Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

misulda
12. jan 2010

Ved to aj robim...len by som to chcela stiahnut na menej krat namiesto tych 5-6 krat, co si pyta...

micha3
12. jan 2010

Myslím tím, že pokud má hlad, tak tady nějaká metoda vyřvání nepomůže. A těžko ho budeš učit spát s prázdým bříškem. Já dám čaj vždy jen 1x za noc, někdy ani to ne 🙂

mauska
12. jan 2010

misul: já myslím že když to zredukuješ na menší počet tak se nají o to víc, takže za pár dní bude vědět že se musí napucnout pořádně, že dostane až za delší dobu. Držím palec 🙂

micha3
12. jan 2010

souhlas s maus, ale ono se to dobře radí🙂

mauska
12. jan 2010

Normálně malá vytuhla v jídelní židličce 😅 jsem ji tam posadila že se naobědvá a půjde spát a ona to po asi dvou lžičkách zapíchla 😵 Tak už je v postýlce a spí 🙂
Sice neusnula v postýlce, ale usnula sama 🙂

jejda
12. jan 2010

Ahoj holky, nejdřív chci vyjádřit obdiv těm, kteří musí v noci často vstávat a ještě se nezhroutili únavou 😵
Naše Kristýnka (5,5 měsíce) do včerejška neuměla usínat jinak než na rukách. V noci teda vždy spala celkem dobře, kojo ve 2, v 5 a pak až v 8 (spíme ale poslední obou jen tak do půl 7), akorát my měli vytahaný ruce než se nám ji podařilo uhoupat než usla. Už jsme s manželem byli rozhodnutí, že zkusíme vyřvávací metodu. Včera jsem si ale řekla, že to zkusím jinak, Dala jsem malou do postýlky, sedla si k ní na židli a strčila skrz šprušle ruku a držela malou za ručičku. Malá ze začátku sebou házela a asi hledala vhodnou polohu. No a světe div se, za chvilku usla 😀 Už se mi to podařilo 3x, tak snad to není jen náhoda 😔

lucijja
12. jan 2010

tak ja som vcera vyskusala kasu o siestej a o pol osmej este mliecko a spat. Mala zaspala hned, v noci som krmila az o pol siestej rano ale aj tak bola kazdu chvilu hore. ☹ Neplakala ani nic, len sa nejako nemohla ulozit - raz jej vypadol dudlik, potom sa potrebovala prehadzovat, potom bola odkopana...stale som ju ukladala a prikryvala...neviem ci to bolo tou kasou alebo len nahoda...dnes skusim este raz a uvidime. 😒 Pisete tu, ze ok kasiciek bolieva brusko...ako to zistim, ked neplace?

micha3
12. jan 2010

ahoj lucia: poznala jsem, jak mu nedělala dobře. Měl prdíky, kroutil se. Ale jinak s tím buzením, taky máme cca od 7mého měsíce s tím problém. Teď se to trochu srovnalo, tak nevím. Když se probudil, občas sám usnul, a když už začal nabírat opravdu hodně, dala jsem čaj. Pokud bylo brzy, na to, aby měl hlad

mauska
12. jan 2010

jejda: tohle jsem dělala taky a dopadlo to tak že jsem byla xxkrát za noc u malé v pokojíčkuz a držela ji za ruku dokud tvrdě neusnula a tak pořád dokola, při každém probuzení. Tak bacha 🙂

jejda
12. jan 2010

Mausko uvidíme, jak to bude dál. Říkám si, že se zatím aspoň naučí v postýlce usínat v mojí přítomnosti a pak ji tam zkusím nechat samotnou. Beru to jako takový mezikrok, ale vím, že spoléhat na to nemůžu 😒

dara2583
12. jan 2010

Ahojte, o mojom probléme neprobléme som už písala do inej témy, ale nikto mi neodpísal, tak to skopírujem sem a budem dúfať, že snáď sa nájde niekto kto má podobnú skúsenosť a poradí mi, či je to v pohode.
Okopírované - Ahojte, moja dcérka má 3 mesiace a 2 týždne a budí sa mi v noci tak, že sa nepreberie úplne, ale sa strašne mrví a sem tam zaplače, stačí jej dať dudel, alebo keď sa to opakuje viac krát tak ju zoberiem k nám do postele a spí bez problémov. Mňa však veľmi trápi, že malá mi strašne zakláňa hlavu pri spaní. Cez deň to nerobí, len keď chce vidieť niečo čo je za jej hlavou a to ju vtedy vždy potočím aby videla. Má hniezdo v postielke a keď bola úplne maličká, tak sa vždy preplachtila na pravý kraj, strčila nos do hniezda a spala, teraz jej to nestačí, zakláňa hlavu a chce sa dostať nosom k hniezdu čo má za hlavou, potom ho aj olizuje, nie vždy chce dudel, tak nechápem prečo to začala robiť. Vždy keď sa v noci na to zobudím až mi je zle keď ju vidím takú vykrútenú a keď to spraví aj druhý krát za noc, tak to ju hneď beriem k nám a tam to už nerobí, zaborí nos do môjho vankúša a spí, to však stále kontrolujem či dýcha. Nemáte s tým niekto skúsenosť? Lebo mne manžel vraví, že malú veľmi skúmam a že ako vyrástla z iných vecí vyrastie aj z tohto. Poradíte mi niekto? A inak hladná mi v noci nie je vôbec, ani smädná, pije nutrilon 165 ml.
Ďakujem

mauska
12. jan 2010

dara: naše taky zakláněla hodně hlavu, celá byla prohlá úplně do luku a dělá to ještě i denska. nemyslím že je to nějak "nenormální" 🙂 a to s tím nosíkem- asi se chce k něčemu tulit, vyzkoušela bych plínečku nebo takového toho plyšového hajánka (to je ten plyšový čtvereček jak se prodává v hračkách i v drogeriích)

mauska
12. jan 2010

No ale proč jsem tu: malá tak jak vytuhla v poledne tak málem vytuhla i teď večer. Už se neudržela na nohách, mohla jen sedět a v sedě jí padala hlava. Tak už jsem ji okoupala, nakrmila a chrní. Jsem moc zvědavá jak dlouho 😅 Obvykle usíná 18:15, tak to bylo dřív o 45minut, to není až taková hrůza

misulda
12. jan 2010

Dara, nas maly robi presne to iste...asi je to normalne. Ale on (asi aj tvoja mala) potrebuje pri spani svoju tvar o nieco opriet. Ja som nasmu malemu oblozila postel skrutenymi dekami tak, ze ich ma po svojich stranach, ked lezi v postielke. Velmi mu to pomaha. Vzdy, ked ho ulozim spat, otoci hlavu a tvar zabori do steny deky (deky som zakryla plachtou na spanie). Skus to, ak nepomoze, neuskodi...

lucijja
12. jan 2010

dara moja to robila tiez - hotovy luk bol z nej 😀 Pomohla plienocka. 😉 To je sranda, ze tie deticky chcu byt zaborene v niecom, ze?

Inak baby, ja sa bojim ze ked som nocne mliecko vymenila za caj co potom? Ako ju oducim od caju? 😕

mauska
12. jan 2010

prý pomahá vyměnit čaj za vodu, na tu se pak prý děti přestanou budit. Ale naše pije s klidem i vodu, takže nevím nevím 😅

jamerlenka
12. jan 2010

ahojte dievcata,
potrebovala by som poradit, uz davnejsie sa znazim vzdy ked mam cas si nejaku tu stranku z tejto temy precitat a vzdy som chcela aj napisat, len som sa nejak neodhodlala ☹ az teraz
nam mala spava zle od konca 4 mesiaca, resp. od doby co sme sa prestahovali a zacali jej rast zubky...jedine miesto kde spi "normalne" je medzi mnou a priatelom v posteli.. do polnoci, kym sme my hore, je hore 3-4x a po polnoci ked si ju dam k sebe iba dvakrat a potom sa budi s pravidelnostou o 7 rano...viem, ze je to moja chyba, lebo som bola pohodlna a nechcelo sa mi k nej vstavat tak som ju brala k nam a chcela som jej vyjst vo vsetkom v ustrety a teraz zistujem ze to bolo na skodu, lebo som sa stala "otrokom" svojej dcery v tomto ☹
musim s tym vsak uz nieco urobit, priatel skoro rano vstava a chodi neskoro v noci z roboty a vacsinu dna je za volantom, tak je to aj pre neho dost vycerpavajuce
potrebovala by som poradit ohladne tejto metody, myslite ze by nebolo na skodu si ju rozdelit do dvoch faz? resp. ze by som si ju naucila najskor zaspavat cez den samu a ked sa to nauci tak ju naucit zaspavat aj na noc? alebo je lepsie vsetko naraz? je lepsie ju prestahovat do vedlajsej izby, kt. je aj tak pripravena pre nu do buducna alebo ju nechat pri nas v izbe kde ma postielku aby to nebolo vela zmien na nu?
zaklad co som sa vsak chcela s vami poradit, je to, ci naozaj vyskusat vlastne tuto metodu...raz sa mi to totizto stalo, ze som ju nechala dlhsie v ohradke, s tym ze som bola pri nej,mam ju v kuchyni, len som si ju proste nemohla zobrat, bol to jej rozmar, chcela byt na rukach a nosit sa, priblizne asi 15 min sa tam jedovala, lomcovala nou, hystercila, ani nie ze plakala ale kricala od zlosti a ked som vystihla moment ze sa ukludnila tak som si ju zobrala a som zistila ze ma uplne ladove rucicky a bola taka jak to cesi hovoria uhekana...a obcas sa to stane aj ked sa zacne zlostit cez den a plakat, ked nieco chce, ze ma ladove rucicky a je az tak rozjedovana ze sa bojim ze sa zacne zajakavat, tak preto mam velku dilemu ci vyskusat tuto u niekoho nie, ale u niekoho ano (co by bol aj nas pripad) "placucu" metodu vyuky?
ak by ste mi vedeli poradit, alebo napisali vas nazor, bola by som velmi vdacna 🙂

markchina
12. jan 2010

Nazdar vsichni, pisu po delsi dobe, ale kazdopadne chci sdelit sve zkusenosti (opet:o)).
Spani behem dne se nam vubec nedarilo a jsme na tom stejne, vlasne ne tak docela :o). Vecer jsem ho ukladala dle knizky, hned prvni den jsme videla pokrok, viz me predchozi prispevky? A dnes? Uz to budou mozna 2 tydny, co jsem se do teto metody pustila a kdyz jsem maleho dnes kolem 21h., tak normalne ani jednou nezaplakal, ja zavrela dvere a byla jsem naprosto v uzasu. Vzdycky alespon trosku zaprotestoval, ale do chvilky byl klid a sam usnu. Dnes ale zmena, ani jedinkrat nazaknoukal. Po chvili jsem udelala kontrolu a spokojene spinkal na brisku, je to mazecem, supr pocit a spokojenost. Spi celou noc a budi se mezi 7-8h. ranni.
Pres den nam to uspavani dle knizky neslo, proplakal celou tu hodinu a nemenilo se to ani po par dnech, zajimave ze vecer dobry a celou noc taky. Tak jsem udelala ustupek, jestli bude usinat a spinkat pekne vecer, tak pres den slevim, budu chodit s kocarem nebo ho necham usnout u prsa a pudu si lehnout s nim.
I po tomto ustupku neni vecer problem a maly spi celou noc, ja se navic pres den nestresuju a netrpim jeho placem, navic si odpocinu s nim, jelikoz si vetsinou schrupnu s Vojtikem. Jsem pak odpocata a on spokojene spinka bez place. 😉

rivatha
12. jan 2010

Ahojte 🙂

Prosim vas, kde by som sa mohla o tejto metode docitat? Da sa stiahnut knizka z webu? Kdesi som tu citala o linku na urcitej stranke tejto temy, no ten mi nefunguje... Viete mi niekto pomoct zohnat si to, ze by som si precitala, kym mam teraz cas na materskej?

Dakujem krasne vopred 🙂

lucijja
12. jan 2010

rivatha: daj mi mail do IP a ja ti ju poslem. 😉

jamerlenka: ja by som to skusila aplikovat naraz. Aby mala nebola zmatena, preco raz ma svoje a raz nie. 😒 A radsej za nou chodievaj zo zaciatku casto - kazdu minutu. Ulozit, prihovorit sa, pohladit...a znovu. Nechaj si ju v svojej izbe a do druhej nech sa na par dni prestahuje priatel. 😉 Drzim palce.

markchina: super pocit mat vecer pre seba a vediet ze dietatko je samostatne a v pohode, vsak? 🙂

amy14
12. jan 2010

jamerlenka a keby si s nou išla spať najprv spolu s nou do jej izbičky a postieľku nechala postieľkou a naučila ju aby aspon tam pospinkala sama....myslím si,že to pre nu bude šok,ked doteraz spinkala pri tebe...ja som mala tiež problém,že postieľka v žiadnom prípade,tak som si povedala,že trápiť sa nebudeme a naučila som ju,ale pracne,že spinká vo svojej izbe na posteli so mnou,ale ja ju uložím o 20ha idem k nej spať až okolo polnoci...ale išlo to postupne a vždy sa to mení....nikdy som ju nenechala vyplakať,ak sa zboudí som u nej a teraz ked sa zobudí ak pomrnčí a niekedy si nájde cumlík a dá si ho a spinká,lebo vie,že ak niečo potrebuje prídem....skús to najprv takto....zatiaľ vydržíš mať oddelenú spálňu alebo ak máš postielku takú čo sa dá priraziť k manželskej tak to skús takto....ale nenechaj ju plačkať....ona sa to naučí postupne...u nás to je tiež tak,že jeden týžden to nejde a na další to ide samé...a ak je veľmi zlá a nechce sa uložiť tak ideme trošku do obývačky a to jej stačí polhodinka a spinká opäť...a to sme sa ručičkovali do 5mesiacov a cez den spala výhradne na mne a večere sa uspávala na rukách a vidíš teraz zaspinká aj tak že nie ruky ale ju hladkám a ona sa uloží a spí aj bez plaču,takže oni tie detičky z toho samé vyrastú...

markchina
12. jan 2010

lucijja, jj, uzasny pocit, jsem na nej tak hrda a i na sebe, ze jsme to oba tak dobre zvladli. Sna jsem to nezakrikla 🙂 . Vsem moc drzim pesti a pevne nervicky s mimisky, ono to holky vazne funguje. A pak je to beeezva.

mauska
13. jan 2010

tak my máme krizovku, taky jste ji měli??? v noci mrčela několikrát, dala jsem dudlík a dobrý, mlíčko ve3 , ale vstávačka už 4:45. Od 6 je protiva největší... úúúúáááá, ať už se to dá do pořádku 😔

ava
13. jan 2010

mauska - jsme tu dve znicene..
spal hezky do pulnoci a od te doby co 2 hodky kojeni a mezi tim cca pul hodiny prehazovani v postylce. Od 6,15 je vzhuru a rval, dokud jsem ho nevzala na vedomi, jsem grogy.
Jeste vcera jsem podle systemu nejela, protoze mu rostou zuby - sesty porad jeste neni zcela prorezany, ale uz mam pocit, ze jeho stavy s tim ani tak nesouviseji. Chtela bych ode dneska zkusit jet podle techto rad. Je nutne ho premistit do jineho pokoje? Zatim spi v postylce v loznici, nedovedu si totiz predstavit, ze bych za nim musela chodit pres cely byt x-krat v noci...
preju hezky den, i kdyz zacina tak blbe 😒

mauska
13. jan 2010

ava: nemusíš ho stěhovat, můžeš ho nechat v ložnici, podle knížky to není problém 🙂 držím palce 😉
my jsme malou přestěhovali, páč manža je v noci hrozně hlučnej a rušil jí i mě, takhle sice lítám přes celej byt, ale zase jsem klidnější že ji nerušíme 🙂

ava
13. jan 2010

manzel je potichu, ale taky uz by se po pul roce rad vyspal..tak premyslim, ze ho fakt odsuneme, radila mi to i moje PA. Zkusim to a uvidim, jestli me to nerozhodi, ja si to totiz vubec neumim predstavit! Jsem presvedcena o tom, ze se budi kvuli mne, takze je mozne, ze prestehovani pomuze. Ne, ze by me chtel tyrat, ale lakam ho..pomohlo vam presunuti male nejak? Kolikrat tam chodis za noc? Mas zapnutou vysilacku?

mauska
13. jan 2010

ava: však ji zkus zatím třeba jen vystěhovat z ložnice a choď za ní. Uvidíš, když to nepůjde tak buď najedeš na metodu nebo si ji přestěhuješ zpátky 🙂
Já jsem za ní nejdřív chodila párkrát, ale pak to přišlo a byla jsem tam i 20xza noc, to jsme poprvé použily tuto metodu, pomohla, ale postupně když měla malá horší noc, tak jem ustupovala až jsme zase byly na úplném začátku. Mám zapnuté chůvičky, ale slyším ji i tak (v paneláku jsou tenké stěny). Nám to vystěhování pomohlo hlavně v tom že jsem já klidnější že malou manža neruší 🙂

ale pozitivní zpráva: teď jsem ji uložila, ona plakala ani né 5minut, pak jsem tam šla, položila jí, pohladila a ona spí 😵

lucijja
13. jan 2010

baby my mame za sebou druhu noc oducania od mliecka o pol jednej. Takze som jej mliecko nedala ale mala bola od dvanastej do tretej hore. 😒 Myslim ze nebola hladna, lebo nemrncala, len sa prehadzovala a sadala si. Ona si sadla, ja som ju polozila - 5-10 minut lezala ticho a zase si sadla...a takto dokola...myslite ze sa to upravi? Ved to nie je normalne aby bola tak dlho v noci hore...

mauska
13. jan 2010

luci: já bych řekla že je normální reakce. Naše taky když jsem jí nedala najíst už třeba o půlnoci tak čumákovala i dvě hodiny, ale pak usnula. Prostě byla na to mlíčko zvyklá, pomohlo jí usnout a teď najednou není. Ona to pochopí, určitě 🙂

ava
13. jan 2010

mauska - zkusim to a uvidim, prestehujeme ho zatim na zkousku.
My s uspavanim nemeli nikdy zadny problem, vecer i pres den ho ulozim, on si tam povida a hraje s perinou a za chvili je tuhy..tak aspon to me tesi