Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

cilka167
2. jan 2008

ahojte, mne nevadí, že musím malého uspať, lebo zaspí najneskôr po 10 minútach.aj ked ho prelozim do postielky, tak sa nebudi, len v noci okolo 2,00h sa zobudi, niekedy zaspi, ze mu dam len cumel a spi ale vacsinou si ho beriem k nam na postel, lebo doteraz som mu o takom case davala nutrilon. vcera som to skusila bez vsetkeho, tak neplakal, ale neaj sa pri tom spani prehadzoval. tiez som si precitala knihu, a tiez si myslim, ze nie kazde dieta samo zaspi. mozno keby som to robila ked bol mensi. lebo minule som ho takto chcela skusit a on chudak tak plakal, lebo ked videl ze odchadzam z izby, hned vstaval z postielky.uz bol chudak z toho taky unaveny, ze tak sa skaredo buchol o tie tycky v postielke, ze som is povedala, takto ho trapit nebudem. takze tolko moja skusenost. skusim mu zredukovat denny spanok a snad pochopi, ze v noci sa ma pekne spinkat, lebo cez den mu nedovolim dospavat noc.

nelika666
2. jan 2008

baby pre ulahcenie som knihu vyvesila.. kto by ju chcel moze si ju stiahnut jednoduchym kliknutim na dowload na tejto stranke

http://cob20.sharebig.com/share.php?id=s10flkuq...

🙂 😉 😀

padix
2. jan 2008

nelika, to je super, uz som aj ja rozmyslala, ze ju niekde zavesim, lebo je to lepsie, ako preposielat.

anmary
2. jan 2008

Ahojte baby. 😉
Chcela by som sa opýtať, aký by mal byť režim 6 mesačného bábätka. Kedy by malo spať cez deň, ako dlho?
Ďakujem. 🙂

nelika666
2. jan 2008

padix 😉 uz som to chcela skor ale nejako mi to vzdy vyfucalo.. 😀

anmary to je hlboko individualne.. moja spala v 6.mesiacoch tusim 2x od 10.30 - 12.00 a 15.30 - 17.00 ak sa nemylim..

smisela
3. jan 2008

ahojte,pridavam svoju skusenost s touto knihou,Ninka ma 7 a pol mesiaca a pred tyzdnom sme vyskušali metodu 3,5,7 min ,kedze je stale kojena a spanok vyzeral nasledovne:
19 hod.-kupeľ
19:30.-kojenie a nasledne zaspavanie na prsniku
20:00-zobudenie,zase prsnik a spanok
V noci sa takto budila kazdu hodinu az hodinu a pol 😒
Postupovala som podla navodu v knihe,prva noc plac 25 min,zaspala sama bez prsnika a navyse vo svojej postielke 😲 ,o 3 hod.sa zobudila, plač 40 min,zase sama zaspala 🙂 ,do rana sa budila každe 3 hod,pomrnkala a zase spala- zazrak 🙂
Druha noc,zaspala sama bez placu,zobudila sa o 4tej rano,nakojila som ju a spala do7hodine,no nechapala som 🙂
Teraz zaspavame same v postielke bez plaču budime sa okolo 1hod.na kojenie a potom az rano 😀
Nikdy by som neverila,ze staci tak malo 🙂

andy.a
3. jan 2008

smisela,to za 2 dni tak fungovalo?? 😕 ..alebo ako?? 😕

moja malá sa tiež podobne správa,čo sa týka spania,resp.nespania..kým zaspí,kojím ju aj každých 45 minút..a v noci sa budí každú hodinu-hodinu a pol..

už dlho sa odhodlávam tiež tú knižku v praxi vyskúšať,len sa obávam toho plaču..ona vydrží preplakať celú noc,to sme už zažili.. ☹

sophie
4. jan 2008

ahoj baby, tak si citam ze nie som sama, ktora nema sancu spat ani 2 hodiny vkuse. neviem si ani predstavit ze za par dni dieta vie zaspat samo, ked v noci je kazdu chvilu hore. Asi najhorsie je zvladnut ten plac ☹

andy.a
4. jan 2008

sophie,vitaj v klube.. 😅

sophie
4. jan 2008

dakujem 🙂 , skusam si stiahnut tu knizku z netu ale nejde mi to. Skusate to aj vy podla nej?

sophie
4. jan 2008

uz to mam, tak idem citat co tam pisu, lebo uz som super vycerpana

zanettka
5. jan 2008

Ahojte,
neviete mi poradiť, či je tato knižka vhodná aj pre deti vo veku 2-3 rokov? Ja mam dcerku ktora ma 2 roky a 8 mesiacov a spi s nami. Onedlho sa stahujeme do domu a tam uz konecne bude mat svoju izbicku. Bola by som rada, keby zacala spavat tam. Tiež u nej mame ten problem že ju musime uspavat. mne to až tak veľmi neprekáža, ale odkedy máme aj Jakubka tak je to náročnejšie. niekedy ked nie je manzel doma, tak by som potrebovala byt vecer dvojmo 😀

Možem poprosiť aj ja o zaslanie tejto knižky? mail pošlem do IP.

Pomohlo by to aj kamarátke ktorá má problém s 4 mesačnou dcérkou. Budí sa jej každú hodinu v noci.
Ďakujem vopred.

andy.a
5. jan 2008

zanettka,je to aj pre väčšie deti..

pošli mail.adr.do IP,pošlem ti to.. 😉

kasis
5. jan 2008

Ahojte, my sme zacali s knizkou asi na 5x a pred mesiacom sa nam to podarilo, trvalo to asi tyzden kym sam bez placu zaspal. Spinkaval pekne sam a budil sa tak 2-3x na kojenie, co predtym kazdu hodinu, pripadne kazdu polhodinu v noci. Medzi sviatkami sme ochoreli, vysoke teploty mal 4dni, tak sme nespali podla knizky a vratili sme sa k nej az ked bol uplne zdravy. Sice sa medzitym sam odstavil od prsnika, ale aj tak sa budil kazdu hodinu. Vo stvrtok vecer sme ho dali sameho spat, pokrical chvilku a vcera v ecer uz pekne sam zaspinkal, ako predtym. Takze aj ked sa to prerusilo, rychlo sme sa vratili do starych kolaji a som rada. Este daku knizku ako by som ja zaspala, krpec uz spi a ja nie, nejak sa mi neda 😒 sa prehadzujem po posteli skoro celu noc.

zanettka
5. jan 2008

Andy ďakujem, už aj ti posielam adresku do IP 😉

andy.a
5. jan 2008

kasis,aj ty si si už zrejme zvykla nespať.. 😀

ale závidím v dobrom,že ti malý už prespí.. 😉

andy.a
5. jan 2008

zanettka,došlo?? 😉

zanettka
5. jan 2008

Andy ďakujem . Prišlo mi to už. Som veľmi zvedava, čo tam píšu. My sme sa už pokúšali naučiť Ninku zaspavať samu aj s plačom, ale ona bola z toho strašne vystresovaná-mala už 2 roky. tak som to po týždni vzdala. Som zvedavá čo som robila zle. 😖

maja22
5. jan 2008

Ahojte, nečítala som celú diskusiu, tak neviem, či tu už o tom nebola reč, ale: náš malý, keď zaspí (každý večer v inom čase, rozpätie je medzi 22.00 - 1.00), asi o hodinu začne silno plakať, ale oči má zatvorené. Zoberiem ho na ruky, hladkám po chrbátiku, utíši sa, dám ho naspäť do postieľky a o 5 min znova to isté... Takto to trvá niekedy tri - štyrikrát, inokedy aj vyše hodinu. Keď ho na ruky nevezmem, len mu dávam dudlík a hladkám ho v postieľke, svoj krik priam hystericky zdvojnásobí... A zvláštne je tiež to, že aj keď ho zoberie na ruky manžel, s ktorým cez deň veselo fungujú, v noci často prestane plakať až u mňa. Kde by mohol byť problém? Nejaké mory, bruško alebo niečo iné?

andy.a
5. jan 2008

maja, asi tvoj malý je na teba veľmi naviazaný..aj kojíš?? 😕

vo veku pol až jeden rok sa detičky veľmi viažu na matky/aj predtým samozrejme,ale od toho pol roka na nich priam visia../

malý si zvykol,že ho vezmeš na ruky..

maja22
5. jan 2008

Kojím hlavne v noci - asi 2x, cez deň mu je málo, resp. radšej papá z fľaše, odkedy je aj iné príkrmy. Mne je to čudné, že on plače zo spánku,manžel si myslí, že máva zlé sny z toho, že mávame večer zapnutú telku a hoci sa snažíme ho zabávať chrbtom k nej, veľakrát sa za obrazom aj zvukom otáča a registruje ju. Inokedy sa stalo, že si po týchto nočných plačoch aj trikrát silno odgrgol, tak som mala pocit, že mu poriadne nefunguje trávenie a tlačí ho nejaká bolesť v brušku. Neviem, ale do 5 mesiaca nebol problém, zaspal pri kojení, spal celú noc v pohode. Potom sme boli týždeň v nemocnici a odvtedy zaspáva večer pravidelne s plačom a na rukách, prvé dve hodiny sa budí, resp. nebudí, ale plače. Potom, keď hlboko zaspí, spí až do rána...

andy.a
5. jan 2008

tá nemocnica malému narušila určite režim.. ☹

aj zúbky ho môžu trápiť..

elise
6. jan 2008

ahojte my sme úspešne záspávali podla knižky, ale ked bol cez vianoce malý chorý a mal vysoké teploty, do toho sa mu tlačil zúbok tak so zaspávaním máme znovu probôém musím ja alebo manžel pri nom ležat-postielku máme pri posteli až kýn zaspí ☹ trvá to síce pol hodinu ale niekedy sa nám podarí skôr zaspať ako jemu

smisela
7. jan 2008

Ahojte,u nas tato metoda zabrala naozaj tak rychlo,ako som pisala,az som sa z toho ja dva dni nevedela spamatat 😀 ,asi aj mimi pochopila,ze v tej postielke ma viac miesta a ze sa jej v noci neoplati casto budit 🙂
Ale kazde dieta je ine,takze tak ako rychlo to fungovalo u nas,u inych to moze byt opak.Drzim vsetkym palce a pevne nervy a odhodlanie.pa 🙂

jankay
9. jan 2008

Ahojte maminky , mohol by mi niekto poslat tuto knizku ? U nas doma by sme si uz radi pospali 🙂 🙂
Moja adresa 11janka@szm.sk.dik a pa,pa

smisela
9. jan 2008

Ahoj jankay,nelika666 ju tu vyvesila priamo na tejto stranke,môžeš si ju stiahnuť priamo sama 🙂 pa.

jankay
9. jan 2008

Ahoj smisela, pokial tom idem stiahnut tak mi to dava , ze internet nepodporuje void o.... ak to prosim Vas niekto mate , poslite mi to . dik

smisela
9. jan 2008

Ahoj jankay,poslala som ti ju na mail,daj vedieť,či prišla.pa

luciaj
9. jan 2008

ako si stiahnem tu knizku z lunku od neliky? ja tam nemam ziadnu tlacicu download 😢

maria13
9. jan 2008

ahojte maminky!bola by ste niektora taka zlata a poslala mi na mail tu knihu lebo uz som to skúšala asi 100-krát a nie a nie to stiahnuť! ☹ aj ja by som si už rada pospala.teda aspon dúfam ze to zabere! moj mail sedilekova@ursped.sk velmi krásne vopred dakujem