Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

sloto
6. nov 2009

rimmel ved to hej, som s nou vzdy ked ma potrebuje, mne je len divne ze je to take pravidelne. vzdy 20 minut

schwarzovka
6. nov 2009

sloto...vydrž musí nabrat jistotu, že už jí zase nenecháš plakat a že jsi s ní...ztratila v tobě díky tomu důvěru 😉

katarinka123
6. nov 2009

ahojte mozem sa vas opytat kedy vam dieta prespalôo celu noc?moji maju 18 mesiacov ale su vnoci aj 2-3 krat hore.ani ten starsi mi nespavakl

schwarzovka
6. nov 2009

katarinka...zatím se nám to podařilo jen jednou a to ve třech měsících...pak mu začli růst zoubky a od té doby o tom jen sním 😀 už jsem si zvykla, snad to jednou přijde 🙂

jirkulka
6. nov 2009

Ahoj, doufám,že nevadí,že se přidávám. Mám tříměsíčního chlapečka..Bohužel sám neusne ať zkoušíme cokoli. Z postýlky mi příjde,že má vysloveně fobii, i když přes den si tam dovede i chvilku vyhrát, když mu pustím hrající domeček. To možná tak 10min a pak začne plakat. Uspávání v postýlce jsme zkoušeli asi 4 dny,ale bez efektu. Malý nikdy nekňourá,ale rovnou křičí,jakoby ho na nože brali. Zkoušeli jsme vydržet co nejdéle,ale nešlo to..Po 40 minutách pláče, kdy už začal vzlykat jsme ho pokaždé výtáhli. Samozřejmě jsem zkoušela k němu chodit, pohladit ho, dát mu pusinku a podobně,ale když jsem to udělala 5x,tak stejně pak spustil pláč jako blázen..Ono se to opravdu dlouho vydržet nedá..Když už mi malý usne večer u prsa při kojení, snažím se ho do postýlky přenést,ale jakoby cítil kde je a po 10 minutách je vzhůru. To samé, když mi usne v náruči,opět po 10min vzhůru. Opakuje se to někdy i 6x během 2 hodin..Jednou byl už tak utahaný, oči červené, uplakaný a bylo mi ho tak líto,protože ne a ne usnout i s mou pomocí,tak jsem si ho vzala k sobě. A hle..Ve 20h usnul, vzbudil se kolem 1h na papání a pak kolem 5h. Byla jsem vyspaná já i on..Mám strach,že se sám spát nenaučí,ale rozhodně ho nebudu nechávat vyplakávat. Možná je na mě hodně fixovaný, nevěřím tomu,že je rozmazlený apod.Věřím tomu,že by pomohl třeba dudlík, vím,že miminka uklidňuje,ale malý ho nechce ani vidět. Zkoušela jsem nejméně 5 druhů, každý vyplivne. Takže malý není schopný se nijak uklidnit, nijak usnout,jedině s mou pomocí.

termixicek
6. nov 2009

Jirkulka: na to, aby si ho nechavala plakat je este malicky, tie metody co su uvadzane aj v knihe sa skusaju az od 6 mesiacov, skor nie, lebo dietatko v noci este papa ked ma 3 mesiace, a pretoze kojis, je normalne ze je zvyknuty pri tebe zaspavat. Teraz to vobec neries. Uvidis potom, ked bude vacsi. My sme to mali v pohode, maly je na UM a preto nebol zvyknuty na mne zaspavat, mali sme to jednoduchsie v tomto smere. A zacal vymyslat az ked bol vacsi, preto sme sa skusili riadit podla knihy a vyslo to, ale v ziadnom pripade nemal 3 mesiace. Drzim palceky aby ste pekne spinkali :D

meleri
6. nov 2009

holky už sem to psala Jirkulce, ale mám kamarádku která je z Peru, a byla v šoku z toho když jsem jí řekla, že mě mají za "exota" protože malý spí s námi v posteli už od narození...
"a kde by měl spát když ne s váma" byla její otázka, řekla sem jí že v Evropě mají lidi postele s ohradou aby v nich malé děti spaly samy, tak ji to dost šokovalo..u nich všechna miminka spějí s rodičema a určitě nejsou rozpustilé..časem pak mají svoji postel, jak vyrostou..já si říkám že my "civilizovaní" lidi děláme ze všeho vědu, a všecko dycky musí jít proti přírodě..ti lidi tam jsou kolikrát nevzdělaní a chudí ale přijde mi že mají co se týče výchovy dětí víc rozumu jak my.. 🙂

schwarzovka
6. nov 2009

meleri souhlasím se vším, co jsi napsala...oni se totiž řídí hlavně svým instinktem a ne tím, co jim diktuje móda nebo společnost...

zelmirka1
7. nov 2009

sloto ja myslim ze to casom urcite prejde, aj moj maly mal take obdobie ze sa zobudil po pol hodine alebo hodine spanku a plakal, ked som rychlo pribehla, chvilku utisila na rukach zase spal dalej, potom to preslo a teraz sa to stane uz len obcas, skoro vobec.

jirkulka ty mas velmi male babo, v ziadnom pripade ho nenechavaj plakat, teraz ta velmi potrebuje, kazde dieta je ine, niektore dokazu spinkat od narodenia bez problemov aj sami v postielke ale niektore deticku proste to nevedia. Radsej by som ho chvilu nechala u seba a casom sa to urcite upravi, neboj sa ze si zvykne,do pol roka sa fakt neda moc o niakom zvyku hovorit, babo sa prisposobuje svetu, doteraz bolo v brusku kde mu bolo super
a zrazu je mimo mamy. Pricin moze byt dost, bolenie bruska, nepohoda, cez den zacina vnimat rozne podnety a niekedy sa mu proste neda zaspinkat, potreba maminky. Ak dobre spinkal s tebou tak mu to dopraj, prave preto ze mu das istotu a tvoju blizkost nebude mat neskor problem spinkat sam.

meleri 🙂 🙂 🙂 aj ked moj maly spinka v postielke lebo sme zistili ze sa tak vyspinka lepsie, uplne suhlasim
a tiez so schwarzovkou ze treba dat na svoj instinkt.

opica
9. nov 2009

no jo, tak hlasim otrasnu noc 🙂
asi dietatu zacali ist zuby...aj ked ma len 4 a pol mesiaca...
v piatok dostal teplotu, davali sme paralen, bol totalne apaticky, chuda moje...v sobotu teplota presla, zo soboty na nedelu noc ok, zobudil sa len raz...
ale vcera to zacalo, cez den umrncany, len sme mojkali, trosku pospal, ale moc to nebolo...
no a vcera vecer nechcel jest, hodinu sme sa trapili, kym sme ho utisili, potom sa nejak najedol, o pol noci bol hore, nakojila som, za pol hodku utisila...zaspal !!!u nas v posteli!!! ale asi len na hodinu...
a potom sme dalsiu hodinu a pol tisili, nakoniec som mu dala brufen sirup, vsetko hryzie, zaspal o tretej na mne, dala som ho na chvilu k nam do postele a potom preniesla do postielky, spal do 8, nakojila som a spi este stale...mi ho je luto, ked to bude takto dva mesiace (ako ma niektori strasia 😎 ), tak schudnem 10 kil 😀 aspon nejake vyhody to ma...
...aby ste vedeli, ze nie som az taka furia 😉

termixicek
9. nov 2009

opica ta rada vidim :D teda citam...mi je to luto...tak mozno budete mat zuby skor ako my :Dta moja selma zubata sa v puse pod dasienkami len tak belie aj dole aj hore, ale von nechce ani jeden :D na akej stranke ta este najdem?

opica
9. nov 2009

ja moc na ziadnu inu nechodim 🙂 len sem-tam sa niekde ozvem 🙂 ty kde chodis?
a boli sme u doktorky, tak gregor ma aj vizoru, katastrofa, s jedenim je teda riaden boj, pretoze ho boli hrdielko a nechce moc jest, tak skusame, mojkame sa a zacne pit tak na 8. raz... ale co narobime, je to zivy tvor, nie robot... 😎

termixicek
9. nov 2009

opica, ked budem mat viac casu, napisem ti do IP, teraz sa ideme hrat a nieco tu este smrdi, tak sa o to idem postarat :D

zelmirka1
9. nov 2009

no ved ono je to tak ze clovek sa tesi ze ma zavedeny rezim a super dieta ale potom pridu zubky, babo rastie zacnu prikrmy, zacne liezt a chodit a ine medzniky, nedajboze este niaka choroba a potom zistite ze s tym spankom je to zlozitejsie a vtedy si babo velmi vyzaduje maminu naruc.

aponchie
9. nov 2009

meleri svat apravda..asi budeme kupovat vetsi postel pac uprostred noci prijde za tatkou ta starsi pod kridlo si lehne pac ho malo vidi ta mensi je mezi nama a vrni blahem a vseci s ekrasne vyspime juu to je parada a nez sme na to dosli u Terky jsme se bali at to ci ono a prdlacky..terka chodi tak3x z atyden

meleri
10. nov 2009

aponchie... 😵

amy14
11. nov 2009

ja mám 4mesačnú dcérku,ktorá od 2týždňa trpela kolikami až do 3mesiaca.takže sme spávali,tak že najprv somuspala chodením,potom som si opatrne sadla,tak pololežato a spala na mne až 3h,potom som ju preložila vedľa seba na vankúš,nakojila a spinkali,tak že sme na seba dýchali.potom po kolikách,bolo pokrokom to,že večer neplakala a časom som ju večer položila vedľa seba a hrala sas rúčkami a zaspala za 2h.to bol už pokrok.ale cez deň spí stále na mne,nikde inde.ale aspoň je to super,ýe o 19h ideme do izbičky,položím ju,dám mliečko ado polhodinky spinká.ja bud zaspím pri nejalebo si potom požehlím,upratám,pozriem panelák a urobím mliečko a idem k nej.boli snahy aj naučiť na postieľku,ale to som skúšala cez deň,aby som si ju nerozladila.aj v noci,ak potrebuje,taksi ju učičíkam na rúčkach,ideme do obývačky a spinkáme.ja viem,že príde čas a aj cez deň bude spinkať tak,že bude stačiť ked budem pri nej.všetko má svoj čas a ona sama si určí tempo.a postieľku máme na odkladanie vecí.v noci sa k sebe túlime,neplače,ja cítim ked chce mliečko,nemusí ma zobudiť až plačom...a prečo nemať dieťa u seba v posteli,prečo ho nenosiť...ved počúvajme svoj vnútorný hlas a vykašlime sa,že je dobré aby spali deti v posielke...proste niektoré sú samostatnejšie a niektoré nás chcú cítiť a vtedy sú spokojné...ja aj malá sme spokojné a kašlem na to,že bude takto spať dlho,ja sa teším,ked bude väčšia a bude spať s nami aj tatík,pretože teraz sa ešte bojí a ani by sa nevyspal....už vie,že mamka ju nenechá napospas a že je pri nej a môže kľudne snívať....prečo sa stresovať vstávaním k postieľke a čičíkanímhodinu,ked stačí tak málo..príde čas a bude spať sama vo svojej posteli...

amy14
11. nov 2009

trošku som sa viacrozpísala,ospravedlňujem sa 😵

akaji
15. nov 2009

sa chcem spytat, necitala som toto forum cele, tak ak to tu uz bolo tak sorry
moj maly ma takmer 10 mesiacov, od malicka dobre spava, ale tak od piatich mesiacov to snad az prehana..
zaspinka pekne sam o deviatej vecer, ked dopapa mliecko, polozim ho do postielky, zavriem dvere a on proste si lahne na bok a zaspi a zobudi sa bud o deviatej rano (v pripade ak sa nezobudi v noci) alebo o siestej rano, vypije mliecko a znova si lahne a budi sa o pol jedenastej .. a potom este poobede ked sa napapa, tak kludne spi od jednej do piatej, pritom ked napr. nemoze spat, ze sme cely den vonku, tak nespi a nie je ani unaveny, ani ho nelame, ani nie je mrzuty... ma niekto taketo dieta ?

filipka21
15. nov 2009

akaji-daj mi nejaku radu moj maly ešte vobec nespal celu noc od narodenia.Budí sa aj 6krat za noc.Uz sme moc unavení nespala som ani v tehotenstve tak uz ani neviem co je dobry spanok.Mame 4zuby a idu nam dalsie tak sa asi ani tak skoro nevyspíme.Dakujem za vsetky dobre rady. 🙂

iinuska
15. nov 2009

akaji, tak bud rada,

sloto
15. nov 2009

ahojte, idem si k vam znovu po radu, lebo uz neviem ako dalej s mojou malou. vobec ale vobec nevie zaspat sama. museli sme odmontovat bok postielky, pretoze ked som ju ulozila vzdy vecer do postielky tak revala aj hodinu a pol, cela sa tam vytacala, proste hrozne nervacila - akoby mala uplnu averziu voci postielke. tak sme odmontovali bocnicu a namontovali postielku k nasej posteli. teraz vsak nastal dalsi problem, mala vymysla dalej, a vzdy sa otoci na brucho, akonahle odidem a pusti sa do strasneho kriku. na chrbat sa neotoci ani za svet, bude kricat kym nepridem, nelahnem si k nej a nedam jej prsnik. tak aj vzdy zaspi nakoniec. ale proste takto to nejde. bezo mna vobec nezaspi, neuspi ju ani manzel, len proste ja a moj prsnik. neviem ako dalej, ako ju naucit zaspat pekne samu. skusala som ju nechat vyrevat viac dni po sebe, ale vobec nepomohlo. vzdy mala sopliky az na bodycku, cela spotena, a vydrzala ako hovorim aj hodinu - hodinu a pol a to som uz nevydrzala ja a sla som k nej. poradte co robit? a este jeden problem. ked uz teda zaspi, tak sa mi vzdy, kazdy vecer zobudi presne 20-25 minut po zaspani so strasnym placom a zase ju utisi len moj prsnik. neviem si s nou rady. ako by ste to riesili vy?

akaji
15. nov 2009

filipka: no, neviem ci nejaka rada konkretna existuje, deticky su tak velmi individualne.. u mna osobne to bolo tak ze prve 3 mesiace to nebolo nic moc.. som iba kojila a nakoniec sa ukazalo ze som mala malo mlieka a maly bol stale hladny, takze vsetko slo tazsie , aj zaspavanie.. odkedy som prestala kojit (po troch mesiacoch) s malym nebol jediny problem, hlavne som sa snazila hlavne v tych zaciatkoch dodrziavat rezim... nie samozrejme nejak presne na sekundy, ale tak hrubo, plus minus... naobedovat sa, zapit mlieckom, polozit do postielky, spat.. a potom zas vecer, okupat, mliecko, do postielky, spat.. on jednoducho vedel presne co sa kedy ide diat a v tom mal istotu a proste si tak zvykol a je to tak doteraz... hociako je "vybudeny" a tvari sa ze nezaspi tak lahko, tak po vsetkych ritualoch ho jednoducho ulozim do postielocky, zhasnem, zavriem dvere a ked nakuknem o 2 minuty, je ponom (inak od narodenia spava v svojej izbicke sam, v svojej postielke), ma tam svoj klud, nic a nikto ho nerusi, kamaratkine deti obe spia s nimi v posteli manzelskej, sa ani nedivim ze sa v noci budia casto.. a co mne teda pomohlo, co som zacala praktizovat hned ako som prestala kojit bola plienocka.. ja tomu hovorim ze "čučinkovať sa"... polozim ho do postielky ked je cas, dam mu dudlik a obycajnu bavlnenu plienocku a čučinkuje sa.. je to vlastne taky nejaky jeho sposob ukludnovania sa.. taha dudlik a pritom zmoli v rucickach tu plienocku, v takomto stave ked je, tak mu dam mliecko a vsetko stiahne a potom proste zaspinka, funguje to u nas na 100 %, nestalo sa este za poslednych 7 mesiacov (teraz ma 10) zeby to nevyslo a to mame uz vonku tiez 4 zubky, nebol ani mrzuty, ani neplakal a ani sa nebudil.. hovorim, zalezi na jedincekovi asi v tomto.. len mne sa proste zda ze spava pridlho, vcera takmer 14 hodin, resp. neviem odkedy bol hore, som sa zobudila o pol dvanastej a uz sedel v postielocke a hral sa, tak neviem kedy vstal, ale on by uz zacal vykrikovat keby nejak ovela skor, tak snad proste su aj take deti co radi a vela spia, no... ale ta plienocka s dudlikom pomohla, si myslim.. aby sa vedel upokojit a ked sa upokoji, tak zaspinka

akaji
15. nov 2009

sloto ja ked som kojila, maly tiez zaspal len na prsniku.... vsetko sa zmenilo ked som prestala kojit a zacal papat z flasky a hlavne sa z tej flasky aj nasytil.. plne brusko a vec vyriesena.. nebude mala tiez hladna ? lebo ako aj moj maly v pohode priberal a vsetko bolo ok, ale bol cely nespokojny cele tie 3 mesiace a v momente ako som ho odstavila (a urobila som tak proste hned ked mi uz praskli nervy, zo sekundy na sekundu) tak od toho momentu akoby utalo, dokonale dieta mam.. tak ale sa hovori ze kojit a kojit a kojit, tak to neber ako nahovaranie, len hovorim ako to bolo v mojom pripade

janka
16. nov 2009

ahojte, kocky potrebujem poradit. Mam 3 a pol m dcerusku a ma problem spat cez den. Najprv bol problem, ze zaspala len na prse a inokedy len ked som ju nosila a chodila!!! Ked som ju ale polozila, zobudila sa. Uz mi odchadzal chrbat (ma 7kg) a objavila som hupadlo hacku, hnes sme kupili a ja som bola stastna, ze koncne zaspi bez nosenia, ale nevyriesilo to moj problem. Vydrzi spat vzdy len 30 min, potom place, a je mrzuta. A dlhsie ako 30 min spi len v iducom kociku. Vzhladom k bliziacej sa zime mam strach co bude dalej. Je pravda, ze kondicku zacinam mat fakt dobru, lebo tu mame same kopce. Ale babatka nemozu von ked je moc zima a nie este na tak dlho. ☹
Teraz to vyzera tak, ze doobeda spi 30-40 min (prso, al hacka), na obed ideme na 3a pol h kocikovat, a podvecer spi zase len 30 min (ruky, al hacka). A vecer som ju kedysi uspala na prse, potom uz nefungovalo ani to, tak sme ju manzel alebo ja nosili. Teraz funguje hacka, potom ju dam k nam do postele a 2-3x v noci kojim. To spi bez problemov.
Ja viem, ze mi mozete vycitat, 2 veci:
- ze som si ju navykla na prso - ano je to z obdobia prvych 8t, kedy som nemala dost mlieka a snazili sme sa rozkojit. Pila tak caso a tak dlho ako chcela, niekedy tak zaspala. Ale podarilo sa kojit a som stastna.
- ze som navykla na chodenie - ked bolo malo mlieka a UM na dokrmenie nechcela, stale plakala, tak som ju dala do babyvaku a hla prestala plakat a dokonca po case zaspala. Okrem toho bola nedonosena a dalsia teoria, ktoru som citala, ze matky, ktore behali ci tancovali v tehu maju taketo "nosiace sa" babatka. No a ja som bola velmi akcna ☹
Uz som precitala nejake knizky, teorie ovladam, ale nepomohlo, prosim skusene mamicky poradte prakticky.

karamelinka
16. nov 2009

ahpjte baby pridavam sa k nespacom nas maly vobec nechce spat uz som z toho zufala lebo zaspava na rukach a inak nie cez noc spavam asi tak 5 hodin a som z toho dost unavena a frustrovana akurat citam tuto knihu a som zozhodnuta ze to skusim...mam kamaratky ktorym to pomohlo tak dufam ze to pomoze aj nam akurat ze nie som si ista ze to vydrzim

karamelinka
16. nov 2009

v nasom pripade to bolo tak ze som kojila rok a tiez som si myyslela ze prestanem kojit tak sa vsetko casom upravi ale stale je to rovnake a prso vystriedalo ruky takze chcem s tym zacat cimskor ale musim docitat tu knihu lebo vyidim na nom ze presne vie ako na mna a ze vymysla pritom na rukach mi vecer zaspi za 5 minut a ked ho necham v postielke tak vydrzi o hodne dlhise ale nechcem s tym zacat kym nedocitam tu knihu...zacala som ciatta tuto temu ale tolko stran sa precitat mneda..mymicky podarilo sa vam naucit vase dietatko spinkat?

diuska6
16. nov 2009

Ahojte. Maly vecer dostane kasu, niekedy vypije 120 ml, inokedy 170 ml. potom ho musim este trosku nakojit, inak nezaspi. V noci sa zobudi 2-3 krat,vzdy parkrat potiahne z mlieka a potom zaspi na prse.

drobec17
16. nov 2009

Babulky, pomoooc...uz som na nervy a to mame len 16dni...nevieme spinkat sami...teda nech je kdekolvek (postielka, postel, gauc, s nami, bez nas)...nie a nie zaspat.....uz neviem co s nim.....skusali sme vsetko...prosim poradte...
...este otazocka...kolko vasi drobci stiahli v tomto veku, teda v 16dnoch ich zivota?...maly stiahne 130ml...je to normalne?...a to by kludne stiahol viacej ale nechcem mu davat viac...alebo mam? Bojim sa aby z neho nebol tucko...nooo uz zase placeme...takze idem...
Dakujem za rady

veronikap
16. nov 2009

drobec, prosím ťa, veď malý sa len prednedávnom narodil, nemôžeš čakať, že bude všetko podľa tvojich predstáv.. ja viem, že to je vyčerpávajúce, keď sa to neustále opakuje, tak to ide na nervy.. on je ešte veľmi malý, pravidelný režim nebude mať ešte dlho.. keď ste už vylúčili všetky možnosti (bolenie bruška a pod.) tak proste ako sú spiace a nespiace deti, sú aj plačúce a neplačúce (niektoré nevedia napr. spracovať všetky informácie, ktoré nabrali cez deň a sú večer z toho nervózne a pod.)
nepíšeš ako často dávaš malému papať, takže neviem posúdiť, či papá veľa... a prosím ťa, teraz nerieš či bude tučko alebo nie... malé deti sú obyčajne guľatučké a postupne sa "vytiahnu"

náš malý tiež dosť plakával, hlavne v noci a za posledný týždeň sa to mení, viac vníma, pozoruje, usmieva sa, je kľudnejší.. cez deň mi najlepšie spí v kočíku, v postieľke veľmi nie, ale večer tam našťastie nemá problém spať..

a hlavne sa snažte zachovať kľud.. bábo vycíti, keď si nervózna, podráždená a potom ani ono nie je dvakrát kľudné.. tak hlavu hore a vydržať 😉