Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

rebecca2006
15. jan 2010

Ava, Jejda, dakujem za podporu, nic tak nepotesi, ako ked clovek zisti, ze nie je v aksi sam.)))). Teda, nie ze by som Vam to babenky priala, ale vsak viete, ako to myslim🙂)) Drzim palce, nech sa Vam rychlo podari naucit babatka spat a piste ako pokracujete, mozno sa poucime....
Kaska, knihu som precitala 2x, a nic podobne o tom, ze by mal k malemu vstavat ocino som nenasla, ale fakt je, ze som to len tak prebehla a mozno prehliadla, nieco pravdy na tom bude, mozno to skusime, aj ked neviem, ci MM bude moct...Asi ako vacsina ocinov celý den die ako kon, hned rano soferovanie po D1 SC- BA- no nerada by som bola, keby sa niekde vybural, lebo chyti mikrospanok... To ked so ochrapana ja, tak maximalne vletim s kociarikom do jarku pri ceste.)))) Ale kazdopadne, men kamaratky zle spiacich deticiek vraveli, ze sa im spanie spontanne upravilo akonahle odstavili, a to mali inych nespavcov ako je moj Matko- preto si Kaska, myslim, ze tvoj tip je spravny... Len neviem, ako zrealizovat, mozno skusime cez vikend. Ak nevyjde, snad po roku- dlhsie dojcit neplanujem- to bude OK.
Lenk 30- gratulujem, a nech Vam to vydrzi🙂
Ava- persne si vystihla moje pocity ohladom tejto metody, ja tiez nie som zastanca vyrevania, a x-krat som sem na toto forum zabludila, precitala par prispevkov a znechutenhe zavrela NTB, a maleho som skor viedla podla konceptu kontunua, nosenie, spinkanie pri mamine, ale po case som uz nevladala. Bolo to presne take, rano ma napinalo od vycerpania a nedokazala somsa mu venovat, bola som na neho nervozna, a niekedy aj v noci. A raz vecer, ked so proste uz nevedela ako ho dostat do postele, nepomohlo cickanie, kolisanie, rozpravanie ani spievanie, so proste instintkivne urobila to co sa doporucuje, nechala so ho vyplakat. A paradoxne sme mali taku dobru noc ako davno nie. Tak som rychlo nacitala " metodu" a minimalne mozem povedat, ze je to vyborna pomocka na naucenie zaspavania. A okrem toho, Matko sa naucil travit cas aj v postielke, mozem ho tam nechat sa hrat aj cez den- predtym len na ruky.... Pekny den🙂))

mauska
15. jan 2010

Sláva 🙂 naše malá usnula hned po položení do postýlky. udělala jsem stejný rituálek jako máme večer (papání, přebalení, pochovat - místo mlíčka vodu a položit), otočila se na bříško a spinká. bez pláče 🙂 🙂

vlastovka385
17. jan 2010

Ahojte holky, slíbila jsem, že napíšu zkušenost s touto metodou, ale zatím jsme ji neaplikovali, to noční buzení se mi nezdálo normální a vypozorovala jsem, že to má od bříška, tak jsme jeli k doktorce a do nemocnice na internu a doktor nám diagnostikoval alergii na bílkovinu kravského mléka. Musela jsem vysadit ze své stravy veškeré mléčné výrobky, vajíčka a lepek a zatím jen kojit. Můžu říct, že se to zlepšilo, některé noci se vzbudí jenom 3krát, ale byla i jedna noc jako dříve, tedy každou chvilku. Prdy má pořád a hlen ve stolici měl do dneška taky, dnes už to bylo lepší. Musíme zjistit, na co je ještě alergický /pokud na něco), takže zatím aplikovat nebudem. Držím všem pěsti.

hilaris
17. jan 2010

Ahojte. Skusam aj ja tuto metodu ale dcera dokaze v postielke stat a revat aj hodiny a lezat nebude ani za svet. Zaspi iba tak ze pridem, polozim ju a chvilu ju podrzim v leze aby nedokazala vstat. Takze to nie je uplne samostatne zaspavanie. Ked z nej zdvihnem ruku okamzite sa dava na styri a vzapati sedi alebo hned stoji. Robi to este aj v noci. Uz tyzden sa ju v noci snazim nekojit ale vzdy o 4.-5.00 ju musim najokit lebo vrieska aj hodinu ci ju drzim alebo nie. Je to preto ze uz je hladna? Mlieko z flasky samozrejme nechce. Keby som ju nenakojila tak uz nespime... :(

lucijja
17. jan 2010

hilaris, podla mna to kojenie o 4-5tej je v pohode. Na to jedno mliečko by mama mať ešte nárok. A keď potom ešte dobre spinká tak jej ho nechaj. Našu odúčam od prvého krmenia - ktoré chcela už okolo dvanastej pol jednej ale o tej štvrtej-piatej jej ešte dám. A tiež je niekedy hore od pol jednej do tretej ale musime to vydržať. Moja robí presne to čo tvoja - na štyri a do sedu, potom do stoja a rev. 😒 Ale hadam sa naučí že má spinkať. Už to bolo dobré, malá sa budila až okolo štvrtej ale včera bola zlá noc. Ale možno aj preto, že jej idú zúbky. Tak uvidíme čo bude dnes.

viki.k
17. jan 2010

Ahojte dievcence chcem sa k vam tiez pridat mame 5 mesiacov a taktiez mensi problem so spankom cez den chce spat len v kociku a vonku co je dost narocne kocikovat denne aj viac ako 4hodiny hlavne v tejto zime niekedy zaspi aj v postielke alebo somnou na posteli ale to sa preberie na kazdy suchot a nespi viac ako 30 min co je jej malo a vecer po kupani ukladam cca 1930 vacsinou zaspi sama ale po cca hodine spanku ked niesom prinej v posteli sa budi aj kazdu pol hodinu potom po polnoci zhruba kazde dve hodiny az do rana.Spava s nami v posteli lebo taketo caste vstavanie k postielke by som asi nezvladla a este chcem povedat ze nie pri kazdom prebudeni kojim bez papania vydrzi aj 5hod chce sa len pritulit a drzat za rucicku.Tymto by som vas chcela poprosit ak mate niektora knizku kazde dieta sa vie nucit spat v maily prosim poslite mi ju dakujem.Odcenim kazdu radu k mojmu problemu

lucijja
18. jan 2010

viki.k ahoj, ja mam knizocku, mozem ti poslat mail. Na nasu malu zabrala super. 😉 daj mi mailovu adresu do IP. Vidim ze si z PD, aj ja som z okresu PD... 🙂

mauska
18. jan 2010

viki: malá tě potřebuje mít u sebe, držet za ručičku - taky jsem to tak měly. Postupně jsem ruku vyměňovala za méďu a nechala ječet - zabralo to. Ale stejně ještě spaní nemáme vyřešené.
nakonec jsme se rozhodly, že než bojovat dvakrát denně s usínáním tak najedem na spánek 1xdenně jako luci, zatím ej to boj, protože je dopo hrooozně unavená a úplně odpadá, ale aspoň usne bez křiku. já doufám že si ten polední spánek postupem času protáhne a bude dobře.
luci: jak jste to měly vy? trvalo to dva týdny nebo jak? A jak to děláš když někam jedete autem nebo kočárkema malá usne? My teď skoro nevytahujeme paty z domu....

lucijja
18. jan 2010

mauska: no u nas je to uz dobre...trvalo to tak tyzden nez si zvykla. Ale kociar a auto ju stale uspavaju, tak doobeda ideme von dost skoro aby ked to na nu pride sme uz boli doma a tak isto poobede, ideme ked sa zobudi a potom bojujeme doma. Ale doobeda je to kupodivu horsie. Ked uz vidim ze ma tendencie zaspavat v kociari tak robim aj nemozne 😀 fukam jej do tvare, to ju vzdy preberie a zasmeje sa, chytam jej rucicky - akoze si tleskneme a tak. Alebo jej vezmem dudel a radsej ideme s mrncanim...asi ideme ako cirkus ale doma je to uz potom v pohode. 😀 Ked ju povyzliekam tak uz tu lozi a prebavi sa. Alebo jej ukazujem obrazky v knizke - skratka sa jej musim aktivne venovat. Prvy krat uz bola o jedenastej v posteli naobedovana a spala a teraz obedujeme tak o pol az tristvrte na dvanast, o dvanastej do postele a do stvrt na jednu je vzdy tuha. 😉 Myslim ze si zvykne. Tiez sme obmedzeni - vecer nikde nechodime aby nam nezaspala v aute, ale hadam sa to upravi. 🙂

ava
18. jan 2010

zdravim vas, kocky. Ja uz jsem na pokraji zhrouceni 🙂 takze tento tyden zacnu zvadet system. Maly krasne sam usina - pres den i v noci. Ale je vzhuru v noci co 30, 45, 60 nebo max.120 minut! Do pulnoci ci pul jedne spi dobre a pak to zacne. Jenze ja teprv kolem pulnoci usinam, takze se nejak mijime 😒 mam uz totiz hodne spatny spankovy rezim.
Zkousely jste nektera odnaucit nocnimu buzeni - sly jste na to podle knizky a s jakym vysledkem? Opravdu pomuze nechat chvili plakat??

lucijja
18. jan 2010

ava: tak my sme to mali uuuplne rovnako. Ja som isla o polnoci do postele a mala bola v tu ranu hore. Vacsinou som ju okolo pol jednej krmila. A teraz som nabehla na system podla knihy a dnes sice vstala o tej pol jednej ale nedala som jej jest a o jednej uz spala a potom vstala az o stvrt na pat, cucla si mliecko a spala do pol osmej. 🙂 Ale prve noci sme bojovali. Bola hore aj od pol jednej do stvrtej a podobne... 😒

lucijja
18. jan 2010

jaj, a este som jej cez den zaviedla jedno jedlo. O siestej jej dam nejaky chlebik, alebo jogurtik alebo pribinacka alebo kasu, o pol siedmej kupam a do pol osmej si este vypije mlieko... 🙂

mauska
18. jan 2010

luci: díky, dneska nevydržela, usnínala mi v náručí, tak sejm ji dala spát v10 a zkusíme to i po o. já netrvám na jednom spánku. když to půjde a bude usínat takhle sama a bez řevu tak ať klidně spí 2x 🙂
A taky je u nás paradoxně horší dopoledne
ava: já moc nechápu co je u vás za problém. když umí usnou sám, tak jaktože to neumí v noci? nebo nespí moc během dne, že se pak v noci tolik budí? nevím...

kirkee
18. jan 2010

Ahoj Lucijjo, muzu te taky poprosit o zaslani knizky na mail? Prosim, budu ti moc vdecna!
U nas je to bohuzel taky katastrofa, kojime v noci kazde dve hodiny a jeste se mi mezitim prdola obcas budi jen tak, a to pritom je ochoten usinat nejdriv v devet a vstavame tak brzo, ze dyl jak do sesti jsme jeste nespali nikdy, je to dost vysilujici...
Vecerni usinani taky dost spatne. Tak obden mi usne u kojeni, coz je pohoda, ale kdyz neusne, je to boj nekdy i do pul jedenacte, predevcirem dokonce do pul jedne! To uz vylozene rve z unavy, ale usnout mu proste nejde.. tekly mu slzy jak hrachy, je to strasny 😔
Pres den porad usina u kojeni, ale kdyz ho polozim, zase zabere vetsinou tak na par minut, nacerpa silu a je vzhuru. Normalne se vyspi jen odpoledne v kocare, to je schopen spat i tri a pul hodiny vtahu.
Byla bych strasne stastna, kdyby se nam to cele podarilo nejak preonacit, a snad bych z te knizky mohla nacerpat inspiraci, jak na to...
Moc moc diky predem! Mail posilam do IP...

ava
18. jan 2010

lucijja - to je tak mile vedet, ze to nekdo mel podobne a je to lepsi 🙂 vim, ze taky jeste bojujes, ale vysledky uz se dostavily 🙂 zkusim to tak, jak radi kniha. Nebylo to ale hrozne nenakrmit ji, kdyz se probudi a chce to? Co si s ni delala, kdyz byla vzhuru? Chodila po byte? On bude rvat, kdyz si ho jen vezmu k sobe do postele, nema to rad...
Taky mu davam jeste jidlo pred koupanim, pak nakojim - neusne, presne 8,30 jde spat - sam a bez problemu. Jak vlezu ja do postele, vetsinou s sebou zacne hazet a nejpozdeji o pul jedne je ready 😒

mauska - nevim, proc se v noci budi. Moje dr.rika, ze to v tomto veku deti delaji. Proste je cily a pak ho uspi kojeni a nekdy ani to ne, i po kojeni je vzhuru treba pul hodiny. Nebo usne hned a pak zase za chvili susti...ja nevim..je to tak od te doby, co mu ve 4mes.zacal rust 1.zoubek. Ted uz jich ma 5 a sesty na ceste - ze by tim? Ja uz fakt nevim...nerada bych na nej byla tvrda, pokud se neciti dobre...

ava
18. jan 2010

no a v knize pisou, ze kdyz uz sam usina, pochopil, co je vecer a co noc a v noci mu ten rezim jeste schazi...takze ho musime dopilovat.
BTW, ted uz 3 hodiny spi venku! Dospava tu silenou noc ☹

lucijja
18. jan 2010

mauska: ani mne by nevadilo keby spavala dva krat za den ale jej stacilo 20min. do obeda a max. hodina poobede. A potom bola protivna. Takto mi spi 2,5-3 hodiny a je vpohode. 🙂 A lepsie spi v noci.

ava: pre mna to nebolo take hrozne, lebo ona moc nerevala. V podstate lezala potichu len sa tak co 10min chcela postavit. Tak som ju musela ulozit. A ked je hore, musis maleho udrzat v posteli. Ja som ani nezazla, ani som sa s nou nehrala, len som ju ukladala a ukladala a ukladala...aby vedela ze je noc a vtedy sa spi. 🙂

ava
18. jan 2010

lucijja - aha, tak oni pisou, ze povoleno je vse, kdyz oddalujes kojeni - noseni apod.vc.divani na TV...ale prijde mi logicke ho nechat v posteli, at vi, co ma delat. Mam vyhodu, ze nas maly jeste nesedi ani nestoji, zato zacne v posteli rvat. Zacinam ve stredu, tak se pa ozvu 🙂

lucijja
18. jan 2010

ava, skus mu podat rucicku ak dociahnes do postielky a hladkaj ho po rucke...mozno sa upokoji...alebo nech sa ti hra s rukou ale nech potichucku lezi, neprihovaraj sa mu ked neplace alebo davaj na zaciaku cajik alebo vodu miesto kojenia. 🙂

mauska
18. jan 2010

holky nechci strašit, ale na tu ruku bacha - já jsem tak lítala s rukou k malé vedle do pokoje, aby usnula co tři minuty...
Jinak nechce jíst, má nějaké trápení. Dopo spala hodinu a teď vypila 150 mlíčka a usnula.
Všem přeju hodně štěstí 🙂

janula13
18. jan 2010

ahojte babulky, tak som novy adept, prave zacinam citat aj ked som uz raz citala ale nepamatam si a vtedy boli a to prckovia primali..ale uz treba nieco robit aj ked sa toho straaasne bojim, mne plac zaludok zviera, tak nevim ci vydrzim, ale uznajte mat dvoch buntosiacich drakov da zabrat...musim si vas lepsie precita aka je tu uspesnost tej metody... 😅

tatiana44
18. jan 2010

Ahojte baby,prosim vas kde zozeniem knihu Kazde dieta sa vie naucit spat?da sa objednat cez internet?Neviem ani kto ju napisal a moc by som ju potrebovala.Mam 15 m syna ktoreho uspavam ci cez den alebo vecer strrasne dlho.dakujem

lucijja
18. jan 2010

tatiana44: posli mi mailovu adresu do IP a ja ti ju poslem. 😉

jejda
18. jan 2010

Ahoj holky, nedávno jsem sem psala, že jsme začali uspávat naši malou (skoro 6-měsíční) tak, že jsem si k ní sedla a držela za ručičku. Nakonec jsme se však rozhodli, že ji budem učit usínat samotnou. První večer dobrý, mírný pláč. Včera dopoledne hystericky řvala skoro hodinu a pak plakala asi pět minut ze spaní. Museli jsme zůstat u ní a hladit po hlavičce, aby se uklidnila. Večer ale usla do půl hodiny s mírným pláčem a dneska dopoledne usla za 15 minut téměř bez pláče. Doufám, že to tak půjde i dál 😀 Dneska jsem jí zatáhla žaluzie, aby nebylo v pokoji tolik světla, tak možná to bylo i tím.
Jinak kdyby nebylo manžela, tak bych ty intervaly určitě porušila, protože mi dětský pláč láme srdce 😔 Chce to ale určitě vydržet...

evikg__2
18. jan 2010

Baby, posielam vlastne skusenosti. Ked som knizku precitala, tak sa mi viac menej potvrdilo to, co som si myslela = ze pravidelny rezim je velmi dolezity. Vlastne som nieco podobne robila aj predtym, nez som tu knizku citala a vtedy to fungovalo. Mala do 6 mesiacov krasne sama zaspavala aj pekne spinkala aj cez den a aj v noci (male zobudenia na krmenie 2-3 krat v noci povazujem za normalne ked je babo este malicke). Ked zacali zubky a ochorela, tak som uz ten rezim az tak nedodrzovala a z lutosti som ju zacala uspavat na rukach, v kociku a vtedy, kedy chcela spat. Totalne sa nam nabural cely rezim, v noci sa budila od 12 do rana snad kazdu polhodinu na vypadnuty dudel a na krmenie. Zvladla vypit v noci viac nez cez den. Vecerneho uspavania som sa priam panicky bala. ☹ Ked vyzdravela, tak sme zase nabehli na pravidelny rezim a tiez som trochu upravila intervaly denneho spanku podla knizky. Plakala iba prvy vecer a to 3 minuty. Potom som jej dala dudlik a hned zaspala. Odvtedy zaspava ci cez den ci v noci sama a bez placu. Prve noci bol este problem s budenim, ale minulu noc sa prvykrat zobudila o piatej rano. Dala som jej mliecko a spala potom do osmej. Kazdy den ide spat o osmej a spi do osmej. Doobedny spanok od desiatej do jedenastej. Poobedny od druhej do pol tretej.

viki.k
18. jan 2010

Evikg kolko mesacnu mas dcerku ked uz tak malo spi cez den?

evikg__2
18. jan 2010

skoro 9 mesacnu

zelmirka1
18. jan 2010

ja pridam svoju skusenost, knihu som studovala uz ked sa mi maly narodil a bola rozhodnuta nieco z nej vyskusat ked bude vacsi, nastastie sme nemali velky problem so zaspavanim ale postupne si maly zvykol vyzadovat aby pri nom niekto bol ked zaspinkaval. Dala som na svoju intuiciu a povedala som si ze 6 alebo 10 mesacne babo proste potrebuje maminu velmi moc nikdy by som ho nenechala plakat. Teraz ma 15 mesiacov a cas dokedy som pri nom musela byt sa zacal predlzovat tak som si povedala ze uz je dost velky, hlavne preto ze posledne dva mesiace velmi vidim ze rozumie tolkym veciam az som prekvapena. Takze som ho pomojkala, zaspievala uspavanku a dala do postielku a odisla. Z celeho tyzdna zaplakal trikrat a to max. 20 minut a chodila som k nemu kazde dve-tri minuty /nemam totiz vydrz ked place a nechcem aby plakal/, vzdy mu pekne vysvetlila ze ho lubim a ze uz je cas spinkat, ze som vedla a strazim jeho sny....atd. Bol to iny plac, nie srdcervuci, skor vykrikovanie ale casto stichol a pocuval nas lebo mame hned vedla obyvacku. Uplne vidim ze uz sa s nim da a netrapim ho.
Chcela som tym len povedat aby ste dali na svoj materinsky cit a intuciu, aj ked je kazde dieta ine, potrebuje hlavne nasu lasku a pocit bezpecia a netreba sa drzat presne knizky ked povie ze od 6 mesiacov a podobne.
Napriklad som kojila v noci do 8 mesiaca lebo som citila ze je hladny a keby som zacala ho oducat od nocneho papania v 6 mesiaci velmi by plakal. Potom sme bez placu a problemov presli na jedno kojenie az nakoniec vydrzal do rana. Takisto sme mali obdobie kedy maly vstavl o 5 rano co bol des a ziadne rady z knizky nezabrali aj ked som skusala vsetko mozne, proste som to nechala a casom sme zmenili rezim a je to OK. Drzim vsetkym palce aby deticku krasne spinkali, len tu pisu hlavne maminy malinkych babetiek, uvidite ze casom to bude ine a nasilu to nema zmysel riesit. 😉

tatiana44
18. jan 2010

caute baby kde prosim vas zozeniem tu knihu.Kto je autorom?Da sa kupit cez internet?

tatiana44
18. jan 2010

caute baby mohla by mi prosim vas niektora poslat knihu Kazde dieta sa vie naucit spat na email.Rada by som si ju precitala ,lebo ako vas citam ste s nou spokojne.vopred dakujem. tatiana.popluharova@azet.sk