Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mima17
28. júl 2009

ahojte, mala sa mi v noci budi 2-3x na kojenie. Neviem ako ju to mam odnaucit. Budi sa dost pravidelne. Napapa sa a zase hned zaspi. Poradte prosim. Mozno su tu uz nejake rady, ale je tu toho vela a nemam cas to vsetko citat. Dakujem.

sirinka
28. júl 2009

mima ja som to riesila pri klarke tak, ze som jej miesto prska ponukla vodu...zobrala som ju na ruky, privinula k sebe, ale jednoducho som jej ponukala iba vodicku. ale u nas to bola taka situacia...ona uz spavala kludne celu noc az kym nesli zubky, vtedy som ju kojila aj v noci a ked zubky boli von, ona uz zo zvyku zase chcela pit aj v noci...tak preto som jej vtedy davala vodicku...vacsinou to trvalo tak tri noci a zase spinkala v pohode.
ale ja som si napr. bola ista, ze cez den papa dost. keby nie, tak by som ju zrejme kojila aj v noci.

mima17
28. júl 2009

sirinka dakujem za radu, skusim aby viacej cez den papala a uvidim ci to aspon nieco pomoze. Aj som si myslela, ze by som jej v noci skusila ponuknut namiesto prsa, vodicku, ale ona mi nechce nic ine pit. Ked do nej dostanem za cely den pol deci vody tak to je moc. My sme doteraz iba raz prespali celu noc. Sem tam sa stalo, ze som ju v noci kojila 1x, ale to velmi malo. Vzdy to je 2 az 3x.

sirinka
28. júl 2009

mima no tak to musis postupne, ked sa budi 3x, najprv vynechas jendo kojenie, sama si urci ktore... a vtedy musis vydrzat...hlavne ale byt s nou, nosit na rukach, hladkat, spievat, pripadne ponuknut tu vodicku, ale nie z flase ale z poharika...lebo by si mohla zase vytvorit novy ritual...
a tak postupne zredukovat tie nocne kojenia...

mima17
28. júl 2009

sirinka, uvidim ked to inak nepojde budem musiet postupovat tak ako pises. To bude zas placu, je velka nervacka. Aj tak to budem musiet zredukovat, lebo neviem este dokedy budem mat mliecko.

sirinka
28. júl 2009

mima nevadi ze bude plackat alebo mozno skr zurit, pokial ty budes stale pri nej, bude ta citit a budes jej opakovat, ze ju mas rada. ale musis si dat pozor na to, aby si jej neukazala nervy... vyber si taku noc, ked na druhy den si budes moct pospat...mm ti malu postrazi...ak by si bola moc vycerpana.

nikaz
29. júl 2009

ahojte mamule.... ja vas chcem len povzbudit.... ja som zacala riesit nase spanie-nespanie pred cca 2-3 tyznami....prve 3 dni to bolo ako tak.... no tazke....ale teraz parada.... maly nam prespí celu noc, budi sa rano a dokonca aj cez den jak naprogramovaný, a dokonca ak nahodou nestihame pre nejaky program spanie a sme dlhsie von..... je trosku nervozny ze nema svoju postielku...tak si zvykol na to ze chodieva pravidelne spavat az som z toho prekvapena...a to som bola presvedcena ze kym dokaze prespat celu noc tak to bude trvat dlho....ale islo to rychlejsie ako som cakala....teraz uvazujeme nad tym ze mu pomalicky dame do detskej izby postel a bude postupne cez den a potom po mesiaci aj v noci spavat v detskej izbe....ved je to nas chlapisko.....

jankapiknova
29. júl 2009

nikaz a ako si ho to naucila? tou uzasnou metodou ze nechat plakat v postielke?

aponchie
29. júl 2009

nikaz a muzu se zeptat proc ho chcete dat do jine mistnosti?

lienka43
29. júl 2009

Nikaz nechcem ti kazit tvoju radost u nas to bolo tie prve dni uplne super a potom jej zacali rast spodne jednotky a boli sme tam kde sme zacali takze to uz neriesim lebo by som sa zblaznila 🙂

marcelkad
29. júl 2009

Já rozhodně jsem proti metodě nechat dítě vybrečet. Vždyť je to malé mimčo a co ono ví, že ho chceme tímto naučit spát??? To by mě zajímalo, jakej chytrák tohle vymýšlí.
Já měla se spaním a stále mám velkej problém. Ze začátku to byl doslova horor. Večer prostě nechtěl spát a neusínal dřív než kolem 23hod. Já padala únavou a on ne a ne zabrat. To trvalo 3 měsíce, pak se to postupně snižovalo a nyní je to kolem 20:30-21hod. Zkoušela jsem ho uspávat u kojení, vozit v bytě v kočárku, ale nikdy ne dát ho do postýlky a ať si tam vyvádí. Znám plno lidí, kteří to udělali a dítě jim spí, ale já na to nemám a ani nechci to dělat. mimčo jsme si moc přála a tohle mi přijde jako týrání. Až bude větší a bude rozumět, co po něm chci, potom to beru, ale jak to může vědět třeba půl roční dítko? Taky mám kamarádku, co to udělala, malej je už 16 měsíců, skoro nemluví, všeho se bojí, pořád ještě sama nechodí. Co když je to následek téhle metody?
Já uspávám přes den v kočárku, večer si s ním jdu lehnout, máme jeho postýlku bez bočnice přiraženou k našim postelým, tam si chvilku hrajeme a zhruba po půl hodině malej usne. Pak se budí o půlnoci, potom kolem třetí (to ale poslední dobou už moc ne) a pak kolem 5-6hod, a znovu usíná a vstává kolem 8.
Vyžaduje stálou přítomnost, koupila jsem ergonomické nosítko Manduca a když potřebuji něco udělat, tak ho mám v něm. Prostě jsem mateřství vzala jako službu pro moje dětátko. Vždyť oni tak rychle vyrostou a pak se tomu člověk jen zasměje 😉

jankapiknova
29. júl 2009

aj ja som proti tej metode, je to riadna zaberacka na detsku psychiku

zoeno.1
29. júl 2009

mima17,my sme malu odnaucili od nocneho kojenia tak,ze ked sa v noci zobudila na kojenie,tak vstal ku nej manzel,dala som mu instrukcie nech ju uspi ako chce (nosenie na rukach,fitlopta,alebo nech je pri postielke....),trvalo to asi dve-tri noci a zafungovalo to-mala mi prespi celu noc.mala pri nom vobec neplakala,juj aka som bola rada,ze to slo tak jednoducho.ako pisala sirinka,rusila by som takto kojenie,ale po jednom,nie vsetky naraz.my sme to mali potom s muzom tak podelene,ze ak sa zobudi pred 5hod.rano vstane k nej on a ak po 5tej -vstanem ja a nakojim....a nakoniec si muz paradne pospal,lebo sa prestala v noci budit a po case sa prestala sama od seba budit medzi 5-6hod rano na kojenie,ale okolo pol 7 az 7 rano a to sa nakoji a uz je hore.

len tak naokraj,zrusili sme nocne kojenie,lebo sa zacala budit castejsie a vyzadovala prsnik a chcela som skusit ci je to zo zvyku ,alebo ci je hladna naozaj.

mima17
30. júl 2009

dik zeono.1, teraz ideme na dovolenku, ale potom ked sa vratime skusim to.

aponchie
30. júl 2009

nj a porad je tady mnoho mladych zen ,ktere to aplikuji a me nenapada nic jineho nez vlastni pohodlnost proc to delaji..

UM =delsi spanek
vykriceni´=spanek na povel..

jankapiknova
30. júl 2009

UM delsi spanek? no neviem

aponchie
30. júl 2009

janka me to rikaji nebo pisou a oponuji tim nektere maminky ...co na to rict 😎

jankapiknova
30. júl 2009

no moj ma 9mesiacov a vydrzi 4 hodiny v noci bez mlieka a ak nahodou 5 tak som stastna jak blcha 😉

evitkamalicka
30. júl 2009

u nas to zabralo na 100% a od 3 mesiacov zaspavame bez problemov, hned ako ho polozim uz aj spi a prespi celu noc teda 11-12 hodin vkuse

evitkamalicka
30. júl 2009

od vtedy aj spinka sam v detskej

nikaz
30. júl 2009

apochnie - pytala si sa preco chceme aby nas maly zacal spavat v detskej izbe....lebo o 6 a pol mesiaca nam pribudne dalsie slniecko. chcela by som aby sa nas drobec naucil spavat v detskej izbe este pred tym a aby si tam zvykol, lebo ked tu bude dalsie babatko tak aby sa necitil odstrceny. takto ked si zvykne na detsku izbu este pred prichodom noveho clena bude to lepsie.... mam to takto odobrene aj od niekolkych detskych lekarov

a co sa tyka tej metody na naucenie dietatka lahsie zaspavat - konzultovala som to tiez s odbornikmi....a pokial je dietatko zdrave a nic ho neboli tak nevidia dovod neskusit to. dokonca mi vravela, ze deticky vo veku mojho uz doslova vedia, ze placom vela dosiahnu a vo vela prípadoch to uz aj zneuzívaju. takze ak su to vrtochy dietatka, tak mu treba pekne vysvetlit, ze nie vsetko co chce moze mat.... co je aj v realnom zivote tak....

jankapiknova
30. júl 2009

o tom ja snivam evitka a ako sa ti to podarilo? ci mas take dobre dieta?

evitkamalicka
30. júl 2009

janka tak ze som ho nechala vyplakat a za 3-4 dni sa plac skoncil a odvtedy spime

jankapiknova
30. júl 2009

to ta obdivujem, lebo to ja nedokazem a ten nas ma taky rozum uz ze by sa mi to ani nepodarilo, mala som skor skusit. ako nespi zle len akurat ze papa vnoci ale inak v pohode

nikaz
30. júl 2009

janka...skus mu postupne znizovat davku v noci....mozno sam prestane

evitkamalicka
30. júl 2009

a odvtedy nechce ani dudel a hoci mu aj sli a idu zubky, aj tak celu noc prespi...teraz ked som bola doma u nasich 2 tyzdne, tak uz mal problem spat so mnou v jednej izbe, normalne bol nespokojny

nikaz
30. júl 2009

nas nemal dudlicek vobec..... skor sme ho mali ako hracku....nedudlal nic...skor okusoval rucku

jankapiknova
30. júl 2009

to mas super, inak zubky zvladame aj my v pohode a dudel si da len pri zaspavani a hned ho vypluje jak zaspi tak tiez v pohode. Ale aj my robime asi pokroky, doteraz sa uspaval na rukach ☹ , ale uz som sa na to vykaslala a lezim pri nom na posteli vzdy a zaspi sam ale pri mne, mozno sa aj k niecomu dopracujeme. Stacilo by mi keby si skrati to jedenie na 1krat za noc, lebo spava okolo 11hodin a papa 2krat , tak dufam ze to znizi na jeden v blizkej dobe

evitkamalicka
30. júl 2009

janka ja som mu zacala miesto mliecka v noci davat cajik a asi ako zistil, ze nema mliecko tak zacala aj spavat

evitkamalicka
30. júl 2009

ale netvrdim na 100% ze zabral prave ten cajik