, lebo dnes v nej spadla a tresla si hlavu, ale asi sa moc neudrela, lebo moc ani neplakala. To skor ja som bola v soku, ze sa daco vazne stalo.
Uz som aj rozmyslala navrtat do postielky nove diery a dat rost aj s matracom najnizsie, ako sa len da. Myslite, ze by to mohlo vyriesit nas problem?

maryc
23. máj 2009

Ahojte, prosim poslete mi tu knihu na misikova@gmail.com ? Dakujeeem ;)

zuzula20
23. máj 2009

maryc - uz som ti ju poslala

goga03
23. máj 2009

kiwik - ak ma problem s bedrami, tak babyvak samozrejme ze nie, ale ta manduca ma novorodenecku vlozku a v nej ma tie nozicky nasiroko.vsak vyskusate a uvidite, ci vam bude vyhovovat. dufam ze remienky nebudete potrebovat ☹
zuzula - zacali sme s touto metodou pred 10 dnami a prespinka celu noc (par vyminiek, ked sa v noci zobudi, ale uz si nevyzaduje kojenie, zaspinka po chvilke.
my sme dali rost na najnizsiu uroven, hned ako sa prvy krat postavil, lebo sme sa bali, ze nam preleze.ale zeby sa potom prestal stavat a lozit tak to nie.chytil sa tyciek a po nich sa vytiahol do stoja
zuzula a ked ti mala takto v noci lozi, ako dlho jej to trva a ako po tom zaspi?

zuzula20
24. máj 2009

😲 no fiiiha goga, to vy takto krasne spite? Aj ja chcem, uz som ako matoha 🙄 Viem ze to este nie je take zle, ale aj tak som z toho unavena. Tuto noc som kojila len 2x, ale asi 3x som vstavala a davala jej cumel. Dnes v noci nelozila, ani vcera, ale predminulu noc ano a to netrvalo nejak dlho, bo som jej dala prsnik a bol klud. Ona zaspi a potom sa po chvilke preberie a to jej uz davam cumel.
Vcera ked som ju ukladala na poobedny spanok, to uz driemala na prsniku, tak chytro do postielky a dat cumel. Ako nahle si vsimla ze je v postielke, vystrelila ako raketa a bolo po spani. Vyse hodinu tam lozila, az kym nezacala revat a potom horko tazko zaspala na cumli, aj to len na necelu pol hodku.

nelika666
24. máj 2009

znova som to hodila na net kde si to mozete stiahnut,

kto by chcel tak

http://www.upnito.sk/download.php?dwToken=f6b89...

a kazde dieta sa vie naucit pravidla najdete tu

http://www.upnito.sk/download.php?dwToken=a8b78...

maakule
24. máj 2009

Ahoj všichni, nejspíš už tu někdo tento problém řešil, ale upřímě se mi nechce tolik přízpěvků číst. Moje holčička - šestnáct měsíců, krásně usínala, hlavně večer, ale už se to celkem naučila i přes den. Asi před týdnem se začala budit mezi 4 a 5 hodinou, spíš k té čtrvrté a před 3mi dny nám přestala i večer usínat, hrozně pláče a někdo u ní musí sedět, aby zabrala. Prostě tam nechce být sama. Nevím, jestli jí to přejde a hlavně kdy. A jestli mám praktikovat metodu z knížky "Každé dítě se....", když strašně pláče a kdykoliv se tam někdo objeví a chce odejít, tak pláče ještě víc. Děkuju všem za odpověď.

janka_pn
25. máj 2009

dobre rano. tak vas tu sem tam "kontrolujem" 😀 , nam sa prerezali prve dva zubky, tak bola trochu nekludna a zaspavanie sa troska pokazilo, tzn. place asi 10 minut kym zaspi, ale aj tak ju uz nevyberam z postielky a noc nam uz tyzden prespava. sem tam mrnkne, alebo si asi zo sna tichucko poplace, ale hned zaspi a spi to takej 5 - pol 6. aj doobedne zaspavanie je stale v postielke, len poobedne este bojujeme 😖 . tak teraz po prerezani to bude snad uz lepsie.

ja som uz raz skusala nechavat malu vyplakat sa, ked mala asi 4 mesiace, ale poviem vam, ze ten plac by som uz nechcela zazit a ani som to nevydrzala, teraz bol ten prvotny plac uz uplne iny. da sa vydrzat tazko, ale predsa. takze ja by som to skor ako cca v 7mom mesiaci ani nezacinala. dieta ma viacero rastovych a rozvojovych spurtov do pol roka, myslim, ze takych najsilnejsich, takze sa neustale extremne rychlo vyvija a rastie a zacina vnimat.... no a nechce byt same, nezvladlo by to, podla mna. teda hovorim o tych detoch, ktore su na maminku zvyknute po celu noc.

goga03
25. máj 2009

janka a po tej piatej pol siestej sa ti uz zobudi nadobro? lebo oliver sa budi o piatej, vyspaty, skusala som ho dat spat aj neskor, ale bolo to to iste. predtym vstaval o siestej.
zuzula - aj janka zacala touto metodou chvilu po mne a pozri ako pekne stella spinka. tusim sa jej to tiez do 3 dni podarilo.
maakule ja ti neviem poradit, kedze zaspavame a spime celu noc bez dudla len par tyzdnov. ale potapko sa urcite zastavi a poradi 🙂

potapko
25. máj 2009

Ahojte baby - goga, tak som sa zastavila 😀
Maakule, v tvojom pripade si nemyslim, ze ide o ten isty problem ako u nasich deticiek. Pravdepodobne budete mat nejake nocne resp. vecerne strachy. Tam by som mozno skusila ju ukludnit, potom polozit a skusit odist. Ak bude velmi plakat, tak zase prist a chvilku tisko rozpravat, aby sa ukludnila. Je to v podstate rovnaka metoda, ale myslim, ze by si mala u nej byt dlhsie ako len pol minutky. A ozaj, skusila si jej zapnut svetielko? Alebo dat nejaku hracku a povedat jej, ze ju bude chranit, aby dobre spinkala. Alebo jej nechat otvorene dvere. Proste skusit zistit v com je problem. U vas sa muselo nieco stat a ty musis na to prist, alebo to prekonat. Tyzden je strasne kratka doba, takze by som asi este chvilku vydrzala. Drzim moc palce.
Inak aj mne teraz Patula zacala skoro vstavat - je to medzi 5.30-6.00. Som z toho dost nanic, ked tak pekne spavala do pol siedmej. Ale co by som uz chcela, nie? 😀 😝

goga03
26. máj 2009

no my sme dnes hore uz od piatej,uz som si nato asi aj zvykla, kedze dnes nie som az taka "rozbita" 🙂 nasla som v tom jedno pozitivum - strasne vela veci sa da potom stihnut. o nejakej tej jedenastej mam uz pol dna za sebou.
potapoko a u patky funguje, ked ju das vecer neskor spat? u nas nie, je to zbytocne,je len umrncany, kedze uz je jeho cas na kupanie a kupanie sa stale nekona a aj tak vstane o piatej.

potapko
26. máj 2009

Goga, v tomto mas uplnu pravdu. Skor naopak, ked ju dam spat neskor, tak v noci zle spi a je aj skoro hore. Dnes sme vstavali o 6, urcite lepsie ako o 5 😝 Ale je pravda, ze sa na to da zvyknut. Akurat musim ist vecer skoro spat. Ja davam Patulu spat o 7, takze mam cely vecer pre seba (teda pre zvysok rodiny 😉 ). Inak teraz sa Patka zase zacala budit iba 1x. Dnes v noci dokonca aj papala a dost. Takze teraz som na vazkach, ze ci zacat s tym oducanim, alebo nie. Viem, ze teraz ma tu niektore maminy zaskrtia, ze riesim takuto hlupost - co je to jeden krat oproti 8? 😀 😀 Ale kazda z nas chceme spat celu noc, no nie? 😝 😵